DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Šta je ovo danas – nema suza.
Jeste li šta iskrcali ili će te iskrcati ovih dana?

U Italliji produljen natječaj za 90 dana.
Znači li to da u igri ostaje samo Dioki jer je IGS uvjetovao sudjelovanje zaključenjem posla do 28.05.2011?

predragm, 19.05.2011. u 17:14
….Menadžment Dioki Grupe je vrlo aktivno i angažirano krenuo u proces restrukturiranja te
se u vrlo kratkom roku očekuju pregovori i dogovori sa ključnim vjerovnicima o načinu
podmirenja dospjelih obveza koji će potencijalno imati vrlo pozitivan efekt na financijski
rezultat, te osiguranje likvidnosti za uredan nastavak poslovanja kao i sredstava za
dovršetak planiranog investicijskog ciklusa…….

predragm, 19.05.2011. u 17:14
Poremećaj je u opskrbi zbog rata na Mediteranu ali i to će se vjerojatno uskoro riješiti tj lanac opskrbe će se sanirati. Svi imaju po malo problema – netko više netko manje.

Savo,
možda je ipak razlog neredovite opskrbe sa etilenom uzrokovan problemima sa povremenom nelikvidnošću.?!

sutra je 20. po savi dan "D"
ZATO VALJDA ZAGREB STAJE
jer nema ČEGA sirovine
SVIJETLA BUDUČNOST

AH da sad je sava produljio rok za 3,mj
ČEKAJ MAGARE DOK TRAVA NARASTE

sava, 19.05.2011. u 17:59
….Menadžment Dioki Grupe je vrlo aktivno i angažirano krenuo u proces restrukturiranja te
se u vrlo kratkom roku očekuju pregovori i dogovori sa ključnim vjerovnicima o načinu
podmirenja dospjelih obveza koji će potencijalno imati vrlo pozitivan efekt na financijski
rezultat, te osiguranje likvidnosti za uredan nastavak poslovanja kao i sredstava za
dovršetak planiranog investicijskog ciklusa…….

sava, 19.05.2011. u 17:59
Poremećaj je u opskrbi zbog rata na Mediteranu ali i to će se vjerojatno uskoro riješiti tj lanac opskrbe će se sanirati. Svi imaju po malo problema – netko više netko manje.

Savo,
možda je ipak razlog neredovite opskrbe sa etilenom uzrokovan problemima sa povremenom nelikvidnošću.?!
[/quote]

Odlično – ispada da je ovih 6 lotova u 7 zadnjih tjedana BESPLATNO.
13,2k tone etilena besplatno.
Čudno – kao i činjenica da nije bilo suza glede isporuke jučer i danas.
Šta se to naglo promjenilo?

Baš si pravi slunto. Da se malo okreneš oko sebe i skužiš što se zbiva ili da se malo opismeniš, a možda i ja tražim previše od slunte.


Baš si pravi slunto. Da se malo okreneš oko sebe i skužiš što se zbiva ili da se malo opismeniš, a možda i ja tražim previše od slunte.

Svaki pu kada se spomene Italija i Vinyls neke ko da je zmija ugrizla.
A zašto – pa zato što to pokazuje koliko su u krivu. To je činjenica koja pokazuje Diokijevu tehničko – ekonomsku podobnost za jedan takav veliki i zahtjevni posao.
Zna li gospoda uopće koja je vrijednost postrojenja i opreme – znaju li kako to Dioki uspjeva opstati u igri za preuzimanje i odakle crpi ne samo finacijsku moć.
Tko je još u HR pokušao napraviti jedan takav iskorak – čini mi se nitko u zadnjih 10-ak godina.

Petrokemija je STRATEŠKA djelatnost – direktno pod utjecajem države i sudbina Vinylsa će biti rješena kada talijanska država sve odvagne.
Možda i oni čekaju da se vidi što će biti s LNG terminalom tj može li se osigurati etilen u slijedećih 20-30 godina jer Margheru bi talijani rado zatvorili zbog zbog poznatih razloga.

A možda samo netko treći pokušava ući i na lijevu i na desnu obalu.

Nemogu, a da se ne upitam, tko to, tako strateški pametan, veže svoju višemilijuunsku investiciju za odluku talijanske vlade?
I, dali je, uopće, netko pri donošenju odluke o ulaganju u VCM znao da će budućnost te investicije ovisiti o tome tko će preuzeti neku talijansku firmu?
Meni osobno, to ne izgleda kao dobar model ulaganja.
To mi više liči, na dobar model provlačenja značajnog novca kroz "isplativu" investiciju.
Gdje je zaista taj novac?
Ustvari, treba nam ga još, pa će sve biti super.
Tko će ga vraćati? I kako?
Nema frke, talijani nas protežiraju.
Bar do izbora.

Dobro si krenuo – s konkretnim brojkama!

Sada umanji za investicije pa onda umanji i s ostalim stavkama kao što je NL ( odljev 70 milja u 4q2010) umanjenje vrijednosti NL-a, ponovna kupovina 1/2 ČUF doo…..
Ako nastavim još ću u plus preći!

Znači u 4 godine zaključno s Q1 2011:
– obveze se se povećale za 1mlrd kn
– imovina se povećala za 380 mil kn

Dioki je od posuđene kune napravio 38 lipa!
To su činjenice ali već ćeš ti naći načina da ih izokreneš…

Po meni su ovdje najveći problem cijene plina i struje koje Dioki plaća, a o tome odlučuje politika.
Željeli su deindustrijalizaciju pa su sve uništili misleći da ćemo svi dobro živjeti od 2 mjeseca turističke sezone.
Tek kada političari shvate da se bez industrije ne može, kada stvori poticajno okruženje za one koji nešto raditi onda bi od ovoga i moglo biti nešto.

A kakvu je moć OKI, nekad imao, znam.
Tako je bilo dok se nisu umiješali gladni brze zarade.
A to, da je pod direktnim utjecajem države, više me brine, nego veseli.
Lijep pozdrav svim kolegama na obje lokacije.


A kakvu je moć OKI, nekad imao, znam.
Tako je bilo dok se nisu umiješali gladni brze zarade.
A to, da je pod direktnim utjecajem države, više me brine, nego veseli.
Lijep pozdrav svim kolegama na obje lokacije.

Sve će to doći na svoje – ponovno će to biti kompanija o kakvoj pričaš i kakvu pamtimš i to sve zahvaljujući ulaganjima.
A VIDIM DA TI SE I RASPOLOŽENJE NAGLO POPRAVILO – VALJDA SE U SEPENU ISTAČE SIROVINA STO NA SAT!

Što se tiče VCM-a – možda stoji iz taktičkih razloga. Zašto bi Dioki gurao nečije projekte preko svoje investicije. A zbrajanje i oduzimanje pokazuje da Italija ne može krenuti bez našeg VCM-a.
Dakle – natječem se – konkurentima NE DAM VCM.
I ovo produženje u Italiji može značiti samo ili je Dioki ušao u Data room tj krenuo u preuzimanje kompletnog lanca u Italiji ili je ušao netko treći koji će usput pokušati zaokružiti priču i slijeve i s desne strane Jadrana. Ja ne vidim nešto treće.

I to produženje ne znači da će to toliko trajati – sve se može riješiti i u mjesec dana.

Pa ti stvarno pišeš gluposti,,
iskrcava se etilen koji će ldpe popapat za tri dana,a onda opet čekanje dok ne dodje neki brod,,,daj provjeri koliko se toga iskrcava,ne lupetaj gluposti,,
ti samo govoriš za mjesec dana,za mjesec dana,
a sjeti se kad si počeo pisati o vcm-u i talijanima,,prekini više sa lupetanjima,,nego objasni ljudima onda zašto idu na čekanje,

New Report

Close