DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Slučaj DIOKI?
Vidi pod TNSA, hotelska poduzeća itd

Danas je razvidno da je banda udarila na Rijeku i okolicu jer će to u bliskoj budućnosti biti rastuća regija. Zato se šamara i po glavnim SDP igračima koji su tamo već desetljećima.
Nečiji kapital bi se vrlo rado ugurao u neke strateške velike projekte.
I to što jeftinije

Jel se to udara po jednom poštenom slavku liniću, čovjeku koji ima najbolje reference postati počasnim članom hadezea… Tog lika da je imao vlast mislim da bi po korupciji nadmašio jedino Ivo Sanader. Ako i on. Ne zaboravite ko je "prodao" prvi paket Ine Mol-u, za manje od 200 USD po dionici. A sada pametuje o drugoj rundi. Prestaršno… Čak su jedan Polančec ili Bandić bezazleniji od njega…

Tako da ti ovo nikako ne stoji bagra je bagra, sdp manje samo zato jer ima manje vlasti. Nažalost… Sve su to neprijatelji Hravtske, više ili manje
[cry]

A šjor Ježić je financirao i jedne i druge i treće. Pa nije ni SDP- ovu Zg holdingu plaćao režije, je li [cool]
[/quote]

gujo, hdz ima sve mogucnosti istraziti gdina linica tako da nemojte lupetati na pamet. ako zastupate ovu vasu teoriju, predlozite hdz-u majice za kampanju: "mi smo isto smece kao i sdp, samo smo mi napravili 90% kriminala, tako da vam je najbolje da nam date povjerenje opet, jer mi to radimo najbolje, ipak su reference na nasoj strani, sto ce vam neki tamo pocetnici bez iskustva".


Sumnjiva dodjela posla organizacije savjetovanja Ministarstva gospodarstva
Popijač dao 700 tisuća kuna kreatoru HDZ-ovih kampanja "po receptu" FIMI-medije
Autor: Ladislav Tomičić
Objavljeno: 22. srpnja 2011. u 9:45

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Hrvatska/Popijac-dao-700-tisuca-kuna-kreatoru-HDZ-ovih-kampanja-po-receptu-FIMI-medije

Čovječe pa nisam dao nikakav komentar ali kad hoćeš evo i zašto sam ovo stavio – ima malo dublju poruku!

MINGORP jw nadležno za sustav Javne nabave putem Uprave za sustav javne nabave – http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1658

I kada sam mislio da je netransparentnost iza nas pojavio se ovaj slučaj koji baca sjenu na sve napore koji se poduzimaju u državi da se Javna nabava provodi po Zakonu i propisima.

Nesumniivo je da se pogodovalo i da je netransparantno provedeno – da se htjela transparentnost onda bi se proveo postupak javne nabave bez obzira što Zakon omogućava da se to može u određenim slučajevima i drugačije.

Mene također brine da bi drug Đuro tako TRANSPARENTNO i Dioki PRIVATIZIRAO.

Najprije bi to malo bankama i HEP-u a tek onda strateškom partneru.
Užas!!!!

Glavna Skupština 31.08.2011.
Poslano i na ZSE 20.07. – koliko to dugo putuje – još jedan UŽAS!

pa dali to od vas ovo i kupuje, ako se smije znat koliki su vam prosijeci

pepe7

ja sam kupio za 71-72 kn uz naknade brokerima. kupit cu jos, nije mi zurba, vjerujem u pozitivan ishod samo me zanima hoce li se hep nasladiti, da li mol, da li zajedno (tj da li ce ih djuro ubaciti u vlasnicku strukturu, kako bi mogli sudjelovati u LNG)….kako ce arapi prodavati sirovinu umjesto ina…i da li ce na kraju sve to poklopiti E.ON itd….da li ce dioki postati najjaca izvoznicka firma u RH….

pitanje: da li su hep i ina vec sada sudionici LNG adria projekta, ili ce probati na temelju dugova dokap dioki i tako uci u dioki d.d.?

zasto je bas jezic kupio dioki d.d.? mislim da je odgovor vrlo vazan, no ne ocekujem da cu ikada saznati, niti me zanima…ali nekako si mislim da je najzdravije bilo da je Vlada RH prodavala INA-u gradjanima RH, dioki kao i sve ostalo…a mi bi se pobrinuli da tamo rade iskljucivo najbolji studenti kemije, strojarstva, naftnog rudarstva itd…geolofije, elektrotehn….samo nazovemo fakultete da nam daju izlist zavrsenih inzenjera…ocjene…godine studiranja…dovoljno govori o sposobnostima…par testova intelig i psiho test….u drzavi place u skladu sa znacajem i znanjem, rezanje drzavnog aparata…politicar na placicu od par tis kn…a inzenjeri u diokiu koji bi donosili prihode hrvatskoj 20 tis kn…pa ne bi odlazili van RH. vjerujte da ce jedan inzenjer kemije vrlo brzo naci posao vani, ali sto bi radio neki politolog koji je preko stranke zavrsio u saboru RH? kome da proda to znanje u njemackoj?



Sumnjiva dodjela posla organizacije savjetovanja Ministarstva gospodarstva
Popijač dao 700 tisuća kuna kreatoru HDZ-ovih kampanja "po receptu" FIMI-medije
Autor: Ladislav Tomičić
Objavljeno: 22. srpnja 2011. u 9:45

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Hrvatska/Popijac-dao-700-tisuca-kuna-kreatoru-HDZ-ovih-kampanja-po-receptu-FIMI-medije

Čovječe pa nisam dao nikakav komentar ali kad hoćeš evo i zašto sam ovo stavio – ima malo dublju poruku!

MINGORP jw nadležno za sustav Javne nabave putem Uprave za sustav javne nabave – http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1658

I kada sam mislio da je netransparentnost iza nas pojavio se ovaj slučaj koji baca sjenu na sve napore koji se poduzimaju u državi da se Javna nabava provodi po Zakonu i propisima.

Nesumniivo je da se pogodovalo i da je netransparantno provedeno – da se htjela transparentnost onda bi se proveo postupak javne nabave bez obzira što Zakon omogućava da se to može u određenim slučajevima i drugačije.

Mene također brine da bi drug Đuro tako TRANSPARENTNO i Dioki PRIVATIZIRAO.

Najprije bi to malo bankama i HEP-u a tek onda strateškom partneru.
Užas!!!!

Glavna Skupština 31.08.2011.
Poslano i na ZSE 20.07. – koliko to dugo putuje – još jedan UŽAS!
[/quote]

Domaće ljepotice na pisti
Nisu slavne, ali su neodoljive

U Šibeniku je održana modna revija domaćih proizvođača poslovne odjeće za žene i muškarce, donjeg rublja i vjenčanica. Iako pistom nisu prošetale najpoznatije domaće manekenke, uzvanici su uživali u ljepoti ženskog tijela.

Šibenski hotel Solaris ugostio je 15. Nacionalno savjetovanje o gospodarstvu i poduzetništvu.
http://www.net.hr/ljepota/page/2011/05/28/0228006.html?rss=2

U Dnevnom redu ne vidi se nikakva Popijačeva ideja o DOKAPITALIZACIJI!
Al nas deru strujom i plinom!
Pa šta Uprava radi glede promjene dobavljača?

Šta mislite o triumviratu Kovačev – Popijač – Begovič?
Jel u Šibeniku pala ideja o otimačini?

jedan begovic je bio u hep-u glavni zar ne prije mravka? onda taj begovic ide u zelejzaru sisak? nakon mravka dolazi novi, mladji, ali opet begovic? on je iz dubrovnika, studirao u varazdinu…mislim da nije energetiku vec poslovnu informatiku, no dobro necemo sada u detalje…a jesu ta dva begovica sto u rodu?

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/67873/Default.aspx

hrvatska pa ni grcka a i sve druge zemlje ne bi imale problema s dugom, kada bi se fair vrijednosti njegovale. ja cu prvi pristati na smanjenje place…ako ce se ovakvima koji nisu nezamjenjivi rezati placa s 45 tis kn na 10 tis kn…ih koliko se tu milijardi baca godisnje….

Ovo je Dioki jer stalno se govori o Diokiju a u izvješću je ovo:

Što je Dioki, piše Vam u prospektu.

Dioki vam je tvrtka s milijardu kuna obveza i s knjigovodstvenmom vrijednošću od 20 kuna po dionici, a kako je pred stečajem, tada bi, shodno riziku, trebalo diskontirati cijenu na P/B = 0,25.

Dakle, pet kuna po dionici. Ajde, ako je u strateškom interesu države koja pokazuje zanimanje za oporavak, a iduće godine nadajmo se da će se liberalizirati tržište plina, onda neka bude visokih 10 kuna po dionici.

Sve iznad toga je kockanje, i to loše. Što prije prihvatite činjenice, manje ćete vremena i živaca izgubiti. Vi niste krivi za nesposobnu vladu, niti za kriminal. Izgubili ste lovu jer se kladili na njihovu pamet. Nije to sad tak nešt tragično, pa pola ljudi glasa za HDZ…


Ovo je Dioki jer stalno se govori o Diokiju a u izvješću je ovo:

Što je Dioki, piše Vam u prospektu.

Dioki vam je tvrtka s milijardu kuna obveza i s knjigovodstvenmom vrijednošću od 20 kuna po dionici, a kako je pred stečajem, tada bi, shodno riziku, trebalo diskontirati cijenu na P/B = 0,25.

Dakle, pet kuna po dionici. Ajde, ako je u strateškom interesu države koja pokazuje zanimanje za oporavak, a iduće godine nadajmo se da će se liberalizirati tržište plina, onda neka bude visokih 10 kuna po dionici.

Sve iznad toga je kockanje, i to loše. Što prije prihvatite činjenice, manje ćete vremena i živaca izgubiti. Vi niste krivi za nesposobnu vladu, niti za kriminal. Izgubili ste lovu jer se kladili na njihovu pamet. Nije to sad tak nešt tragično, pa pola ljudi glasa za HDZ…
[/quote]

da sam pravi hdz-ovac sada bih vas ispravio i napisao da ljudi glasuju a ne glasaju. naravno da je to idiotizam. usput budi receno, za hdz glasa nekih 15% ljudi u hrvatskoj, toliko ce i dobiti na sljedecim izborima iz RH…a onda ce dobiti jos kontigent glasova iz kanade, usa, australije, njemacke, svicarske, austrije, BIH itd…cak mi je palo na pamet, ako postoji hdz svicarska, zasto se oni ne kandidiraju ovdje ili im je hdz hrvatska nadredjen…znaci hdz-ovi svicarska, austrija su kao tvrtke kceri ili su samostalni…a cemu to uopce postoji ako nigdje ne idu na izbore…hdz bih barem ide na izbore…ups hej pa tamo imaju cak dva hdz-a…a jojjj…demokracijo teska li si….imam idejicu…najbolje da hep dokapitalizira zajedno s ina-om dioki po 5 kn po dionici a onda ce im dioki platiti racuna za struju i plin nekih 50 kn po dionici godisnje…nije li to fer.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kosor-napada-mol-po-naputku-vladara-rusije-vladimira-putina-/562717.aspx

ovo je lijepi podsjetnik. znaci jezic je taj koji je spomenuo tih 10 mil eura sanaderu od Mola. Ok, mozda istina a mozda nije. Nego, kako on to zna? dalje, kada je kupovao dioki, gdin petrac se nudi pravosudju da isprica kako je to islo, a opet se spominje moskva itd…jel tu netko nekom sto platio…?

http://cro.time.mk/read/2b4bde04ab/87d13ff894/index.html

dragi poslovni.hr, izvolite malo stiva od tzv strucnjaka cije ste misljenje prenjeli u vezi odnosa ina dioki. nadam se da cete malo razmisliti o pozadini misljenja tzv strucnjaka.

Danas u tiskanom Jutarnjem: (Nisam našao u online izdanju):
-Ježić: Dioki ću dati radnicima ako će to spasiti radna mjesta
-Popijač i Milošević vode razgovore sa potencijslnim strateškim partnerima
-Milošević potvrdio da postoji jak interes velikih igrača
-potraživanja će biti (manjim dijelom) pretvorena u kapital
-KPMG radi plan restrukturiranja
-izgleda da je nužno da uđe jedan strateški partner inače se neće tvrtka moći stabilizirati

Ovo je sve vrlo neizvjesno i velikoje pitanje je kako će završiti pogotovo za male dioničare. Nije zato ni čudno da dionica skoro svaki dan ostvaruje ATL.
Ja se bojim ‘INGRA’ modela, gdje izdana ogromna količina novih dionica po smiješnoj cijeni tako da su dionice potpuno obezvrijeđene.

Na sastanku Radničkog vijeća očito je puno toga još rečeno, možda bi nam kolege koje rade u DIOK-iju to mogle malo prenijeti.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close