DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Savo,
je li moguće da se opet nismo razumjeli?

Da li se može smatrati uspjehom kako kažeš "..Sačuvali su neokrnjenu IMOVINU poduzeća, OBNOVILI infrastrukturu i POKRENULI projekte obnove LDPE, VCM/EDC i PVC-a!", i to izreći iz sadašnje perspektive???
Pa zar se sada ne vidi da je sve to bilo na račun kredita i neplaćenih dospjelih obveza, a radnici po svojim plaćama dobro znaju da je bilo i na njihov račun (račun tekućeg poslovanja!)

Imovina Diokija je i više no dovoljna da se ti dugovi anuliraju – dakle ono što ti ne primjećuješ je da je IMOVINA rasla puno brže i više no DUG!

iZ imovine TEŠKE cca 600 milijuna eura lako se podmiti DUG.

Obzirom da je Vlada donijela Uredbu glede Modela B, HBOR će donijeti ostale dokumente također ovaj tjedan i onda jreće završni čin – start s PVC-om.

Projekt je težak 41 milijun eura a DIOKIJU u konačnici donosi 120 tisuća tona PVC-a a šta znači PVC danas u gradnji o toe drugom prilikom.

Evo i Njemci su upoznati.

Angelaufen sind bereits Modernisierungsprojekte in Omisalj auf Krk, wo der Kunststoffhersteller Dioki 41 Mio. Euro in die Produktion von Polyvinylchlorid (PVC) investiert. Der Düngemittelhersteller Petrokemija prüft die Machbarkeit einer Kraft-Wärme-Koppelungsanlage von 110 MW für rund 100 Mio. Euro.

http://www.gtai.de/ext/Export-Einzelsicht/DE/Content/__SharedDocs/Links-Einzeldokumente-Datenbanken/fachdokument,templateId=renderPrint/MKT201102148013.pdf

mršav bid na DIOK-iju…..sve iznesene činjenice ne pobuđuju interes za kupovinom

Kune nisu problem, kuna nema

http://www.seebiz.eu/hr/burze/skrbnicki-racuni-rasprodaju-dionice-ht-a,108899.html

Stvoren je jedan negativan stav prema Diokiju na temelju veze Ježić – Sanader.
Iako činjenice iz istraga upućuju da to nje imalo nikakvog probitka za Dioki – prije bi se mogle zbrajati štete!

Pa i ta priča o stečaju – kao fa je Dioki neka klošarska firma.
Evo da vise potencijalni ulagači i neka procjene kolika je imovina Diokija!

http://www.revizija.hr/izvjesca/2007/revizije-pretvorbe-i-privatizacije/573-polimeri-zagreb.pdf

Moja procjena je oko 600 milijuna eura.


http://www.seebiz.eu/hr/burze/skrbnicki-racuni-rasprodaju-dionice-ht-a,108899.html

velki bježe, mali se još nadaju

Kune nisu problem, kuna nema

Mislim da to što ovi tu i tamo otpuste u prvih deset po stotinu dionica je više iz zastrašivačkih pobuda, ili iz nekih potreba za lovom, mene više zanima ako tko ima kakav info, šta se dešava u prvih sto vlasnika, te naravno ako želi podijeliti s nama. Dal se može elektronskim putem otkupit takva informacija SKDD-a?


Mislim da to što ovi tu i tamo otpuste u prvih deset po stotinu dionica je više iz zastrašivačkih pobuda, ili iz nekih potreba za lovom, mene više zanima ako tko ima kakav info, šta se dešava u prvih sto vlasnika, te naravno ako želi podijeliti s nama. Dal se može elektronskim putem otkupit takva informacija SKDD-a?

Pa sto se tice Filipovica, taj ocigledno ima neke potrebe za lovom iako je sve to cudno. Sto se tice Diokia i PVC-a, pa drzava navodno ne da kredit sve dok je vecinski vlasnk taj koji je, da lova ne nestane. A sto se tice poslovanja, ono je dosta komplicirano i kilavo zadnjih mjesec dana od onih blokada prema ovamo, kak ce to sve zavrsiti – vidjeti cemo. Ovakava situacija ne moze predugo trajati, kao sto je vec na forumu spomenuto dosta puta.

Mozda ako uspiju u skorije vrijeme prodati dio imovine stvari malo dodju na svoje. Ja mislim da ce prodati Novi list u neko skorije vrijeme (dosta se o tome pise po medijima pa gdje ima dima ima i vatre) a za drugu imovinu cemo vidjeti… mozda i ovo zemljiste za LNG ode, jer se opet nesto po medijima lagano provlaci ta prica, ali ovo je samo nagadanje.

Eto to je sve sto ja "znam" jer neke stvari su u sferi rekla-kazala, a neke su skoro pa cinjenice.

kolega sava , ispravite ako nisam dobro razumio , prema vašoj procjeni revalorizirana vrijednost imovine diokija u bilanci bi bila oko 4,3 mlrd kn , ili oko 1170 kn ps !?!?

nakon podmirenja svih obveza i kamata ostalo bi oko 700 kn per share [proud]

gledajući trenutne pokazatelje bvps=37 kn i p/b=1,98 , stvara se privid da je dioki na trenutnoj cijeni precijenjena dionica koja se trži na duplo većoj cijeni od knjigovodstvene , a u stvari se radi o najpodcjenjenijoj dionici izlistanoj na zse [thumbsup]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

Ne zaboravite da Dioki PROIZVODI – LDPE cijena u ovoj godini oko 1500 eura po toni.
Cijena etilena oko 1150 eura po toni.
350eura x150.000 jednako 52,5 milijuna eura!!!
Plus PS i EPS!

ZNA LI TKO IZRAČUNATI Standalone margin ia LDPE i EPS?


kolega sava , ispravite ako nisam dobro razumio , prema vašoj procjeni revalorizirana vrijednost imovine diokija u bilanci bi bila oko 4,3 mlrd kn , ili oko 1170 kn ps !?!?

nakon podmirenja svih obveza i kamata ostalo bi oko 700 kn per share [proud]

gledajući trenutne pokazatelje bvps=37 kn i p/b=1,98 , stvara se privid da je dioki na trenutnoj cijeni precijenjena dionica koja se trži na duplo većoj cijeni od knjigovodstvene , a u stvari se radi o najpodcjenjenijoj dionici izlistanoj na zse [thumbsup]

Meni ispada tako nekako – naravno podloga mi je bilo izvješć Revizije….http://www.revizija.hr/izvjesca/2007/revizije-pretvorbe-i-privatizacije/573-polimeri-zagreb.pdf

I danas nakon 8 godina ta imovina je u bilanci Diokija – može se sve lijepo provjeriti u Gruntovnici.

Zemljište je u bilanci po 30DEM/m2 u Omišlju i 50DEM/m2 na Žitnjaku a Kijac je 80DEM/2.

Zadnja prodaja INI na Žitnjaku – 25.000m2 za 36.000.000 kuna – išlo po 8x većoj cijeni.
Dakle tržišna cijena je 8x veća no u bilanci.

Koliko će to biti za LNG terminal ili za Kijac ostaje da se vidi no poanta je da je – po mojoj procjeni samo Diokijevo zemljište vrijedno oko 300 milijuna eura.

Ima jo jedan detaljčić – u GI DINE ZA 2009. navode da se u bilanci ne nalazi imovina teška oko 750 milijuna kuna a koja je u 100% funkciji. Za pretpostaviti je da se tu radi uglavnom o infrastrukturi.



kolega sava , ispravite ako nisam dobro razumio , prema vašoj procjeni revalorizirana vrijednost imovine diokija u bilanci bi bila oko 4,3 mlrd kn , ili oko 1170 kn ps !?!?

nakon podmirenja svih obveza i kamata ostalo bi oko 700 kn per share [proud]

gledajući trenutne pokazatelje bvps=37 kn i p/b=1,98 , stvara se privid da je dioki na trenutnoj cijeni precijenjena dionica koja se trži na duplo većoj cijeni od knjigovodstvene , a u stvari se radi o najpodcjenjenijoj dionici izlistanoj na zse [thumbsup]

Meni ispada tako nekako – naravno podloga mi je bilo izvješć Revizije….http://www.revizija.hr/izvjesca/2007/revizije-pretvorbe-i-privatizacije/573-polimeri-zagreb.pdf

I danas nakon 8 godina ta imovina je u bilanci Diokija – može se sve lijepo provjeriti u Gruntovnici.

Zemljište je u bilanci po 30DEM/m2 u Omišlju i 50DEM/m2 na Žitnjaku a Kijac je 80DEM/2.

Zadnja prodaja INI na Žitnjaku – 25.000m2 za 36.000.000 kuna – išlo po 8x većoj cijeni.
Dakle tržišna cijena je 8x veća no u bilanci.

Koliko će to biti za LNG terminal ili za Kijac ostaje da se vidi no poanta je da je – po mojoj procjeni samo Diokijevo zemljište vrijedno oko 300 milijuna eura.

Ima jo jedan detaljčić – u GI DINE ZA 2009. navode da se u bilanci ne nalazi imovina teška oko 750 milijuna kuna a koja je u 100% funkciji. Za pretpostaviti je da se tu radi uglavnom o infrastrukturi.
[/quote]

Na stranici 18. piše slijedeće….Na dan 31.12.2009. godine imovina Društva nabavne vrijednosti u iznosu 807.690 tisuća kuna koja je u potpunosti amortizirana još je uvjek u upotrebi.




kolega sava , ispravite ako nisam dobro razumio , prema vašoj procjeni revalorizirana vrijednost imovine diokija u bilanci bi bila oko 4,3 mlrd kn , ili oko 1170 kn ps !?!?

nakon podmirenja svih obveza i kamata ostalo bi oko 700 kn per share [proud]

gledajući trenutne pokazatelje bvps=37 kn i p/b=1,98 , stvara se privid da je dioki na trenutnoj cijeni precijenjena dionica koja se trži na duplo većoj cijeni od knjigovodstvene , a u stvari se radi o najpodcjenjenijoj dionici izlistanoj na zse [thumbsup]

Meni ispada tako nekako – naravno podloga mi je bilo izvješć Revizije….http://www.revizija.hr/izvjesca/2007/revizije-pretvorbe-i-privatizacije/573-polimeri-zagreb.pdf

I danas nakon 8 godina ta imovina je u bilanci Diokija – može se sve lijepo provjeriti u Gruntovnici.

Zemljište je u bilanci po 30DEM/m2 u Omišlju i 50DEM/m2 na Žitnjaku a Kijac je 80DEM/2.

Zadnja prodaja INI na Žitnjaku – 25.000m2 za 36.000.000 kuna – išlo po 8x većoj cijeni.
Dakle tržišna cijena je 8x veća no u bilanci.

Koliko će to biti za LNG terminal ili za Kijac ostaje da se vidi no poanta je da je – po mojoj procjeni samo Diokijevo zemljište vrijedno oko 300 milijuna eura.

Ima jo jedan detaljčić – u GI DINE ZA 2009. navode da se u bilanci ne nalazi imovina teška oko 750 milijuna kuna a koja je u 100% funkciji. Za pretpostaviti je da se tu radi uglavnom o infrastrukturi.
[/quote]

Na stranici 18. piše slijedeće….Na dan 31.12.2009. godine imovina Društva nabavne vrijednosti u iznosu 807.690 tisuća kuna koja je u potpunosti amortizirana još je uvjek u upotrebi.
[/quote]

Samo ta stavka je teška 227 milijuna DEM ili prevedeno – zamjenska vrijednost te imovine je danas 227 milijuna eura!!!

New Report

Close