DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja sam odmah znao da će im biti bolje uzeti dioki. da su uzeli, sada bi sa 20 kuna došli na 400, a s inom će imati 1690 na najviše 3500 (ako). Tko je bolje zaradio? A ako nastave držati (mnogi neće prodati ispod 1000 kuna), bit će bogatiji za 20000 eura po paketiću. To nije loše – sa 3000 kuna na 140000….To je posao….

Vaš link

Nitko ne komentira novosti!!![smiley8]

Evo izvstks iz članka:

LNG projekt u Hrvatskoj

….

Novo podzemno skladište plina u Okolima
Interes SAD-a usmjeren je u prvom redu na usluge i kapacitete riječke i omišaljske luke, rečeno je za nedavnog susreta hrvatskog premijera i američkog predsjednika, a konkretizirao bi se u nekoliko razvojnih projekata. Omišaljska luka strateški je pravac za opskrbu naftom i, nakon što je projekt Družba Adria trenutačno daleko od realizacije, postaje opet izglednim kao prihvatni LNG terminal.

La vita e bella!


neće ina kao član LNG konzorcija diokiu povećavati cijenu plina (zaključite sami zašto), a ako dođe LNG u omišalj bit će dupla korist: jeftini plin za dioki + zemljište dine za postrojenja. Tada cijena ide na najmanje 1200-1500 kuna. Isplati se biti strpljiv. Naravno ako ne bude LNG-a, cijena će biti oko 700 kn sa tendencijom rasta kako dioki bude sve bolje poslovao.

hajde molim te bar jednom argumentiraj malo jače kad nešto napišeš. zašto baš najmanje 1200-1500 kn? i otkud baš 700 kn?? odakle si izbacio te brojeve. nečiji feeling može biti npr. 8000 – 9000 kn.
ako se malo potrudiš i izračunaš, analiziraš vidjet ćeš da su neki drugi brojevi u pitanju.
lijepo je biti optimist, ali nije redu pisati svašta.
da će rasti, hoće, ali na bi trebalo izbacivati brojeve napamet


cayman006: ” neće ina kao član LNG konzorcija diokiu povećavati cijenu plina (zaključite sami zašto), a ako dođe LNG u omišalj bit će dupla korist: jeftini plin za dioki + zemljište dine za postrojenja. Tada cijena ide na najmanje 1200-1500 kuna. Isplati se biti strpljiv. Naravno ako ne bude LNG-a, cijena će biti oko 700 kn sa tendencijom rasta kako dioki bude sve bolje poslovao. ” hajde molim te bar jednom argumentiraj malo jače kad nešto napišeš. zašto baš najmanje 1200-1500 kn? i otkud baš 700 kn?? odakle si izbacio te brojeve. nečiji feeling može biti npr. 8000 – 9000 kn. ako se malo potrudiš i izračunaš, analiziraš vidjet ćeš da su neki drugi brojevi u pitanju. lijepo je biti optimist, ali nije redu pisati svašta. da će rasti, hoće, ali na bi trebalo izbacivati brojeve napamet

Filipe,malo se koncentriraj kad čitaš Caymanove postove i skužit ćeš da je tip mega korektan!
Nažalost cijene ne možeš predvidjeti ali određeno iskustvo iz prošlosti ti daje za pravo da “baciš” prognozu što Cayman vrlo često radi..
Da je netko prije 2 godine napisao da će cijena Konzumove dionice biti 70 000kn,pa tipa bi kamenovali i bio bi izbačen s foruma.

p.s. progutao sam dosta knjiga iz investiranja pa sam svjedok da Cayman često citira stare znalce špekuliranja,to mi je bila polazna točka u ocjeni stručnosti
Ja špekuliram da će cijena dionice Diokija za 5-7 godina biti oko 1000 eura po komadu

Novac je kisik burze!


Ja špekuliram da će cijena dionice Diokija za 5-7 godina biti oko 1000 eura po komadu

Potpisujem za 1/2 spomenute vrijednosti, minimalno.
Koliko god to zvučalo glupo i nerealno sada.
Ja se osobno slažem sa obojicom. 🙂
Vraćam se na definiciju “očekivanja” iz teme Magma.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

mene član filip napada, a moj target je krajnje umjeren. filipe, upali bloomberg i cnbc, kupi par knjiga, imaš internet pa vidi po koliko se trguju dionice slične djelatnosti i bit će ti jasno odakle čupam brojke. nije to iz glave, ali ne da mi se ovdje pisati sve što pročitam pa ja napišem i tko vjeruje vjeruje. tko ne vjeruje, isto ok.

kod mene su sve dileme u pogledu Diokija nestale, nakon pozitivnog FI i ugovora sa HIP Petrohemojom iz Pančeva sa kojom je Dioki uspio riješiti redovitu nabavku etilena, zastoji u nabavci istog u ranijim godinama dovodili su do višemilijunskih gubitaka, sada nije potrebno ni naglašavati kako će se to odraziti na već pozitivno FI, pa ako tome pridodamo i rukovodstvo koje zna što hoče, pa ako još uspiju riješiti i plačanje pročiščavanja voda koje sami pročiščavaju (čini mi se da su uspjeli na tom pitanju angažirati predsjednika Mesića kao lobistu, što ne treba zanemariti) stvari jednostavno idu u pravom smjeru. Ako još bude i LNG terminal na Omišlju, a izgleda da je ta struja dosta jaka, mogla bi ovo biti i SF dionica.

Dok traje diskont malo su piknulli vaba i hpb skbnicki racuni


Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DIOKI HOLDING AG 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. FILIPOVIĆ MARIJAN 337.294 8,34 Osnovni račun [color=blue]
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 317.684 7,86 Osnovni račun [/color]
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.522 0,26 Skrb. račun
5. ŠKOJO FRANJO 8.500 0,21 Osnovni račun
6. HPB D.D. 7.474 0,18 Skrb. račun
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 6.975 0,17 Skrb. račun
8. VABA D.D. BANKA 6.116 0,15 Skrb. račun
9. SEVER DRAGO 2.717 0,07 Osnovni račun
10. KUNIĆ DRAGUTIN 2.000 0,05 Osnovni račun
Ukupno: 93,22 HFP i dalje radi.
Imali su 319.055 dionica.

* Važeći podaci za uredovni dan 06.07.2007 .

DIOKI D.D./REDOVNA DIONICA DIOK-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DIOKI HOLDING AG 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. FILIPOVIĆ MARIJAN 337.294 8,34 Osnovni račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 313.725 7,76 Osnovni račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.522 0,26 Skrb. račun
5. ŠKOJO FRANJO 8.500 0,21 Osnovni račun
6. HPB D.D. 7.674 0,19 Skrb. račun +200
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 6.975 0,17 Skrb. račun
8. VABA D.D. BANKA 6.441 0,16 Skrb. račun +325
9. SEVER DRAGO 2.717 0,07 Osnovni račun
10. KUNIĆ DRAGUTIN 2.000 0,05 Osnovni račun
Ukupno: 93,13

"Strikane, strikane, a koji su nasi"


Dok traje diskont malo su piknulli vaba i hpb skbnicki racuni

Pametno nema što. [smiley2]

A kud su fondovi kupovali i moja malenkost je dala svoj obol. [smiley2]
Iznenadili su me sa cijenom od 411 kn [smiley8], ali neka….
možda ima još dobrih ljudi koji su spremni na prodaju.
Ajmo….još malo pa nestalo….[smiley11]

La vita e bella!


mene član filip napada, a moj target je krajnje umjeren. filipe, upali bloomberg i cnbc, kupi par knjiga, imaš internet pa vidi po koliko se trguju dionice slične djelatnosti i bit će ti jasno odakle čupam brojke. nije to iz glave, ali ne da mi se ovdje pisati sve što pročitam pa ja napišem i tko vjeruje vjeruje. tko ne vjeruje, isto ok.

ja i dalje ostajem pri svom mišljenju da će dionica rasti, ali ne toliko, barem ne na temelju fundamenata (odnosno projekcje fundamenata u budućnosti, čak i ako se ostvari najpovoljnija varijanta za dioki, a svi znamo koja je to).
dionice pratim 10ak godina, pojmovi koje navodite jako su mi dobro poznati, kao i mnogi drugi, samo se ne volim razbacivati njima po forumu kada to ionako 99% kolega ne razumije. čitam forum povremeno, rijetko pišem.
a čudi me da se kolega član cayman006, čiji postovi često odišu nervozom, nerijatko i omalovažavanjem drugih članova, osjetio napadnut ovim mojim razmišljanjem. još apsurdnije je ako se osjetio povrijeđen tonom kojim sam napisao prethodni post.

Uđe cuger u birc kroz rotirajuća vrata na ulazu,dođe do šanka i veli:
-ja bi lepoooo prosiiil jen gemišt
-konobar: stari,pijanima ne točimo cugu
-dobro,dobro veli cuger i ode van,ali se zajebe,napravi cijeli krug na
roto vratima te ponovo dođe pred šank i kaže: -ja bi leepo prooosil jen
gemišt -konobar:ej stari nemoj me zajebavati,rekao sam ti malo prije da
ništ od cuge -dobrooo,dobrooo ponovi cuger krene van i opet se zajebe na
roto vratima,dođe pred šank,zabezeknuto pogleda konobara i kaže: -stari
nebum niš pil samo bi nekaj pital -pitaj veli konobar -Kaj ima tu u
kvartu koja birtija di ti ne delaš[smiley1]


Uđe cuger u birc kroz rotirajuća vrata na ulazu,dođe do šanka i veli: -ja bi lepoooo prosiiil jen gemišt -konobar: stari,pijanima ne točimo cugu -dobro,dobro veli cuger i ode van,ali se zajebe,napravi cijeli krug na roto vratima te ponovo dođe pred šank i kaže: -ja bi leepo prooosil jen gemišt -konobar:ej stari nemoj me zajebavati,rekao sam ti malo prije da ništ od cuge -dobrooo,dobrooo ponovi cuger krene van i opet se zajebe na roto vratima,dođe pred šank,zabezeknuto pogleda konobara i kaže: -stari nebum niš pil samo bi nekaj pital -pitaj veli konobar -Kaj ima tu u kvartu koja birtija di ti ne delaš[smiley1]

Da ti nisi fulao temu????[smiley2]

La vita e bella!

New Report

Close