DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Savo, ja na tvom mjestu ne bih stavljao ruku u vatru za Ježića i njegove pijune u upravi Dioki-ja. Već 20 godina zna se točno koliko ima etana a sadašnja zamisao o nekakvoj rekonstrukciji postrojenja čini mi se poput znanstvene fantastike.
S obzirom da ne postoje uvjeti za to, proizvodnja struje na lokaciji Žitnjak ostaje samo pusta želja.
Ja nisam elektro struke kao ti, ali sam za razliku od tebe vidio uklopnicu i kotao C na energani, pa znam što može a što ne može ići…

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


Savo, dogovori se najprije sam sa sobom… jesmo li luđaci ili vrijedni ljudi što radimo u Dioki-ju?

Ja sam ti samo replicirao u istom tonu……Moj stav je i dalje pozitivan glede Uprave posebice stoga što su uspjeli progurati plan održivog razvoja lokacije Žitnjak – prihvaćena je rekonstrukcija i redukcija PJ Etilen te izgradnja kogeneracije – to je ono što će ovu lokaciju učiniti iznimno profitabilnom – o financijskim efektima kogeneracije već sam više puta iznio egzaktne pokazatelje i izračune – radi se o minimalno 100 milijuna kuna godišnje.

Prije 1,5 godina htjelo se zatvoriti kompletan Žitnjak a kome je to u interesu pogledaj u Sigurnosnom izvješću.
Pa nije Uprava kriva što je rat na Mediteranu doveo do nedostupnosti pojedinih sirovina.
Nije Uprava kriva što se nerazumski podizala cijena plina koja je ugrozila opstanak ne samo Diokija nego i još niza poduzeća.
Nije Uprava kriva što se godinama pacala lokacijska za kogeneraciju.
Je li Uprava kriva za kriminalizaciju Ježića i poslovanja poduzeća?
Je li Uprava kriva za to što se prekinulo već odobreno financiranje PVC-a na krku?
http://www.moneyhouse.ch/u/dioki_holding_ag_CH-170.3.027.463-6.htm
Nadam se da je ova promjena pokazatelj kolika nam je šteta nanesena.

Obzirom da je EUROPEAN COMMISSION u svom dokumentu "The EU Energy Policy: Engaging with Partners beyond Our Borders" od prekjučer LNG terminal na Krku i koridor Sjever – Jug PROGLASILA KLJUČNIM INFRASTRUKTURNIM projektom imamo povjesnu šansu da dugoročno osiguramo neophodne količine i sirovina i energije i ne samo za Dioki i Dinu ne go i za mnoge druge u HR.

Falling gas production in the EU and concerns over gas supply security call for new gas
import pipelines and other infrastructures such as LNG terminals. A key infrastructure priority
for the EU is to open the Southern Gas Corridor – a supply route for roughly 10-20% of EU
estimated gas demand by 2020.

http://ec.europa.eu/energy/international/security_of_supply/doc/com_2011_0539.pdf

[/quote]

U energetici ćemo sagraditi 10 novih hidroelektrana, dvije termoelektrane te nove blokove plinskih TE Zagreb i TE Sisak, u Slavoniji postrojenja za iskorištavanje obnovljivih izvora energije te LNG-terminal Omišalj, naftovode Družbe Adrije i dio Južnog toka.Od infrastrukturnih projekata najvažniji su rekonstrukcija i gradnja ravničarske željzničke pruge (Krk) – Rijeka – Zagreb, novi kapaciteti Luke Rijeka i dr. te osuvremenjenje željezničkih koridora X i Vb.
http://liderpress.hr/Default.aspx?sid=136191

Samo jedna lipa po kubiku za Luku Sepen je 100 milijuna kuna godišnje na 10 milijardi m3 plina koliko je planirano u prvoj fazi!



Savo, dogovori se najprije sam sa sobom… jesmo li luđaci ili vrijedni ljudi što radimo u Dioki-ju?

Ja sam ti samo replicirao u istom tonu……Moj stav je i dalje pozitivan glede Uprave posebice stoga što su uspjeli progurati plan održivog razvoja lokacije Žitnjak – prihvaćena je rekonstrukcija i redukcija PJ Etilen te izgradnja kogeneracije – to je ono što će ovu lokaciju učiniti iznimno profitabilnom – o financijskim efektima kogeneracije već sam više puta iznio egzaktne pokazatelje i izračune – radi se o minimalno 100 milijuna kuna godišnje.

Prije 1,5 godina htjelo se zatvoriti kompletan Žitnjak a kome je to u interesu pogledaj u Sigurnosnom izvješću.
Pa nije Uprava kriva što je rat na Mediteranu doveo do nedostupnosti pojedinih sirovina.
Nije Uprava kriva što se nerazumski podizala cijena plina koja je ugrozila opstanak ne samo Diokija nego i još niza poduzeća.
Nije Uprava kriva što se godinama pacala lokacijska za kogeneraciju.
Je li Uprava kriva za kriminalizaciju Ježića i poslovanja poduzeća?
Je li Uprava kriva za to što se prekinulo već odobreno financiranje PVC-a na krku?
http://www.moneyhouse.ch/u/dioki_holding_ag_CH-170.3.027.463-6.htm
Nadam se da je ova promjena pokazatelj kolika nam je šteta nanesena.

Obzirom da je EUROPEAN COMMISSION u svom dokumentu "The EU Energy Policy: Engaging with Partners beyond Our Borders" od prekjučer LNG terminal na Krku i koridor Sjever – Jug PROGLASILA KLJUČNIM INFRASTRUKTURNIM projektom imamo povjesnu šansu da dugoročno osiguramo neophodne količine i sirovina i energije i ne samo za Dioki i Dinu ne go i za mnoge druge u HR.

Falling gas production in the EU and concerns over gas supply security call for new gas
import pipelines and other infrastructures such as LNG terminals. A key infrastructure priority
for the EU is to open the Southern Gas Corridor – a supply route for roughly 10-20% of EU
estimated gas demand by 2020.

http://ec.europa.eu/energy/international/security_of_supply/doc/com_2011_0539.pdf

[/quote]

U energetici ćemo sagraditi 10 novih hidroelektrana, dvije termoelektrane te nove blokove plinskih TE Zagreb i TE Sisak, u Slavoniji postrojenja za iskorištavanje obnovljivih izvora energije te LNG-terminal Omišalj, naftovode Družbe Adrije i dio Južnog toka.Od infrastrukturnih projekata najvažniji su rekonstrukcija i gradnja ravničarske željzničke pruge (Krk) – Rijeka – Zagreb, novi kapaciteti Luke Rijeka i dr. te osuvremenjenje željezničkih koridora X i Vb.
http://liderpress.hr/Default.aspx?sid=136191

Samo jedna lipa po kubiku za Luku Sepen je 100 milijuna kuna godišnje na 10 milijardi m3 plina koliko je planirano u prvoj fazi!

[/quote]
e da je meni jedna kuna po tvom postu……… [pray] [lol] [lol]


Savo, ja na tvom mjestu ne bih stavljao ruku u vatru za Ježića i njegove pijune u upravi Dioki-ja. Već 20 godina zna se točno koliko ima etana a sadašnja zamisao o nekakvoj rekonstrukciji postrojenja čini mi se poput znanstvene fantastike.
S obzirom da ne postoje uvjeti za to, proizvodnja struje na lokaciji Žitnjak ostaje samo pusta želja.
Ja nisam elektro struke kao ti, ali sam za razliku od tebe vidio uklopnicu i kotao C na energani, pa znam što može a što ne može ići…

A zašto misliš da ja nisam bio u 30kV uklopnici?
Malouljni izvlačivi 30kV prekidači -takve laganne manipulacije s prekidačima nisam vidio ni u jednom drugom postrojenju u Zagrebu.
Svugdje uz petrokemiju je i kogeneracija ali eto ne može samo na Žitnjaku – ponavljati da je kogeneracija dugoročno rješenje za Žitnjak već mi je pomalo blesavo – ispada da netko tko želi dobro komoaniji kao što se ti predtavljaš ne želi 100 milijuna kuna godišnje čiste uštede.
Postoji tarifni sustav za obnovljive izvore, postoji tarifni sustav za isporuku toplindke energije, postoji voda, vlastto pročišćavanje i reverzna osmoza – tko želi nešto graditi u Zagrebu idealna lokacija je Dioki – a Dioki tu ima oko 400.000m2 zemljišta – po 100eura evo 40 milijuna eura.

BTW – Vanđelić još traži gdje utući 300 milijuna eura – a prva opcija im je uvjek bio LNG terminal i energetika.
Sada im je prilika – druge neće imati.

Sporazum o graničnoj točki plinske interkonekcije Hrvatska-Slovenija
LNG!

Potpisanim sporazumom, kao optimalna mjesta novog povezivanja hrvatskog i slovenskoga plinskog transportnog sustava, definirane su granične točke s hrvatske strane u mjestu Lisac, a sa slovenske u mjestu Sušak

Hina
Objavljeno 8.9.2011
http://www.banka.hr/default.aspx?TabId=102&View=Details&ItemID=71854

Magistralni plinovod Omišalj–Zlobin namijenjen je preuzimanju cjelokupnih količina plina iz LNG rješenja u Omišlju na otoku Krku, a taj bi se plinovod u Zlobinu povezao s međunarodnim plinovodom Zlobin–Rupa (Kalce/Slovenija), a u slovenskim Kalcama s budućim slovenskim transportnim sustavom. Za taj su projekt Plinacrou odobrena bespovratna sredstva u iznosu od 180 tisuća eura, namijenjena financiranju studije ekonomske opravdanosti koju je nužno imati kao preduvjet mogućnosti nominacije projekta prema EU fondovima za investicijsku fazu.

ONA 1 LIPA PO KUBIKU JE SVE BLIŽA!

Obzirom da je Geoplin plinovodi još prije 2 godine potpisao ugovor s konzorcijem Adria LNG za izgradnju evakuacijskog plinovoda u Sloveniji sve je bliža točka odluke – a meni se čini da je to veliki, kako je i planirano, LNG terminal na lokaciji Dina Petrokemije.
Geoplin plinovodi in Adria LNG podpisala pogodbo o predhodnih delih za prenosni plinovod med Hrvaško in Slovenijo
Datum: 09. julij 2009 Avtor: Alenka Žumbar Kategorija: Članki
Tema: Zemeljski plin
http://www.energetika.net/novice/clanki/geoplin-plinovodi-in-adria-lng-podpisala-pogodbo-o-predhodnih-de

Ništa od čekanja, stižu dva broda stirena do kraja mjeseca.


Ništa od čekanja, stižu dva broda stirena do kraja mjeseca.

Samo nisi rekao do kraja kojeg mjeseca?! 😉

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Insajder a ne zna da se na Žitnjaku etanu dodaje propan i da se to zove kopiroliza!

PROJEKT KOGENERACIJE DIOKI ZAGREB

Dioki d.d. je petrokemijska kompanija u Republici Hrvatskoj sa tradicijom poslovanja dužom od pedeset godina.
U svrhu smanjenja troškova energije i povećanja energetske učinkovitosti, pokrenuo je aktivnosti za izgradnju kogeneracijskog postrojenja. Vlastita ravnomjerna potrošnja električne i toplinske energije tijekom cijele godine, pruža idealne uvjete za izgradnju kogeneracije.
U okviru Projekta predviđa se izgradnja kogeneracijskog postrojenja s plinskim turbogeneratorskim agregatom električne snage 35 MW i kotlovskim postrojenjem na bazi kotla za otpadnu toplinu kapaciteta proizvodnje 40t/h visoko tlačne pare, tlaka 81 bar i temperature 480 oC.
Projekt bi osigurao višak električne energije koji bi se plasirao na tržište.

Posjedujemo sljedeću dokumentaciju:
• Studiju utjecaja na okoliš
• Lokacijsku dozvolu
• Registraciju kogeneracijskog postrojenja u Ministarstvu gospodarstva

Vrijednost Projekta procjenjuje se na 25 milijuna Eura.
Rok izgradnje je dvije godine.
Povrat ulaganja je 4 godine.
U slučaju interesa za sudjelovanjem u projektu, slobodno nas kontaktirajte.

9/2011

A ovo ti je također velika nepoznanica.
Ni to se kao neće raditi jer kao nema zainteresiranih!
Jedan od većih poslova koji je u HR na raspolaganju trenutno.
Glede roka izvedbe – to je max 1 godina od potpisivanja Ugovora.
A i isplativost je brža po mojoj računici.

http://www.dioki.hr/vijesti/vijest.asp?id=71

A nakon PLinacra i Geoplina koji su usuglasili spojni plinovod za LNG terminal na 6. plinskom forumu će se riješiti pitanja od interesa kako bi EU Komisija odredila kada se kreće s građevinskim radovima na LNG terminalu.
http://www.energy-community.org/pls/portal/docs/1106177.PDF

Pa ćemo i dolje jednu kogeneraciju ali 10x veću!

Svi su ludi, samo je sv. sava pametan!

Pogledaj svoje postove od prije godinu-dvije pa reci što se to poboljšalo.


Svi su ludi, samo je sv. sava pametan!

Pogledaj svoje postove od prije godinu-dvije pa reci što se to poboljšalo.

Možda ja i nisam toliko pametan ali za razliku od tebe i insedir007 i sličnih likova nisam lud i zlonamjeran.
Dakle – šta te smeta što kreće projekt kogeneracije i rekonstrukcije Žitnjaka, završetka vinilnog lanca na Krku te LNG terminala na zemljištu Dina petrokemije s koncesijom na Luku Sepen?
Je li to loše za Dioki pa me ti eto upozoravaš da sam krivo informiran ili da mi je nepoznat tehnoekonomski aspekt svega navedenog?
Nemaš ti nikakvih argumenata za to što pišeš – 1 lipa po m3 u luci Sepen je 100 milijuna kuna ili 25 kuna po dionici – ako tvrdiš da lažem pogledaj cijene za Adriatic LNG – i šta je loše ako je kogeneracija po procjeni Uprave isplativa za 4 godine – je li to loše ili je loše što je još isplativija uz određene preinake u projektu. Tko ti može dati minimalno 25% zarade na uloženi kapital u HR?

iz ovog sto je donesena odluka u europi o energetskoj neovisnosti i drugim pravcima jasno se vidi da je Hrvatska prioritet, pazljivim citanjem odluke i fusnota jasno ko dan pogotovo ona fora da zemlja koja ce dobiti nepovratna sredstva za projekt europske vaznosti mora zeljeti prikljuciti se europi i ispuniti sve uvjete, [proud]
e sada je samo problem cijena po kojoj ce se dioki trziti tamo negdje oko nove godine, ja mislim xxx

ne mari za male stvari i ostat ce male

New Report

Close