DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne znam što ste se svi uzjogunili oko DDJH, ako samo promislite da nam je to skoro jedina vojna inudstrija i to s nekom perspektivom onda biste znali da se isplati imati Djuru, e sad je samo pitanje na koliko ga jos nadokupiti. Moje misljenje je da mu je 200 bottom.

Kakva vojska takva i vojna industrija.


e sad je samo pitanje na koliko ga jos nadokupiti. Moje misljenje je da mu je 200 bottom.

Dakle misliš da će puste tisuće braniteljskih dionica srušiti cijenu 3 kn !? [smiley8]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

osobno mislim da se, s obzirom na pricu o braniteljima, DDJH sasvim dobro drzi, tj. nista bolje i nista gore od vecine ostalih dionica koje su u ovoj korekciji pale…

..a do sada je obradjeno 20ak braniteljskih ugovora, tako je objavljeno na wwwZSE, oni mogu prodavati tek kad im sjednu na racun u SDA, jel tako, a kad ce to biti…..

…zar i svi ostali ugovori koji se trebaju rijesiti ne trebaju proci kroz sustav izvjescavanja kao ovih prvih 20-ak (tj. obavijest o tome na ZSE)?

ukoliko je to tako pitam se koliko ce jos proci vremena da sve to skupa prodje…

…da li je to neka vrsta look up perioda? [smiley2]

branco:

e sad je samo pitanje na koliko ga jos nadokupiti. Moje misljenje je da mu je 200 bottom.

Dakle misliš da će puste tisuće braniteljskih dionica srušiti cijenu 3 kn !? [smiley8]

Ma znas sto, ja tog djuru pratim cisto iz sporta, ali: zar ne bi bilo moguce da je trziste vec to dobrano uracunalo u cijenu? Mozda su u strahu ipak velike oci, pa kad dodje taj “dan D”, splasne ta cijela euforija i sve krene svojim tokom… A mozda i ne?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

branco, 12.09.2007. u 14:52

branco:
“/> e sad je samo pitanje na koliko ga jos nadokupiti. Moje misljenje je da mu je 200 bottom.

Dakle misliš da će puste tisuće braniteljskih dionica srušiti cijenu 3 kn !? smiley8

Evo moja razmisljanja:

1. branitelji su povlastena klasa, kao nekad prvoborci NOB-a, to znaci da imaju puste naknade, invalidnine, mirovine, i sta li ja znam. To znaci da imaju love, kuce, aute, pa im nije neka financijska strka, stoga im nije o glavu prodati odmah dionice!
2. ako je ta skupina branitelja bila dovoljno ‘pametna’ da dobiju DDJH po 30kn po dionici, bit ce dovoljno promocurni da je ne prodaju odmah i sve, vec malo po malo tokom duzeg razdoblja, ili cak da zadrze dio, tako da imaju stro veci profit

jos malo pa probijamo 200….ali karoje, molim te, ne pisi ***obrisano*** na ovoj temi, i ja se slazem da ovo ide ispod 200 ali da je to fer cijena?? uozbilji se…..ti i tvoja dcm metoda…..***obrisano***….sto se tice toga da je ovo kao fan club DDJH, nije, realno gledajuci ova dionica u ovom trenutku vrijedi oko 300kn, ali tamo nije i nece bitno jos neko vrijeme iskljucivo zbog branitelja…..to znaju i ptice na grani vise….zato te molim da sa tvojom dcm metodom i mastarijama prestanes…zahvaljujem

DOKUP!

evogaopet:

branco:

e sad je samo pitanje na koliko ga jos nadokupiti. Moje misljenje je da mu je 200 bottom.

Dakle misliš da će puste tisuće braniteljskih dionica srušiti cijenu 3 kn !? [smiley8]

Ma znas sto, ja tog djuru pratim cisto iz sporta, ali: zar ne bi bilo moguce da je trziste vec to dobrano uracunalo u cijenu? Mozda su u strahu ipak velike oci, pa kad dodje taj “dan D”, splasne ta cijela euforija i sve krene svojim tokom… A mozda i ne?


Upravo tako,sa 314kn,ajd uzmimo 300,došli smo na skoro 200,iz isključivo jednog razloga a to su branitelji i djelom ajde T-ht.

Uhljebe na ulicu!!!!!

ovdje je ista prića kao i na mnds, izostanak kupnje ubija ovu dionicu i tako će biti i dalje…

ajde sad ekipo udružite svoja sredstva, skupite 100-200 mil kn i pojedite te branteljske dionice za doručak…samo kolega ivana bi sam mogao smazati barem pola tih braniteljskih dionica…
(a možda su u ovoj dionice pretežno srbi pa im se ne sviđa što dolaze branitelji) [smiley6]

Evo s pressice:

Đ.Đ. Holding: pozitivan trend poslovanja

ZAGREB, 12. rujna 2007. (Hina) – Predsjednik Uprave Holdinga “Đuro Đaković” Zdravko Stipetić izjavio je danas kako se Holding vezano za postupanje sa svojom imovinom konzultira sa svojim većinskim vlasnikom budući je 72 posto holdinga u vlasništvu države – 53,17 posto HFP-a i 18,83 posto Ministarstva financija.
Stipetić je to rekao na konferenciji za novinare održanoj u sklopu 83. Jesenskog međunarodnog zagrebačkog velesajma (JMZV) odgovarajući na pitanje namjerava li Holding prodati Đ.Đ. Montažu.
Nedavno je, naime, njemačka tvrtak Bilfinger Berger kupila 24,91 posto dionica “Đuro Đaković-Montaže”, jednog od osam društava u portfelju Đuro Đaković holdinga.
No, kako je Holding “Đaković” i dalje vlasnik više od 65 posto dionica “Montaže”, uskoro će u suradnji s državom, većinskim vlasnikom Holdinga, morati odlučiti o daljnjoj privatizaciji.
Stipetić je kazao kako je sigurno da će Holding iz nekih businessa izlaziti, a u druge ulaziti te kako se nada da će uskoro s konkretnim najavama izaći u javnost.
Osvrnuvši se na poslovanje Holdinga u proteklom razdoblju, čelni čovjek tvrtke je kazao kako se nastavlja pozitivan trend poslovanja.
Tako su u prvom polugodištu ove godine ostvareni ukupni prihodi od 422,7 milijuna kuna, a dobit je iznosila 4,2 milijuna kuna. Na domaćem tržištu prodano je roba i usluga u vrijednosti 260,8 milijuna kuna, a na inozemnim 148,7 milijuna kuna.
Stipetić je rekao i kako je cijena dionice Đuro Đakovića porasla 11 puta od kada je uvrštena na tadašnju Varaždinsku burzu (prije dvije godine).
Kazao je i kako se nada da će Holding sudjelovati u poslovima modernizacije HEP-a i Ina-e.

No respect

Evo moja razmisljanja:

1. branitelji su povlastena klasa, kao nekad prvoborci NOB-a, to znaci da imaju puste naknade, invalidnine, mirovine, i sta li ja znam. To znaci da imaju love, kuce, aute, pa im nije neka financijska strka, stoga im nije o glavu prodati odmah dionice!
2. ako je ta skupina branitelja bila dovoljno ‘pametna’ da dobiju DDJH po 30kn po dionici, bit ce dovoljno promocurni da je ne prodaju odmah i sve, vec malo po malo tokom duzeg razdoblja, ili cak da zadrze dio, tako da imaju stro veci profit

Kolega dopustite da prokomentiram vaše razmišljanje…
Mislim da se varate kada tvrdite da branitelji danas žive u takoreći blagostanju,lovi,autima i kućama.Tako žive kvazi-branitelji i ratni profiteri a pravi branitelji još uvijek trče okolo po šalterima lokalnih općina sakupljajući socijalu i naljepnicu invalida za auto.Uz dužno poštovanje našim braniteljima kojima ću uvik skidat kapu,mislim da ipak imate preveliko mišljenje o njima kada pričamo o znanju i umijeću trgovanja dionicama.
Povlačenje paralele izmedju njih i boraca NOB-a ću shvatit kao šalu jer još nisam upoznao branitelja koji je dobia,ponavljam dobia,stan u centru grada,vikendicu na Korčuli i penziju duplo veću od prosječne plaće u državi kao što je davnih godina recimo dobia moj dida stara komunjara hehe…

Većina naših branitelja što su dobili dionice djure po 30 kuna još ni ne zna kakvu moć imaju u rukama te se stoga slažem s kolegom Deimosom u tvrdnji da je tržište već djelomično reagiralo…

a ako nije…Bog nam pomogo[smiley2]

[i]Ta divna splitska noooć,u boci nima srićee,ti sjeti se meneee i donesi dobro cviće...:)[/i]

Ma ljudi, svima vama koji ste još u đuri, skidam kapu…. ide on na 500, samo nitko ne zna kad, a ja sam izašo van naravno s gubitkom jer nemam živaca za takav scenarij nepoznatog žanra.
p.s.
sad je već očito da ovo stanje nema puno veze s braniteljskim dionicama.

[color=black][/color]

Stipetić u sutrašnjem Večernjaku

Poslovanje Đure Đakovića prošle je godine bilo prvi put pozitivno, a taj je trend nastavljen i ove godine. No, dakako, posebna su priča dionice te kompanije koje su u posljednje vrijeme česte u medijima i koje su samo prije dvije godine na Varaždinskoj burzi vrijedile 20-ak kuna, da bi u svibnju ove godine bile rekordnih 300 kuna i trenutačno su negdje na 220 kuna.

Poznati su i problemi nastali između Hrvatskoga fonda za privatizaciju i braniteljske udruge koji su, čini se, prevladani, rekao je danas Zdravko Stipetić, predsjednik uprave te tvrtke. Prema podacima iz HFP-a, u danu se sklapa dvadesetak ugovora i novi vlasnici dionica upisat će se u SDA bez problema.

Do sada su obrađeni zahtjevi od 620 branitelja i u Holdingu ima 2220 dioničara, od čega je tristotinjak starih koji su postali vlasnici dionica još za privatizacije 1993. godine.

Kad je riječ o borbenom oklopnom vozilu, na najboljem smo putu da uskoro potpišemo konačne ugovore i vrlo bi se brzo ono trebalo proizvoditi u suradnji s finskom kompanijom Patria koja je pobijedila na natječaju.

K tome, u Holdingu računaju i na ostale poslove opremanja energetskih tvrtki, HEP-a i INA-e te gradnju mosta prema Pelješcu, gdje bi se trebali naći sa 30 tisuća tona čeličnih konstrukcija.

hate red

New Report

Close