DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel vidite kako su se počeli javljati akademici… a šutnja je bila desetljećima uz neke minorne iznimke. A ni mediji se nisu baš pretrgli u opisu energetske veleizdaje iako se sve više manje znalo.

Evo malog sažetka energetske veleizdaje u Hrvata:
1. Privatizacija INE i strateških resursa od strane diletanata i kriminalaca za interes strane bande je vrhunska veleizdaja
2. Svaki od dogovora INA-VLada-HEP-DIOKI itd i ostalih je kriminalan. Poglavito "socijalna komponenta" koja će uništiti tisuće kućanstava u sljedećoj eizodi energetske drame
3. Tzv "tržišni" model cijena kakav se promovira je potpuno poguban za ekonomiju i državu ala RH a i za većinu ostalih. Pogotovo u svjetlu točke 1. Postoje drugi prikladniji modeli koji također zadovoljavaju EU direktive
4. Nerad, neznanje kriminal i NAMJERNO kašnjenje na strateškim energetskim projektima (spremnici, koridori, poticanje potrošnje, LNGAdria) je također vrhunski kriminal prema sadašnjosti i budućnosti RH

BANDO MIJENJAJTE HITNO SVE GORE NAVEDENO jer smo mi premala država za toliki strateški mismanagement.
Srećom, obzirom da smo mali, svatko svakoga zna i točno se zna tko su odgovorni za sva sranja napravljena u posljednjih 20tak godina. Nećete se sakriti iza kretenskog Sabora, komisija itd

Zadatak je bio PRIMARNO štititi RH interese a ne promovirati američke-mađarske-EU ili ruske interese. Mogli ste igrati na više stolica sa ovakvim bogatstvom koje su nam ostavili preci.
A vi ste potpuno izdali RH interese u svakom pogledu, bando pokvarena

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd




"Netko se na nečasan i netržišan način želi domoći Diokija ili dijela njegove imovine.
Tko tu sve ima svoje prste – nećemo dugo trebati čekati.

Kakve je uloga Vlade?
Vrlo nedefinirana, a ja bi rekao da se čak ponaša indolentno dajući vjetar u leđa ovakvim pojavnostima. Ne zaboravimo da je Vlada glavna u Ini – što putem vlasništa a što putem regulacije cijene energenata u RH."

Nije Vlada glavna u INA-i, glavni je MOL, a cijena energenata je zasigurno u rukama Vlade RH,

Reci ti onda – ako tako amnestije daješ – zašto HR kompanije nisu ušle u Adria LNG prije no što se MOL dočepao drugog paketa dionica?
Ili je MOL već tada odlučivao u ime Ine ali I HR Vlade jer eto nisu ušle ni HEP i Plinacro.
To su vrlo jasna pitanja i traže JASNE odgovore jer radi se o STRATEŠKIM HR interesima.

To te ja pitam – ako je odgovor DA onda ti je jasno i zašto pritisak na Dioki putem Ine.
Treba pokrenuti projekt LNG RV na koncesiji i zemljištu Dina Petrokemije.

Vlada se trebao otvoreno distancirati od ovakvih poteza.
[/quote]

ne dajem amnestije, ne razumijem se, samo znam da se u RH ne vode uvijek interesi za gradjane RH. netko je spomenuo telefon i moskvu. bumo vidli, mozda se netko javi i iz njemacke. inace, poslovni partner kojem je dioki platio 4,5 milijarde kuna do sada (tko zna uz koliko profita), daje izjavu u javnost da blokira racun radi 68 mil kn, na to se odmah pojavljuje izvjesni umicevic koji tvrdi da je to normalno. Hm…
[/quote]

A tvrtka koja prema savi vrijedi 760 milijuna kuna nema 68 milijuna kuna za plin hm…

A tvrtka koja prema savi vrijedi 760 milijuna kuna nema 68 milijuna kuna za plin hm…

Vrijediti će 760 milijuna dolara!!!!

Vidim paniku na suprotnoj strani – nismo mi valjda doveli Tomislava Tadića u Upravu a da nam netko drugi kapu kroji i palamudi o vrijednosti kompanije.
To tako mogu s ovom mađarskom služinčadi.
Ja sam više od godine pisao na forumu o vrijednosti Ine a oni je dadoše budzašto.
Sada Samodol lunja i priča ono što sam ja davno nagovjestio.

Za Dioki Sve se dobro može vidjeti – nešto iz bilanci a nešto iz elaborata o procjeni imovine.
Ne će nas ko Inu pojesti mrak.

Ista veleizdajnička banda koja je dala Inu sada se misli namiriti na Diokiju.


Jel vidite kako su se počeli javljati akademici… a šutnja je bila desetljećima uz neke minorne iznimke. A ni mediji se nisu baš pretrgli u opisu energetske veleizdaje iako se sve više manje znalo.

Evo malog sažetka energetske veleizdaje u Hrvata:
1. Privatizacija INE i strateških resursa od strane diletanata i kriminalaca za interes strane bande je vrhunska veleizdaja
2. Svaki od dogovora INA-VLada-HEP-DIOKI itd i ostalih je kriminalan. Poglavito "socijalna komponenta" koja će uništiti tisuće kućanstava u sljedećoj eizodi energetske drame
3. Tzv "tržišni" model cijena kakav se promovira je potpuno poguban za ekonomiju i državu ala RH a i za većinu ostalih. Pogotovo u svjetlu točke 1. Postoje drugi prikladniji modeli koji također zadovoljavaju EU direktive
4. Nerad, neznanje kriminal i NAMJERNO kašnjenje na strateškim energetskim projektima (spremnici, koridori, poticanje potrošnje, LNGAdria) je također vrhunski kriminal prema sadašnjosti i budućnosti RH

BANDO MIJENJAJTE HITNO SVE GORE NAVEDENO jer smo mi premala država za toliki strateški mismanagement.
Srećom, obzirom da smo mali, svatko svakoga zna i točno se zna tko su odgovorni za sva sranja napravljena u posljednjih 20tak godina. Nećete se sakriti iza kretenskog Sabora, komisija itd

Zadatak je bio PRIMARNO štititi RH interese a ne promovirati američke-mađarske-EU ili ruske interese. Mogli ste igrati na više stolica sa ovakvim bogatstvom koje su nam ostavili preci.
A vi ste potpuno izdali RH interese u svakom pogledu, bando pokvarena

Doće njima sve na naplatu, ne boj se…

Iako se iz ove perspektive čini da nikada neće…


A tvrtka koja prema savi vrijedi 760 milijuna kuna nema 68 milijuna kuna za plin hm…

Vrijediti će 760 milijuna dolara!!!!

Vidim paniku na suprotnoj strani – nismo mi valjda doveli Tomislava Tadića u Upravu a da nam netko drugi kapu kroji i palamudi o vrijednosti kompanije.
To tako mogu s ovom mađarskom služinčadi.
Ja sam više od godine pisao na forumu o vrijednosti Ine a oni je dadoše budzašto.
Sada Samodol lunja i priča ono što sam ja davno nagovjestio.

Za Dioki Sve se dobro može vidjeti – nešto iz bilanci a nešto iz elaborata o procjeni imovine.
Ne će nas ko Inu pojesti mrak.

Ista veleizdajnička banda koja je dala Inu sada se misli namiriti na Diokiju.
[/quote]

Sve je to moglo 2009- biti gotovo.
Bio je natječaj za plinovod kukuljanovo Omišalj, Adria LNG vrlo zagrijana za brzi ulazak na Omišalj, odobren kredit od EIB-a…….a onda smjene…..ode Radošević iz Plinakra – nestade plinovoda….Ježića pretvoriše u kriminalca….blokada EIB-ova kredita……A Dioki u investicijskom ciklusu…Ina te kolje cijenom plina i neisporukom etana..
I kada sve to nije pomoglo – BLOKADA!

Joj kakvu su nam štetu u Italiji napravili.





"Netko se na nečasan i netržišan način želi domoći Diokija ili dijela njegove imovine.
Tko tu sve ima svoje prste – nećemo dugo trebati čekati.

Kakve je uloga Vlade?
Vrlo nedefinirana, a ja bi rekao da se čak ponaša indolentno dajući vjetar u leđa ovakvim pojavnostima. Ne zaboravimo da je Vlada glavna u Ini – što putem vlasništa a što putem regulacije cijene energenata u RH."

Nije Vlada glavna u INA-i, glavni je MOL, a cijena energenata je zasigurno u rukama Vlade RH,

Reci ti onda – ako tako amnestije daješ – zašto HR kompanije nisu ušle u Adria LNG prije no što se MOL dočepao drugog paketa dionica?
Ili je MOL već tada odlučivao u ime Ine ali I HR Vlade jer eto nisu ušle ni HEP i Plinacro.
To su vrlo jasna pitanja i traže JASNE odgovore jer radi se o STRATEŠKIM HR interesima.

To te ja pitam – ako je odgovor DA onda ti je jasno i zašto pritisak na Dioki putem Ine.
Treba pokrenuti projekt LNG RV na koncesiji i zemljištu Dina Petrokemije.

Vlada se trebao otvoreno distancirati od ovakvih poteza.
[/quote]

ne dajem amnestije, ne razumijem se, samo znam da se u RH ne vode uvijek interesi za gradjane RH. netko je spomenuo telefon i moskvu. bumo vidli, mozda se netko javi i iz njemacke. inace, poslovni partner kojem je dioki platio 4,5 milijarde kuna do sada (tko zna uz koliko profita), daje izjavu u javnost da blokira racun radi 68 mil kn, na to se odmah pojavljuje izvjesni umicevic koji tvrdi da je to normalno. Hm…
[/quote]

A tvrtka koja prema savi vrijedi 760 milijuna kuna nema 68 milijuna kuna za plin hm…
[/quote]

a eto kako to da tvrtka koja navodno vrijedi 40 milijardi kuna je morala dugovati godinu dvije dana drzavi 1-2 milijarde kuna? Hm…a u NO te tvrtke je sjedao covjek kojem je ta tvrtka bila duzna?

Drugo pitanje: koliko vrijedi tvrtka koja samo INA-i plati za plin 283 mil kn godisnje? samo placanje plina ina-i na razini godine je vise nego sto dioki vrijedi na burzi. Hocete da vam kazem koliko vrijedi dioki? neka dioki radi s cijenom struje, plina, etana itd kao i firme u okruzenju, dobit je 100 mil kn…vrijednost tvrtke 1,5 milijardi kuna.

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Gospodarstvo/Ina-nastavila-isporucivati-etan-DIOKI-ju

Nismo ni sumnjali.


Drugo pitanje: koliko vrijedi tvrtka koja samo INA-i plati za plin 283 mil kn godisnje? samo placanje plina ina-i na razini godine je vise nego sto dioki vrijedi na burzi. Hocete da vam kazem koliko vrijedi dioki? neka dioki radi s cijenom struje, plina, etana itd kao i firme u okruzenju, dobit je 100 mil kn…vrijednost tvrtke 1,5 milijardi kuna.

Huh, a koliko tek onda PTKM vrijedi…

ako nista, sve te tvrtke vrijede onoliko koliko mogu uz fair nametnute cijene sirovina hraniti obitelji. ptkm vrijedi mnogo mnogo vise od sabora RH koji se nije iskazao u donosenju pametnih zakona za poticaj industrije RH…a cijenu tih tvrtki cemo znati kada Vlada ponudi na bubanj. nek ponude ptk nekome za 2 milijarde kuna…pa da vidimo jel vrijedi toliko…nek jezic ponudi dioki nekom šeiku koji ce puniti omišalj ugljikovodicima po zelji, sto god pozelis, bez zastoja proizvodnje…pa da vidimo koliko vrijedi. dodana vrijednost? nekada dioki i ina bijase jedna firma, plin se mogao visestruko prodati kroz polimere….zasto ne bi neki seik slao ugljikovodike u omisalj, tamo izradio polimere i svi sretni…a dionicari i radnici pogotovo…nego, ima li neki podatak za koliko novaca je jezic kupio svoj udio u dioki d.d.?

http://www.jutarnji.hr/hrvoje-petrac–svjedocit-cu-kako-je-jezic-kupio-dioki/930816/

hm…sve na netu…preslozeno je ovo za mene…nek se veliki decki dogovore sto je cije, vidim da se spominje i miomir…


http://www.jutarnji.hr/hrvoje-petrac–svjedocit-cu-kako-je-jezic-kupio-dioki/930816/

hm…sve na netu…preslozeno je ovo za mene…nek se veliki decki dogovore sto je cije, vidim da se spominje i miomir…


zažužulio je miomir još štošta po Hrvatskoj. On je bio pionir, sad ima čitava brigada od vrha do dna koja žužuli po državi koja je na koljenima.

I zapamtite: tko je god došao sa “bogatim iskustvom” iz USA da prodaje muda pod bubrege je običan pljačkaš za račun strane bande … dok nas “mediji” u isto vrijeme dirigirano plaše sa Rusima, Kinezima itd itd.
Ima te USA domaće bande “stručnjaka” gdje god se okreneš, sve više i više.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


http://www.jutarnji.hr/hrvoje-petrac–svjedocit-cu-kako-je-jezic-kupio-dioki/930816/

hm…sve na netu…preslozeno je ovo za mene…nek se veliki decki dogovore sto je cije, vidim da se spominje i miomir…

Ma sve posloženo…Jutri pročitaš Jutarnji, do podne optužnicu složiš a uvečer suđenje i streljački vod.
Ili uvečer pročitaš Večernji…….
To je gospodo vrijeme iza nas.

To se pokušalo slomiti Ježića podmećući mu sve i svašta!
Grozno.
Čudno da je MOL podmićivao preko Ježića kojega ne mogu smisliti.
Logičnije bi bilo preko OTP banke koja je jedan od većih dioničara MOL-a.
To bi bilo nedokazivo – direktno MOL – Sanader preko navedene banke.

New Report

Close