DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega FLIPS, nemam dionice DIOKIJA i ne namjeravam ih kupovati niti na 10kn, a isto tako ne bi kupovao niti Badel, Ingru, Magmu i još poneke pa ma kako bili jeftini.
Ja samo kažem ako firma će otići u stečaj,a dosta toga vodi k tome, onda je lijepo dobiti i 45kn po dionici umjesto 4kn kao na Magmi. Podsjetimo Magma je bila na 370kn pa se sad trži na 4kn, cca 1,3% firme, a ako Dioki tamo ode onda je to cijena 7kn. Samo kažem da je bolje izvući nešto nego veliko ništa.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

A je vas odjednom zabrinuo Dioki!
Je li to zato što je odblokirano 320 milijuna kuna kredita HBOR-a i ZABA-e?


A je vas odjednom zabrinuo Dioki!
Je li to zato što je odblokirano 320 milijuna kuna kredita HBOR-a i ZABA-e?

sava,
Da li postoje formalni uvjeti za stecaj?

Sto se tice ovih sredstava, to se zezas ili?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

…ne vjerujem u stečaj ovo je po meni završni pritisak na ježića da se urazumi očito je da mora pasti ispod 25% vlasništva …. slijedi dokapitalizacija …kakva budemo vidili…ipak se radi o tvrtki s prihodima cca. 2 milijarde kuna znatnom neoperativnom imovinom i rekao bih dobrom perspektivom za budućnost … ina je ključna … nadajmo se najboljem…

DAJ PET !!!

ako kolega sava priča točno, ima nade….

Kune nisu problem, kuna nema



A je vas odjednom zabrinuo Dioki!
Je li to zato što je odblokirano 320 milijuna kuna kredita HBOR-a i ZABA-e?

sava,
Da li postoje formalni uvjeti za stecaj?

Sto se tice ovih sredstava, to se zezas ili?
[/quote]

U slučaju Diokija za to nisu ostvareni uvjeti!
Dioki:
– uredno otpaćuje svoje dugove
– nije prezadužen tj BV je oko 190 kuna po dionici!

Glede 325 milja kredita – 145 milja od HBOR-a i 180 milja od ZABA-e sada su dostupno što se moglo i zaključiti iz nedavne odluke Uprave o pokretanju rekonstrukcije na Žitnjaku koja je velika investicija – još jedna u nizu. Sada će se moći i taj PVC završiti koji je stajao skoro godinu dana iako su več uložiki preko 100 milijuna kuna. Puno je poslova i napravljeno – preostaje montirati postrojenje koje je kupljeno i napraviti neke preinake i prilagodbe.

E sada me pitaj i zašto je ZAUSTAVLJEN kredit – TKO je inicirao zaustavljenje!

Dioki uredno otplacuje dugove?

Tebi nema spasa, mislio sam da možda u nekom ludom sluačju ima ali zaista nema..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Dioki uredno otplacuje dugove?

Tebi nema spasa, mislio sam da možda u nekom ludom sluačju ima ali zaista nema..

Kakva si ti pizajzla to je za nevjerovati – pa živiš u državi gdje je unutarnji dug oko
38 milijardi kuna od čega pola otpada na dug za poreze i doprinose a Dioki nije državi dužan ni kune – nije i dobavljačima dužan van rokova – bankama uredno otplaćuje kredite.
Šta još hoćeš u svezi dugova – hoćeš malo o Ini koja je trebala završiti u stelčaju a nije.

Drugi uvjet za stečaj je PREZADUŽENOST.
Pa sada lijepo pogledaj BILANCU DIOKI DD – knjigovodstvena vrijednost 190 kuna po dionici – i to bez revalorizacije imovine – s revalorizacijom samo zemljišta na Žitnjaku ti je preko 300 kuna po dionici.
Dakle nema ZAKONSKE osnove za stečaj – ako ti misliš da ima onda navedi taj razlog!

S 325 milja kredita – e sada te ja pitam – s tolikom lovom može se sve što se planiralo i pokrenulo!

jos malo i svima ce sve biti jasno [cool]

ne mari za male stvari i ostat ce male



a gazda traži 25% a oni mu nude 10% sljedom toga on ih odbija kakav odgovor dobija?
sad ne da ga ina blokira sad ga hep blokira sa 160milja kuna plus poslovne banke
hep prijeti isporukom el .energije sa 30.09 ISKLJUČENJE
ina se nadovezuje prekid plina isto 30.09
znači sa 01.10 dioki je MRTAV
NEKA ME NETKO DEMANTIRA ILI IMA NEKI DRUGI SCENARIO
slično se odigravalo kada je šelebaj pripremao teren za ježiča
samo sad nevidim za koga se priprema i dali uopšte ima svrhe

Iz svega što si naveo može se zaključiti da se GAZDA rukama i nogama bori i za RADNIKE i za DIONIČARE od kojih je i on ( da li je i koliko to ostaje otvoreno ) jedan!
Ti bi htio da ON ili UPRAVA to da za bagatelu pa da onda ponovno završe u ćuzi!
Zna se na koji to način ide – vrši se procjena vrijednosti imovine, odbiju dugovi, doda premija…..
A Vidonija je u nedavnom istupu naglasila da samo u neoperativnoj imovini imaju 100 milijuna eura!
Ako pogledaš godišnje izvješće Dine petrokemije vidjeti ćeš fusnotu – oprema i postrojenja koja su 100% amortizirana a u funkciji su vrijedi 750 milijuna kuna! Ej ali to je u cijenama iz 1980. kada se Dina gradila!!!!!
Vodeći se takvim načelima dolazimo do podatka da je vrijednost imovine cca 500 milijuna eura!!!!

Dakle – Uprava i Ježić imaju vrlo odgovoran zadatak.
Nikome nije potrebna još jedna afera.
Nikome nisu potrebni ni radnici na ulici – ali ako je to uvjet da se isposluje poštena cijena za dionice onda se ne treba ni toga plašiti.
[/quote]
ako je to tako kako ti veliš onda se postavlja pitanje za koliko je kupljen ( mislim oko 30-tak mil eura) nešto što vrijedi 500 mil eura …ovih 100 mil eura investicija su krediti ….i kako ne mogu prodati tu famoznu neoperativnu imovinu …

DAJ PET !!!




A je vas odjednom zabrinuo Dioki!
Je li to zato što je odblokirano 320 milijuna kuna kredita HBOR-a i ZABA-e?

sava,
Da li postoje formalni uvjeti za stecaj?

Sto se tice ovih sredstava, to se zezas ili?
[/quote]

U slučaju Diokija za to nisu ostvareni uvjeti!
Dioki:
– uredno otpaćuje svoje dugove
– nije prezadužen tj BV je oko 190 kuna po dionici!

Glede 325 milja kredita – 145 milja od HBOR-a i 180 milja od ZABA-e sada su dostupno što se moglo i zaključiti iz nedavne odluke Uprave o pokretanju rekonstrukcije na Žitnjaku koja je velika investicija – još jedna u nizu. Sada će se moći i taj PVC završiti koji je stajao skoro godinu dana iako su več uložiki preko 100 milijuna kuna. Puno je poslova i napravljeno – preostaje montirati postrojenje koje je kupljeno i napraviti neke preinake i prilagodbe.

E sada me pitaj i zašto je ZAUSTAVLJEN kredit – TKO je inicirao zaustavljenje!
[/quote]

nažalost Dioki ne plača redovito svoje dugove, počevši od Ine koja je prva stisnula blokadu još prije više od mjesec dana, zatim HEP-u kojem je dužan cca preko 150 mil.kn, pretpostavljam da niti bankama ne vrača rate za kredite jer su i one stisnule blokadu računa…

Što se tiče tog kredita koji spominjete ako se on mora trošiti namjenski za dovršetak investicija odnosno u pogon na Dini bojim se da to neće pomoći lokaciji na žitnjaku jer love za platiti Inu i Hep trenutno nema a i nemože se niti stvoriti jer pogoni ne rade, bez rada pogona nema niti proizvoda odnosno svježe love a i ako bi bilo to je nedovoljno da se isplate dugovi zbog kojih je stisnuta blokada

Način na koji su blokade stisnute daje naslutiti da je to sve bilo organizirano kako bi se R.J. stisnulo u ćošak, dali je to opravdano? vjerojatno jest ali vrijeme će pokazati, dali se to napravilo kako bi se nečiji interes ispunio? vrlo vjerojatno jer da dioki ne vrijedi onda bi ga se već odavno zatvorilo
zašto baš sada? izbori su sve bliži, možda taj koji vuče konce smatra da ima veće šanse da to sve napravi dok je ova garnitura na vlasti jer nakon izbora svašta se može izokrenuti

Po meni tu se vodi bitka ponajviše zbog LNG terminala, zemljište na žitnjaku koje je vjerojatno cijelo pod hipotekom sumnjam da vrijedi onoliko koliko su krediti sa kojim je opterećeno jer nakon što je Janaf došao na žitnjak pada u vodu da bi se tu mogli jednog dana graditi stanovi

eto mog razmišljanja bez nagovora na kupnju ili prodaju


jos malo i svima ce sve biti jasno [cool]

toga se i bojim [cry]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je podložan raspravi

New Report

Close