DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bilo neki dan na TV da su balkanske pruge i općenito željeznice i vlakovi u banani i da je to prvo što se mora adaptirati, konsolidirati, modernizirati i nanovo izgrađivati što se tiče ovih prostora. Bit će posla za Đuru koliko ti srce želi. Čudim se prodavačima. Inače Đuru sam kupio prije 1,5-2 g i ne pratim temu i njegovu cijenu jer u tu dionicu sam siguran.[thumbsup]

Tko se usudi prodavati po 168 kn?

Pa ovo je nevjerojatno, i to mjesec dana pred NATO i sad kad se riješilo pitanje ZERP-a

Hell is Empty and all the Devils are Here

Niti ja ne mogu vjerovati. strašno …

I love the Smell of Profits in the Morning

Što ne možete vjerovati? Pustite emocije i shvatite ono što je ovdje već napisano po milijun puta. Paket za branitelja s 20 godina radnog staža od 750 dionica iznosio je oko 23 000kn. Ako proda cijeli paket sad za ovih ”nevjerovatnih” 168 kuna to mu je 126 000 kn u džepu. Matematika je tu surova, postoji takvih 300-tak tisuća dionica. Jučer se rušila cijena na temelju toga, danas će se rušiti, sutra će se rušiti, ruši se unatrag mjesecima. INA i HT također će završiti ovako. Pa nek se privatizira širokom puku radi održanja socijalnog i društvenog mira. A molbe za kuvajćanima, tenkovima, patriom, željeznicama cijele istočne europe ne vrijede pišljiva boba dok se ne proda braniteljskih 12%. Pametni su izašli odavno i sad opet ulaze na ovoj rasprodaji bez smisla.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Nepostoji više 300.000 dionica, taj broj je sad puno manji a u početku je bio i puno viši preko pola milijuna dionica. jako puno njih je prodalo dobar dio svojih jeftino kupljenih dionica. sa svakim danom što prodje sve ih je manje tako da kad krenu dobre vijesti za djuru cijena se neće više moći tako lako rušiti kao do sad jer je defendera sve manje. Oni mogu lupati po bidu jer je su u plusu jako puno al i to iskrcavanje će stati.

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".


Što ne možete vjerovati? Pustite emocije i shvatite ono što je ovdje već napisano po milijun puta. Paket za branitelja s 20 godina radnog staža od 750 dionica iznosio je oko 23 000kn. Ako proda cijeli paket sad za ovih ”nevjerovatnih” 168 kuna to mu je 126 000 kn u džepu. Matematika je tu surova, postoji takvih 300-tak tisuća dionica. Jučer se rušila cijena na temelju toga, danas će se rušiti, sutra će se rušiti, ruši se unatrag mjesecima. INA i HT također će završiti ovako. Pa nek se privatizira širokom puku radi održanja socijalnog i društvenog mira. A molbe za kuvajćanima, tenkovima, patriom, željeznicama cijele istočne europe ne vrijede pišljiva boba dok se ne proda braniteljskih 12%. Pametni su izašli odavno i sad opet ulaze na ovoj rasprodaji bez smisla.

Good point. Kad mislis da bi se mogli “ocistit” od “branitelja”? U roku godinu dana? Prije? Kasnije?

Money talks, mankind listens... It's raining cash outside, and I'm not getting any wet!


Što ne možete vjerovati? Pustite emocije i shvatite ono što je ovdje već napisano po milijun puta. Paket za branitelja s 20 godina radnog staža od 750 dionica iznosio je oko 23 000kn. Ako proda cijeli paket sad za ovih ”nevjerovatnih” 168 kuna to mu je 126 000 kn u džepu. Matematika je tu surova, postoji takvih 300-tak tisuća dionica. Jučer se rušila cijena na temelju toga, danas će se rušiti, sutra će se rušiti, ruši se unatrag mjesecima. INA i HT također će završiti ovako. Pa nek se privatizira širokom puku radi održanja socijalnog i društvenog mira. A molbe za kuvajćanima, tenkovima, patriom, željeznicama cijele istočne europe ne vrijede pišljiva boba dok se ne proda braniteljskih 12%. Pametni su izašli odavno i sad opet ulaze na ovoj rasprodaji bez smisla.

Ima istine u tome što pišeš, međutim. DDJH su dobili radnici, a ne široki puk. Nemoj zaboraviti da su radnici vlasnici hrpe dionica raznih firmi na našem tržištu, pa im cijena nije padala.

Osim toga, osniva se udruga malih dioničara, upravo zato da ljudi ne prodaju u bescijenje.

Cijena ove dionice iznosila je i 300,00 kn, pa ako pomnožiš sa 748 komada dobiješ 224.400,00 kn, što je puno više od ovoga što je dobio za 170 kn.

I love the Smell of Profits in the Morning


Ima istine u tome što pišeš, međutim. DDJH su dobili radnici, a ne široki puk. Nemoj zaboraviti da su radnici vlasnici hrpe dionica raznih firmi na našem tržištu, pa im cijena nije padala.

Osim toga, osniva se udruga malih dioničara, upravo zato da ljudi ne prodaju u bescijenje.

Cijena ove dionice iznosila je i 300,00 kn, pa ako pomnožiš sa 748 komada dobiješ 224.400,00 kn, što je puno više od ovoga što je dobio za 170 kn.

Slažem se ali ima jedna stvar koja i dalje vuće u minus na toj teoriji. Svaka čast društvu malih dioničara, no to se trebalo učiniti mnogo mnogo ranije nego sada kad je dionica izgubila 80-tak kn. Nemojmo zaboraviti da je većina navedene grupe ljudi jednokratni dioničar koji niti ne razumije što znači lupanje po bidu. Isto tako znam da je u ljudskoj podsvijesti brza i laka zarada primamljivija nego dugotrajno iščekivanje veće zarade. Tim više ako su se podizali krediti za kupnju dionica, a poznato je da Brodsko posavska županija i nije jedna od najbogatijih u HR.
A i činjenica da smo sve ”siromašniji” a prodaja novih vozila se iz godine u godinu povećava nije logična. A tih stotinjak tisuća je taman za jedan dobar automobil ili obnovljenu kuću ili slično, što se već sutra može okom vidjeti, a ne za 1-2 godine. Sve su to razlozi, a većini ljudi na ovom forumu koji svakodnevno trguju dionicama, pa tako i ddjh, ne preostaje nego čekati da se balon ispuše, kao što je rekao kolega koji je svakim danom sve manji.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


a poznato je da Brodsko posavska županija i nije jedna od najbogatijih u HR.

Zapravo je, bukvalno, najsiromašnija!

http://www.suvremena.hr/2945.aspx

Uz Grad Zagreb, BDP viši od prosjeka tako su imale samo još Istarska (8.843 eura), Ličko-senjska (8.196 eura) i Primorsko-goranska županija (7.349 eura).

Istodobno, pri dnu liste, a ispred Vukovarsko-srijemske županije, nalazile su se Brodsko-posavska (3.757 eura), Krapinsko-zagorska (4.429 eura) te Požeško-slavonska županija (4.594 eura).

1. Vukovarsko srijemska 3.667 eura
2. Brodsko-posavska (3.757 eura)
3. Krapinsko-zagorska (4.429 eura)
4. Požeško-slavonska županija (4.594 eura)

2002 godine.

Grad Zagreb – 15.162
Istarska – 6.981
Primorsko Goranska – 4.100
Koprivnicko krizevacka – 3.749
Varazdinska – 3.748
Medjimurska – 3.412
Zagrebacka 3.210
Splitsko dalmatinska – 2.977
Karlovacka – 2.778
Osjecko baranjska – 2.686
Krapinsko zagorska – 2.228
Bjelovarsko bilogorska – 2.197
Pozesko slavonska – 1.854
Sibensko kninska – 1.631
Viroviticko podravska – 1.517
Vukovarsko srijemska – 1.606
Sisacko moslavacka – 1.583
Brodsko posavska – 1.527
Licko senjska – 1.462

Eto i moj skroman komentar i misljenje!Eto slazem se s kolegom Rekvijem i faznom,međutim,jedna star koju zanemarujemo jest zavisnu varijablu ,a to je psihologija ljudi.Koliko god mi znali ili ne znali ,dobro pretpostavili ili ne ,emocije covijeka uveliko utijecu na odluke,koje mogu biti tocne il netocne.Da sad ne obijasnjavam osnove psihologije buduci da “svi” mi to znamo ,zelio bi samo uperit pozornost na to da se ne treba cudit odvijanju trenutacne situacije na burzi ni u Đuro Đakoviču,jer ko god je citao razne knjige napisane od strana uspijesnih invastitora,poput Kostolanya,Buffeta itd itd,koji kazu da tko ne stoji cvrsto na zemlji,hladne glave ,u teskim situacijama ,odijednom postaje dio mase,poput sustava unutar nekokog nad sustava.Veliki mislioci ne napominji uzalud da je 21 stoljece stoljece znanja,jer u danasnje vrijeme covijek moze doci do bilo kakvih informacija i na razne nacine,al onaj ko ih bude znao posloziti taj ce prosperirat i postici prave rezultate,a onaj ko to ne bude mogo ,biti ce osuđen na propast.A ni nemojmo zaboravit da je mali broj takvih ljudi koji imaju takve sposobnosti .

Po meni najvaznije je sljediti nekakav svoj put,pa cak i ako je krivi .Jer ima jedna poslovica koja kaze jedna vlastita pogreska nas vise nauci neko 1000 savijeta!!!

[color=blue][/color]bolje da radite pravi posao nego da bilo kakav posao radite na pravi način

Ono sto mene cudi je manje od 2000 su branitelji , a tko je taj sa jos 2000 kom prodanih po ovim cijenama[angry] , jer danas je protrgovano 4003kom

Još malo i doći će na 150. Po toliko sam ga kupovao zadnji put, 2006. [sad]

New Report

Close