DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

koliko sam cuo u ponedjeljak su sve utanacili, sto se tice 10 kn, bubnuo sam, jel kad krene stampedo nemozes kontrolirati daj sta das, zbog toga i ljudi puse na burzi, samo cekam da objave tko preuzima dioki

ne mari za male stvari i ostat ce male


…ne vjerujem u stečaj dioki-a ( zbog LNG, 100 mil eura neoperativne imovine,100 mil eura ulaganja u modernizaciju postrojenja , radnih mjesta ) … ovdje jednostavno više niko ne želi postojećeg vlasnika …znači ostaje dokapitalizacija …eventualno stečaj s preustrojem ( u slučaju da se postojeći vlasnik ne pristane na uvjete kreditora) zanima me što bi u tom slučaju značilo za postojeće dioničare…hvala

Dioničaru je najvažnija cijena po kojoj će se preuzeti dionice od Dioki Holding AG-a.
Tamo ne sjede mamlazi koji ne znaju što drže u rukama – i LNG terminal, i rafinerije kroz kupovinu sirovina, i elektroenergetiku putem kogeneracija na Žitnjaku i Krku……
Stečaj, ukoliko se može pokrenuti, najviše odgovara njima – gubi država i radnici na Žitnjaku.
Pa zar mislite da bi se procjena radila odokativno – ja sam laik ali vrijednost 2,7 milijuna m2 zemljišta, postrojenja, koncesija na luku Sepen…..ne vrijedi manje od 500 milijuna eura!
To je činjenica i ako se mogu dogovoriti DRŽAVNE firme oko cijene – to je bolje od bilo kakvog nasilno rješavanja!

Informacije su da ekipa iz Dioki Holdinga nije bila zainteresirana ni za kakve novce prodavati Dioki – tražili su i navodno dobili neke dionice drugih njima interesantnih firmi – dakle SWAP!
25% ili manje bi moglo biti provedeno preko Sudjelujućih interesa – dakle opet preko Diokija.


Dioničaru je najvažnija cijena po kojoj će se preuzeti dionice od Dioki Holding AG-a.

Ma otkad to sad? Meni je najvažnije da se napravi puno PVC, PCE, BMW, HRT-a sve drugo je nebitno.

Ako je to način, da se oslobodimo svega što je nepotrebno.
Dobro je došlo.
Bojim se, da, to nije to.
Više mi izgleda, kao, da se psi bore, oko dobre kosti.



Dioničaru je najvažnija cijena po kojoj će se preuzeti dionice od Dioki Holding AG-a.

Ma otkad to sad? Meni je najvažnije da se napravi puno PVC, PCE, BMW, HRT-a sve drugo je nebitno.
[/quote]

PVC, EDC/VCM, LDPE, EPS, HIPS,GPPS, LNG = MONEY!!!!
A sada kada se mijenja vlasnička struktura – ima li što važnije od CIJENE!

Pozdrav iz Hrvatske!
http://www.marinetraffic.com/ais/shipdetails.aspx?&mmsi=235085618

Sava, sada kažeš da si laik, jednom si napisao da si upravljao energetskim tokovima, što li je istina?

AUUUUUUUUUUUUUUU, kakve se ovdje igre igraju………
Dakle ko bu bil prijelazni upravitelj u transferu tvrtke strancima. Bitna stavka! Jer tko uspije, ostaje. Vidi Mudrog, Lukija i Prkija.
Možda okvirna postava:
na kraju sve završava u rukama drevnih EONa jer oni su ipak kako im i ime sugerira najstariji pa i najmudriji. Sve zbog LNGa ne zbog PVCa i ostalih VECEeeea….
E sad tko će im to predat/"prodat" i još nešto ušićarit za sebe? Oko toga se vjerojatno vodi bitka.
INA = MOL
HEP = RH vlada
BANKE =? = e one bome same sebe zastupaju

Tako se i pritisci rade jer ko do izbora zauzme poziciju najvećeg i najjačeg u krčmi vjerojatno će je i nakon izbora zadržati neovisno ko pobijedi.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim


AUUUUUUUUUUUUUUU, kakve se ovdje igre igraju………
Dakle ko bu bil prijelazni upravitelj u transferu tvrtke strancima. Bitna stavka! Jer tko uspije, ostaje. Vidi Mudrog, Lukija i Prkija.
Možda okvirna postava:
na kraju sve završava u rukama drevnih EONa jer oni su ipak kako im i ime sugerira najstariji pa i najmudriji. Sve zbog LNGa ne zbog PVCa i ostalih VECEeeea….
E sad tko će im to predat/"prodat" i još nešto ušićarit za sebe? Oko toga se vjerojatno vodi bitka.
INA = MOL
HEP = RH vlada
BANKE =? = e one bome same sebe zastupaju

Tako se i pritisci rade jer ko do izbora zauzme poziciju najvećeg i najjačeg u krčmi vjerojatno će je i nakon izbora zadržati neovisno ko pobijedi.

Prki je davno poslao svoj kadar ( Tadić? ) u Dioki!
Ovi naši političari su još jedanput pokazali da ih nije briga za gospodarstvo nego im je na pameti jedino borba za fotelje! Štite JNAF i CO a ficlek od Omišlja do Rupa godišnje može donijeti cca 500 milja kuna na kapacitetu od 5 milijardi i 0,1kuna po m3 troškova transporta!
Još toliko prestalih 5 milijardi m3 iz prve faze.
Plus lučki troškovi 0,05 kuna po m3 – plus – plus – plus —

perce – to nije kost to je glavno jelo u HR trenutno – uz LNG i Dinu i Dioki kao velike potrošače npr HEP može odmah odraditi ulaganja u plinske elektrane – cca 600MW – sva toplina može se potrošiti in situ!

GLAVNO JELO – uz kojega ide LNG torta i plinske elektrane kao predjelo!


AUUUUUUUUUUUUUUU, kakve se ovdje igre igraju………
Dakle ko bu bil prijelazni upravitelj u transferu tvrtke strancima. Bitna stavka! Jer tko uspije, ostaje. Vidi Mudrog, Lukija i Prkija.
Možda okvirna postava:
na kraju sve završava u rukama drevnih EONa jer oni su ipak kako im i ime sugerira najstariji pa i najmudriji. Sve zbog LNGa ne zbog PVCa i ostalih VECEeeea….
E sad tko će im to predat/"prodat" i još nešto ušićarit za sebe? Oko toga se vjerojatno vodi bitka.
INA = MOL
HEP = RH vlada
BANKE =? = e one bome same sebe zastupaju

Tako se i pritisci rade jer ko do izbora zauzme poziciju najvećeg i najjačeg u krčmi vjerojatno će je i nakon izbora zadržati neovisno ko pobijedi.

mislim da ste u pravu sa razmisljenjem oko krcmara, ali sto se tice " PVCa i ostalih VECEeeea" mozda malo gresite veliki su novci u igri

ne mari za male stvari i ostat ce male

…treba ode para sasut da počnu profitabilno poslovat…

DAJ PET !!!

Odluka o Žitnjaku je donesena – rekonstrukcija i kogeneracija.
A da nije profitabilno ne bi se investiralo.
Visina investicija potvrđuje da se ozbiljno računa na Žitnjak – sama kogeneracija se isplaćuje za 3-4 godine!
Ako su na Krk stresli 100 milijuna eura ništa manje neće ići ni na Žitnjak.
Odakle lova – pa valjda će nešto kreditima HBOR-a ali i Krk bi trebao potegnuti-to je projekt EU važnosti – EIB je dosta love odobrio a i više će – treba samo taj LNG projekt pokrenuti.
U Adria LNG svi upiru pogled ali i investiraju kao da je to već gotova stvar.

—-The project fulfilled by GAZ-SYSTEM S.A. and NET4GAS s.r.o. – the connection of the natural gas transmission systems of Poland and the Czech Republic, was also presented at the plenary session. This connection demonstrates the realisation of the strategy fulfilled by GAZ-SYSTEM S.A. of gradually increasing the integration of the gas markets in Central Europe through the construction of interconnectors within the so-called North-South Gas Corridor, which involves the connection of the LNG terminal in Świnoujście, traversing through southern Poland and the countries in the south of Europe, with the Adria LNG terminal in Croatia and the planned Nabucco gas pipeline. The discussion panel unanimously stressed the role of the solidarity of European Union States in building the energy security of Europe……
http://en.gaz-system.pl/press-centre/news/information-for-the-media/artykul/201272.html

NET4GAS s.r.o je i u konzorciju 5GL.

A ni Ježić se više ne spominje kao VLASNIK nego kao SUVLASNIK!
Polako sve sjeda na svoje mjesto, nedoumica je sve manje, projekata oko Diokija sve više…..
Valjda ćemo uskoro saznati i tko je pravi vlasnik!
Ja imam crno na bijelo od HANFA-e da je kada se počelo govorkati o Ježiću sve odavna bilo riješeno – još 2004. kod prijenosa dionica s HFP-a na VCP AG!

New Report

Close