DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa zar mislis da bi odluka o LNG-u u Omislju i prihvacanje uvjeta po kojima si u konzorciju de facto u manjini prosla sutke i bez politickih posljedica po vladajuce?

….ne kužim te čovječe….kakve političke posljedice….s koje si ti grane opal ti bogca….!!??

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


pa zar mislis da bi odluka o LNG-u u Omislju i prihvacanje uvjeta po kojima si u konzorciju de facto u manjini prosla sutke i bez politickih posljedica po vladajuce? ….ne kužim te čovječe….kakve političke posljedice….s koje si ti grane opal ti bogca….!!??

ne kužiš ti ništa, čini mi se.
zar ti ne kužiš da su tvoji, moji i diokijevi interesi dijametralno suprotni mnogim drugim interesima u hrvatskoj????
ili stvarno misliš da će 99 posto građana i političkih stranka oduševljeno priredit ovacije sanaderu kad odluči gradit LNG u Omišlju?
da ti nacrtam: i ja bih se vjerojatno, kao ekološki osviješten građanin i ljubitelj krčkih ljepota, protivio LNG-u da nemam diokijeve dionice i da se nisam raspitao malo o toj tehnologiji.[smiley13]

hate red

Ma cekaj… ova odluka o LNG-u za Hrvatsku po meni nikako ne moze biti losa, nego samo dobra. E sada koliko ce nasi izvuci koristi za sebe to ce vrijeme pokazati, no u globalu sigurno da ima puno vise pozitivnih efekata nego negativnih. S druge strane, da je to i nekim slucajem (a sto nije) i losa odluka za Hrvatsku, budi bez brige da bi to vlada preko medija tako odradila da bi se to prikazalo kao veliki uspjeh. Kaj mislis kako nastaju ratovi [smiley1]

Tako da po meni tu moze samo SDP igrati igru da dobiju LNG u svom, eventualnom, mandatu slijedece godine pa da poberu lovorike. Mozda grijesim jer politika je kurva i nikad neznas sta tko sprema i tko s kim suruje, ali to mi je prilicno logicno.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DIOKI HOLDING AG 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. FILIPOVIĆ MARIJAN 337.294 8,34 Osnovni račun
[color=blue]3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 317.684 7,86 Osnovni račun [/color]
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.522 0,26 Skrb. račun
5. ŠKOJO FRANJO 8.500 0,21 Osnovni račun
6. HPB D.D. 7.474 0,18 Skrb. račun
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 6.975 0,17 Skrb. račun
8. VABA D.D. BANKA 6.116 0,15 Skrb. račun
9. SEVER DRAGO 2.717 0,07 Osnovni račun
10. KUNIĆ DRAGUTIN 2.000 0,05 Osnovni račun
Ukupno: 93,22

HFP i dalje radi. Imali su 319.055 dionica.

TEMA dana u Hrvatskoj svakako je energetski summit koji je predsjednik Mesić danas organizirao u zagrebačkom Westinu, a na koji se odazvao i ruski predsjednik Vladimir Putin. Komentare ovog značajnog događaja potražili smo kod istaknutog političara i političkog analitičara Mate Granića.

Mate Granić apsolutno podržava suradnju Hrvatske i zemalja jugoistočne Europe, s obzirom da je Hrvatska ovisna o uvozu energije. Posebice ističe važnost suradnje s Ruskom federacijom, ali također upozorava kako si Hrvatska ne smije dozvoliti da postane ovisna samo o jednom pravcu nabave energije.

“Zemlje jugoistočne Europe potpisale su energetsku povelju, te su kao takve dužne surađivati pod nadzorom zajedničkog regulatornog tijela pa je s te strane ovaj summit sigurno pozitivna stvar. Hrvatskoj nedostaje energije, ovisna je o uvozu, ali se ne smije ni u jednom trenutku ograničiti samo na jedan pravac nabave”, rekao je Mate Granić u razgovoru za Index.

Najviše pompe se danas podiglo oko dolaska ruskog predsjednika Vladimira Putina, i to ne bez razloga. Ruska je federacija jedna od najvećih svjetskih velesila, kako na vojnom i političkom, tako i na energetskom planu.

Suradnja s Ruskom federacijom, koja je energetski div, za Hrvatsku može biti samo pozitivna, ali nikako si ne možemo dopustiti ograničavanje prema samo jednom pravcu. Treba što više pažnje posvetiti izgradnji LNG terminala i drugim dostupnim pravcima. Ovdje je riječ i o političkoj borbi pravaca, postoje pravci koji više odgovaraju Rusiji i pravci koji više odgovaraju SAD-u, a Hrvatska mora surađivati sa svima”, objašnjava Granić.

Jasno je da svjetske velesile kao što je Rusija ne predlažu suradnju tranzicijskim zemljama isključivo na humanitarnoj razini. Rusija u Hrvatskoj, i cijeloj regiji, ima svoje interese, što je i sam Putin jasno istaknuo.

“Putin je u Zagreb došao jer ima interese da Rusija bude prisutna na ovim prostorima, što je i sam jasno definirao. Ruska federacija ima interese surađivati s hrvatskim tvrtkama, a tvrtke iz Rusije žele sudjelovati u procesu privatizacije. Također, Rusija na ovim prostorima ima jak interes zbog rješavanja pitanja Kosova. Sigurno je da se oni neće protiviti ulasku Hrvatske u NATO i EU, ali će se i zalagati za što snažniju suradnju dvaju zemalja. Hrvatska treba surađivati s Rusijom, ali ne može si dozvoliti da postane ovisna samo o jednom pravcu”, podvukao je Granić.

P.V.
Foto: AFP

La vita e bella!

Večeras je na HTV-u “Otvoreno” sa Stipom Mesićem kao gostom, a tema netom završeni energetski samit. Možda napokon doznamo nešto novo vezano za LNG terminal. Ipak su on i Putin razglabali više od 3h…[smiley11]

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...

Družba Adria bit će revitalizirana, neće ići prije dogovorenom trasom do Omišlja, već će u gorskokotarskom mjestu Melnicama skretati za Trst, gdje će se povezati s TAL naftovodom (Trans Alpine Line), a čime će se zadovoljiti strogi ekološki zahtjevi o nepovećavanju broja dodatnih tankera u Jadranu. Hrvatska će LNG terminal, neslužbeno doznajemo, sagraditi najvjerojatnije u Plominu, a ne na Krku, kako je bilo predviđeno.”

Hm, kako će se ovo odraziti na cijenu dionice?[smiley10]

Pozdrav

HINA

ZAGREB – Zagrebačku tvrtku DIOKI posjetit će predsjednik Republike Stjepan Mesić. Povod dolasku je predstavljanje novog proizvodnog pogona ekspandirajućeg polistirena, upoznavanje s razvojnim planovima DIOKI Grupe te problemi koji otežavaju razvoj te tvrtke koja izvozi 90 posto ukupne proizvodnje (11,40 sati, Dioki, Žitnjak b.b.).

No respect

Jedino se u Poslovnom saznaje za tu informaciju..!? i to neslužbeno……!? i to u samo jednoj rečenici….!?Netko još misli kupovat po ovim cijenama….moje je skromno mišljenje….!!!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

http://www.poslovni.hr/46514.aspx

tek sad vidjeh da vec ima.. no evo i citav link

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

svatko tko ima malo razuma bi LNG stavio u Omišalj , ali kod nas politika puno toga odredjuje, izgleda da će LNG na našu žalost ipak u Plomin [smiley8] , ali i bez LNG terminala ovo je odlična dionica

Jedna jedina rečenica u poslovnom….koja ima jednu jedinu svrhu…..jeftini dokup prije iznošenja mišljenja stručne komisije što je predviđeno za kraj mjeseca…[smiley1][smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

New Report

Close