DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lockup do prodaje Montaže ?

moze K-P?

hvala

Kao kompromis:
– bez 50% popusta na uplatu odmah, bez popusta na staž, uz lockup period minimum 2 godine

Pogledajte kako je dogovoreno kod INE

Da bi se izbjegle fluktuacije cijene dionica i poremećaji na tržištu kapitala, potpisnici sporazuma, rekao je Polančec, utvrdili su lock up periode u kojima se kupljene dionice neće moći prodavati.
Tako se predlaže da zaposleni koji su u radnom odnosu u Ina grupi proveli manje od godine dana kupljene dionice mogu prodati na tržištu kapitala nakon jedne godine. Oni koji imaju više od jedne, a manje od 10 godina staža, to mogu učiniti nakon 10 mjeseci, zaposlenici s radnim stažem između 10 i 20 godina nakon 8, a oni s više od 20 godina staža nakon 6 mjeseci. Ako bilo tko proda dionice prije, izgubit će pravo na sve popuste, tvrdi Polančec.

Radnici odmah mogu prodati ali gube popuste.
Dakle, ne moze se zabraniti prodaja dionice na odredjeni rok nego se samo moze utjecati na popuste, tako da taj tvoj kompromis bas i nema smisla

Druga strana medalje : može li si vlada priuštiti demonstracije na Markovom trgu od strane branitelja? Netko će popustiti

Hell is Empty and all the Devils are Here

Vlada popušta to je sigurno , malo je sve ovo u nezgodno vrijeme


Druga strana medalje : može li si vlada priuštiti demonstracije na Markovom trgu od strane branitelja? Netko će popustiti

Sjetimo se Tvornice duhana Zagreb .


Druga strana medalje : može li si vlada priuštiti demonstracije na Markovom trgu od strane branitelja? Netko će popustiti

Nisu li demonstracije zabranjene na Markovom trgu, mislim da će tu imati i posla policija. A što se tiče popuštanja mišljenja sam da kad to dođe u medije bit će velike prašine u korist i zaštitu sadašnjih dioničara jer po Polančecovim izjavama poklon im je prevelik nasuprot radnika koji su kupovali 1993. godine.

Ja ipak mislim da su branitelji na prvom mjestu

Mislim da zaboravljate jednu stvar a to je da su ugovori potpisani i vecina radnika je uplatila novac.
Sto bi se desilo da radnici tuze Drzavu sudu zato sto nije provela potpisane ugovore ?


Nema šanse da radnici dobijeu dionice , nekoliko razloga: – nema ih puno da bi mogli ugroziti izbore, odnosno ima ih manje od sadašnjih dioničara. Tako će vlada gledati. Svaki glas je bitan. – time bi ugrozili državni udio u ddjh – to bi pokrenulo čitav niz sličnih postupaka – vlada bi opet ispala smiješna i nestručna ! Kao kompromis: – bez 50% popusta na uplatu odmah, bez popusta na staž, uz lockup period minimum 2 godine Zar vi stvarno mislite da će radnici dobiti dionice ? Ma srušili bi Vladu odmah ! Nakon Maestra, oporba bi jedva dočekala ovakvu “rasprodaju obiteljskog srebra” !!!! DDJH dioničari mirno spavajte [smiley2]

Oporba nije imala nikakvih primjedbi na prodaju dionica Holdinga braniteljima, prema tome Vlada ima i podrsku ili barem presutno odobravanje i same oporbe!

Postoji 1000 mogucnosti kako novac potrositi, ali samo dvije, kako novac zaraditi: Ili moramo raditi za novac ili novac radi za nas.

Branitelji dobivaju dionice to je gotova stvar gledano s pravne strane ,a i država ne može tu ništa napraviti.Prosvjedi u ovo vrijeme baš nisu zgodni za vladu

Po meni, na pomolu je rat svih protiv sviju.

Akteri:

– Vlada
– HFP
– Novi branitelj/radnici (ovi koji sad dobivaju ugovore)
– Stari branitelji/radnici (iz 1993.)
– Mali dioničari DDJH-a (mi)
– Fima i Vaba
– Oporbene stranke
– Javnost

Situacija:

Novi branitelji traže “nominalno” jednake uvijete koje su imali i Stari branitelji. HFP je na te zahjeve odgovorio pozitivno. Dakle, pravo je na strani Novih branitelja. Vlada bi najradije cijelu tu priču što prije završila i to tako da može pokazati kako ispravlja stare nepravde iz 90-tih što bi koristila u predizborne svrhe. Stari branitelji će popiz…ti jer se osjećaju ko magarci (s pravom). Fima i Vaba huškaju Nove branitelje da izbore svoje pravo na dionice (naravno iz vlastitog interesa). Izbija sukob između Novih i Starih branitelja. Novi radnici ih ne obadaju i idu prosvjedovati pred Markov trg. Policija (produžena ruka države) im to zabranjuje. Javljaju se oporbne stranke koje tvrde da je ova vlada protiv radničkih prava. Rigidna desnica napominje kako se “neke snage u Lijepoj našoj” opet bore protiv branitelja. Polančec diže svoj glas i kaže kako HFP nije mogao donjeti drugačiju odluku. Javnost razapinje Polančeca jer bi mu to bila četvrta afera sa HFP u posljednjih mjesec dana (Maestro, KIM, Istra d.d. i DDJH) Vlada ne zna što bi i traži solomonsko rješenje. Mali dioničari opet nezadovoljni jer se održava neizvjesnost. Vaba počinje tražito povrat sredstava za izdane kredite. Neki branitelj digne ruku na sebe. Tarapana na državnoj razini…….

O politiko, politiko.[smiley12]

La vita e bella!

New Report

Close