DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Danas u tiskanom Jutarnjem: (Nisam našao u online izdanju):
-Ježić: Dioki ću dati radnicima ako će to spasiti radna mjesta
-Popijač i Milošević vode razgovore sa potencijslnim strateškim partnerima
-Milošević potvrdio da postoji jak interes velikih igrača
-potraživanja će biti (manjim dijelom) pretvorena u kapital
-KPMG radi plan restrukturiranja
-izgleda da je nužno da uđe jedan strateški partner inače se neće tvrtka moći stabilizirati

E sada to usporedi s Dnevnim redom Glavne skupštine pa ćeš vidjeti da je sve to što je napisano jedno veliko NIŠTA!
Osim činjenice da postoji veliki interes velikih petrokemijskih kompanija za ulazak u Dioki.
BTW – Ako Arya Sasol isporučuje etilen dali to potvrđuje gornji navod – mislim da da!
Također Ježić NE MOŽE izaći iz Diokija – on je jedan od vlasnika unutar Dioki Holding AG – a vidljivo je da dionice NISU slobodno prenosive – dakle netko u Dioki Holding AG može preuzeti Ježićeve dio ali NITKO izvana bez suglasnosti svih dioničara.

Također je znakovito Milošević i Popijač traže STRATEŠKOG partnera a zaobilaze Ježića koji je za njih BOG u ovom businessu.
Mislim da je to još jedan apsurd ove situacije.
Taođer – najveći vjerovnik Dina Petrokemije je HAAB a iz hipoteka se vidi da su krediti dugoročni – do 2019.
Također pročitaj Zakon o privatizaciji – vidjet ćeš kako se provela privatizacija 2004. i koliko je VCP ali i grupa investitora trebala platiti za udjele u Diokiju.

Članak 4.
(1) Fond je dužan privatizirati pravne osobe čije su dionice ili udjeli preneseni u Fond po knjigovodstvenoj vrijednosti na temelju Zakona o pretvorbi.
(2) Privatizacija pravnih osoba iz stavka 1. ovoga članka, provodi se na temelju procijenjene vrijednosti temeljnog kapitala.
(3) Rješenje o privatizaciji pravnih osoba iz stavka 1. ovoga članka donosi Fond. Protiv rješenja može se pokrenuti upravni spor.
(4) U roku od 90 dana od dana pravomoćnosti rješe¬nja iz stavka 3. ovoga članka društvo je dužno donijeti odluku o poveća¬nju ili sma¬nje¬nju teme¬ljnog kapitala, a za to ovlaštene osobe u društvu, podnijeti sudu prijavu za upis promjene teme¬ljnog kapitala u sudski re-gistar.
(5) Trgovački sud će na teme¬lju odluke skupštine, odnosno glavne skupštine i rješe¬nja Fonda izvršiti upis promjene teme¬lj¬nog kapitala u sudski re¬gistar.
(6) Na dobit izraženu na poveća¬nje kapitala ne plaća se porez na dobit

Da se to nije provelo po ovom članku ali i ostalim uvjetima iz Zakona privatizacija bi se mogla proglasiti ništetna – ALI VIDIMO DA NEMA ZAKONSKE OSNOVE ZAA PONIŠTENJE.

Dakle cijena se kretala u rasponu 240 – 500 kuna po dionici!


Također je znakovito Milošević i Popijač traže STRATEŠKOG partnera a zaobilaze Ježića koji je za njih BOG u ovom businessu.
Mislim da je to još jedan apsurd ove situacije.

Ja ne znam šta ti toliko zagovaraš tog Ježića, on je i doveo firmu tu di je. Da ima znanja i veza – vjerojatno ima, samo što Dioki nije imao nikakave koristi od toga, već upravo suprotno. A koliko je on za sebe (i ekipu) preko Diokia zaradio to sam bog zna.

sava,
To sto ti pricas je sve ok,ali to je preklanjski snijeg.
Mi imamo dionice koje smo placali po 400 kuna, po 300 kuna , kasnije po 150 kuna,pa zadnje godin po 90 kuna itd,da bi nam to sada vrijedilo niti 60 kuna.

Da li to tebe brine? Mene DA,i to jako, i ne vidim bas kako cemo se izvuci iz ovoga. jedino postena revalorizacija mi se cini izlaz za nas.

Inace bi mi migli i jos vece gubitke ovdje zabiljeziti.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Također je znakovito Milošević i Popijač traže STRATEŠKOG partnera a zaobilaze Ježića koji je za njih BOG u ovom businessu.
Mislim da je to još jedan apsurd ove situacije.

Ja ne znam šta ti toliko zagovaraš tog Ježića, on je i doveo firmu tu di je. Da ima znanja i veza – vjerojatno ima, samo što Dioki nije imao nikakave koristi od toga, već upravo suprotno. A koliko je on za sebe (i ekipu) preko Diokia zaradio to sam bog zna.
[/quote]

Ježić je uspio samo na Krk preko HYPO ALPE – ADRIA – BANK INTERNATIONAL AG R. AUSTRIJA,KLAGENFURT DONIJETI 52 milijuna eura INVESTICIJA!

A ti ćeš nam reći šta su to ova dvojica doprinijeli Hrvatskoj?

Da je bilo po Ježićevom veliki LNG terminal bi se već gradio na Krku.
Nažalost HR je uspjela otjerati E.ON i sada se čeka šta će reći Angela u 8. mjesecu.

A dotle naši stručnjaci PROJEKTIRAJU micro LNG terminal kapaciteta 0,5 milijardi m3 godišnje za 100 milijuna eura.
Bez da raspolažu zemljištem i koncesijom na luku.




Također je znakovito Milošević i Popijač traže STRATEŠKOG partnera a zaobilaze Ježića koji je za njih BOG u ovom businessu.
Mislim da je to još jedan apsurd ove situacije.

Ja ne znam šta ti toliko zagovaraš tog Ježića, on je i doveo firmu tu di je. Da ima znanja i veza – vjerojatno ima, samo što Dioki nije imao nikakave koristi od toga, već upravo suprotno. A koliko je on za sebe (i ekipu) preko Diokia zaradio to sam bog zna.
[/quote]

Ježić je uspio samo na Krk preko HYPO ALPE – ADRIA – BANK INTERNATIONAL AG R. AUSTRIJA,KLAGENFURT DONIJETI 52 milijuna eura INVESTICIJA!

A ti ćeš nam reći šta su to ova dvojica doprinijeli Hrvatskoj?

Da je bilo po Ježićevom veliki LNG terminal bi se već gradio na Krku.
Nažalost HR je uspjela otjerati E.ON i sada se čeka šta će reći Angela u 8. mjesecu.

A dotle naši stručnjaci PROJEKTIRAJU micro LNG terminal kapaciteta 0,5 milijardi m3 godišnje za 100 milijuna eura.
Bez da raspolažu zemljištem i koncesijom na luku.
[/quote]

Pogledaj rezlultate poslovanja Diokia od kada je on došao. Jesu li to rezultati njegove nesposobnosti, neznanja ili nečeg trećeg? Ja glasam za ovo treće. I dobro je da je na odlasku pa da se jednom konačno vidi jel ova firma može poslovati normalno ili ne, iako je on imao neusporedivo bolje pozicije za poslovanje prvih par godina kada je došao nego što će biti sada.





Također je znakovito Milošević i Popijač traže STRATEŠKOG partnera a zaobilaze Ježića koji je za njih BOG u ovom businessu.
Mislim da je to još jedan apsurd ove situacije.

Ja ne znam šta ti toliko zagovaraš tog Ježića, on je i doveo firmu tu di je. Da ima znanja i veza – vjerojatno ima, samo što Dioki nije imao nikakave koristi od toga, već upravo suprotno. A koliko je on za sebe (i ekipu) preko Diokia zaradio to sam bog zna.
[/quote]

Ježić je uspio samo na Krk preko HYPO ALPE – ADRIA – BANK INTERNATIONAL AG R. AUSTRIJA,KLAGENFURT DONIJETI 52 milijuna eura INVESTICIJA!

A ti ćeš nam reći šta su to ova dvojica doprinijeli Hrvatskoj?

Da je bilo po Ježićevom veliki LNG terminal bi se već gradio na Krku.
Nažalost HR je uspjela otjerati E.ON i sada se čeka šta će reći Angela u 8. mjesecu.

A dotle naši stručnjaci PROJEKTIRAJU micro LNG terminal kapaciteta 0,5 milijardi m3 godišnje za 100 milijuna eura.
Bez da raspolažu zemljištem i koncesijom na luku.
[/quote]

Pogledaj rezlultate poslovanja Diokia od kada je on došao. Jesu li to rezultati njegove nesposobnosti, neznanja ili nečeg trećeg? Ja glasam za ovo treće.

[/quote]

Pa ti si zaboravio da se do 2004. zatvarala i Dina i Žitnjak.
Od 2004. počinju INVESTICIJE i ZAPOŠLJAVANJE!

Ne treba biti posebno vidovit da se Ugovorom iz 2004. Kupac i HFP kao dva suvlasnika obvezala na toliko spominjanih 105 milijuna eura ulaganja na Krk – ravnomjerno raspodjeljeno.
Ako pogledaš Gruntovnicu na Krku i ZK uložak 4208 vidjeti ćeš da je Kupac preko HAAB-a izvršio svoju obvezu – investirali su oko 52 milijuna eura – dugoročni krediti do 2019. s vrlo povoljnim kamatama.
Također ćeš vidjeti da je HR strana uložila SAMO 20 milijuna eura – ostali su kratki i SAMO zato je dug prema dobavljačima i SAMO zato je usporen PVC u koji je već uloženo 120 milijuna kuna.

Ja te pitam – ZAŠTO je HBOR zaustavio 15 milijuna eura kredita EIB-a i ZAŠTO HR strana ne izvrši svoje obveze financiranja projekata u punom iznosu?

Uostalom ako misliš da ja lažem – lako je provjeriti.
Neka AUDIO pokaže Ugovore.

Dakle ovo je klasični REKET i jasno je onda zašto ozbiljne svjetske kompanije zaobilaze HR.


Pa ti si zaboravio da se do 2004. zatvarala i Dina i Žitnjak.
Od 2004. počinju INVESTICIJE i ZAPOŠLJAVANJE!

Ne treba biti posebno vidovit da se Ugovorom iz 2004. Kupac i HFP kao dva suvlasnika obvezala na toliko spominjanih 105 milijuna eura ulaganja na Krk – ravnomjerno raspodjeljeno.
Ako pogledaš Gruntovnicu na Krku i ZK uložak 4208 vidjeti ćeš da je Kupac preko HAAB-a izvršio svoju obvezu – investirali su oko 52 milijuna eura – dugoročni krediti do 2019. s vrlo povoljnim kamatama.
Također ćeš vidjeti da je HR strana uložila SAMO 20 milijuna eura – ostali su kratki i SAMO zato je dug prema dobavljačima i SAMO zato je usporen PVC u koji je već uloženo 120 milijuna kuna.

Ja te pitam – ZAŠTO je HBOR zaustavio 15 milijuna eura kredita EIB-a i ZAŠTO HR strana ne izvrši svoje obveze financiranja projekata u punom iznosu?

Uostalom ako misliš da ja lažem – lako je provjeriti.
Neka AUDIO pokaže Ugovore.

Dakle ovo je klasični REKET i jasno je onda zašto ozbiljne svjetske kompanije zaobilaze HR.

Ništa ja nisam zaboravio, dobro znam tko je Šelebaj i kako je on radio. Ništa dobro ne mislim o toj ekipi. Na tvoje pitanje za 15 milja eura pa bez ljutnje ali ja mislim da je odgovor jasan svma osim tebi, a ako malo razmiliš o ovome što ja pišem, brzo ćeš shvatiti zašto.

Još jednom ti kažem, pogledaj poslovanje od kada je on došao pa se sjeti cijene plina/struje/vode/etana i količine etana prije i sada pa onda još jednom pogledaj rezultate poslovanja. Jel ti jasnije? A za PVC, a tko uopće garantira da će to biti profitabilno? Šta ako se pokaže kao promašaj? I za VCM se pričalo da će mlatiti strašne novce pa jedva da je krenuo na par dana, gdje šta drugo?

Ježić je, nadajmo se, prošlost. Njegovi rezultati govore o njemu. Okreće se nova stranica pa ćemo vidjeti kako dalje. Samo se nadajmo da će konačno doći do poštenog i normalnog poslovanja (možda i prvi puta nakon tko zna koliko godina/desetljeća?) pa da se vidi jel firma može raditi ili ne. I to je to.



Pa ti si zaboravio da se do 2004. zatvarala i Dina i Žitnjak.
Od 2004. počinju INVESTICIJE i ZAPOŠLJAVANJE!

Ne treba biti posebno vidovit da se Ugovorom iz 2004. Kupac i HFP kao dva suvlasnika obvezala na toliko spominjanih 105 milijuna eura ulaganja na Krk – ravnomjerno raspodjeljeno.
Ako pogledaš Gruntovnicu na Krku i ZK uložak 4208 vidjeti ćeš da je Kupac preko HAAB-a izvršio svoju obvezu – investirali su oko 52 milijuna eura – dugoročni krediti do 2019. s vrlo povoljnim kamatama.
Također ćeš vidjeti da je HR strana uložila SAMO 20 milijuna eura – ostali su kratki i SAMO zato je dug prema dobavljačima i SAMO zato je usporen PVC u koji je već uloženo 120 milijuna kuna.

Ja te pitam – ZAŠTO je HBOR zaustavio 15 milijuna eura kredita EIB-a i ZAŠTO HR strana ne izvrši svoje obveze financiranja projekata u punom iznosu?

Uostalom ako misliš da ja lažem – lako je provjeriti.
Neka AUDIO pokaže Ugovore.

Dakle ovo je klasični REKET i jasno je onda zašto ozbiljne svjetske kompanije zaobilaze HR.

Ništa ja nisam zaboravio, dobro znam tko je Šelebaj i kako je on radio.

[/quote]

Lako za Šelebaja – šta reći za ministre koji za bijednih 60 milijuna kuna duga prema Ini žele uništiti kompaniju? Kakvu oni kaznu zaslužuju?
Ja ne želim braniti Ježića – on najbolje zna kako se odbraniti.
Ali ipak uspio je skoro pa završiti investicijski ciklus od 105 milijuna eura – pokrenuo je firmu koju su neki željeli zatvoriti!

Evo na Krk ti stiže još jedan iz Irana.
Arya Sasol – Dioki?
http://www.marinetraffic.com/ais/shipdetails.aspx?mmsi=565924000&header=true

To je još 5k tona etilena – ukupno oko 17,5k tona za 1,5 mjeseci!
To netko FINANCIRA.

ima od diokija "zdenku" da naprave, u trokute da je razbiju pa zaslužnima podjele …šta kažu…čuvaju radna mjesta…čuvali su radna mjesta i u transadriji, i u đakovštini, i u elektroprometu, i u …..čuvali al’ blago pobjeglo.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Tko god je, od izdvajanja iz Ine vodio dioki, dobro ga je orajbao. Jedni pod krinkom gašenja postrojenja, drugi pod krinkom revitalizacije. Dugi niz godina, cijena metana bila je u rasponu od 1,1 – 1,3 kune/m3, i puno veća količina etana, pa se štancalo velike minuse.
Po slijedećim pokazateljima: osigurano tržište, kvaliteta proizvoda, cjenovne margine, 90 % izvoza, avansno plaćanje za proizvode, dioki je tvrtka bez premca u RH, što dodatno žalosti u ovom trenutku. Situaciju se može bitno popraviti, ali ima jedan preduvjet, pošteno poslovanje. Naravno i Ježića treba svesti na max. 10% vlasništva.
Usprkos svemu, čvrsto vjerujem u pozitivan rasplet.

Koliki je bio moj target od prije godinu dana? 15, 25, 35kn? Zaboravio sam stvarno, nisam zločest.

Prije godinu-dve sam napisao da dionica bude bila otprilike kao i Magmina i to se desilo, drugo ko je kupovao i vjerovao da bude zaradio, jednostavno je loše igrao jer ova dionica više nikad neće biti preko 100kn i pomirite se sa tim da ste izgubili lovu….sljedeće ovo što savo piše je neka njegova vizija i razmišljanje kako bi o trebao biti ali nije i neće, čisto zato što se ovdje igra kao prvo drugačija igra – halo pa u HR ste, zatim komentar na ono ako se zatvori etilen – a ako se zatvori etilen zatvorio se žitnjak jer taj etilen hrani lokaciju jer jedan pogon ne radi 8 a drugi 4mj a i da se dovozi cisternama neisplativo je jer je skuplje a i problem je što se nema gdje skladištiti a zatim ne zaboravite da u ivanić gradu zbilja nema plina – nema ga i to je to …. ostalo budete vidjeli, sad će vjerojatno biti OK, idu izbori a drugo ima potencijala ali ga politika guši . ZG lokacija nema šanse da opstane osim što neće biti plina kroz koju god dovoljno problem je i shoping zona jer se gradi city centar i uskoro i Ikea kao največi centar pa danas sutra još neki i u sredini dimljaci….inaće pa dina je uvijek bila i sada je na teret lokacije ZG….a komentar za projekat na dini – vcm bez pvc-a….kao i otvoriti kafić i ne staviti kafe aparat – čisti primjer pranja love….toliko od mene, čujemo se za par mjeseci dok se ovo potvrdi kao i prije ka sam reka….ja sam svoju lovu prekrižio, srećom nisam puno bacio u vjetar .

New Report

Close