DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Lejzer: ” analiza: ” BigBoss: ” Tako treba da bude, ako je ovo kupovina i prodaja, prvo treba da se stavi u trgovinu sve na svoje mjesto, pa onda trgovanje, a ne ovako, bez nikakvog redoslijeda ” to je pravedno, ali u praksi nije tako ” Zato pitam da li je propisano. Vjerojatno nije, zato nam je takva i praksa. ” Tko to kaže da nije tako i u praksi, neka samo pogleda ATM, pa će vidjeti da oni tako rade! Ovakvo sra…e kod njih se ne može niti dogoditi!

ATM ima mogusnost dodavanja i makivanja naloga i prije pocetka rada same burze.

Jel ima netko informaciju kako ce biti kad se ti trgovinski sustavi spoje u jedan?
Da li ce vise liciti na ATM ili na MOSTich?
Nalozi prije otvaranja burze da ili ne?

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

Spojit će se u rujnu. Više će sličiti na MOSTICH. Nalozi prije burze tada ne.

90% da će poništiti transakciju.

Ovo je greška, zvao sad brokera i kaže da se poklopio nalog na 140, ali da to neće ostat tako da je u pitanju pogreška.

Manjak informacija ruši cijenu Đure Đakovića
Paško Rakić
pasko.rakicatcharbusiness.hr 04.07.2007 20:27
Pročitaj komentare(1)
Ni objava da će Đuro Đaković holding temeljem udjela u tvrtki kćeri ĐĐ Montaži dobiti dividendu od 2,7 milijuna kuna nije zaustavila korekciju dionice koja se od početka lipnja “spustila” oko 31 posto. Utjecaj akcije Maestro i opća korekcija tržišta poljuljali su, a u nedostatku vijesti o novim poslovima korigirali su dionicu i očekivati je da promjenu trenda mogu potaknuti samo vijesti o novim poslovima ili pak značajan napredak u poslovanju.

Čini se da su svi zaboravili da je div iz Slavonskog Broda u ovoj godini namjeravao djelomično privatizirati čak četiri tvrtke kćeri: Inženjering, Strojna obrada te tvrtke Energetika i Infrastruktura, kao i da je u ovoj godini planiran prihod od 923 milijuna kuna, što je godišnji rast od 10,62 posto.

Ulagače čini se ipak više brine najavljena prodaja između 330 i 500 tisuća državnih dionica radnicima po uvjetima i cijeni iz ’92. (na što imaju zakonsko pravo), no u ovim okolnostima nije realno očekivati da će HFP uskoro donijeti i takvu odluku niti pod kojim će točno uvjetima radnici dobiti dionice, a dovoljno je podsjetiti da je i za radnike INA-e Vlada odredila lock-up, što se pokazalo uspješnom strategijom.

Iako su dakle u planu proizvodnja teretnih vagona za HŽ, borbena oklopna vozila za Hrvatsku vojsku, modernizacija rafinerija nafte, rezervoarski skladišni prostori za Janaf, energetski objekti HEP-a, proizvodnja komponenti za vjetroelektrane te mogući izvozni poslovi, koji su cijenu “gurali” i više od 100 posto u proteklih godinu dana, to čini se više nije dovoljno.

Gubitak optimizma ili realna valuacija precijenjene dionice, pokazat će tržište.

ovo će biti poništeno…jer bilo je naloga ispod 200 koliko hoćeš…

Mislim da se ovim padom cijene želi napraviti dodatni pritisak na prodaju i panika među malim ulagačima.
Ovo se nije slučajno dogodilo. He, he..moje želje su da padne još više pa da mogu jeftino dokupiti. Ne pada mi na pamet prodaja jer znam da će ako ne za koji mjesec onda za koju godinu DDJH najmanje utrostručiti vrijednost a tako nešto je teško moguće na zapadnom tržištu. [smiley2]

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

Moguće da je greška, ali ne mora značiti da je slučajna. Čisto da vide drugi kako izgleda kada pada, unesu strah, transkacija se poništiti i ljudi psihološki počnu prodavati i ispod 200 kuna. Možda je to realno, a možda je stvarno slučajna pogreška.

I meni se čini da je ovo napravljeno sa nekom namjerom, mislim da će mo doznati o čemu se radi.

U praksi to funkcionira po sistemu najbrži prst. Dakle kad se prva mala knjiga otvori ko prije stisne pošalji tom prije nalozi stignu na burzu. Nema tu nikakve čeke da svi pošalju, ako zakasniš par sekundi sa slanjem čekaš da ti se nalozi izlože i do 4-5 minuta. Ako u vremenu dok nalozi putuju nalog na prodaji bude dovoljno nisko on se teoretski može poklopiti s jako niskom kupnjom. I to je to. Najbrži prst sistem.

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".

A po broju posjeta i postova to je nekome i uspjelo. Sada sve zbog Đure stoji.

poništilo se

New Report

Close