DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

predlažem osnivanje udruge nepovlaštenih dioničara…..pa da vidimo sa koliko dionica raspolažemo i da malo i mi dignemo temperaturu[smiley11]

P.S.: korisnik je imatelj xxxx dionica D...-R-A i ovo nije poziv .....

Dakle…

90-tih su dionice prodavane po nominalnoj vrijednosti od 100 DEM za dionicu, u protuvrijednosti 20 000 DEM, svako je dobio po 200 dionica.
Braniteljima su prodavane po nominalnoj vrijednosti od 100 Kn, u protuvrijednosti, preračunato, opet od 20 000 DEM, svako je dobio 748 dionica.
To je problem. Da li je to u skladu s Ustavom?
Drugo, ako se to održi država daje 15 % Hodlinga (cca 700 zahtjeva ima).
Treće, iz toga izlazi da država gubi velike novce.
Ako svima da po 200 dionica, ostaje joj 11 % poduzeća.
Danas kad se Montaža prodaje tih 11 % vrijedi ogromno.
Kako to riješiti?
Znate li vi?
Ali dionica ima silnu perspektivu.

Željko,

razmišljamo na istom tragu. Udruga malih dioničara bi bila nužna. Tko bi bio u njoj?
Svi mi (ljudi koji su upisivali 90-tih, branitelji, mi s burze)…procjena je da mali dioničari danas imaju oko 10 %, ako se i napravi revalorizacija i ako branitelji dobiju po 200 dionica to je cca 4 %. Da izađe iz ovog problema trebalo bi tražiti da onih 11 % što državi ostane proda udruzi po tržišnim uvjetima (svima nama) uz kreditnu liniju. Tako bi mali dioničari dobili kontrolni paket. Zanimljivo?
Imaju li pregovarači branitelja tu ideju i imaju li snage to predložiti i dobiti?

A onda bi ”mali dioničari” mogli kontrolirati i usmjeravati svoj kapital.

0,65x253000x1850 = > 300 milijuna kuna za Montažu (cca 90 Kuna po dionici Holdinga)

ili 0,65x253000x3000 = > 400 milijuna (>100 kuna po dionici Holdinga).

Pa sad vi procjenite gdje je problem?


predlažem osnivanje udruge nepovlaštenih dioničara…..pa da vidimo sa koliko dionica raspolažemo i da malo i mi dignemo temperaturu[smiley11]

Ma da ,još nek nam se i javnost smije pa zar ne vidite da je ovo sve smišljeno, još i prije prvog maja kad je Polančec rekao da nema radničkog dioničarstva u firmi saniranoj iz državnog proračuna.A sjetite se samo koliko je takvih naslova bacano u 5mj kad se LUCIDUS istovaro.
http://www.nacional.hr/articles/view/33490/
Sad mi je tek jasno da smo bili topovsko meso.Svi smo grebili ,svaki tijedan nova senzacija nov naslov u novinama kupovalao sve sve do 314kn.Samo par tijedanan nakon toga slijedi panična prodaja na 215kn opet naslovi bad news VIJESNIK.
Ne treba bit previše pametan da shvatš da se netko poigrava masom viješto manipulira naravno uz pomoć medija.
Rumeni je kralj svih zavrzlama.Baš me zanima šta će sad smislit.

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

al prvo treba pomiriti stare i nove povlaštene dioničare, mislim da je to ključ problema

P.S.: korisnik je imatelj xxxx dionica D...-R-A i ovo nije poziv .....


Sutra u 11 radnici -branitelji (dioničari bez dionica) imaju veliki radni sastanak u Brodu. Pozvali su sve na dogovor. Otići ću poslušati što će se dogadjati – ću vam javim

Pitaj kad će izvješće!
Kolege za tri mjeseca biti će sve u redu,do tad polako bez emocija.[smiley2]

Uhljebe na ulicu!!!!!

Nerealno mi je očekivati da bi malim dioničarima država mogla bilo što prodati jer mi to tražimo. Ja bih radije da se već jednom presječe to s braniteljima pa da krenemo dalje.
Jel netko možda ima kakvu informaciju s navodonog sastanka?

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy

Zeko,

slažem se da će teško do toga doći. Ali ”država” je sama skuhala tu kašu – dala jednima 200 a drugima 748 dionica (u ponuđenim ugovorima jest zaista 748 dionica) po istom zakonu.
Sad su shvatili što financijski znači tih 748 dionica i sad treba izaći iz tog problema, a problem je veći tim što je dobar, veliki, dio tih branitelja prodao pravo na te dionice (oni ih nisu u SDA upisali na svoje ime, ali su realizirali kredite i ovjerili prodaju kod javnog bilježnika) Fimi preko VABE. Što sad?Lock out?Kome?Fimi?
U takvoj situaciji realno može biti ono što se ispregovara.
Rekao bi da je prije nerealno očekivati da neko organizira male dioničare i artikulira zahtjeve nego da je nerealan scenario koji sam spomenio (možda više kao svoju želju, manje kao mogućnost) jer u tom scenariju vuk bi bio sit, koze na broju i fima izigrana.

Sutra će biti konferencija za novinare i na njoj će se iznijeti zaključci sa današnjeg sastanka. Za jedne dobra za druge recimo ne tako dobra vijest. Ništa spektakularno i ništa o čem se već nešpekulira . [smiley2]

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".


Sutra će biti konferencija za novinare i na njoj će se iznijeti zaključci sa današnjeg sastanka. Za jedne dobra za druge recimo ne tako dobra vijest. Ništa spektakularno i ništa o čem se već nešpekulira . [smiley2]

Za koje je to dobra a za koje loša vijest, ak se smije znati.

ja upravo poslao mail upravi đura (ne mogu nac mail racunovodstva, ako postoji) sa pitanjem kada će izac polugodisnje izjvesce pa da vidimo dal ce mi odgovorit…..iako cisto sumnjam ali valja pokusati [smiley2]

DOKUP!

New Report

Close