DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


"Sinergija rafinerije i Diokija bi bila velika stvar i za Inu i za Hrvatsku industriju."

Rafinerija ce biti u vecinskom madjarskom vlasnistvu, a Dioki gigant je u 76% vlasnistvu jednog covjeka iz Rijeke, koji nije petrokemijski mag niti kemicar nego eto, kupio covjek sebi malo, nek se nadje. Godine gradjenja i ulaganja, cijelo drustvo je to gradilo, hm….koliko je placen taj udio od 76%? Kako to da je dioki privatiziran, čemu to?

EPIC je radio konzultantske poslove za PIF-ove na tom poslu – njihova službena objava je da su Kemikalije i 50,91% fondovima plaćene 32,2 milijuna eura od čega je 5 milijuna eura preuzetih obveza.
Koliko je VCP platio HFP za 25% dionica ne znam.
I tko ti tvrdi da je Ježić VLASNIK – u Dioki Holdingu je bilo nekoliko članova Uprave ali zasigurno ni jedan od njih nije bio VLASNIK kompanije.

hm,netko stavlja na ask 200 po 200 dionica na 45….

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.


hm,netko stavlja na ask 200 po 200 dionica na 45….

to znači da želi kupiti ili prodati po 45?


hm,netko stavlja na ask 200 po 200 dionica na 45….

Čudo jedno kako se prodaje i ruši otkako je Štern najavio rekonstrukciju Siska i govorio o strateškoj važnisti petrokemije, otkako je Plinacro s Geoplinom postpisao ugovor o spojnoj točci evakuacijskog plinovoda za LNG terminal, otkako je Dioki donio plan razvoja za Žitnjak i donio odluku i pokrenuo proces izgradnje kogeneracije!

s obzirom na novi odgovor vjerovnika (a i svega ostalog) to i nije tako čudno

a kakav je odgovor (dogovor)?


s obzirom na novi odgovor vjerovnika (a i svega ostalog) to i nije tako čudno

Kakve veze imaju vjerovnici ( osim Ine ) s Šternom, LNG terminalom, kogeneracijom…..
Pa sve banke su se zaštitile hipotekama i mogu u svako vrijeme preuzeti založenu nekretninu – po novom ovršnom zakonu to je minimalno 1/2 procjenjene vrijednosti.
I u tom slučaju da se prodaja realizira po 1/2 procjenjene vrijednosti Dioki debelo profitira – prosječna cijena m2 u bilanci je oko 140 kuna po m2.



"Sinergija rafinerije i Diokija bi bila velika stvar i za Inu i za Hrvatsku industriju."

Rafinerija ce biti u vecinskom madjarskom vlasnistvu, a Dioki gigant je u 76% vlasnistvu jednog covjeka iz Rijeke, koji nije petrokemijski mag niti kemicar nego eto, kupio covjek sebi malo, nek se nadje. Godine gradjenja i ulaganja, cijelo drustvo je to gradilo, hm….koliko je placen taj udio od 76%? Kako to da je dioki privatiziran, čemu to?

EPIC je radio konzultantske poslove za PIF-ove na tom poslu – njihova službena objava je da su Kemikalije i 50,91% fondovima plaćene 32,2 milijuna eura od čega je 5 milijuna eura preuzetih obveza.
Koliko je VCP platio HFP za 25% dionica ne znam.
I tko ti tvrdi da je Ježić VLASNIK – u Dioki Holdingu je bilo nekoliko članova Uprave ali zasigurno ni jedan od njih nije bio VLASNIK kompanije.
[/quote]

Hvala. U svakom slučaju, volio bih potaknuti transparentnost i da znamo konkretno tko su vlasnici pojedinih kompanija u RH i podrijetlo novca. Švicarska je meka za utaje poreza, pa me zanima konkretno, zašto su INA i Dioki privatizirani, a sada na jednom uviđamo velike potencijale. Sve u svemu, bas me zanima misljenje ljudi koji su dizali INA-u i Dioki na noge.

Veliki igrač snažno pritišće, valjda zna zašto, za očekivati je skori rasplet……
Dobro se i držimo!!!!

Kolega Sava,
obzirom da ste najviše upućeni u temu Dioki, što mislite,tko bi mogao biti ovaj na asku i koliko po Vama ima još municije?

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.




"Sinergija rafinerije i Diokija bi bila velika stvar i za Inu i za Hrvatsku industriju."

Rafinerija ce biti u vecinskom madjarskom vlasnistvu, a Dioki gigant je u 76% vlasnistvu jednog covjeka iz Rijeke, koji nije petrokemijski mag niti kemicar nego eto, kupio covjek sebi malo, nek se nadje. Godine gradjenja i ulaganja, cijelo drustvo je to gradilo, hm….koliko je placen taj udio od 76%? Kako to da je dioki privatiziran, čemu to?

EPIC je radio konzultantske poslove za PIF-ove na tom poslu – njihova službena objava je da su Kemikalije i 50,91% fondovima plaćene 32,2 milijuna eura od čega je 5 milijuna eura preuzetih obveza.
Koliko je VCP platio HFP za 25% dionica ne znam.
I tko ti tvrdi da je Ježić VLASNIK – u Dioki Holdingu je bilo nekoliko članova Uprave ali zasigurno ni jedan od njih nije bio VLASNIK kompanije.
[/quote]

Hvala. U svakom slučaju, volio bih potaknuti transparentnost i da znamo konkretno tko su vlasnici pojedinih kompanija u RH i podrijetlo novca. Švicarska je meka za utaje poreza, pa me zanima konkretno, zašto su INA i Dioki privatizirani, a sada na jednom uviđamo velike potencijale. Sve u svemu, bas me zanima misljenje ljudi koji su dizali INA-u i Dioki na noge.
[/quote]

Evo im prilike da zakopaju ratne sjekire!
Zašto se Ina ne bi prijavila za natječaj za kogeneraciju na Žitnjaku?
Inače rafinerije posluju s nemalim gubitkom koji bi uskoro mogao biti i veći obzirom na konkurenciju i s mora i s kopna.

a opcija stečaj ?to u vašim postovima nigdje nevidim
navodno po žitnjaku bruje o tome a i ježič ima sutra obračanje jadnicima pardon radnicima

New Report

Close