DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


danas intervju sa Stipetićem u Poslovnom. Ima tu dosta zanimljivih stvari, kao npr.

“”
…Utječe li na to i najava da bi se do kraja godine trebala donijeti odluka o borbenim oklopnim vozilima koji će se proizvoditi u vašoj tvrtki Specijalna vozila?
– Ne, što se tiče oklopnjaka ova poslovna godina je izgubljena. Imamo samo troškove koji će sjesti u ovoj godini, a prihoda neće biti još dugo, vjerojatno ni u idućoj godini. Nakon odluke slijedi potpisivanje ugovora, a nakon toga usvajanje procesa proizvodnje. Znači, morate složiti naprave, cijelu proizvodnu liniju, obučiti ljude, napraviti nultu seriju, istestirati da vidite je li sve u redu i tek nakon toga kreće serijska proizvodnja.
“”

ili o braniteljskim dionicama:

“”
Dosta se bure diglo zbog gotovo podjele dionica braniteljima. Jesu li dosadašnji dioničari prevareni kontradiktornim porukama koje im je upućivala Vlada?
– Ova priča o prodaji udjela vuče korijene iz Zakona o pretvorbi Holdinga koji je dopuštao svim radnicima da mogu upisati dionice u vrijednosti od 20.000 njemačkih maraka.

Da, ali tada je dionica vrijedila oko sto maraka, a danas je nominalno sto kuna s tim da su mnogi dobivali velike popuste. Jasno je što će se dogoditi kad oni počnu prodavati te dionice.
– Koliko znam, trgovina još nije počela jer nisu dobili pinove, koji su im potrebni da mogu trgovati na burzi. Ugovori su potpisani i vlasnici ih mogu prodavati samo što u SDA to neće još biti registrirano. Ukupno se radi o 50 milijuna kuna ili 15-tak posto temeljnog kapitala.

Jesu li na taj način stari dioničari izigrani i prevareni?
– HFP je napravio sa svojim dionicama što je napravio, to je njegovo legitimno pravo.

Izgeda sa je Stipetić prekasn shvatio u kakvoj firmi radi pa bi čovjek sad malo kupovao dionice.

Dvije neistine:

1. Da, ali tada je dionica vrijedila oko sto maraka, a danas je nominalno sto kuna s tim da su mnogi dobivali velike popuste. Jasno je što će se dogoditi kad oni počnu prodavati te dionice.
– Koliko znam, trgovina još nije počela jer nisu dobili pinove, koji su im potrebni da mogu trgovati na burzi. Ugovori su potpisani i vlasnici ih mogu prodavati samo što u SDA to neće još biti registrirano. Ukupno se radi o 50 milijuna kuna ili 15-tak posto temeljnog kapitala.

Prvo i prvo otvaranje računa u SDA traje nekoliko dana (zadnji puta provjereno nedavno, prije tjedan dana radio registraciju za svojeg oca i sve riješeno i došlo na adresu u 4 dana). Iz sto posto pouzdanih izvora znam da prenosa dionica iz HFP još dugo ili nikada neće biti, banke koje su davale kredite za kupnju dionica imaju velike probleme jer se nemogu teretiti račun radnika pošto nemaju od kuda im uzeti dionice te po njihovim inf. neznaju na koji će naćin riješiti taj problem.

2.…Utječe li na to i najava da bi se do kraja godine trebala donijeti odluka o borbenim oklopnim vozilima koji će se proizvoditi u vašoj tvrtki Specijalna vozila?
– Ne, što se tiče oklopnjaka ova poslovna godina je izgubljena. Imamo samo troškove koji će sjesti u ovoj godini, a prihoda neće biti još dugo, vjerojatno ni u idućoj godini. Nakon odluke slijedi potpisivanje ugovora, a nakon toga usvajanje procesa proizvodnje. Znači, morate složiti naprave, cijelu proizvodnu liniju, obučiti ljude, napraviti nultu seriju, istestirati da vidite je li sve u redu i tek nakon toga kreće serijska proizvodnja.

Jučer je rečeno da prvi BOV-ovi izlaze iz tvornice 2008. istina da bi trebali vjerovati Stipetiću barem u ovom proizvodnom djelu priće, ali nemogu se oteti dojmu da je tip odjednom mijenja priću izgleda da je čovjek nanjušio dionice.


danas intervju sa Stipetićem u Poslovnom. Ima tu dosta zanimljivih stvari, kao npr.

Stormbring, 02.08.2007. u 09:35
...Utječe li na to i najava da bi se do kraja godine trebala donijeti odluka o borbenim oklopnim vozilima koji će se proizvoditi u vašoj tvrtki Specijalna vozila?
– Ne, što se tiče oklopnjaka ova poslovna godina je izgubljena. Imamo samo troškove koji će sjesti u ovoj godini, a prihoda neće biti još dugo, vjerojatno ni u idućoj godini. Nakon odluke slijedi potpisivanje ugovora, a nakon toga usvajanje procesa proizvodnje. Znači, morate složiti naprave, cijelu proizvodnu liniju, obučiti ljude, napraviti nultu seriju, istestirati da vidite je li sve u redu i tek nakon toga kreće serijska proizvodnja.
Stormbring, 02.08.2007. u 09:35

[/quote]

pa sto se tice pripreme proizvodne linije, to nije ništa novo…ako je itko ikad radio u proizvodnji onda zna što znaci pokretanje nove proizvodne linije….osim nabavke i montaže novih strojeva, postoji virjeme uhodavanja, pripreme radne snage i svega, ali djuro ima kvalitetan kadar ( suradjivao sam sa ljudima u gjuri, istina sa ljudima iz montaze), s kojima sam radio na nekim “novitetima” (novi sklopovi koje su preuzeli od nas i ugradjivali) i mogu rec da su shvacali pricu, a ralog tome je sto ŠTEF NA ŠVAS APARATU nije konobar nego završeni i obučeni zavarivač ( za razliku od vijadukta gdje mort mješaju konobari).

nema brige, gjuro je prava firma!!!

Lijepom riječju i pištoljem možeš postići puno više nego samo lijepom riječju...

Trebalo je gosp.Stipetića prvo testirati na alkohol………malo prića jedno,pa drugo…kao može se privatizirati c cjeli holding da se proda državni dio jednom investitoru,ali on bi da se proda jedna po jedna pa je to predložio,ali kako je to predložio kad je državni dio, HFP već podjelio braniteljima,ali on nema ništa sa tim….šta, mislim jesam ja lud il….reci Stipetiću šta hočeš….e j….m ti izbore i vladu!Pa što Kuvajćane nije spomenio ,ma….ALKOTEST!!!!! [smiley16][smiley5][smiley13][smiley14]

Uhljebe na ulicu!!!!!

Gdje ste pročitali da prvi tenkovi izlaze iz proizvodnje 2008g? Sudeći po ovom članku, nema šanse.

Eto kola nizbrdo,brzo svi prodajte!!!!!!!

Uhljebe na ulicu!!!!!

Montaža, hvala bogu drži Đuru u igri. Lijep će se tu novac uprihodovati. Đuro bi već zbog toga trebao preko 300kn.

vidio sam jednog branitelja da se mota oko burze……gotovo je….

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Gdje ste pročitali da prvi tenkovi izlaze iz proizvodnje 2008g? Sudeći po ovom članku, nema šanse.

Nije riječ o tenkovima nego o BOV-ovima i to je rečeno jučer u središnjem dnevniku na HRT-u.

ja juce prodao zadnje dionice do 2008 dugo je vremena a i izvjestaj kasni sumnjam na stimanje ili gubitak a th-t je pred vratima dobra firma ali me nece jos neko vrijeme vidjeti krajem 8mj ide to ispod 250kn[smiley6][smiley6]

Danas se sastaje HFP sa Polančecom .Tema nije objavljena ?

Dobra je vijest sto je povjerenstvo konačno dalo prijedlog!!!

quote=Sickboy]
Dvije neistine:
[/quote]

Nažalost, Stipetić oko branitelja nije slagao. Ja zvao HFP. Možda se samo nije dovoljno precizno izrazio.

To što se pin iz SDA dobiva za 4 dana nema veze. Branitelji ga mogu i sami izvaditi, ali im Đurine dionice neće sjesti na račun u SDA dok se ne završi istraga u HFP. Na pitanje hoće li to biti u roku od nekoliko mjeseci, službenica je rekla da se nadaju da bi moglo i prije. Inače, sami ugovori nisu pod istragom, tako da cijeli posao nije navodno upitan. Ja očekujem da će branitelji dobiti dionice najkasnije mjesec dana prije izbora. Ako MUP bude brz, onda i puno prije. Čim se izvrši namira u SDA, oni branitelji koji nemaju PIN tj. račun u SDA, dobit će ga po defaultu.

Dotad oni dionice mogu prodavati i van burze, s tim da je to za kupce rizičan posao. Pošto dionice nisu registrirane, teoretski je iste dionice moguće prodati i više puta. Dakle tko bude torbario morat će ići na povjerenje[smiley1]

Imao sam, imam, ili ću imati dionice o kojima pišem.

New Report

Close