DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bude li LNG terminal službeno odobren u Plominu umjesto u Omišlju, vratit će se DIOKI vrlo brzo prema 350 kn i tamo ostati duže vrijeme.

Ignore: KressoM, delux


Bude li LNG terminal službeno odobren u Plominu umjesto u Omišlju, vratit će se DIOKI vrlo brzo prema 350 kn i tamo ostati duže vrijeme.

Daj Avax nemoj biti smiješan!
Jel uopće rađena studija u Plominu?Sve sam ti odgovorio sad!!!!!

Novac je kisik burze!


avax10: ” Bude li LNG terminal službeno odobren u Plominu umjesto u Omišlju, vratit će se DIOKI vrlo brzo prema 350 kn i tamo ostati duže vrijeme. ” Daj Avax nemoj biti smiješan! Jel uopće rađena studija u Plominu?Sve sam ti odgovorio sad!!!!!

Kakve to veze ima da li je i gdje rađena studija do sada? Kao da je problem napraviti novu studiju!

Ignore: KressoM, delux

ne bih rekao da ce se vratiti na 350. cim se poslovanje malo poslozi i pocne ostvarivati veci plus idemo gore.
uopce ne bih igrao na kartu lng sa diokiem, niti sa zemljistem. nerealno je ocekivati da ce se dioki preseliti sa zitnjaka negdje drugdje, makar ne u neko dogledno vrijeme. prevelik bi to utjecaj imalo na proizvodnju. ili bolje reci, ne znam da li bi cijena zemljista pokrila troskove prebacivanja proizvodnje negdje drugdje.
ja sam na diokiu dobro zaradio. prodao sam ga vise manje .. nebitno .. duga prica ….

uglavnom, cim se pocne topiti ovaj silni gubitak od oko milijardu kuna i jos jednom bude naznaka pozitivnog poslovanja idemo na cifre koje spominje cayman.
tu je jos i stvar sa procistacem voda.
ne znam koliko je zakonit taj harac sto im je grad nametnuo, a imaju svoja postrojenja za prociscavanje. to je pitanje za upucenije kolege.
sa tim novcem ce vrlo brzo biti u pozitivnom

Neko marljivo skuplja na osnovu jedne jedine rečenice napisane u poslovnom, samo to ću vam reći…….

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Evo vam ponovno podaci:

Dakle,

Ako ne bude LNG na Krku (a biti će), LKRI kupuje taj prostor, jer im fali kapaciteta.
Ako bude LNG na Krku, LKRI kupuje prostor u dvorištu do Diokija.

Možda vam ovo bude korisno.

By.

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

Evo, Stipe završio posjet.

Dioki: visoki troškovi i administracija koče razvoj

ZAGREB, 26. lipnja 2007. (Hina) – Visoki komunalni troškovi i administrativne zapreke koče razvoj kemijske industrije Dioki, rečeno je tijekom posjeta predsjednik Republike Hrvatske Stjepana Mesića toj tvrtci, koji je priređen u povodu predstavljanja novog Dioki-jeva proizvodnog pogona ekspandirajućeg polistirena.

Plan budućih investicija, od ukupno 65 milijuna eura, ometa povećanje cijena vodnih naknada u gradu Zagrebu za 63,3 posto, rekao je predsjednik Uprave Diokia Zdenko Belošević.

Iako ima vlastiti pročistač voda i 30 posto vode gubi isparavanjem, Dioki, kaže Belošević, plaća naknadu za pročišćavanje otpadnih voda 15 milijuna kuna godišnje.

Ukupni iznos komunalnih i vodnih naknada iznosi 22 milijuna kuna godišnje, što je, prema njegovim riječima, polovica iznosa potrebna za neto plaće zaposlenika.

Predsjednik Mesić, ocijenio je da treba razmotriti mogućnost da se tvrtkama u razvoju, kao što je Dioki, pomogne smanjenjem ili odgodom naknada u fazi investiranja i razvoja.

Komentirajući prijašnju pretvorbu Diokia, Mesić je ocijenio da je riječ o klasičnom primjeru uništavanja hrvatskog gospodarstva.

Nekima je bio interes, rekao je Mesić, razbiti, rasprodati i uništiti, pa su neki ‘zbog jetrica ubili tele, kako bi svirači u orkestru došli do svog dijela’. Potvrdio je da pritom misli na Hrvatski fond za privatizaciju te rekao da se ne radi o nekolicini ljudi već o organiziranoj mreži.

Čelnici Diokia su kao ograničavajuće faktore za realizaciju investicija, označili i dugoročnu nesigurnost u opskrbi sirovinama te apelirali da se barem srednjoročno pokušaju definirati uvjeti nabave sirovina i cijene energije. Također, kao problem su istaknuli i nejasne prostorne planove, što se posebice odnosi na lokaciju tvrtke u Omišlju.

Upitan je li na susretu s ruskim predsjednikom Putinom razgovarao o projektu Družba Adria, predsjednik Mesić je odgovorio da su razgovorali načelno i da ništa konkretno nisu dogovorili.

Rekao je da je Družba Adria bila izborna tema kojom su se bavili ljudi koji ne znaju puno o energetici te upozorio da Hrvatska mora imati dovoljno energije, iz više izvora i uz poštivanje ekoloških normi.

No respect

“De Milane sreži im malo te komunalije,života ti!” reče Stipe….[smiley1]

Novac je kisik burze!


Bude li LNG terminal službeno odobren u Plominu umjesto u Omišlju, vratit će se DIOKI vrlo brzo prema 350 kn i tamo ostati duže vrijeme.

Potpuno si u krivu!
Za DIOKI je bitno da LNG uđe u Jadran, a brod ga može usputno iskrcati i u Diokijevoj luci, jer DINA ima vlastito pristanište! Uostalom ADRIATIC LNG se gradi 20-tak kilometara od Rovinja u talijanskom moru, pa se dio plina može usputno iskrcati na lokaciji DINE!

avax10:
” Bude li LNG terminal službeno odobren u Plominu umjesto u Omišlju, vratit će se DIOKI vrlo brzo prema 350 kn i tamo ostati duže vrijeme.”

neznam zašto se u potpunosti zanemaruje pozitivno FI jednog od največih izvoznika u RH, već se sva pažnja usmjeruje na samo jedan segment poslovanja.

http://www.poslovni.hr/46675.aspx

Like my women hot and my beer ice cold, a real fast cars and my whiskey old, like slow drive down along dirt road - that's how I like it.

Na upit što nam zamjeraju ruski investitori, Mesić je odgovorio da ciljaju na nesporazume između gradova, općina i države, koji se trebaju rješavati prije, a ne pri dolasku investitora. U vezi s modificiranom trasom Družbe Adrije kazao je kako nije konačno definirana, ali su dogovoreni principi. Dodao je da ne zna hoće li se LNG terminal nalaziti na Krku ili Plominu, no Poslovni dnevnik saznaje da su dvije lokacije na Krku, obje u vlasništvu Diokija, prvotni izbor, a Plomin je na trećem mjestu.

New Report

Close