DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


sava, 01.04.2011. u 09:55
I još jedna vrlo dobra vijest. Gita plaća a to znači da bi Ravenna mogla startati već slijedeći tjedan.
Odlično je održavana – ne bi trebalo biti nikakvih problema.

Savo,
za mene 100% dobra vijest, iako si tvrdio da bi i DIOKI mogao uletiti (ni prije mi nije bilo jasno kako bez love?)
bitno je da vinilni lanac proradi barem do dovršetka našeg PVCa koji će trošiti 120 000 tona VCM-a.

Ono sa zemljištem, kvadraturom i cjenama je totalna magla. Odgovori konkretno koliko vrijedi na tržištu npr. Kijac nekretnine d.o.o.? U ovim velikim brojkama dugovanja, zanemarivo malo.

Nije mi jasno da uopće sumnjaš hoće li se E.ON vratiti u igru za LNG??? Lova je potrošena za lokacijsku dozvolu, problem je bio u sporosti naše administracije i gospodarskoj krizi koja je prouzročila smanjenu potrošnju plina..
Ispravi me, ali koliko znam lokacijska dozvola se još uvijek čeka!!

Mali lng je bedastoća, iako se ne bi trebalo čuditi odlukama administracje, bilo je i puno gorih.
Koliko mi je poznato regasifikacijski terminali služe samo za nadopunu sustava, a ne primarno i za dobavu?!

[/quote]

Teško je odrediti cijenu meni ali onom tko je ovlašten za poslove procjene vrijednosti nekretnine i nije.
Mislim da Kijac vrijedi 100-tinjak eura po kvadratu jer radi se o dijelom izgrađenom zemljištu – kompletna infrastruktura, dakle ceste, kanalizacija, struja, voda….A ima i oko 4.250,00m2 obale – dakle ako je obala 6m po dubini u kopno onda je to oko 700m dužine.

Na Žitnjaku također vrlo varijabilmo – makni onah ružmi PJ Etilen i raste cijena bar 50%.
A Etilen možeš i tako dobaviti sa Sicilije – dakle makneš gubitaša i zaradiš dvostruko.

LNG lokacija vrijedi 40-tak milja eura minimalno ali može i badava ako dobijemo neke unosne poslove i integriramo se u LNG sustav!!!

Za Dioki umanjena cijena prirodnog plina za 20%, tako da je sad malo skuplji nego Petrokemiji, godišnji trošak umanjen za cca. 30 mil. kuna.


Za Dioki umanjena cijena prirodnog plina za 20%, tako da je sad malo skuplji nego Petrokemiji, godišnji trošak umanjen za cca. 30 mil. kuna.

A sta ga ne mogu nabaviti vani jos jeftinije, ili moraju od INE zbog ono malo etana?


Za Dioki umanjena cijena prirodnog plina za 20%, tako da je sad malo skuplji nego Petrokemiji, godišnji trošak umanjen za cca. 30 mil. kuna.

Pa to nije uopće loše. No, bilo je i vrijeme.

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.



Za Dioki umanjena cijena prirodnog plina za 20%, tako da je sad malo skuplji nego Petrokemiji, godišnji trošak umanjen za cca. 30 mil. kuna.

A sta ga ne mogu nabaviti vani jos jeftinije, ili moraju od INE zbog ono malo etana?
[/quote]

Ako zatvore PJ Etilen skoro pa da ti i ne treba plin.
Ono malo ti može zamjeniti LPG i mješalište kao na Krku.
I sve puno jeftinije dobiješ sa Sicilije odakle inače dovoze Etilen.

[/quote]

Ako zatvore PJ Etilen skoro pa da ti i ne treba plin.
Ono malo ti može zamjeniti LPG i mješalište kao na Krku.
I sve puno jeftinije dobiješ sa Sicilije odakle inače dovoze Etilen.
[/quote]

Ako zatvore Etilen kako će raditi Polietilen? zar u tom slučaju nebi cijela lokacija bila zatvorena?




Za Dioki umanjena cijena prirodnog plina za 20%, tako da je sad malo skuplji nego Petrokemiji, godišnji trošak umanjen za cca. 30 mil. kuna.

A sta ga ne mogu nabaviti vani jos jeftinije, ili moraju od INE zbog ono malo etana?
[/quote]

Ako zatvore PJ Etilen skoro pa da ti i ne treba plin.
Ono malo ti može zamjeniti LPG i mješalište kao na Krku.
I sve puno jeftinije dobiješ sa Sicilije odakle inače dovoze Etilen.
[/quote]

Vidim da sam za ovu briljantnu ideju nagrađen s nedovoljan pa evo nekih povjerljivih i mjerljivih veličina vezanih na PJ Etilen:

Od oko 1,5 milijuna m3 vode potrošene na lokaciji Žitnjak za Etilen odlazi oko 50-60%.
Od 62,5 milijuna m3 plina 58 milijuna odpada na Etilen.
Za električnu energiju zbog velikog broja pumpi isto tako otpada natpolovićno?.

Odakle podatci – evo ispod!

http://www.mzopu.hr/doc/EI/BAT_site_visit_report_DIOKI.pdf

Etilen se može nabavljati s Sicilije odakle ga i Dina dobavlja te se može ćeljeznicom transportirati do Žitnjaka.


Etilen se može nabavljati s Sicilije odakle ga i Dina dobavlja te se može ćeljeznicom transportirati do Žitnjaka.

ja vas nisam ocjenjivao, pitao sam iz znatiželje.
Recimo da je takav transport moguć (vagonima) koliko bi vagona trebalo dnevno za potrebe stalnog rada Polietilena, odnosno gdje bi se skladištio Etilen? ili je moguće direktno iz vagona gurat Etilen u pogon Polietilena?



Etilen se može nabavljati s Sicilije odakle ga i Dina dobavlja te se može ćeljeznicom transportirati do Žitnjaka.

ja vas nisam ocjenjivao, pitao sam iz znatiželje.
Recimo da je takav transport moguć (vagonima) koliko bi vagona trebalo dnevno za potrebe stalnog rada Polietilena, odnosno gdje bi se skladištio Etilen? ili je moguće direktno iz vagona gurat Etilen u pogon Polietilena?

[/quote]

Spremnik V-501 kapaciteta 1850 tona – postoji i neko pretakalište.
Za autocisterne 100% a željezničko mislim da je samo za UNP iako nisam siguran
Postavlja se pitanje – zašto vlasnik ( tko je taj ) ne zatvori ovo postrojenje.

Teoretski bi bilo, ali prakticno vrlo tesko. Treba imati spremnik. No to je ionako nevazno jer etilen se ne smije prevoziti vagon cisternama, preopasno je i zabranjeno.




Etilen se može nabavljati s Sicilije odakle ga i Dina dobavlja te se može ćeljeznicom transportirati do Žitnjaka.

ja vas nisam ocjenjivao, pitao sam iz znatiželje.
Recimo da je takav transport moguć (vagonima) koliko bi vagona trebalo dnevno za potrebe stalnog rada Polietilena, odnosno gdje bi se skladištio Etilen? ili je moguće direktno iz vagona gurat Etilen u pogon Polietilena?

[/quote]

Spremnik V-501 kapaciteta 1850 tona – postoji i neko pretakalište.
Za autocisterne 100% a željezničko mislim da je samo za UNP iako nisam siguran
Postavlja se pitanje – zašto vlasnik ( tko je taj ) ne zatvori ovo postrojenje.
[/quote]

Malo nevezano uz sve ovo, Savo tebe bi trebalo zaposliti na neko kljucno mjesto u Diokiju jer takav se entuzijazam rijetko viđa. Jest da se nekada slazem s tobom, a nekad ne, ali sto je da je – stavrno si dosta posvecen cjelokupnoj tematici.

Da ste slušali savu kada je pisao o INI na 1600-1700 kako ju treba kupiti, dobro bi prošli….
Uglavnom se slažem sa savom kada je riječ o Diokiju, ali osim činjenica ima tu i drugih bitnih faktora…..

New Report

Close