DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 02:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
23,00
115
5
23,00
25,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Đuro je svakako jedna od firmi kojima se piše lijepa budućnost, al gdje god država ima svoj većinski udio kao što je to i ovdje slučaj, nikad ne znaš što možeš očekivati i to je ono čega se najviše treba bojati.

Poput Đure, djelomično sam i u Luki Ploče, a tamo su jučer predstavnici HFP-a i HZMO-a napravili takvu glupost da to nije za vjerovat! Glasali su PROTIV već praktički dogovorene dokapitalizacije, dok su svi ostali dioničari bili ZA izglasavanje iste odluke.
S obzirom da se tamo dogodila odluka koja je izvan svake pameti, ispada da niti ovdje ne znate šta država namjerava učiniti sa:
1. Sadašnjim vlasničkim udjelom u Holdingu?
2. Preko toga udjela u Holdingu, svojom količinom glasova na skupštini, država opet direktno odlučuje kako će se postaviti prema prodaji udjela u kćerima firmama Holdinga, kome, koliko i na koji način?
3. U gornja 2 scenarija, prebacivanje/prodaja dijela dionica neke kćeri firme iz vlasništva Holdinga u vlasništvo radnicima(ili nekom nepovoljnom kupcu) opet nam visi nad glavom.

Mislim da je država ta koja prva mora odrediti kako će se ona ponašati u daljnjem razvoju situacije te se na takav plan nekako obvezati, jer tek nakon toga nam ovdje može slijediti siguran rast.

Prijašnji scenarij koji se odigrao ovdje s braniteljima ima navodno jednu bitnu poveznicu s Lukom Ploče, a to je da je i tamo navodno ključnu ulogu odigrao Rumeni!
I stvarno, kako su neki već prije primjetili, taj cirkusant gdje god se pojavi uvijek napravi neko sranje.

Ako tko ima neki izvor gdje netko iz državnog vrha govori o daljnjim planovima s Holdingom, neka stavi to na forum.

ravosvki, ajde plakat kod Jamba a ne ovdje … kao prvo, ovdje nije potrebna dokapitalizacija jer će se prodajom Montaže doći do 250 ml svježe gotovine … kao drugo, država ovdje na skupštini ne odlučuje o ničemu, nego uprava uz odobrenje nadzornog odbora … kao treće, LKPC se trguje s BiH i njih se ucijenjuje, što ovdje nije slučaj …

p.s. ako si špekulat onda moraš biti spreman na ovakve situacije, ako si dugoročni investitor onda te ovakve stvari ne brinu …

riješit će rumeni i našeg đuru na zadovoljstvo svih …

I love the Smell of Profits in the Morning


ravosvki, ajde plakat kod Jamba a ne ovdje … kao prvo, ovdje nije potrebna dokapitalizacija jer će se prodajom Montaže doći do 250 ml svježe gotovine … kao drugo, država ovdje na skupštini ne odlučuje o ničemu, nego uprava uz odobrenje nadzornog odbora … kao treće, LKPC se trguje s BiH i njih se ucijenjuje, što ovdje nije slučaj …

p.s. ako si špekulat onda moraš biti spreman na ovakve situacije, ako si dugoročni investitor onda te ovakve stvari ne brinu …

riješit će rumeni i našeg đuru na zadovoljstvo svih …

Gle fazan, stvar je u tome da ako pratiš odluke koje donosi država na čelu s Rumenim, onda ispada da uopće nije bitno da li je to dokapitalizacija, način prodaje vlasničkog udjela ili neka druga strateška odluka, jer što god da su po tom pitanju napravili u zadnje vrijeme donijeli su nepovoljnu odluku po male dioničare.

I kako možeš govorit da će Rumeni riješit Đuru na zadovoljstvo svih nas, kad je isti čovjek i ovdje već zakuhao do jaja. Kako su svi držali do njegove riječi prije branitelja, nakraju si s njom mogao obrisat dupe.
Najpametnije bi bilo da se takvi likovi konačno maknu iz politike i ostave firme koje imaju budućnost da se razvijaju bez da im netko stalno podmeće i smeta u razvoju.

Isto tako nije istina da država ne odlučuje o ničemu unutar Holdinga jer se svi ponašaju onako kako stigne direktiva iz Zagreba. Ne mogu vjerovat da si tako naivan, kad iz iskustva s državom ispada da nikad ne znaš na čemu si, jer uvijek nečiji tuđi interes prevlada a ne tvoj… [angry]

Nisam naivan, nego sam htio reći da skupština ne donosi takve odluke u Holdingu.

Rumeni mora privatizirati firme. Ako ćemo biti iskreni, državi treba biti zadnje u interesu da zadovolji špekulante koji kupuju 3 dana prije skupštine da bi zaradili 300%.

Ako si investitor i dugoročno ulažeš u LKPC nema brige. Riješit će to Rumeni, a ti ako imalo kužiš dioničarstvo, jahat ćeš na valovima.

I love the Smell of Profits in the Morning

Nije mi na kraj pameti polemizirat ovdje na osobnoj razini s nekim.
Dugoročan sam ulagač u obje dionice, samo sam želio dati dobronamjeran savjet da bi bilo vrlo pozitivno da se država u DDJH-R-A što prije odredi, i ako je ikako moguće obaveže nekim ugovorom koji su njeni daljni koraci po pitanju strateških odluka. Vjerujte da bi to donijelo puno više investitora(pogotovo onih ozbiljnijih) i utjecalo bi povoljno kako na samu firmu tako i na vrijednost dionice.

A što se tiče svega dugoročnog, upravo je država napravila par poteza na izuzetno špekulativni način gdje namjerno zaustavlja dugoročnost ulaganja. I to je ono što je loše u cijeloj ovoj priči – sama država postaje najveći špekulant i neda normalnim ulagačima doći do zraka jer upravo stimulira ove koji hvataju u mutnom da rade pravo bogatstvo preko insiderskih informacija iz samog vrha.

Moj prijedlog kolegi “ravovski”-prebacite se iz DDJH ti i svi ostali u ADRIS-P-A. Dobro dosli u ARIS GRUPU-jer stalno placete da Vam treba firma sa dobrom budućnosti a ADRIS je -FIRMA I PO.
Stalno kukate-perspektiva,novi poslovi,buducnost a pred nosom Vam se nudi ADRIS na ovakvom nivo.Što se DDJH tiće,namjeravam prodati ADRIS-P-A na 600+ i onda ući na DDJH na nivou od 175-180 HRK!
Dragi kolege,ovo ozbiljno mislim a molio bih i komentar jer imam F U N D A M E N T E za ovaj svoj post.

...biti najbrži čovijek na svijetu...

Nije čudno da Fima prodaje DDJH. Pogledajte im fond managera :
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0f421faa-6aa6-4aaf-9b3d-8c44b7d88a14&open=sec

Takvoj faci ne bih dao ni 100 kn na upravljanje [lol]


Nije čudno da Fima prodaje DDJH. Pogledajte im fond managera :
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0f421faa-6aa6-4aaf-9b3d-8c44b7d88a14&open=sec

Takvoj faci ne bih dao ni 100 kn na upravljanje [lol]

Član Uprave, a ima koliko – 17 godina? Na studentski ugovor radi??

Hell is Empty and all the Devils are Here


Moj prijedlog kolegi “ravovski”-prebacite se iz DDJH ti i svi ostali u ADRIS-P-A. Dobro dosli u ARIS GRUPU-jer stalno placete da Vam treba firma sa dobrom budućnosti a ADRIS je -FIRMA I PO.
Stalno kukate-perspektiva,novi poslovi,buducnost a pred nosom Vam se nudi ADRIS na ovakvom nivo.Što se DDJH tiće,namjeravam prodati ADRIS-P-A na 600+ i onda ući na DDJH na nivou od 175-180 HRK!
Dragi kolege,ovo ozbiljno mislim a molio bih i komentar jer imam F U N D A M E N T E za ovaj svoj post.

Kolega dragi, pa di si ti zalutao!?
Tvoj brod trenutno opasno tone sa uvođenjem zabrane pušenja u javnim prostorima i vjerojatno skorašnjim uvođenjem novih trošarina. Najmudrije bi ti bilo da hvataš vlak na nekoj drugoj dionici dok ti još nije kasno.

Kad već gledaš fundamente i ekonomske pokazatelje, gledaj onda one firme koje realno mogu povećati prihod i profit u idućim godinama. Nažalost, Adris je tu na svom vrhuncu i bit će super ako se uopće uspije održati na sadašnjem nivou, a stagnacija je vrlo izvjesna.


Bill Gates: ” Nije čudno da Fima prodaje DDJH. Pogledajte im fond managera : http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0f421faa-6aa6-4aaf-9b3d-8c44b7d88a14&open=sec Takvoj faci ne bih dao ni 100 kn na upravljanje [lol] ” Član Uprave, a ima koliko – 17 godina? Na studentski ugovor radi??

Ha,lepi Cane.Tip kao iz Društva mrtvih pjesnika.Svaka majka bi ovakvog za zeta poželjela.Još i “član Uprave”..

Mislim da su u DDJH sami spekulanti,zeljni prebrze zarade u par tjedana(ili dana) te nam je tržište gdj je.
Kolega “rovovski”-sada vidim da pojma nemate o ekonomiji i dionicama! Zakon o zabrani pušenja AKO se izglasa,primjenio bi se tek u 9. mjesecu 2009. a to bi značilo da na poslovne rezultat ADRISA bi se možda osjetilo tek za poslovu 2011-2012 godinu! (izjava A.Hebrang-dopredsjednik u Vladi RH i bivši ministar zdravstva RH). A Vi mislite sa par tenkova postati milijarderi.Preko noći. Đuro je još za sada “staro gvožđe”, ali poćinju se događati novi konjukturni procesi normalni za svaku ozbiljniju firmu.Prodaja Montaže je velika greška za DDJH jer će zbog toga biti uništeni i propast će.Mislim da na ovom postu više neću dolaziti jer ovdje su špekulanti i neznalice.
Sretno Đurinci.

...biti najbrži čovijek na svijetu...

New Report

Close