DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


e sada je samo problem cijena po kojoj ce se dioki trziti tamo negdje oko nove godine, ja mislim xxx

problem je jedino što si prije dvije godine bio uvjeren da će se oko nove godine DIOK tržiti na xxxx….a vidimo gdje je sada!!!

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati

Ajde insajderi s Žitnjaka – pokupiti ču dokumentaciji pa ako je netko voljan da si zaradi neku crkavicu može mi pomoći kod formiranja tehnoloških i ekonomskih aspekata.

Tko uleti na Žitnjak taj ima velike mogućnosti za Krk!

Glede LNG terminala – šta se tu više ima raspravljati.
Po meni je to gotova stvar, a za aktualnu političku garnituru plus je i kogeneracija ali i početak ozbiljnih radova na Krku.

Opet se poćinje pisati o vezi Ina – Dioki.

MOL razmatra potencijalne mete za širenje u regiji
2 hours ago limun.hr | September 12th, 2011
http://news-tube.net/mol-razmatra-potencijalne-mete-za-sirenje-u-regiji/

Rasplet u skoroj budućnosti pobuđuje maštu.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.


Opet se poćinje pisati o vezi Ina – Dioki.

MOL razmatra potencijalne mete za širenje u regiji
2 hours ago limun.hr | September 12th, 2011
http://news-tube.net/mol-razmatra-potencijalne-mete-za-sirenje-u-regiji/

Da nebi bilo da Mol hoće uzeti pa ugasiti sve zbog konkurencije?



Opet se poćinje pisati o vezi Ina – Dioki.

MOL razmatra potencijalne mete za širenje u regiji
2 hours ago limun.hr | September 12th, 2011
http://news-tube.net/mol-razmatra-potencijalne-mete-za-sirenje-u-regiji/

Da nebi bilo da Mol hoće uzeti pa ugasiti sve zbog konkurencije?

[/quote]

Ma treba mu Dioki i zbog rekonstrukcije RN Sisak, izmeđuostalog.

…»Prenamjena ili promjene u radu Rafinerije Sisak su navedene kao različiti scenariji razvoja prerade nafte u Ini i varijanta potpunog zatvaranja nije kao takva ni spomenuta ni raspravljena niti dolazi u obzir«, ističe Štern koji napominje i kako je strategija i njen prijedlog poslovna tajna i strogo povjerljiv dokument
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=AE6773F2-75E5-4DA6-A570-0D7100BCE6BC

to može napraviti i bez da uzme dioki, sve je stvar dogovora

po meni to netko baca "kosti" da vidi tko će se uhvatiti…


to može napraviti i bez da uzme dioki, sve je stvar dogovora

po meni to netko baca "kosti" da vidi tko će se uhvatiti…

Stavi sve u kontekst Šternove izjave o važnosti Diokija za HR gospodarstvo.
Ako se planira kompletna modernizacija RN Sisak, a po izjavama NO Ine jest, onda se mora povezati rafinerija i Dioki.
Tako se planiralo nekada – povezati ta dva subjekta kako bi se maksimalno iskoristio potencijal i jednog i drugog.

Po meni članak ima logiku, i razumljivo je ponašanje Mađara da dobiju Dioki po što nižoj cijeni. Ne bi se čudio da i Filipović tu igra neku ulogu s obzirom da je počeo otpuštati veće količine ne marući za cijenu



e sada je samo problem cijena po kojoj ce se dioki trziti tamo negdje oko nove godine, ja mislim xxx

problem je jedino što si prije dvije godine bio uvjeren da će se oko nove godine DIOK tržiti na xxxx….a vidimo gdje je sada!!!
[/quote]

stavi post di sam to izjavio prije dvije godine i ja ti placam dvije sestre da te zabave cijelu vecer
[cool]

mislim da je vrijeme diokija doslo spusten je na koljena, normalno da ima podanika koji su placeni po paketu i cijeni, vidit cemo kako ce jezic to odigrat on je najbitnija karika u lancu mogu oni pucat cijenu gore i dole koliko hoce pitanje je koliko on trazi

ne mari za male stvari i ostat ce male


to može napraviti i bez da uzme dioki, sve je stvar dogovora

po meni to netko baca "kosti" da vidi tko će se uhvatiti…

Jedina je istina da odluke koje se danas donesu pratiti će nas slijedećih 20-tak godina.
Osobno smatram da su neke loše odLuke bile donesene – prešutno.
To je tako u svezi RN Sisak i Diokija na Žitnjaku.
Cilj tih prešutnih odluka je bio zatvoriti Sisak i Dioki na Žitnjaku.
Za Sisak je sve bilo jasno kada je HEP prešao na plin u Sisku iako mu je loživo ulje na dohvat ruke.
Za Žitnjak je to jasno odavno no s gašenjem Žitnjaka postojali su i planovi za seljenje u Sisak.

Svatkome je jasno da rafinerijska djelatnost nema perspektive ako nije naslonjena na petrokemiju i elektroenergetiku. Njima možeš plasirati 1/2 proizvodnje. I u tom pravcu treba planirati rekonstrukciju Siska. Sinergija rafinerije i Diokija bi bila velika stvar i za Inu i za Hrvatsku industriju.

Glede prometa – da Hrvatska donese efikasne energetske zakone glede potrošnje – potrošnja diesela i benzina bi do 2020. bila marginalna.
Uglavnom bi se vozili hibridima i na LNG.

Sadašnja situacija bi se mogla razvijati u smjeru koji je najavio Štern a to je cjelovita rekonstrukcija RN Sisak i vezanje rafinerije na petrokemijski kompleks, a paralelno s rekonstrukcijom Žitnjaka bi mogla teći dislokacija dijela opreme na lokaciju Sisak.

Ina bi to naravno mogla i bez Diokija no onda ostaje pitanje što s lokacijom Omišalj – tamo je luka i LNG dakle jaka konkurencija svim projektima koje bi mogla pokrenuti u petrokemiji na kopnu.
Stoga jedino riješenje je kompletan Dioki.

Time se osigurava od neželjenih posljedica da ulože novce a onda konkurencija ulaganje učini dvojbenim.

"Sinergija rafinerije i Diokija bi bila velika stvar i za Inu i za Hrvatsku industriju."

Rafinerija ce biti u vecinskom madjarskom vlasnistvu, a Dioki gigant je u 76% vlasnistvu jednog covjeka iz Rijeke, koji nije petrokemijski mag niti kemicar nego eto, kupio covjek sebi malo, nek se nadje. Godine gradjenja i ulaganja, cijelo drustvo je to gradilo, hm….koliko je placen taj udio od 76%? Kako to da je dioki privatiziran, čemu to?

New Report

Close