DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kamenac!

Baš suprotno.
Liberalizacija tržišta plina im samo može pomoći.
LIberalizacija tržišta plina= Niža cijena plina = veći profit. [smiley11]

La vita e bella!


Kamenac! Baš suprotno. Liberalizacija tržišta plina im samo može pomoći. LIberalizacija tržišta plina= Niža cijena plina = veći profit. [smiley11]

Boze Svemoguci, oprosti mi na laganoj digresiji:
raspitaj se sto je bilo s ‘velikim kupcima’ u Madjarskoj kad je Mol (koji je na drzavno dirigiranoj cijeni plina imao samo gubitke) odlucio EON-u prodati svoj plinski biznis.
nagradno pitanje: prodaje li EON “madjarskom diokiju” danas jeftiniji ili skuplji plin?
[smiley11]

hate red


Posejdon: ” Kamenac! Baš suprotno. Liberalizacija tržišta plina im samo može pomoći. LIberalizacija tržišta plina= Niža cijena plina = veći profit. [smiley11] ” Boze Svemoguci, oprosti mi na laganoj digresiji: raspitaj se sto je bilo s ‘velikim kupcima’ u Madjarskoj kad je Mol (koji je na drzavno dirigiranoj cijeni plina imao samo gubitke) odlucio EON-u prodati svoj plinski biznis. nagradno pitanje: prodaje li EON “madjarskom diokiju” danas jeftiniji ili skuplji plin? [smiley11]

Pa moj kamenac ,tebi se desila ona klasična “od drva ne vidiš šumu”!!!!
Ako je ijedna dionica dugoročno ulaganje u RH onda je to DIOKI!!!!!!!!!!!
Pa LNG terminali nisu hrvatski projekt nego zapadnoeuropski,a sve te firme imaju na svojim kartama ucrtan KRK!!!!!
Neću sada ponavljat ono što možeš pročitati na ovo temi ali ranije,ja bih da imam svoju kuću ili stan već prodao i kupio Dioki i otišao u podstanare a za 5 godina bi uzeo lijepu vilu s pogledom na azurnu obalu i mali stan u Parisu!

Novac je kisik burze!

Sve je to točno što zboriš!

Ja sam se reflektirao na tezu o liberalizaciji.
Da dođe novi igrač (ili više njih) u Mađarsku, EON bi mogao frišku figu držati tu cijenu plina koju drži.
Isto vrijedi i kod nas.
A s tobom se u potpunosti slažem da tržišna cijena plina i ovo što sada imamo je nešto sasvim različito.

La vita e bella!


Ako je ijedna dionica dugoročno ulaganje u RH onda je to DIOKI!!!!!!!!!!! Pa LNG terminali nisu hrvatski projekt nego zapadnoeuropski,a sve te firme imaju na svojim kartama ucrtan KRK!!!!!

LNG će – kratkoročno – biti vrlo pozitivna stvar za Dioki, u to nema sumnje. Ali, nemoj mi reći da si ti uvjeren u to da će koncern ‘Adria LNG’ zbog Omišlja prodavat Diokiju plin (i to skuplji, ukapljeni) jeftinije nego što će ga prodavat velikim njemačkim (ili madjarskim) potrosacima????
[smiley16][smiley16][smiley16]
Ljudi, dajte malo zdravog razuma! Ina ima milijunske gubitke na plinu zbog ‘povlaštenih kupaca’ – HEP-a, Diokija i Petrokemije, to je postalo neodrživo!
Vidjet ću vas dok o tome grakne EU kada se Hrvatska, jednoga lijepog sunčanog dana, približi na metar od njezinih vrata.
Potencijal Diokija zasad leži u nekretninama i mogućem vrlo moćnom ‘lovcu’ koji obilazi oko Ježića.
I btw., čini mi se, rocky, da zbog toga ti od drva ne vidiš šumu…

hate red

Dobro ,ja vidim drvo!Ne ljutim se ja na tebe…

Novac je kisik burze!


Dobro ,ja vidim drvo!Ne ljutim se ja na tebe…

bez zamjerke, j…. ga, nitko sretniji od mene da dioki postane burzovna zvijezda ove godine, ali malo se pribojavam te j….ne povlaštene cijene plina jer ne znam šta bi se dogodilo da Ina odluči ne radit tolike gubitke na plinskom biznisu. nadam se da će se Ježić dotad snaći…
[smiley10][smiley11][smiley10]

hate red

Mister, 04.07.2007. u 14:32
LNG će – kratkoročno – biti vrlo pozitivna stvar za Dioki, u to nema sumnje. Ali, nemoj mi reći da si ti uvjeren u to da će koncern ‘Adria LNG’ zbog Omišlja prodavat Diokiju plin (i to skuplji, ukapljeni) jeftinije nego što će ga prodavat velikim njemačkim (ili madjarskim) potrosacima????

Pustimo koncern, bitan je jedan clan a to je EON

smiley16smiley16smiley16
Ljudi, dajte malo zdravog razuma! Ina ima milijunske gubitke na plinu zbog ‘povlaštenih kupaca’ – HEP-a, Diokija i Petrokemije, to je postalo neodrživo![/quote]

HEP-a i Petrokemije prvenstveno.

Mister, 04.07.2007. u 15:20
bez zamjerke, j…. ga, nitko sretniji od mene da dioki postane burzovna zvijezda ove godine, ali malo se pribojavam te j….ne povlaštene cijene plina jer ne znam šta bi se dogodilo da Ina odluči ne radit tolike gubitke na plinskom biznisu. nadam se da će se Ježić dotad snaći…
smiley10smiley11smiley10

Ne treba se brinuti za Jezica ipak je on u ovom biznisu jako dugo. Prije cca tjedan dva je bilo u novinama da su potpisali ugovor sa HIP Petrohemijom u vrijednosti 40 mil Eura za Etilen, znaci snalazi se covjek jako dobro. A to je tek pocetak…

neće ina kao član LNG konzorcija diokiu povećavati cijenu plina (zaključite sami zašto), a ako dođe LNG u omišalj bit će dupla korist: jeftini plin za dioki + zemljište dine za postrojenja. Tada cijena ide na najmanje 1200-1500 kuna. Isplati se biti strpljiv. Naravno ako ne bude LNG-a, cijena će biti oko 700 kn sa tendencijom rasta kako dioki bude sve bolje poslovao.

Caymane, pozdrav i Bog te poživio još sto godina. Baš ovakav post ohrabrenja je potreban u ovo napeto vrijeme iščekivanja.

Johoooj kako su se neki radnici za…li kad nisu kupovali dioki. Govorili su mi: ” Sta ti znas mali, necemo mi sad kupovati dioki, jer poslije ne bi imali pravo na kupnju dionica ine ( postojala je klauzula u ugovoru da radnik koji ostvari kupnju dionica dioki-a po povlastenih 20kn po dionici nema pravo na povlastenu kupnju dionica neke druge firme). Znas, jednog dana ce ti izici INA koja je puno jaca stvar, pa cemo se mi obogatiti i smijati se tebi koji sad kupujes ovo smece od nase firme…” Sad bilo na vjestima da radnici dioki-a nemaju pravo na upis INE. .. Uh kako se sad dobro osjecam, dozvolite moment likovanja…[smiley1][smiley1][smiley1]

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

New Report

Close