DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Savo, ima šta novo u vezi kredita šta ga traži Dioki za završetak investicija, HBOR je kolko vidim prihvatio samo ponudu Erste po modelu B+ za davanje jamstva?

Uprava je poduzela sve ključne potrebne mjere da se to pitanje riješi i ako se nije još riješilo potezi koji su povučeni zasigurno će dati rezultat – ako već nisu.

HBOR je 7.4. donio Uredbu o provedbi Zakona o jamstvenom fondu za poticaj gospodarskom razvitku (Narodne novine br.41, 07.04.2011.) a Uprava je već 8.4. donijela Odluku o prodaji neoperativne imovine.
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/vDsK7e1hOYtmY9nACEIanw==.pdf

To znači da se dugotrajna imovina prepozicionira u kratkotrajnu imovinu i evidentira se poFER vrijednosti. Dakle ĆUF, KIJAC, PIROS, zemLjište na ŽITNJAKU knjižiti će se po daleko većim vrijednostima što će dovesti do totalnog čišćenja bilance od tzv gubitaka a porez na dobit od ovakve akcije neće se platiti iz razloga što Dioki ima veliku odgođenu poreznu imovinu a i investicija na Krku je po posebnom zakonu oslobođena plaćanja poreza na dobit.

Također Uprava je postigla dogovor o otplati – reprogramu – s ključnim dobavljačima pa se može s velikom sigurnošću tvrditi da Dioki spada u rizičnu skupinu A tj da dugove plaća unutar 45 dana te da može konzumirati Model B+.

To de sve što se može isčitati iz javnih istupa Uprave ali i iz 1q rezultata gdje je pojašnjenje o potezima i njihovim ciljevima.

….Menadžment Dioki Grupe je vrlo aktivno i angažirano krenuo u proces restrukturiranja te
se u vrlo kratkom roku očekuju pregovori i dogovori sa ključnim vjerovnicima o načinu
podmirenja dospjelih obveza koji će potencijalno imati vrlo pozitivan efekt na financijski
rezultat, te osiguranje likvidnosti za uredan nastavak poslovanja kao i sredstava za
dovršetak planiranog investicijskog ciklusa…….

Što se tiče trabunjanja o nedostatku sirovine mišljenja sam da je čudo što uopče imaju sirovine obzirom na ogroman poremećaj uzrokovanom ratom u Libiji jednom odključnih opskrbljivača ERG-ove rafinerije na Siciliji. Taj nedostatak nafte nije lako nadoknaditi – a i potrošnja derivata je u tom području eskalirala obzirom na ogromnu vojnu i opskrbnu silu koja prati takvu akciju.


Zamisli ovo – uništili su firmu, a kako su je to uništili.
Tako da su investirali 800 milijuna kuna u nova postrojenja i opremu!!!!!!
Sve najbolja tehnologija – BAT!!!!!

Sava opet pokušavaš maslat ljude…
Čijim novcima je Dioki investirao?
Posuđenim novcem, ali banke više ne daju love jer je voda došla do grla!
Samo treba još plaćati kamate.

U Diokiju je prosječna plaća viša od 12 000 kn bruto.
Neki radnici su ovdje pisali da imaju 4-5000 kn, koliko onda imaju najgori manageri u Hrvatskoj?
Jer Dioki je jedna od nagorih firmi na burzi, pa me zanima koliko su plaćeni ljudi koji su najgori u svome poslu? 20 000, 30 000 kn?

Šta si ti sava menađer, radnik ili samo PR-ovac?

Po firmi kolaju glasine da HEP preuzima većinsko vlasništvo uz potporu par banaka. Ukoliko je točno, super, makar kad svi znaju ostaje tračak sumnje.

Savo,,,

to TVOJI sada trče i nose štafetu,
ajde molim te ne govori više takve gluposti,radnici sa VCM-a idu na čekanje,koje bajke ti pišeš???????
samo da znaš ….etliena ima samo do ponedjeljka,,LDPE će opet stat i čekat neki brodić!!
TKO JE ZA TO ODGOVORAN??????

Biće da su radnici Dioki konstantno umreženi, ovako visok stupanj radničkog dioničarstva nijedna firma u Hrvatskoj nema, još jedan plus za Dioki, s ovakvim radnicima ne možeš propast

Ponovno ne komentiraš ništa od onog što sam napisao – ZAŠTO???
Evo ti još jedna šansa.

Uprava je poduzela sve ključne potrebne mjere da se to pitanje riješi i ako se nije još riješilo potezi koji su povučeni zasigurno će dati rezultat – ako već nisu.

HBOR je 7.4. donio Uredbu o provedbi Zakona o jamstvenom fondu za poticaj gospodarskom razvitku (Narodne novine br.41, 07.04.2011.) a Uprava je već 8.4. donijela Odluku o prodaji neoperativne imovine.
http://zse.hr/userdocsima…K7e1hOYtmY9nACEIanw==.pdf

To znači da se dugotrajna imovina prepozicionira u kratkotrajnu imovinu i evidentira se poFER vrijednosti. Dakle ĆUF, KIJAC, PIROS, zemLjište na ŽITNJAKU knjižiti će se po daleko većim vrijednostima što će dovesti do totalnog čišćenja bilance od tzv gubitaka a porez na dobit od ovakve akcije neće se platiti iz razloga što Dioki ima veliku odgođenu poreznu imovinu a i investicija na Krku je po posebnom zakonu oslobođena plaćanja poreza na dobit.

Također Uprava je postigla dogovor o otplati – reprogramu – s ključnim dobavljačima pa se može s velikom sigurnošću tvrditi da Dioki spada u rizičnu skupinu A tj da dugove plaća unutar 45 dana te da može konzumirati Model B+.

To de sve što se može isčitati iz javnih istupa Uprave ali i iz 1q rezultata gdje je pojašnjenje o potezima i njihovim ciljevima.

….Menadžment Dioki Grupe je vrlo aktivno i angažirano krenuo u proces restrukturiranja te
se u vrlo kratkom roku očekuju pregovori i dogovori sa ključnim vjerovnicima o načinu
podmirenja dospjelih obveza koji će potencijalno imati vrlo pozitivan efekt na financijski
rezultat, te osiguranje likvidnosti za uredan nastavak poslovanja kao i sredstava za
dovršetak planiranog investicijskog ciklusa…….

Što se tiče trabunjanja o nedostatku sirovine mišljenja sam da je čudo što uopče imaju sirovine obzirom na ogroman poremećaj uzrokovanom ratom u Libiji jednom odključnih opskrbljivača ERG-ove rafinerije na Siciliji. Taj nedostatak nafte nije lako nadoknaditi – a i potrošnja derivata je u tom području eskalirala obzirom na ogromnu vojnu i opskrbnu silu koja prati takvu akciju.[/i]

Ponovno ne komentiraš ništa od onog što sam napisao – ZAŠTO???
Evo ti još jedna šansa.

To znači da se dugotrajna imovina prepozicionira u kratkotrajnu imovinu i evidentira se poFER vrijednosti. Dakle ĆUF, KIJAC, PIROS, zemLjište na ŽITNJAKU knjižiti će se po daleko većim vrijednostima što će dovesti do totalnog čišćenja bilance od tzv gubitaka a porez na dobit od ovakve akcije neće se platiti iz razloga što Dioki ima veliku odgođenu poreznu imovinu a i investicija na Krku je po posebnom zakonu oslobođena plaćanja poreza na dobit.

Čitam ja sve što ti pišeš…

Neoperativna imovina:
– tu spada i Novi List koji je plaćen 20 mil eura, a ja sam siguran kada ga budu prodavali da neće dobiti više od 10 mil eura jer mu je toliki kapital. Znači tu će knjižiti 10 mil eura gubitka…
– nekretnine su druga priča. Jeli ti možeš shvatiti da ovo jednostavno nisu vremena za prodaju nekretnina. Tvoje FER vrijednosti su cijene iz 2007g, a sada su cijene niže nego tada s tim da je tržište nelikvidno što znači ako nešto i žele prodati trebat će prodavati s značajnim diskontom

Kažeš da neoperativna imovina vrijedi 100 mil Eura? Pa tko će im dati tolike novce.
Da oni to mogu prodati već bi i napravili pa da ne dolazi do skupih zastoja u proizvodnji…


Ponovno ne komentiraš ništa od onog što sam napisao – ZAŠTO???
Evo ti još jedna šansa.

To znači da se dugotrajna imovina prepozicionira u kratkotrajnu imovinu i evidentira se poFER vrijednosti. Dakle ĆUF, KIJAC, PIROS, zemLjište na ŽITNJAKU knjižiti će se po daleko većim vrijednostima što će dovesti do totalnog čišćenja bilance od tzv gubitaka a porez na dobit od ovakve akcije neće se platiti iz razloga što Dioki ima veliku odgođenu poreznu imovinu a i investicija na Krku je po posebnom zakonu oslobođena plaćanja poreza na dobit.

Čitam ja sve što ti pišeš…

Neoperativna imovina:
– tu spada i Novi List koji je plaćen 20 mil eura, a ja sam siguran kada ga budu prodavali da neće dobiti više od 10 mil eura jer mu je toliki kapital. Znači tu će knjižiti 10 mil eura gubitka…
– nekretnine su druga priča. Jeli ti možeš shvatiti da ovo jednostavno nisu vremena za prodaju nekretnina. Tvoje FER vrijednosti su cijene iz 2007g, a sada su cijene niže nego tada s tim da je tržište nelikvidno što znači ako nešto i žele prodati trebat će prodavati s značajnim diskontom

Kažeš da neoperativna imovina vrijedi 100 mil Eura? Pa tko će im dati tolike novce.
Da oni to mogu prodati već bi i napravili pa da ne dolazi do skupih zastoja u proizvodnji…
[/quote]

A zašto bi prodavali kada ih čeka kredit u HBOR-u – ostatak od 34 milijuna eura koje je odobrila EIB.
A OSTATAK JE OKO 14 MILIJUNA EURA.

Uprava je preknjižila neoperativnu imovinu u imovinu za prodaju i to po FER vrijednostima što npr za Žitnjak znači oko 1000,00kn/m2 – neka prosječna cijena po kojoj su nešto malo i prodali.
A ostalo je još oko 500.000 m2 koje ese može prodati.
Vrijedi i za Krk gdje se neoperativno vodi oko milijun m2 – KIJAC, ĆUF, PIROS – a sve po cijenama iz procjene kada je rađena privatizacija – dakle 4-5x manje od tržišne.

Samo ovo ispod nek donese 20 eura po kvadratu to je 20 milijuna eura – pa pola firmi na ZSE nema toliki godišnji promet.

Projekt korytarza gazowego Północ-Południe w tym roku trafi do KE

Maj 17, 2011 w Surowce Autor: Bankmanager.pl

Projekt stworzenia korytarza, który ma połączyć budowany obecnie terminal LNG (skroplonego gazu) w Świnoujściu, przez południową Polskę, Czechy, Słowację i Węgry, z planowanym terminalem Adria LNG w Chorwacji, był we wtorek jednym z tematów Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

http://bankmanager.pl/blog/projekt-korytarza-gazowego-polnoc-poludnie-w-tym-roku-trafi-do-ke-2/

Pa HR sutra ulazi u EU – zar misliš da je Dina manje strateški interesantna od LNG terminala na Krku.

Kad si se uhvatio NL-a i govoriš koliko to vrijedi onda budi pošten i kaži da je 30-tak milja otpisano i da je i to ušlo u gubitke Diokija. A koliko vrijedi list kojega je osnovao Frano Supilo – teško je reći.
A i s obzirom da pokriva najpropuzivniji dio HR-a…..mislim da je mnogima interesantan i tu neće biti neke niske cijene kao što sugeriraš. Neke sondaže su govorile o 25-30 milja eura dakle Dioki za 80% mi mogao dobiti oko 20 milja eura. Za niže ja ne bi prodavao.

..imam dionice diokija i želim da polete u nebo ali realnost je sasvim nešto drugo i na moju žalost slažem se sa antišom u potpunosti,a ti savo kad si siguran u sve ovo šta pričaš šta se ne krcaš na ovim nivoima ja da sam tako upoznat sa stanjem u samoj firmi sigurno bi to uradio,a ovako iako imam nešto slobodnog keša se ne usudim smanjivati prosjek jer strah je puno veći,a i puno je ovdje blata i gliba..svu sreću želim svim (i sebi) dioničarima,a radnicima pogotovo..


Ajde, dosta svađe, cijenim vas oba dva kao forumaša, ja kao pionir mogu nešto naučiti. Riječ je o hazarderskoj dionici, gdje je sve moguće, puno scenarija je u igri i zato je primamljiva,al s obzirom na resurse koje ima vjerujem u njen oporavak, al samo za strpljive. Ante me zaintrigirao oko Optime i na to mu zahvaljujem, isto hazarderska dionica, ali sa puno boljom upravom, vizijom i transparentnošću.

A zašto bi prodavali kada ih čeka kredit u HBOR-u – ostatak od 34 milijuna eura koje je odobrila EIB.
A OSTATAK JE OKO 14 MILIJUNA EURA.

Uprava je preknjižila neoperativnu imovinu u imovinu za prodaju i to po FER vrijednostima što npr za Žitnjak znači oko 1000,00kn/m2 – neka prosječna cijena po kojoj su nešto malo i prodali.
A ostalo je još oko 500.000 m2 koje ese može prodati.
Vrijedi i za Krk gdje se neoperativno vodi oko milijun m2 – KIJAC, ĆUF, PIROS – a sve po cijenama iz procjene kada je rađena privatizacija – dakle 4-5x manje od tržišne.

Aha ti misliš gubitke "brisati" knjigovodstveno.
Onda dignuti još koji kreditić, pa se ima fore raditi gubitke još koju godinu…

Nije mi jasno ovo da ih čeka kredit u HABOR-u. Zašto ne uzmu novce i nabave potrebne sirovine?
Ili treba nečija garancija za kredit?

Savo,,,

to TVOJI sada trče i nose štafetu,
ajde molim te ne govori više takve gluposti,radnici sa VCM-a idu na čekanje,koje bajke ti pišeš???????
samo da znaš ….etliena ima samo do ponedjeljka,,LDPE će opet stat i čekat neki brodić!!
TKO JE ZA TO ODGOVORAN??????

New Report

Close