DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa nije mi jasno ko ovo prodaje po ovim cijenama[undecid][undecid][undecid][undecid]

pošto sam ja uletio u najgadnije vrime za kupovinu a to je odmah iza nove godine meni je jedina opcija čekati godinu dana da se dionica vrati na razinu na kojoj sam je kupio a to je 243kn [cry]

Dajte, ljudi, ako nemate ništa pametnije za napisati, okanite se iznošenja (jadikovanja) tko je kada i po koliko što kupio ili prodao. Koga je to briga? I kao da je to bitno za poslovanje poduzeća i trgovanje dionicom…


Dajte, ljudi, ako nemate ništa pametnije za napisati, okanite se iznošenja (jadikovanja) tko je kada i po koliko što kupio ili prodao. Koga je to briga? I kao da je to bitno za poslovanje poduzeća i trgovanje dionicom…

za poslovanje nije bitno , ali za dionicu je itekao bitno iz svima znanih razloga .
neki su jos strpljivi ili neznaju za cijenu ali ako samo nekoliko krene sa prodajom biti ce veselja .

najvrednije stvari u životu su besplatne

Ono sto je sramota da od sljedeceg tjedna sa kupnjom krecu ljudi koji jedva da znaju sta je dionica. Danas me nazove branitelj s paketom Djure 748 kom i pita:”Koliko dugo ce ovo propadanje meni treba 30 000kn za ucesce u kupovini auta. Ja kazem nemam pojma , ali pokojoj bi ti cijeni prodao. Branitelj:”250kn”. Ja: Nece ti to na tu cijenu sljedeci tjedan. Branitelj:”J….. onda brzi kredit u PBZ-u , uzmem 50 000kn pa imam i 20 000 za kupnju dionica.

alan_poh… kolega dragi!
Ja imam svoju teoriju. Stvarno nemam ništa protiv Đuro Đaković Holdinga. Dapače,čak mi je i otac 35 godina radio u njemu, te sam sentimentalno veoma vezan za firmu. Poznajem dosta direktora u Đuri Đakoviću i neki dan sam razgovarao čak sa gospodinom Antunom Milovićem. No,to je sve nebitno. Druge stvari su bitne.
Objasnite mi kako je moguće da Vi vjerujeteu u dionicu firme koja ima godišnju dobit kao humanitarnu zakladu ADRISA koji eto,tako, bez ikakvih problema odvoji svojih 1% (jedan posto) svoje godišnje dobiti u zakladu za napredne studente,umjetnike-što ja znam za koga ne.
Dobro-Vi kažete budučnost firme. Kakva je budučnost firme koja ne zna što će pa prodaje svoju perjanicu-Montažu da bi-što??? Ulagala? U što?
ADRIS ima na svom računu toliko novca da Đuro neće toliko zaraditi ne da radi za NATO- nego da bude glavna vojna firma Rusije i Amerike zajedno!
A da ne spominjem nekretnine ADRISA,fundamentalne pokazatelje,P/E je 5 na ovoj cijeni,brand itd.,itd…Ma,nema smisla,naravno,uspoređivati ove dvije firme jer su iz drugih branši i nemaju nikakve veze. Ali me živcira to da se potpise ugovor o ” dva vagona da se ofarbaju” i Vi odmah kažete da firma ima budučnost,perspektivu i koja sve ne sranja. A sto bi u ADRISU onda trebali reći????
U tome je stvar. Hajde da sve dođe na svoju STVARNU cijenu. Neka vrijednost ĐĐJH bude kada se za koje vrijeme situacija “normalizira” ( a hoće-naravno) na nivou 300+ HRK onda bi trebao ADRIS vrijediti oko 1000 HRK!
U tome je stvar. Neka sve vrijedi približno realno (niti puno precijenjeno niti puno podcijenjeno)
Možda bi tada ljudi na ZSE ulagali svoju ušteđevinu i pošteno stečeni novac u firme koje će im donjeti 10-15-25 % godišnje prinosa a nebi se dogodilo OVO što se sada događa na ZSE- pohlepnici,špekulanti koji misle drukanjem “svega i svačega” napunpavati 100-200-300% porast godišnje. E,to neće više tako ići. Zato,da mi ADRIS padne i na 10 (deset HRK)-MIRNO SPAVAM jer znam da će biti kada tada na puno višim razinama od onih na koje sam ušao!

Pozdrav forumašima i želim stvarno svima sreću i dobro investiranje.

...biti najbrži čovijek na svijetu...


alan_poh… kolega dragi! Ja imam svoju teoriju. Stvarno nemam ništa protiv Đuro Đaković Holdinga. Dapače,čak mi je i otac 35 godina radio u njemu, te sam sentimentalno veoma vezan za firmu. Poznajem dosta direktora u Đuri Đakoviću i neki dan sam razgovarao čak sa gospodinom Antunom Milovićem. No,to je sve nebitno. Druge stvari su bitne. Objasnite mi kako je moguće da Vi vjerujeteu u dionicu firme koja ima godišnju dobit kao humanitarnu zakladu ADRISA koji eto,tako, bez ikakvih problema odvoji svojih 1% (jedan posto) svoje godišnje dobiti u zakladu za napredne studente,umjetnike-što ja znam za koga ne. Dobro-Vi kažete budučnost firme. Kakva je budučnost firme koja ne zna što će pa prodaje svoju perjanicu-Montažu da bi-što??? Ulagala? U što? ADRIS ima na svom računu toliko novca da Đuro neće toliko zaraditi ne da radi za NATO- nego da bude glavna vojna firma Rusije i Amerike zajedno! A da ne spominjem nekretnine ADRISA,fundamentalne pokazatelje,P/E je 5 na ovoj cijeni,brand itd.,itd…Ma,nema smisla,naravno,uspoređivati ove dvije firme jer su iz drugih branši i nemaju nikakve veze. Ali me živcira to da se potpise ugovor o ” dva vagona da se ofarbaju” i Vi odmah kažete da firma ima budučnost,perspektivu i koja sve ne sranja. A sto bi u ADRISU onda trebali reći???? U tome je stvar. Hajde da sve dođe na svoju STVARNU cijenu. Neka vrijednost ĐĐJH bude kada se za koje vrijeme situacija “normalizira” ( a hoće-naravno) na nivou 300+ HRK onda bi trebao ADRIS vrijediti oko 1000 HRK! U tome je stvar. Neka sve vrijedi približno realno (niti puno precijenjeno niti puno podcijenjeno) Možda bi tada ljudi na ZSE ulagali svoju ušteđevinu i pošteno stečeni novac u firme koje će im donjeti 10-15-25 % godišnje prinosa a nebi se dogodilo OVO što se sada događa na ZSE- pohlepnici,špekulanti koji misle drukanjem “svega i svačega” napunpavati 100-200-300% porast godišnje. E,to neće više tako ići. Zato,da mi ADRIS padne i na 10 (deset HRK)-MIRNO SPAVAM jer znam da će biti kada tada na puno višim razinama od onih na koje sam ušao! Pozdrav forumašima i želim stvarno svima sreću i dobro investiranje.

Prijatelju,
Nemam DDJH ni Adris.
Nevjerojatno je da netko tako obrazovan uspoređuje dvije potpuno različite stvari i pokušava objasniti nama “neukima” o čemu se radi.
Prijatelju samo godinu dana prije Đuro je bio gubitaš i jedava je spajao kraj sa krajem, a sad vi nama usoređujete firmu u usponu sa nekom drugom renomiranom firmom koja se tek sa pravim izazovima treba suočiti.[/i]
Pogledajte certifikate i vidjet će te koliko je Adris blizu nečega o čemu se malo govori.
Pozdrav vjernim dioničarima DDJH bumbaru, surli, i ostalim.

p.s.
jedna od najbitnijih karakteristika tržišta je njegov anticipativni karakter tj odnosno tržište anticipira buduća događanja u narednih 6-12 mjeseci jer puno je bitnije ono što će biti od onoga što je bilo. To je jedan od razloga zašto je P/E u DDJH nekoliko puta veći od P/E Adrisa.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Aha, ovdje se u zadnje vrijeme prilično raspravlja o usporedbi ADRIS-a i DDJH (ponekad se pitam jesam li na možda na temi Adris, haha [lol] ) pa predlažem da svatko od nazočnih navede jednu dionicu koja je “bolja” i “prespektivnija” od DDJH. Na taj način će svi biti zadovoljni. [tongue]

Evo, ja ću početi s Uljanik plovidbom (ULPL):

P/E = 3 (u 4Q se očekuju još bolji rezultati čime će P/E uz sadašnju cijenu pasti ispod 3)
P/Bv = 1,82

Ah, taj Đuro, došao sam vam napisati da vam on ništa ne vrijedi…buu, buu…grozno precijenjena dionica…kupite ULPL…to je prava stvar…zar ne? [cool][lol]


Aha, ovdje se u zadnje vrijeme prilično raspravlja o usporedbi ADRIS-a i DDJH (ponekad se pitam jesam li na možda na temi Adris, haha [lol] ) pa predlažem da svatko od nazočnih navede jednu dionicu koja je “bolja” i “prespektivnija” od DDJH. Na taj način će svi biti zadovoljni. [tongue] Evo, ja ću početi s Uljanik plovidbom (ULPL): P/E = 3 (u 4Q se očekuju još bolji rezultati čime će P/E uz sadašnju cijenu pasti ispod 3) P/Bv = 1,82 Ah, taj Đuro, došao sam vam napisati da vam on ništa ne vrijedi…buu, buu…grozno precijenjena dionica…kupite ULPL…to je prava stvar…zar ne? [cool][lol]

izabaci prodaju broda iz tih pokazatelja, pa onda stavi multiple …

I love the Smell of Profits in the Morning


vi se mozete smijati al ja sam se ovakvih prica naslusao a bit ce ih sve vise
jedan moj poznati je prodao atpl “kupljenu” po 20 kn po 760
tip je kupio polovni auto od prodaje a neki dan sam ga vidio kako vozi bicikl

Postanite Eu-robovi

Moj Raikonen, bez obzira na neke pokazatelje ADRIS će biti u puno većoj banani nego DDJH, kojem je ovo zaista dno, zašto, pa ADRIS će slovenci uništiti i oni će diktirati cijenu srušit će ga možda na 300 kn (realna vrijednost, slovencima) [wink]

14.04.2008.

GLAVNI tajnik NATO-a Jaap de Hoop Scheffer poručio je kako će pozivnice budućim članicama saveza biti upućene u travnju i tako praktički potvrdio ulazak Hrvatske u Sjevernoatlantski savez.

Evo gospodo dobre vijesti! Pa vi i dalje prodavajte Đuru na ovim razinama! Ovo je prekretnica za Hrvatsku za Đuru itd.[thumbsup][thumbsup]

New Report

Close