DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Petrokemijskom divu Diokiju, tajkuna Roberta Ježića, koji je mjesecima pred stečajem, račun je tek nedavno odblokiran, javlja hrt.hr

Dugovi dobavljačima, ponajprije HEP-u, veći su od 200 milijuna kuna. Ne bi li prebrodio krizu, Dioki počinje prodavati dijelove konzorcija koji nemaju izravne veze s Petrokemijom. Pa je tako odlučio prodati, uz ostalo, i omiljenu Ježićevu imovinu – Novi list. Novi list Ježić je kupio 2008. On je danas u pritvoru, Dioki u milijunskim gubicima, a Novi list postao im je, priznaju u Diokiju – dio tereta. Nadzorni odbor donio je načelnu odluku da se proda ukupna neoperativna imovina, rekla je predsjednica Uprave Diokija d.d. Vidonija Miletić Plukavec.

Tu su riječku imovinu, procjenjuje se, platili 28 milijuna eura, no pitanje je koliko mogu dobiti danas. I o kupcu se samo nagađa, jedan je od najspominjanijih Adris grupa. Na godinu investiramo više od 600 milijuna kuna i u tom smislu zainteresirani smo za nastavak naših ulaganja. Vrednujemo različite projekte, izjavio je glasnogovornik ADRIS grupe Predrag Grubić. Dakle, bogati Adris ne potvrđuje, ali i ne bježi od toga da ih zanima i Novi list i uopće hrvatski medijski prostor. A on je surov. Novinari će po običaju posljednji doznati tko je novi vlasnik. Osim ako možda sami ne prikupe novac.

To bi bila dobra ideja. Mislim da radnici ne bi mogli biti većinski vlasnici, ali mi smo razgovarali. Siguran sam da su mnogi kolege spremni u jednom dijelu participirati, ističe glavni urednik lista Branko Mijić.No sada su, nažalost, roba na tržištu. U međuvremenu istječe trogodišnji socijalni moratorij, obećanje Diokija da neće dijeliti otkaze. Direktorica Novog lista Nataša Mijačika kaže kako otpuštanja ne bi trebalo biti, ali i da zaposlenici sigurno neće više imati iste uvjete kao što su imali. Moraju, dodaje, potpuno presložiti kuću. (www.hrt.hr)

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Nakon dugo vremennapokon jedna prava pozitivna vijest koja određuje budući smjer kretanja.
Deinvestiranje ili prodaja svega u što se bez nekog rezona nvestiralo i to po mojim saznanjima vrijednosti 700 – 900 milja eura.

Naravno sve u cilju DIOKIjeve osnovne djelatnosti – Petrokemije.

Samo tako možemo do uspjeha.
Oni koji su slastičari a ispod tezge prodaju marihuanu vrlo brzo nastradaju, ako ih i ne ulove sladoled se pokvari!

Petrokemija je biznis sadašnjosti i budućnosti, a zbog niza različitih drugih djelatnosti DIOKI se ne uspijeva koncentrirati na osnovnu djelatnost koja donosi najveće profite.

Ono što nam preostaje kao i kolegama iz Novog Lista je što prije započeti sa preslagivanjem kadrova u vlastitoj kući … nećemo imati previše vremena za razmišljanje.

Iako je bolje, situacija je izvanredna!

Danas bi se mogla riješiti Italija i kao posljedica toga bit će osiguran trajan rad VCM-a i posao za 75 radnika koji su na VCM-u.

RASSEGNA DEL 31/03/2011

Vinyls, per Gita è il giorno delle scelte

Al tavolo del ministro Romani per decidere: o l’acquisto si chiude o salta tutto

Non ci sono opzioni alternative: sia per Dioki che per Igs l’iter dovrebbe ricominciare da capo

http://www.rassegnanuoro.it/rassegna_leggi.asp?ID=90266

NL nikada nije trebalo ni kupovati ali mislim da se za 88% NL i 25% Glasa Slavonije može dobiti 20-tak milja eura pa se ne bi bilo na gubitku.

Za Adris možda bi bio dobar i Kijac – vrlo atraktivno turističko zemljište – ko Miholjice, posjedovni list 1850, površina 611.997 m2. Nedavno donesen i urbanistički plan, blizu je aerodrom, Krk je vezan mostom na obalu….

Malo prodaje zasigurno riješava kratkoročan dug, kredit HBOR-a riješava dio dugova za VCM, Italija nam riješava sve ostalo….

kolega sava , što bi po vama još moglo ubrzo na bubanj – osim riječkog lista izgledni kandidati su i kijac i piros

Dina Petrokemija d.d., Omišalj 100,00% – proizvodnja
Kijac Nekretnine d.d., Zagreb 100,00% – poslovanje s nekretninama
Adriaoil S.p.A, Milano 100,00% – trgovina na veliko
Riječki list d.o.o. Zagreb/Novi list d.d. Rijeka 99,36%; 80,37% – tiskarsko-izdavačka djelatnost
Piros d.o.o. Zagreb 100,00% – poslovanje s nekretninama
Dioplin d.d. 100,00% – dobava i trgovina plinom

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

meni ovi na asku izgledaju poput glineni golubova a vama… pozz


kolega sava , što bi po vama još moglo ubrzo na bubanj – osim riječkog lista izgledni kandidati su i kijac i piros

Dina Petrokemija d.d., Omišalj 100,00% – proizvodnja
Kijac Nekretnine d.d., Zagreb 100,00% – poslovanje s nekretninama
Adriaoil S.p.A, Milano 100,00% – trgovina na veliko
Riječki list d.o.o. Zagreb/Novi list d.d. Rijeka 99,36%; 80,37% – tiskarsko-izdavačka djelatnost
Piros d.o.o. Zagreb 100,00% – poslovanje s nekretninama
Dioplin d.d. 100,00% – dobava i trgovina plinom

Evo par podataka o imovini…..

ĆUF doo – 332.101m2 zemljišta namjena LNG terminal.
KIJAC dd – 611.997m2 turističko zemljište
PIROS doo – 266.315m2 industrijsko zemljište
Dina – 984.539m2 industrijsko zemljište i luka SEPEN s koncesijom na preko 30 godina

Ukupno – 2.194.952m2

Nešto fali – a to je 100.743m2 koje je Dina Petrokemija bez naknade prenijela na RH i sada je to zemljište pomorsko dobro!!!!!

E a sada vidi šta se i kako formira javno mjenje u RH.
Ispada da smo državni neprijatelji br. 1 – a ono najveći donatori te iste države.




Dioki je najveći landowner uz Slavonsku – preko 700.000m2 – stoga developeri NAVALITE dok još ima.

kolega ako može koja je trenutna vrijednost ove imovine u bilanci?
[/quote]

U Bilanci je po procijeni iz pretvorbe i privatizacije—-

—Vrijednost zemljišta ukupne površine 791 587 m2 izračunana je na temelju prometne
vrijednosti pete zone zemljišta Grada Zagreba koja je iznosila 50,- DEM/m2 te procijenjena
vrijednost zemljišta za lokaciju Zagreb iznosi 39.579.350,- DEM. U prometnoj vrijednosti
zemljišta sadržani su troškovi uređenja, pripreme i prenamjene zemljišta.

Pa kada Vidonija kaže da posjeduje vrijedne nekretnine…..Tko ne bi povjerovao!

Pa samo u Zagrebu je oko 720.000m2 a vrijednost minimalno 5x veća no u bilanci!
[/quote]
Poštovani,
@sava-nemam loše namjere, razmijeniti mišljenje te ukoliko mi možete pomoći da proširim znanje.

Naime, nedavno je bila situacija u vezi građevinskog zemljišta u Radničkoj cesti te je rečeno da se trži po 140 eura po kvadratu u ovoj krizi te da je tijekom 2007.g. strani investitor kupio veću količinu zemljišta prosječno po 270 eura po kvadratu.
Radnička cesta je blizu Slavonske (na karti) te je to prometna vrijednost 2 zona ili 4 zona zemljišta grada Zagreba koji su se procjenjivali po 80 Dem/m2 odnosno 140 DEm/m2 prije 15-etak godina, tako nekako je bilo i ovisi koja je zona zemljište.


@sava
,
Kako vi znate koliko i gdje DIOKI ima kvadrata zemljišta, grad pa čak i zonu te cijenu po kvadratu?
Pitam jer posjedujem "dionice druge tvrtke" gdje nema podataka ali otpilike znam da ne vrše revalorizaciju te da posjeduju zemljišta i vrednuju iz vremena 1990.-ih.
Iz bilance se ne vidi kvadratura samo vrijednost, skraćeni prospekt bez pretvorbe i privatizacije, premda znam cijenu po kojoj su vrednovali zemljišta.

Kako bih ja mogao doznati koliko točno ima kvadrata zemljišta tvrtka a da nemam broj čestice i podataka tvrtke odnosno postoji li javni uvid ?

sada malo o dioki d.d., nije mi jasno zašto nisu prodavali ta zemljišta na Slavonskoj? zašto zaduženja? Zašto se nije optimaliziralo poslovanje te prodajom zemljišta riješilo dio dugova?
Mogli su u dobrim godinama prodati bar pola tj.ukoliko posjeduju 720.000 kvadrata mogli su prodati 300.000 kvadrata?
zašto uprava se ne posveti biznisu i osnovnoj djelatnosti te ne rasprodaju sporedne djelatnosti(bar polovicu)?

p.s.nisam upućen ali iz bilance te trenda vidim probleme u poslovanju Dioki d.d. a mogu bar ublažiti prodajom dijela vrijedne imovine(zemljišta) koja se mogu prodati čak i u krizi jer su dobre lokacije.

Štednja je mudrost trošenja.

Kako do podataka….danas?
Vrlo jednostavno…OIB i u gruntovnicu.

Meni je poslužio ovaj dokument ispod!

http://www.revizija.hr/izvjesca/2007/revizije-pretvorbe-i-privatizacije/573-polimeri-zagreb.pdf

To sada – glede čestica – malo pomaže jer je stalno mjenjano.
Mjenjali se ulošci, mjenjali se brojevi kč – ali ja ih pratim od davno pa sam pohvatao i izmjene.

Dakle revizija + internet + gruntovnica + katastar.

Prema podatcima DZS ROBNA RAZMJENA REPUBLIKE HRVATSKE S INOZEMSTVOM za razdoblje od siječnja do veljače 2011.1)

-20 Proizvodnja kemikalija i kemijskih proizvoda

I. – II. 2010 – 464.984.000
I. – II. 2011 – 702.511.000

INDEX – 151,1

Rast izvoza od NEVJEROJATNIH 51,1%!!!!!!
Ej DIOKI pa šta to radiš?

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/eu-ce-sufinancirati-lng-na-krku%3f,108673.html


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/eu-ce-sufinancirati-lng-na-krku%3f,108673.html

Poljskoj je od odluke do kamena temeljca trebalo 1,5 godina – nama Hrvatima ni 15 godina nije dovoljno da donesemo odluke.

Ali šta sada ako nestašica struje nastupi zbog novih pravila igre na području NE – opet ćemo se čudom čuditi i naravno – kriv je netko treći.

Tako je to kada u državi cijenu električne energije određuje Vlada i poseban ZAKON a ne struka – nekada u Hrvatskoj je postojao Tarifni sustav koji je velikim potrošačima omogućavao konkurentne cijene električne energije. Struka u HEP-u razhebe Tarifni sustav da si osigura monopol bez obzira što time uništava gospodarstvo i slabi društvo u cjelini.

U svakom slučaju vrlo zakašnjela ali dobra vijest posebice za Dioki – iako mislim da će se E.ON vratiti u igru.

I ovi rast izvoza od 51% u prva 2 mjeseca u kemijskoj industriji – pa tko je rekao da je VCM zaustavljen?

I još jedna vrlo dobra vijest. Gita plaća a to znači da bi Ravenna mogla startati već slijedeći tjedan.
Odlično je održavana – ne bi trebalo biti nikakvih problema.

COMUNICATO STAMPA

Vinyls: Gita annuncia trasferimento fondi

Roma 31 marzo 2011 – L’amministratore delegato di Vinyls Group srl – newco costituita dal Fondo Gita – ha annunciato oggi al ministero dello Sviluppo Economico e ai commissari di Vinyls Italia in as di aver avviato il trasferimento, proprio in queste ore, delle somme stanziate dal Fondo Gita sia per la capitalizzazione di Vinyls Group srl, sia per il pagamento delle fatture di Vinyls Italia in as, rendendo così disponibili le risorse per la liquidazione degli stipendi di febbraio ai lavoratori.

Il trasferimento dei fondi dovrebbe dunque consentire, nella giornata di domani, il completamento della procedura di capitalizzazione di Vinyls Group srl per 100 milioni di euro. Seguirà, nell’arco della prossima settimana, la conclusione del contratto con Sindyal per la cessione degli asset per il ciclo del cloro. Il Fondo Gita trasmetterà nella giornata di domani i documenti comprovanti l’avvenuta operazione.

http://www.sviluppoeconomico.gov.it/index.php?option=com_content&view=article&idmenu=1999&idarea1=0&andor=AND&idarea2=0&sectionid=0&andorcat=AND&idarea3=0&cattitle1=Comunicati%20Stampa&partebassaType=1&showMenu=1&showCat=1&idarea4=0&idareaCalendario1=0&MvediT=1&id=2018483&viewType=0

New Report

Close