DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Konačno dobre vijesti!
Koncept restrukturiranja podržan je od svih pravnih subjekata vjerovnika, obje Uprave Društva, većinskog vlasnika i predstavnika svih sindikata.
Daljnji korak je podrška konceptu od strane Vlade RH kojom bi praktički započelo restrukturiranje društva, a koje bi u kratkom vremenskom periodu rezultiralo s operativnom dobiti proizvodnje, očuvanjem dragocjenih radnih mjesta i realnom mogućnosti povrata sredstava vjerovnicima.

NA POTEZU JE VLADA RH, koja bi dugovanja tvrtkama u svom vlasništvu namirila iz imovine a ujedno stvorila pretpostavke za nesmetanu daljnju proizvodnju.

Sindikati su skeptični po pitanju provedbe dogovorenog plana sa strane rukovoditelja koji su najodgovorniji za nastalo te su u tom pogledu najavljene određene korekcije.

Vlada je stalno na potezu – od Strategije razvoja kemijske industrije u RH pa do svih mogućih kredita putem HBOR-a, poslovnih banaka i sl.
A glede HEP-a – po meni izuzetna prilika da potraživanja riješi preko određene neoperativne imovine Diokija ali i da svoje neke investicije riješi preko Diokija ili Dine.
Svakako da je tu najinteresantnije zemljište na Krku, poslovna zgrada na Žitnjaku – no ima i mogućnost koristiti Diokijeva elektroenergetska postrojenja na Krku i Žitnjaku uz paralelno investiranje u kogeneraciju.
Ostaje vidjeti što s NL-om.

Banka Kovanica ( Varaždin ) – ali ona je samo posrednik jer se radi o plasmanu HBOR-a?



Cijeli dan jedna transakcije, onda od 15.47-15.59 čak 14, uglavnom sitni iznosi. Disperzija "žrtvovanja", nema šta, dobro uhodana ekipica. [yawn]

sutra odluka o preuzimanju 51% vlasništva od strane HEP

[/quote]

Nije 51% nego 52,7%?
Je li to onih 2500 dionica kojima je dokap Dioki Holding AG – ( 2500/3600)*0,7592= 52,7%. Možda vlasnik zadrži nešto sitno pa da to bude ipak 50% plus koju dionicu.
Neka ostave nešto i Diokiju da zaokruži vlastite na 10%:
Taman toliko ima rezervirano za vlastite dionice po 240 kuna!
Inače – tko je famozni vlasnik tih dionica.

Sve ide po planu!

COUNCIL OF THE EUROPEAN UNION
Brussels, 8 June 2011

INFORMATION NOTE
from: General Secretariat of the Council
to: Delegations
Subject: Regional initiatives: recent developments regarding the Baltic Energy Market
Interconnection Plan and the North-South Interconnections

Delegations will find attached the above information note relating to point 10 (c) of the agenda of
the TTE Council of 10 June 2011.

– Information from the Commission

http://register.consilium.europa.eu/pdf/en/11/st10/st10726.en11.pdf

sve ide po planu! kaže kolega sava
na koliko treba ići cijena dionice po planu?

Kune nisu problem, kuna nema


sve ide po planu! kaže kolega sava
na koliko treba ići cijena dionice po planu?

nema plana za cijenu ali kada malo razmislite dali ce europski fondovi kupit tvornicu duhana kojih ima more u eu, ili neku drugu kojih ima na bacanje, mislim da ne dioki je jedinstven po svojem polozaju i proizvodnji kada su drugi na koljenima mi uskacemo tako treba

ne mari za male stvari i ostat ce male


sve ide po planu! kaže kolega sava
na koliko treba ići cijena dionice po planu?

Koliko će vrijediti Dioki i Dina nakon što se npr uključi Vinyls, ili pojača suradnja s HIP-om, ili kada LNG s papira krene u Omišalj…ili kada se riješimo neoperativne imovine….Teško je biti prorok, ali sadašnja cijena je uvreda zdravog razuma.

Održan sastanak Grupe na visokoj razini za sjever-jug energetske intrerkonekcije u srednjoj-istočnoj Europi

07.06.2011. 08:44
HLG je osnovan s ciljem potpore primjene sjeverno-južnog energetskog koridora.
http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=2326
MINISTAR POPIJAČ DANAS U LUXEMBOURGU NA RADNOJ VEČERI NA MINISTARSKOJ RAZINI O ENERGETICI

09.06.2011. 16:28
Na radnoj večeri posvećenoj temi energetike će biti riječi o napretku rada na projektu sjeverno-južnih energetskih koridora za naftu, plin i električnu energiju na prostoru zemalja srednje i istočne Europe.
http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=2328
COUNCIL OF THE EUROPEAN UNION
EN
11145/11
PROVISIONAL VERSION
PRESSE 166
PR CO 38
PRESS RELEASE
3097th Council meeting
Transport, Telecommunications and Energy
ENERGY
Brussels, 10 June 2011
President Mr Tamás Fellegi
Minister for National Development of Hungary
http://www.consilium.europa.eu/uedocs/cms_data/docs/pressdata/en/trans/122641.pdf

Naše ministarstvo gospodarstva se kompletno pretvorilo u ministarstvo energetike – a u energetici namjenjenoj RH prevladava plin i to LNG terminal.

Kakva je katastrofa ne imati Ministarstvo energetike. Nadajmo se da če se to ispraviti u nekoj budućoj Vladi!

Sava,

Kakva je katastrofa ne imati Ministarstvo energetike. Nadajmo se da če se to ispraviti u nekoj budućoj Vladi!

Nije li puno veća KATASTROFA što imamo ministarstvo gospodarstva, a tvrtke u većinskom državnom vlasništvu (HEP, INA) čine sve da unište petrokemiju!!!

Sjetite se kako se branila Petrokemija Kutina …hvala bogu uspjeli su … zahvaljujući jedinstvu sindikata, poslodavca i lokalne samouprave.

Na djelu je još radikalnij pokušaj uništenja DIOKI-a.

HEP DIOKI-u "penalizira" cijenu električne energije, iako sva logika govori da bi DIOKI kao veći potrošač morao imati olakšice … što i sama Vlada RH indirektno dokazuje sa posebnim zakonom i dodjeljivanjem privilegiranog statusa TLM-u.

S druge strane INA je podigla cijenu zemnog plina, a uz to tvrdi da nema dostatnih količina etana neophodnog za kontinuiranu proizvodnju gornje lokacije.

Tragično je što je taj plin PRIRODNO BOGATSTVO REPUBLIKE HRVATSKE A NE MADŽARSKE!!!

Vlada RH i prije spomenuto ministarstvo za sada ne reagiraju, kao da ih se ne tiče 1000 radnih mjesta i 400 mil. EUR-a izvoza ?!!

ZAŠTO???

Nije li i petrokemija, nakona ZERP-a, željezare, brodogradilišta, … žrtvovana zbog ulaska u EU?

Drugog logičnog objašnjenja nemam.

I prije sam najavio potrebu za osnivanjem stožera (zovite ga kako hoćete) za obranu!
p.s. naravno bez onih bitangi koje sam znao spominjati …

Još uvijek se nadam se da sam u krivu i da će me Vlada vrlo brzo demantirati i konkretnim mjerama podržati DIOKI.

Ne vjerujem da vlada želi uništiti Dioki. Logičnije je da mu ne želi pomoći dok je većinski vlasnik ovaj koji je, jer zna se kako bi to završilo. A sad, hoće li većinski vlasnik odstupiti ili ne – to ja ne znam. Ako ima neke svoje kombinacije i ne želi odstupiti, ne vjerujem da će vlada pomoći Diokiu, barem ova vlada…


Ne vjerujem da vlada želi uništiti Dioki. Logičnije je da mu ne želi pomoći dok je većinski vlasnik ovaj koji je, jer zna se kako bi to završilo. A sad, hoće li većinski vlasnik odstupiti ili ne – to ja ne znam. Ako ima neke svoje kombinacije i ne želi odstupiti, ne vjerujem da će vlada pomoći Diokiu, barem ova vlada…

Ni ja ne želim vjerovati ali sve navodi na takav zaključak.

Ako je za ovakav maćehinski odnos države prema DIOKI-u zaslužna istraga DORH-a koja se vodi protiv većinskog vlasnika, onda je to još veća katastrofa.

TO bi značilo da smo policijska država uhićenja i istraga u kojoj su cijele tvrtke i svi radnici samo kumulativne žrtve … naravno sve sa sa smješkom premijerke i bez ikakve grižnje savjesti!

Ako je vlasnik kriv i odgovoran neka mu se dokaže i neka za to adekvatno odgovara!

Molio bih da se radnicima i njihovim obiteljima dozvoli da prežive ovo razdoblje Hrvatskog blagostanja.

TO bi značilo da smo policijska država uhićenja i istraga u kojoj su cijele tvrtke i svi radnici samo kumulativne žrtve … naravno sve sa sa smješkom premijerke i bez ikakve grižnje savjesti!

Ako je vlasnik kriv i odgovoran neka mu se dokaže i neka za to adekvatno odgovara!

Da, ispada da su radnici žrtva velikih igrača i igara. To je na žalost uvijek tako, mali čovjek uvijek nehebe u igrama velikih. Ne znam, ne možeš ni državu optužiti što ne pomaže u ovakvoj situaciji jer kažem – sva pomoć bi ionako otišla "u vjetar". Hint – pogledaj poslovanje tvrtke sve ove godine od kada je ovaj većinski vlasnik, vjerujem da ti je jasno.

u prihodima, koliko sudjeluju dina, novi list, zagreb itd…kad se proda novi list, zemljiste…koliki ce biti prihodi ako se radi realnim kapacitetima bez zastoja, na ovim cijena polimera u evropi? S itlijom, bez italije? mogu li rihodi biti 1 milijarda i dobit 50 mil kn?


u prihodima, koliko sudjeluju dina, novi list, zagreb itd…kad se proda novi list, zemljiste…koliki ce biti prihodi ako se radi realnim kapacitetima bez zastoja, na ovim cijena polimera u evropi? S itlijom, bez italije? mogu li rihodi biti 1 milijarda i dobit 50 mil kn?

Prihodi ne mogu biti 1 milijarda eura ali bi mogli biti oko 500 milijuna eura – s Italijom – bez Italije oko 400-450 milijuna eura. Uz dobit od cca 10%.
Ali s LNG terminalom…….e to je tek priča!

New Report

Close