DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

fora je u tome sto nema dionica na prodaji ako zelis utuc 200k cijena je vec na 100, zato samo si lagano dokupljujem

ne mari za male stvari i ostat ce male


mislim da je ovo godina diokija, napokon se sve slozilo sada samo rast [thumbsup], mora si covjek malo nadokupit jel kontam da cu na 200kn mislit da mi je skupo ali i to je malo

[thumbsup]

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.

Ovo je definitivno najbolje i najinteligentnije sročen odgovor ZSE.

Dioki d.d. – nastavak trgovanja

31.5.2011

Obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama DIOK-R-A nastaviti u 12:02.
Na upit Upravi Drustva Dioki d.d. ista je odgovorila [i]da im nisu poznate nove materijalne cinjenice koje nisu dostavljene Burzi a mogle bi utjecati na promjenu cijene dionica.[/i]
Ukoliko cijena nakon obustave opet probije utvrđene dnevne kriterije, trgovanje se nastavlja bez limita.

Drugim riječima – već u 4. mjesecu smo dostavili odluku Uprave o prodaji neoperativne imovine koja će itekako utjecati na cijenu dionice pa se rast ne treba dodatno opravdavati Odlukom ili njenom operacionalizacijom na čemu se očito predano radi.

kad treba kupovat crkne investor, to je za tuzit

ne mari za male stvari i ostat ce male

Dakle… priča se da je sutra dan D… pa da i to vidimo. (mislim na ulazak HEP-a i banaka)


Dakle… priča se da je sutra dan D… pa da i to vidimo. (mislim na ulazak HEP-a i banaka)

Ja pojma nemam o tom!

Ali interes je ogroman——Adris, Rusi, Talijani, E.ON, ……HEP, banke…..svi nešto hoćeju na Omišlju!

Iz prethodnih obavjesti Uprave na redu su Vinyls Italia ( navodno SUTRA ), prodaja neoperativne imovine ( vjerojatno da je izvršeno preknjižavanje ), ali i izjava uz izvješće za 1q2011…..Menadžment Dioki Grupe je vrlo aktivno i angažirano krenuo u proces restrukturiranja te se u vrlo kratkom roku očekuju pregovori i dogovori sa ključnim vjerovnicima o načinu podmirenja dospjelih obveza koji će potencijalno imati vrlo pozitivan efekt na financijski rezultat, te osiguranje likvidnosti za uredan nastavak poslovanja kao i sredstava za dovršetak planiranog investicijskog ciklusa. Planirana sredstva za osiguranje likvidnosti primarno će se iskoristiti za uredno podmirivanje budućih obveza, daljnjem nastavku provođenja operativnog restrukturiranja te maksimalizaciji iskorištenja proizvodnih kapaciteta posebno važnim u okviru trenutno pozitivnog stanja margina na tržištu
polimera i plastičnih masa, što će u konačnosti dovesti do pozitivnog operativnog rezultata i dugoročne stabilnosti Grupe.

HEP mi je jasan u svojim namjerama…..Omišalj je jedina lokacija u HR gdje se može graditi kogeneracija velike instalirane snage i gdje se in situ može plasirati toplinaska energija.

Možda će se povećati temeljni kapital DINE ali kako riješiti 700 milja kuna imovine koja je amortizirana ali i u funkciji?

Ma najednostavnije je prodati lokaciju za LNG terminal ali tu su državni interesi pa je potrebno izgleda čekati – iako mi nije jasno jer apliciramo za EU fondove a lokacija nije otkupljena.

Sava svaka cas za sve informacije, sve si detaljno pratijo i informiro nas ostale.
Tako i ja poco malo vise pratit dioki grupu, da je "podcijenjena" je, ali potcjenjena je najvise radi "svijetle buducnosti", a svijetla buducnos je da se preuzme druge firme u italiji. Koliko sam isceprko on vec odavno ima jednu firmu u italiji i to mu je veliki plus za daljnja preuzimanja.
Da ne duzi previse stvar nije dobra niti se bas ne odvija dobro za male dionicare, sada je vrijeme takvo da je biti ili nebiti.
Velikima je vazan teren na Krku, tako da je puno konkurenata oko toga…

Dakle ovako…

Gazda firme donedavno u pritvoru.

Kratkoročna imovina: 436 milje
Obveze: 1,3 milijarde kuna
P/B = 3,12

Svaka čast kupcima.

Sve okej, ali ako se stvari preokrenu u korist Dioki-ja, što je lako moguće, imamo ogromne potencijale, kod Dioki-ja se kupuje budućnost

Velikima je vazan teren na Krku, tako da je puno konkurenata oko toga…

kada je Vlada donijela mjere gospodarskog oporavka negdje sam napisao da je samo LNG bitan – da je to pokrenuti sve ostalo će se samo po inerciji pokrenuti. Predviđao sam da bi cijeli posao mogao koštati 1,5 milijardi dolara – sada dižem na 4 milijarde dolara.

1. Lng terminal
2. kogeneracija cca 400MWel
3. Plinovod Omišalj Cassal Borgeti
4. VN podmorski kabel Omišalj – Italija
5. MTO proces u Dini – cca 800k tona godišnje etilena i propilena ( za to treba oko 6 milijuna m3 plina dnevno ) – isključivo za naše potrebe!
6. 4 LNG carriera – mogu li naša brodogradilišta?

Dina Petrokemija i LNG su motor gospodarskog razvoja Hrvatske.


@mister

Šta je s obrtnim sredstvima?


da je to pokrenuti sve ostalo će se samo po inerciji pokrenuti.

Da sava, samo po inerciji, ali treba izdrzat dok ne krene.
Nema dina toliko vremena.
Kao sto sam rekako 50:50

@ Sava
Pa ne znam, navodno su se jucer trebali potpisati sporazumi pa ako je to bilo, vjerujem da vise nece biti problema po tom pitanju, pitanju kredita od EIB-a i tako… a jel se sta jucer izdogovaralo pojma nemam

New Report

Close