DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Šta ti ne odgovara u izvješču – možda to što jeto jedno IZVRSNO IZVJEŠĆE!

Je zbilja je izvrsno, svaki kvartal i svake godine je sve izvrsnije i tako iz godine u godinu.


Šta ti ne odgovara u izvješču – možda to što jeto jedno IZVRSNO IZVJEŠĆE!

Je zbilja je izvrsno, svaki kvartal i svake godine je sve izvrsnije i tako iz godine u godinu.
[/quote]

Mislim da ti najviše smeta činjenica To što je dug unatrag godinu dana porastao mizernih 112 milijuna kuna a investiralo se 441 milijun kuna!

Mislim da ti najviše smeta činjenica To što je dug unatrag godinu dana porastao mizernih 112 milijuna kuna a investiralo se 441 milijun kuna!

Sava nije to baš tako,

u 2010g je investirano 155 mil kn s tim da je prodata imovina vrijedna 36 mil kn, a u Q1 apsolutno ništa nije investirano, već su prodali 17 mil kn imovine da bi platili dugove.

U Q1 2011 je dug čak nešto i pao ali zalihe su niže za 30% i prodaje se imovina jer banke ne daju lovu više. Možda je tako i najbolje..

Meni se čini da se ovdje nešto iz temelja mijenjati jer ovako ne može više…


Mislim da ti najviše smeta činjenica To što je dug unatrag godinu dana porastao mizernih 112 milijuna kuna a investiralo se 441 milijun kuna!

Sava nije to baš tako,

u 2010g je investirano 155 mil kn s tim da je prodata imovina vrijedna 36 mil kn, a u Q1 apsolutno ništa nije investirano, već su prodali 17 mil kn imovine da bi platili dugove.

U Q1 2011 je dug čak nešto i pao ali zalihe su niže za 30% i prodaje se imovina jer banke ne daju lovu više. Možda je tako i najbolje..

Meni se čini da se ovdje nešto iz temelja mijenjati jer ovako ne može više…
[/quote]

Po običaju – zaobilaziš činjenice.

I zbog takvih je dobro da je Uprava objavila ovakvo propisano izvješčće jer se iz AOP 17 vidi dio investicija.

Ukupne investicije na Krku su oko 90 milijuna eura – 70 milijuna vinilni lanac i 20 milijuna LDPE.
Tih 90 milijuna povećaj za 10-ak milijuna koliko takva investicija povećava i ostale troškove i dobiješ ravno 100 milijuna eura ili ako podjeliš na osam kvartala to je oko 12,5 milijuna eura kvartalno.
Ako za toliko smanjiš troškove po kvartalu imati ćeš okviran RDG nakon završetka investicije – minimalan naravno jer doći će do povečanja prihoda i sinergijskog učinka smanjenja troškova.

I ne zaboravi – u PVC je već uloženo 116 milijuna kuna.

Dioki će uskoro postati tiskara novca.

Još kada pročitaš pojašnjenja Uprave……

Iz nekonsolidiranog se vidi da je 711.000m2 zemljišta na Žitnjaku u bilanci 151.807.160 kuna ili oko 210kuna/m2. Tržišna vijednost 4-5x veća.

Ukupno kapital i rezerve 735.745.533 kuna ili oko 198 kuna po dionici.
Bez revalorizacije zemljišta.

S realnom cijenom zemljišta, samo u Zagrevu, preko 300 kuna.

Dakle bez Kijca i Ćufa!

Po običaju – zaobilaziš činjenice.

Dioki će uskoro postati tiskara novca.

Još kada pročitaš pojašnjenja Uprave……

Moje činjenice su novčani tokovi, tu nema muljanja.
Sve te brojke o kojima ti pričaš ja nigdje ne vidim, što jedino može značiti da izmišljaš…

Ne trebam čitati izvješće uprave dovoljne su mi tvoje bajke.

Žalosno je što se ovo još uvijek može spasiti a ništa se ne poduzima. Ako se ovako nastavi Dioki će ti uskoro imati sufiks "u stečaju".


Po običaju – zaobilaziš činjenice.

Dioki će uskoro postati tiskara novca.

Još kada pročitaš pojašnjenja Uprave……

Moje činjenice su novčani tokovi, tu nema muljanja.
Sve te brojke o kojima ti pričaš ja nigdje ne vidim, što jedino može značiti da izmišljaš…

Ne trebam čitati izvješće uprave dovoljne su mi tvoje bajke.

Žalosno je što se ovo još uvijek može spasiti a ništa se ne poduzima. Ako se ovako nastavi Dioki će ti uskoro imati sufiks "u stečaju".

[/quote]

Ako ne možeš shvatiti iz novčanih tijekova za jednu godinu – uzmi si 2-3 zadnje godine.
Sve brojke o kojim ja pričam skinute su s Fininih stranica – RFI Dine i Diokija.

U 2-3 godine na Krk je u postrojenja i opremu uloženo oko 650 milijuna kuna.
Izvješća Uprave treba pročitati i nisu nikakve bajke nego realna slika stanja.

A glede rješenja situacije – kredit EIB-a, najveći ikada dat nekoj HR kompaniji rješava sve probleme Diokija.

I kao što Uprava kaže….Menadžment Dioki Grupe je vrlo aktivno i angažirano krenuo u proces restrukturiranja te se u vrlo kratkom roku očekuju pregovori i dogovori sa ključnim vjerovnicima o načinu podmirenja dospjelih obveza koji će potencijalno imati vrlo pozitivan efekt na financijski
rezultat
, te osiguranje likvidnosti za uredan nastavak poslovanja kao i sredstava za dovršetak planiranog investicijskog ciklusa. Planirana sredstva za osiguranje likvidnosti primarno će se iskoristiti za uredno podmirivanje budućih obveza, daljnjem nastavku provođenja operativnog restrukturiranja te maksimalizaciji iskorištenja proizvodnih kapaciteta posebno važnim u okviru trenutno pozitivnog stanja margina na tržištu polimera i plastičnih masa, što će u konačnosti dovesti do pozitivnog operativnog rezultata i dugoročne stabilnosti Grupe.

@Antiša

Kako ti ne upada u oči činjenica da talijani nisu isključili ponudu Diokija iz natječaja za Vinyls budući da je eto Dioki loša firma?

Zasnjih dana je Uprava potvrdila svoj interes i najvjerojatnije je u svakodnevnim kontaktima s povjerenicima. Kako to – odakle to proizilazi?
Očito Dioki ima daleko bolji image u Italiji nego u HR. Uopće ne sumnjaju u kvalitetu Diokija i sposobnost da izvrši preuzete obveze.
Ukoliko se dogodi da Dioki dobije ono što traži automatski će nestati negativan utjecaj nedovršene investicije – PVC.
A vrlo smo ozbiljni i imamo krasnu mogućnost integrirati na Krku ciklus od 300k tona PVC-a godišnje.
Ali ako i ne uspijemo netko će morati pokrenuti PVC pa i u tom slučaju možemo smanjiti negativan utjecaj nedovršene investicije.
Sve bi trebalo biti riješeno oko 20.05. ako ne i prije!

Giorni contati per la Vinyls
MARGHERA. Firmato l’accordo che assicura la cassa integrazione (dal 1 aprile) ai 176 dipendenti di Vinyls, integrata con fondi regionali per chi presidia gli impianti. Ieri, il Comitato di Sorveglianza ha raccomandato ai commissari di esaminare le altre due offerte (Igs e Dioki) e di procedere con la causa contro il fondo Gita, a meno che non si decida a versare le somme promesse.

http://nuovavenezia.gelocal.it/cronaca/2011/05/05/news/giorni-contati-per-la-vinyls-4117643

Moram priznati da ovo što kolega Sava piše ima smisla, e sad dali će samo struka i znanje imati ulogu u cijeloj ovoj priči ili će netko treći odlučivati o sudbini Diokija budemo vidjeli.


Moram priznati da ovo što kolega Sava piše ima smisla, e sad dali će samo struka i znanje imati ulogu u cijeloj ovoj priči ili će netko treći odlučivati o sudbini Diokija budemo vidjeli.

Antiša to gleda statično – izvuče šta mu paše.

Ako gledaš dinamički – npr 4 godine dolazi se do nekih realnih pokazatelja poslovanja.

Npr. postrojenja i oprema prije 4 godine cca 50 milijuna kuna – konsolidirano.
Sada 640 milijuna kuna!
Troškovi amortizacije zadnje 4 godine 195 milijuna kuna – od toga je oko 70% amortizacija postrojenja i opreme, dakle 136 milijuna kuna.
I dobiješ da je u investicije u 4 godine uloženo oko 726 milijuna kuna ili oko 100 milijuna eura!
A dug povećan za 815 milijuna kuna. To bi značilo da je Dioki i u kriznim godinama i godinama velikih investicija gubio oko 25 milijuna kuna godišnje što je mizerija od gubitka.
A kada bi se uključili i svi ostali troškovi vezani uz Investicije – ne bi bilo ni toga!!!!

Izgleda da je definitivno donesena odluka o LMG-u na Krku.

Nabucco Pushes Back Potential Construction Start to 2013
May 6, 2011 11:50 AM GMT+0200

Nabucco Gas Pipeline International GmbH said it pushed back the start of construction of its 7.9 billion euro ($11.5 billion) link to carry Caspian natural gas to Europe to 2013 and start of operations to 2017.

http://www.bloomberg.com/news/2011-05-06/nabucco-pushes-back-potential-construction-start-of-gas-pipeline-to-2013.html

OMV, RWE, MOL….

Uprava je rekla da ćemo uskoro imati određene rezultate koji će imati izvanredan financijski učinak na poslovanje…je li to to, ili je to Italija, ili neoperativna imovina, ili prodaja dijela DINE…ili sinergija svega pomalo.


Iz nekonsolidiranog se vidi da je 711.000m2 zemljišta na Žitnjaku u bilanci 151.807.160 kuna ili oko 210kuna/m2. Tržišna vijednost 4-5x veća.

Ukupno kapital i rezerve 735.745.533 kuna ili oko 198 kuna po dionici.
Bez revalorizacije zemljišta.

S realnom cijenom zemljišta, samo u Zagrevu, preko 300 kuna.

Dakle bez Kijca i Ćufa!

Buduci da vidim da ste prilicno upuceni, sto bi Vlada RH a i uprava Dioki-a trebala sve napraviti da ovo poduzece bude fair prema radnicima, da posluje s dobiti koja je u skladu s potencijalom i dobrom pricom s pocetka kada je u onu "nepoduzetnu" zemlju dosao Dow Chemical a i prije toga…http://www.dioki.hr/onama/povijest.asp? Kapital je velik kao sto ste rekli u nekonsolidiranom FI, ali je u konsolidiranom skoro 7 puta manji. Koje grane ove grupe treba prodati i da li treba prodati? Zasto u Italiji su firme koje se bave slicnim bussines-om u problemima pa ih netko treba kupovati? Vidim da ce te firme tuziti svicarski fond ako ne dostavi novac koji je obecavao u nekim ponudama? Inace, razmatrat ce se ponude dioki.a i jos jedne firme, dakle sanse rastu. Prema prihodima koji su narasli, izgleda da zaista dioki-evi gubici nisu iz redovnog poslovanja nego radi investicija? kupio sam nedavno nesto malo dionica i mislim jos skupljati. Unaprijed hvala. Jos nesto, ovo sto ste komentirali sa zemljistem, to je ionako virtualna vrijednost sve dok se zemljiste zaista ne misli prodati, a to onda podrazumijeva i stetu u proizvodnji ako se ne proracuna optimalni trosak seljenja proizvodnje. Uglavnom, volio bih pricati o prodanim polimerima i novcu na racunu radnika i dionicara, a manje o vrijednosti m2 nekretnina. Mislim da je ovo dobra investicija i pomalo cu kupovati, ali bih volio cuti sto biste vi napravili, u scenariju da se kupe pogoni u italiji, gdje su sanse za dioki?

Ovdje se dakle u ovom trenutku odvija toliko toga odličnoga – dakle onoga što će kratkoročno i dugoročno biti vjetar u leđa Diokiju – da je teško naći prioritet. Riješavanje bilo koje od tih stvari stvara od Diokija regionalnog i uspješnog igrača u petrokemijskoj industriji.

1. scenario

Nabucco odgođen za dvije godine – FID za Omišalj se pomiče na 2011. Ovih dana ponovno svi ključni akteri na sastanku u HR. WB već ubola kredit HR kompanijama ( 150 milijuna dolara kredita HR za gospodarski oporavak ) i još će?

U ovom slučaju Dina i Dioki Holding AG prodaju lokaciju. Dina zatvara dio svojih dugovanja a Dioki Holding AG od Diokija kupuje na Žitnjaku zemljište za izgradnju tvornice za proizvodnju i preradu PVC-a skupa s svojim talijanskim partnerom Plastotecnica SPA ( vidonija je govorila o 105 milijuna eura teškoj investiciji?) Dioki s lovom koju dobije zatvara dio dugovanja prema bankama i dobavljačima.

2. Paralelno s prvim scenariom Dina na Krku integrira talijansku PVC industriju – oko 180k tona PVC-a godišnje. Natavlja i završava pogon od 120k tona PVC-a na Krku. S polietilenom, VCM/EDC i PVC-om na Krku momentalno postaje najveći plastičar na ovoj strani Jadrana s ogromnim tržištem za plasman proizvoda – proizvoda koji su itekoko bitni u smanjenju emisije stakleničkim plinova. Također na Krku već postoji studija za 50k tona PS-E postrojenje.
Ono za što nisam siguran to je vrijednost Dine u ovom scenariju.

New Report

Close