DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


koliko je jezic ulozio u dionice, koliko je izvukao, kakva ce mu biti bilanca ulozeno-izvuceno kad bi dioki propao? hvala. moja bilanca ce biti -10 tis kn circa.

Kako se meni čini, uložio je nula, a izvukao jako puno. A mogao bi još i više (preko Dine) No, ovo je samo moje mišljenje.


Preporučujem članovima foruma da prestanu obmanjivati javnost! Dioki je brod koji tone svaki dan sve dublje. Brod luđaka bez kapetana. Uprava društva sutra će pokušati progurati ideju kako se riješiti stotinjak ljudi sa Žitnjaka, iz PJ DOKI i PJ EPS, koji već mjesecima dolaze na posao a nemaju što raditi. Utjehe nema u vodi, samo u alkoholu…. stoga pozdrav ekipi iz svinjca, oskara i marka!

Ovim postom dokazuješ da si luđak a ja preporučam svim mamama i tatama da ne prave luđake ubuduće.
Za tebe su luđaci ljudi koji već više decenija 90% proizvoda izvoze na svjetsko tržište i to u području gsje sue iznimno gleda na kvalitetu ali i koje je po zahtjevima struke vrlo kompleksno.
Oni su kao nesposobni i neznaju – pa zar su tadnici i Uprava krivi što im se neopravdano usvostručila cijena sirovine i plina – pa zar su radnici i Uprava krivi što se nije modernizirala RN Sisak – svi projekti su već deceniju na stolu ali MOL uz suglasnos odeređenih ljudi u Vladi nije ispunio svoja očekivanja.
To je jedina istina – to ti je potvrdio Štern neku večer i ako Bog da netko će zato snositi posljedice.

Dalje ruke od Diokija i radnika Dioki ali i cijele grupe.
To su vrlo vrijedni i odgovorni ljudi, imaju kolektivni jedan od najboljih u HR i nitko ne bi trebao biti zabrinut.
A ja se nadam da će napokon početi ta hrvatska pamet, na koju se poziva Štern, početi realizirati projekte stare i do deset godina.

Stečaj – pa vi ste smiješni da bi netko mogao popušiti – popušiti će oni koji sada ne kupuju!
SVI bankarski krediti su hipotekarni i lako se naplate iz neoperativne imovine!
Evo koliko vrijedi Vinyls plus Syndialov ciklus klora.

Vertice al ministero per il futuro della Vinyls: spunta una nuova offerta

Una proposta da 300 milioni di euro per l’acquisto degli impianti Vinyls di Porto Torres e Porto Marghera sarebbe stata presentata stamane durante l’incontro al ministero dello Sviluppo economico con i sindacati nazionali.

http://lanuovasardegna.gelocal.it/sardegna/2011/09/08/news/vertice-al-ministero-per-il-futuro-della-vinyls-spunta-una-nuova-offerta-4924224

Koliko onda vrijedi Dioki u STEČAJU????

Stalno floskula da izvoze 90%. A koliko sirovine uvoze? 95%! Najlakše je isticati ono što nam odgovara, a što ne odgovara pod tepih.
I priča se o ekstra kvaliteti? Kvaliteta je ok, ili prosječna, ali nikako ekstra. Zaboravljaš da Dioki nema razvoj proizvoda i razvoj tehnologije. Riječ je o kupovanju licenci, i pogon tako može gurati određeni period, ali tu nema poboljšavanja, daješ stalno istu kvalitetu. A druge velike petrokemijske tvrtke imaju svoj razvoj, izbacuju nove proizvode, imaju tehničku podršku, itd. Ima li to Dioki?
Osim toga, kupci Diokijevih proizvoda su prerađivači polimera i na tom polju se dogodio ili događa "uzlet". Strojevi su sve bolji, "osjete" svaku varijaciju u kvaliteti. I to ne samo na tržištu zapadne europe već i u ex-yu.


Ovim postom dokazuješ da si luđak a ja preporučam svim mamama i tatama da ne prave luđake ubuduće.
Za tebe su luđaci ljudi koji već više decenija 90% proizvoda izvoze na svjetsko tržište i to u području gsje sue iznimno gleda na kvalitetu ali i koje je po zahtjevima struke vrlo kompleksno.
Oni su kao nesposobni i neznaju – pa zar su tadnici i Uprava krivi što im se neopravdano usvostručila cijena sirovine i plina – pa zar su radnici i Uprava krivi što se nije modernizirala RN Sisak – svi projekti su već deceniju na stolu ali MOL uz suglasnos odeređenih ljudi u Vladi nije ispunio svoja očekivanja.
To je jedina istina – to ti je potvrdio Štern neku večer i ako Bog da netko će zato snositi posljedice.

Dalje ruke od Diokija i radnika Dioki ali i cijele grupe.
To su vrlo vrijedni i odgovorni ljudi, imaju kolektivni jedan od najboljih u HR i nitko ne bi trebao biti zabrinut.
A ja se nadam da će napokon početi ta hrvatska pamet, na koju se poziva Štern, početi realizirati projekte stare i do deset godina.


Kad smo si već počeli dijeliti epitete, mogu i ja.
Jedini luđak ovdje si zapravo ti.
Insider007 je po onome što piše zaposlen u Diokiu, i prema tome je i profesionalac u petrokemijskoj branši.
Za razliku od tebe koji si amater koji je znanje napabirčio surfajući internetom. Napabirčeno znanje obično stvara konfuziju u glavi. Posebno se to vidi iz tvojih postova gdje pokušavaš prodati pamet o tehnologiji. I u postu prije ovog lupaš o nekakvoj kopirolizi, valjda o pirolizi, nauči barem terminologiju. I ništa istu neće učiniti nepotrebnom, jer dokle god će se od etana raditi etilen trebat će i piroliza.
Pogledaj i zadnji post od Didulice koji je također profesionalac.
Ima tu još profesionalaca koji ti se smiju. Ni jedan te ne pobija, jer čemu trošiti vrijeme, a i najčešće napišeš takvu šumu gluposti, da pobijanje zahtijeva toliku elaboraciju da se zbilja ne isplati.
Znaš onu kinesku:
Tko ne zna i zna da ne zna, pouči ga.
Tko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se.

Kolega, u pravu si, ja doista jesam zaposlen u Dioki-ju, nažalost. Kao i većina mojih kolega u tvornici, mjesecima pratim ovaj forum… te mogu samo jedno zaključiti: pojedinci ovdje pričaju lovačke priče!
Sava i ja razlikujemo se po pristupu tematici, on piše onako kako bi on htio da stvari u Dioki-ju stoje (nitko ne bi bio sretniji od nas u tom slučaju) a ja u svojim postovima prikazujem realnost.
Dioki je brod koji polako ali zasigurno tone, ako se nešto dramatično ne promjeni. No nažalost mentalni sklop rukovodećih osoba nije u stanju u ovoj situaciji iznaći bilo kakvo rješenje. Sanjaju o 200.000 tona VCM/PVC-a i nekakvoj proizvodnji struje a mjesecima ne mogu osigurati sirovinu za profitabilan, sigurno naplativ i tražen GPPS, HIPS i EPS proizvod. Sutra je najavljena sjednica radničkog vijeća, na kojoj će se zasigurno nešto odigrati, prve neslužbene brojke iz izvora bliskog ‘samoupravi’ govore od oko 130 ljudi ‘viška’

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]



Ovim postom dokazuješ da si luđak a ja preporučam svim mamama i tatama da ne prave luđake ubuduće.
Za tebe su luđaci ljudi koji već više decenija 90% proizvoda izvoze na svjetsko tržište i to u području gsje sue iznimno gleda na kvalitetu ali i koje je po zahtjevima struke vrlo kompleksno.
Oni su kao nesposobni i neznaju – pa zar su tadnici i Uprava krivi što im se neopravdano usvostručila cijena sirovine i plina – pa zar su radnici i Uprava krivi što se nije modernizirala RN Sisak – svi projekti su već deceniju na stolu ali MOL uz suglasnos odeređenih ljudi u Vladi nije ispunio svoja očekivanja.
To je jedina istina – to ti je potvrdio Štern neku večer i ako Bog da netko će zato snositi posljedice.

Dalje ruke od Diokija i radnika Dioki ali i cijele grupe.
To su vrlo vrijedni i odgovorni ljudi, imaju kolektivni jedan od najboljih u HR i nitko ne bi trebao biti zabrinut.
A ja se nadam da će napokon početi ta hrvatska pamet, na koju se poziva Štern, početi realizirati projekte stare i do deset godina.


Kad smo si već počeli dijeliti epitete, mogu i ja.
Jedini luđak ovdje si zapravo ti.
Insider007 je po onome što piše zaposlen u Diokiu, i prema tome je i profesionalac u petrokemijskoj branši.
Za razliku od tebe koji si amater koji je znanje napabirčio surfajući internetom. Napabirčeno znanje obično stvara konfuziju u glavi. Posebno se to vidi iz tvojih postova gdje pokušavaš prodati pamet o tehnologiji. I u postu prije ovog lupaš o nekakvoj kopirolizi, valjda o pirolizi, nauči barem terminologiju. I ništa istu neće učiniti nepotrebnom, jer dokle god će se od etana raditi etilen trebat će i piroliza.
Pogledaj i zadnji post od Didulice koji je također profesionalac.
Ima tu još profesionalaca koji ti se smiju. Ni jedan te ne pobija, jer čemu trošiti vrijeme, a i najčešće napišeš takvu šumu gluposti, da pobijanje zahtijeva toliku elaboraciju da se zbilja ne isplati.
Znaš onu kinesku:
Tko ne zna i zna da ne zna, pouči ga.
Tko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se.
[/quote]

Neću puno komentirati – samo da znaš ima dosta tehnologija za proizvodnju etilena a i puno ih se razvija trenutno zbog velike važnosti etilena u industriji.

PJ ETILEN: postupkom pirolize etana dobivenog iz prirodnog plina proizvodi se 90.000 t/god etilena. U slučaju nedovoljne količine etana moguća je kopiroliza etan/propan.
Proizvedeni etilen se koristi kao sirovina za proizvodnju polietilena niske gustoće.
http://www.mzopu.hr/doc/Zastita_okolisa/Izvjesce_16_11_2010_1.pdf
Također što se tiče didulice mogu dodati da je za sva postrojenja na Krku rađen EIA i da su izabrane BAT tehnologije – dakle tehnologije koje su po kvaliteti proizvoda superiorne.
To je bio i uvjet da se od EIB-a povuče kredit!
http://www.eib.org/attachments/pipeline/20090315_nts_en.pdf

Budući da ste jako upućeni recite – tko i zašto nudi za Vinyls na Sardiniji 400 milijuna eura ulaganja.
Kakkav je to fond u pitanju kada raspolaže s tolikim sredstvima?
http://lanuovasardegna.gelocal.it/sardegna/2011/09/08/news/vinyls-sindacati-delusi-dopo-l-offerta-dell-azienda-di-assemini-4924224

‘Ovim postom dokazuješ da si luđak a ja preporučam svim mamama i tatama da ne prave luđake ubuduće’

‘To su vrlo vrijedni i odgovorni ljudi, imaju kolektivni jedan od najboljih u HR i nitko ne bi trebao biti zabrinut.’

Savo, dogovori se najprije sam sa sobom… jesmo li luđaci ili vrijedni ljudi što radimo u Dioki-ju?

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Ovo je postala najkontroverznija dionica na našoj burzi, tu je sve moguće. Uz proficio nosi primat najinteresantnije, i ne preporuča se osobama tankih živaca i nestrpljivima; valjda sam zato unutra, i neda mi ju se prodat

Kad smo već kod poslovica.
Konfucije je davno rekao: Ne koristi top, da bi ubio komarca.

Savo, dogovori se najprije sam sa sobom… jesmo li luđaci ili vrijedni ljudi što radimo u Dioki-ju?

Ja sam ti samo replicirao u istom tonu……Moj stav je i dalje pozitivan glede Uprave posebice stoga što su uspjeli progurati plan održivog razvoja lokacije Žitnjak – prihvaćena je rekonstrukcija i redukcija PJ Etilen te izgradnja kogeneracije – to je ono što će ovu lokaciju učiniti iznimno profitabilnom – o financijskim efektima kogeneracije već sam više puta iznio egzaktne pokazatelje i izračune – radi se o minimalno 100 milijuna kuna godišnje.

Prije 1,5 godina htjelo se zatvoriti kompletan Žitnjak a kome je to u interesu pogledaj u Sigurnosnom izvješću.
Pa nije Uprava kriva što je rat na Mediteranu doveo do nedostupnosti pojedinih sirovina.
Nije Uprava kriva što se nerazumski podizala cijena plina koja je ugrozila opstanak ne samo Diokija nego i još niza poduzeća.
Nije Uprava kriva što se godinama pacala lokacijska za kogeneraciju.
Je li Uprava kriva za kriminalizaciju Ježića i poslovanja poduzeća?
Je li Uprava kriva za to što se prekinulo već odobreno financiranje PVC-a na krku?
http://www.moneyhouse.ch/u/dioki_holding_ag_CH-170.3.027.463-6.htm
Nadam se da je ova promjena pokazatelj kolika nam je šteta nanesena.

Obzirom da je EUROPEAN COMMISSION u svom dokumentu "The EU Energy Policy: Engaging with Partners beyond Our Borders" od prekjučer LNG terminal na Krku i koridor Sjever – Jug PROGLASILA KLJUČNIM INFRASTRUKTURNIM projektom imamo povjesnu šansu da dugoročno osiguramo neophodne količine i sirovina i energije i ne samo za Dioki i Dinu ne go i za mnoge druge u HR.

Falling gas production in the EU and concerns over gas supply security call for new gas
import pipelines and other infrastructures such as LNG terminals. A key infrastructure priority
for the EU is to open the Southern Gas Corridor – a supply route for roughly 10-20% of EU
estimated gas demand by 2020.

http://ec.europa.eu/energy/international/security_of_supply/doc/com_2011_0539.pdf

OKI, je nekad bila firma, koju su svi respektirali i njeno ime izgovarali sa štovanjem.
Odkad je to postalo DIOKI, počelo je diskreditiranje.
I tu Dinu, napravio je OKI.
Sad, odjednom, OKI treba zatvorit.
Dobro. Ma, super.
Gazda je iz Rijeke. Dobar neki gazda.
Kad se namiri dovoljno, neće ni Dina bit dugo Dina.
Pitanje je: kad je, nekom takovom, dovoljno?
Ima on rješenje.
To je, i nama, reko.
Sreća, da nikog nije pogazio jahtom(bio je u Remetincu).

New Report

Close