DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



u prihodima, koliko sudjeluju dina, novi list, zagreb itd…kad se proda novi list, zemljiste…koliki ce biti prihodi ako se radi realnim kapacitetima bez zastoja, na ovim cijena polimera u evropi? S itlijom, bez italije? mogu li rihodi biti 1 milijarda i dobit 50 mil kn?

Prihodi ne mogu biti 1 milijarda eura ali bi mogli biti oko 500 milijuna eura – s Italijom – bez Italije oko 400-450 milijuna eura. Uz dobit od cca 10%.
Ali s LNG terminalom…….e to je tek priča!
[/quote]

A Uprava ima vremena i planova i za preradu PVC-a i LDPE u HR, ane samo u izvoz!

29lip
Mogućnosti financiranja industrije polimera RH na nacionalnom i EU nivou

HGK – Udruženje za plastiku i gumu i Europska poduzetnička mreža
pozivaju vas na stručni skup:
„Mogućnosti financiranja industrije polimera RH na nacionalnom i EU nivou“

koji će se održati u srijedu, 29. lipnja 2011. godine s početkom u 10,00 sati u dvorani Hrvatske gospodarske komore, Draškovićeva 45, 1. kat,10000 Zagreb

prema sljedećem Dnevnom redu:

Pozdrav i uvodna riječ, HGK, Zoja Crnečki, direktor; Dioki d.d., Vidonija Miletić Plukavec, predsjednica Uprave i predsjednica Udruženja
Prikaz stanja industrije polimera, HGK, Gordana Pehnec Pavlović
Projekti poticanja malog i srednjeg poduzetništva, HGK, Ivan Božac
Sadašnje i buduće mogućnosti financiranja MSP iz EU fondova, Središnji ured za strategiju i koordinaciju fondova EU – SDURF, Ana Krvarić
Usluge i aktivnosti Europske poduzetničke mreže, HGK, Kristina Cappucci
Pitanja i odgovori
Zaključak

http://www.een.hr/?en/kalendar/event/mogucnosti-financiranja-industrije-polimera-rh-na-nacionalnom-i-eu-nivou/223

A sve u skladu s Strategijom.

koji su proizvodi koje svakodnevno konzumiramo ili koristimo a ugradjeni su polimeri iz dioki-a? hvala.



u prihodima, koliko sudjeluju dina, novi list, zagreb itd…kad se proda novi list, zemljiste…koliki ce biti prihodi ako se radi realnim kapacitetima bez zastoja, na ovim cijena polimera u evropi? S itlijom, bez italije? mogu li rihodi biti 1 milijarda i dobit 50 mil kn?

Prihodi ne mogu biti 1 milijarda eura ali bi mogli biti oko 500 milijuna eura – s Italijom – bez Italije oko 400-450 milijuna eura. Uz dobit od cca 10%.
Ali s LNG terminalom…….e to je tek priča!
[/quote]

ja sam mislio na milijardu kn, mislim da ste malo pretjerali..no dobro. ja bih bio zadovoljan s milijardom kn prihoda i 50 mil kn dobiti nakon poreza. drugim rijecima 12 kn po dionici…tj 200 kn fair vrijednost dionice.

danas je sv.ANTUN PADOVANSKI zaštitnik siromaha a vi se nabacujete milijardama kn. prihoda
a i dan firme je pa je uredu da sanjate
lijepo je na takav dan sanjati!!!

http://zse.hr/userdocsimages/financ/DIOK-fin2010-4Q-NotREV-N-HR.pdf

samo dioki je milijardu kuna znaci realno na godisnjoj razini. cudi me da je ina ikada izlazila iz vlasnistva oki-a, a sada bi htjeli sudjelovati u projektu na zemljistu firme ciju su sastavnicu vec prije posjedovali, a to je oki zar ne? koliko vidim iz ovog izvjestaja, circa 10 kn dobije dioki po kg proizvoda, a morali bi (kao i cijela RH) malo pasti s cijenom struje ili svih ulaznih sirovina itd…cini se kako ovdje ljudi pisu, da dioki uvozi etilen a ne proizvodi ga sam iz nafte?

Proizvodi ga iz etana (plina) na ZG lokaciji, ali nedovoljno za pogon polietilena pa treba jos dodatno uvoziti. Za Krk sve uvozi.


koji su proizvodi koje svakodnevno konzumiramo ili koristimo a ugradjeni su polimeri iz dioki-a? hvala.

Hm da probam… od LDPE se proizvode kojekakve folije i vrećice i takve stvari, od EPS-a stiropor za građevinsku industriju,a moze i za kojekave kutije za brzu hranu i to… Od PS… sta ja znam, to je plastika od koje se radi dosta stvari za prehranu (bar mislim) tipa case (npr za jogurt), dijelovi frizidera i tak… nisam bas neki strucnjak u tom polju, ali mislim da je to otprilike to. Mislim da su vindijine i dukatove case bas od Diokievog polistirena.


danas je sv.ANTUN PADOVANSKI zaštitnik siromaha a vi se nabacujete milijardama kn. prihoda
a i dan firme je pa je uredu da sanjate
lijepo je na takav dan sanjati!!!

Od sljedeće – kada je planirano puštanje u pogon PVC-a – imamo prodaju id 3 milijarde kuna!
Bez Italije – ona bi digla još za milijardu kuna!

Vatroslav Sablić, predsjednik Uprave Diokija
Investicija na Krku povećala bi nam izvoz za milijardu kuna; o prodaji Novog lista ne pregovaramo

Autor: Danijela Jozić
Objavljeno: 26. siječnja 2011. u 12:36

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Gospodarstvo/Investicija-na-Krku-povecala-bi-nam-izvoz-za-milijardu-kuna-o-prodaji-Novog-lista-ne-pregovaramo

Nema tu nedosanjanih snova – sve je to realnost!

14. lipanj 2011.
Budućnost pripada prirodnom plinu

Havarije nuklearnih elektrana u Japanu nakon potresa i tsunamija gurnule su prirodni plin u prvi plan i istaknule ga kao energent budućnosti, ocijenjeno je na Regionalnoj konferenciji "Energetska arena 2011." u organizaciji Infoarene.

Stvar je u Shale Gasu iz USA i LNG-u!

Prospects of LNG Exports From the United States to Japan
By D. K. Das
Posted on Jun. 13, 2011
http://www.energytribune.com/articles.cfm/7707/Prospects-of-LNG-Exports-From-the-United-States-to-Japan?

Isto vrijedi i za HR!
Dakle iz USA bi se mogao dobiti LNG za 7,0 – 7,50US$/MMBtu!
To je malo više od 1kune/m3 prirodnog plina!

ok, uzmimao da ipak nece plin putovati k nama u RH iz USA. koliko ce biti manja cijena sirovine koristeci lng terminal u odnosu na brodove, isto ili manja cijena? isplatili se prodati jednokratno zemljiste ili imati manju cijenu energenta kroz neke ugovore itd..? koliko iz m3 prirodnog plina, dioki moze izbaciti grama proizvoda? bilo kojeg. hvala.

Država je na kreditna jamstva i subvencije brodogradilištima proteklih godina u prosjeku davala 4 mlrd kuna!!?

Nemam ništa protiv brodogradnje, dapače!

Volio bih da nisam u pravu, ali činjenica je da se novac iz brodogradnje krade na sve moguće načine, a primjerice protiv predsjednika uprave 3. maja policija je pokrenula istragu zato što je tvrtku oštetio za 4,3 milijuna kuna.

Došlo je krajnje vrijeme da subvencije države budu usmjerene samo na industriju koja stvara dobit i kojoj treba kratkoročna pomoć radi širenja posla i zapošljavanja novih ljudi u proizvodnji, a ne na dugotrajnu politiku beskonačnih subvencija i državnih jamstava (dugova), koja vodi neradu i kriminalu!!!
DIOKI ima proizvod koji niti jedan dan ne stoji u skladištu …sve je unaprijed prodano u europi!

…ali dioki ima Roberta Ježića kao vlasnika [angry]
…nadam se ne još dugo [pray]

New Report

Close