DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 956.180 29,54 Osnovni račun
2. HZMO 660.000 20,39 Zast. račun
3. MINISTARSTVO FINANCIJA REPUBLIKE HRVATSKE 609.578 18,83 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 210.199 6,49 Skrb. račun
5. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 104.771 3,24 Zast. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA GLOBAL INVEST D.O.O. ZA FIMA EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 101.000 3,12 Skrb. račun
7. ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D. 47.136 1,46 Osnovni račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA MAXIMUM OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 28.000 0,86 Skrb. račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./BREZA-INVEST ZIF D.D. 18.573 0,57 Skrb. račun
10. HPB D.D. 16.644 0,51 Skrb. račun
Ukupno: 85,02

Breza kupovala, HFP još nije ništa prenio na branitelje.

Svakom je u cilju zaraditi na dionici,ali ako netko proda ranije i zaradi,dobro je,ali ako izgubi jer je prodao njemu je to na dušu,pa zašto kriviti te tzv ” parazite” kako ih zovete,naka kupuju i prodaju svaki dan pa će vidjeti imaju li zaradu ili ne i jel im se isplati. Svatko odlučuje o svojim novcima kada će ih potrošiti. A kada netko zaradi onda je ponosan i sretan što ima pun novčanik,a kada izgubi lovu onda su mu svi krivi pa bi onda svi trebali izgubiti zaradu da bi taj bio sretan… Ah ta zavist kod ljudi,to je grozna stvar… Kao što neki kažu : BOLJE DA SUSJEDU CRKNE KRAVA NEGO DA JA IZGUBIM NOVAC…[smiley7][smiley7][smiley7] Pa zar nismo svi mi paraziti na neki način,svako gleda sebe i svoj đep,bolje da ja imam više nego ti,a ako ti imaš više,onda stvar ne štima.[smiley15][smiley15]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Đuro če pasti ispod 200 možda i do tih 180 famoznih i zadržat če mo se jedno vrijeme tu dok se te dionice od branitelja ne prebace na naše račune ,a onda ide brzo gore kao iz katapulta

Jel moze netko komentirati ovu nominalu od 100 kuna po kojoj kupuju branitelji ?
Zasto na nalogu od brokera pise: jedinicna nominalna cijena: 200 kuna

danas
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./BREZA-INVEST ZIF D.D. 18.573 0,57 Skrb. račun
29.6.
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./BREZA-INVEST ZIF D.D. 17.988 Skrb. račun


Gorane, da li se je moglo predvidjeti da ćemo biti opljačkani i da će naša lova otići u džepove branitelja?

Najava sadašnje situacije s DDJH i braniteljima bila je objavljena u dnevnom tisku, međutim nitko na to nije obraćao pozornost.
Većina “ulagača” bila je zavedena pričama o skorim razinama od 500,00 – 1.000,00 Kn po dionici, bez konkretizacije nekog od brojnih najavljenih poslova.
Tipična priča o pregrijanom tržištu i pretjeranim očekivanjima.

06.04.2007. – Večernji list
NAKNADNI UPIS Branitelji Đure Đakovića nestrpljivo iščekuju ugovore o kupnji dionica po uvjetima iz 1993.
Branitelji Đure Đakovića: Od države 50 mil. kuna dioničarima
Autor Marinko KRPAN

Većina branitelja iz Đure Đakovića koji su 1993., u vrijeme pretvorbe i javnog poziva na upis dionica Holdinga Đuro Đaković, bili mobilizirani u vojnim postrojbama, predala je zahtjeve Hrvatskom fondu za privatizaciju te sad željno očekuju ugovore o kupnji dionica.
Premda su dosad branitelji diljem Hrvatske pojedinačno koristili zakonsko pravo za naknadni upis dionica s popustom, đakovićevci su se za to izborili zahvaljujući prvoj organiziranoj akciji Kluba Specijalnih vozila pri Udruzi hrvatskih dragovoljaca i veterana Domovinskog rata.

Pravo na naknadni upis dionica Holdinga priznato im je odlukom HFP-a od 13. prosinca prošle godine, a prva veća skupina od 300-tinjak zahtjeva s cjelokupnom dokumentacijom predana je u Zagrebu još potkraj siječnja. Budući da još nema ugovora, na jučerašnjem izvještajnom saboru Kluba branitelja upućena je požurnica HFP-u, uz najavu mogućih prosvjeda.

Prema neslužbenim informacijama, potvrđeno je da će na idućoj sjednici Upravnog odbora HFP-a naši zahtjevi biti riješeni tvrdi Antun Štivić, regionalni povjerenik SMH. Kako ističe Ivan Barić, predsjednik Kluba Specijalnih vozila UHDVDR-a, prema posljednjim informacijama, u HFP je pristiglo ukupno 930 zahtjeva, od kojih je 690 odobreno.

Znajući da su se gotovo svi branitelji odlučivali na maksimalni paket dionica (protuvrijednost 20 tisuća DEM), to znači da će najmanje 50 milijuna kuna temeljnog kapitala Holdinga (oko 15 posto) pripasti malim dioničarima.

Zarada sto tisuća
Znajući za iznimno povoljne uvjete kupnje dionica, većina branitelja iz Đure Đakovića odlučila se za maksimalno dopušten paket i plaćanje odjednom. Prema izračunu, branitelja sa 20 godina radnog staža paket dionica stajao bi manje od 25 tisuća kuna, a trenutau00E8na je tržišna vrijednost tih dionica oko 145.000 kuna, pa bi se moglo zaraditi više od 100.000 kuna. (M. K.)

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

Evo zadnje vijesti:

Manjak informacija ruši cijenu Đure Đakovića
Paško Rakić
pasko.rakicatcharbusiness.hr 04.07.2007 20:27
Pročitaj komentare(0)
Ni objava da će Đuro Đaković Holding dobiti temeljem udjela u tvrtki kćeri ĐĐ Montaži dobiti dividendu od 2,7 milijuna kuna nije zaustavila korekciju dionica koje se od početka lipnja “spustila” za oko 31 posto. Utjecaj akcije Maestro, kao i opće korekcija tržišta poljuljali, a u nedostatku vijesti o novim poslovima korigirali su dionicu i za očekivati je da promjenu trenda mogu potaknuti samo vijesti o novim poslovima ili pak značajan napredak u poslovanju.

Čini se da su svi zaboravili da je div iz Slavonskog Broda u ovoj godini namjeravao djelomično privatizirati čak četiri tvrtke kćeri: Inženjering, Strojna obrada te tvrtki Energetika i infrastruktura, kao i da je u ovoj godini planiran prihod od 923 milijuna kuna što je godišnji rast od 10,62 posto.

Ulagače čini se ipak više brine najavljena prodaja između 330 i 500 tisuća državnih dionica radnicima po uvjetima i cijeni iz ’92(na što imaju zakonsko pravo), no u ovim okolnostima nije realno za očekivati da će HFP uskoro donijeti i takvu odluku niti pod kojim će točno uvjetima radnici dobiti dionice, a dovoljno je za podsjetiti da je i za radnike INA-e Vlada odredila lock-up što se pokazalo kao uspješnom strategijom.
Oglas:
http://trajan.httpool.com/event.ng/Type=click%26FlightID=21279%26AdID=34883%26TargetID=6344%26Segments=4,115,882,894,899,1695,2378,3464,4272,4846,4977,5224,5302,6473%26Targets=6344%26Values%3d25,30,50,60,72,83,92,100,110,150,194,233,812,878,879,904,947,1164,1377,2763,4896,5091,5092,5218,5254,5991,6007,6010,7012,7217,7230,7231,7339,7340,7353,7557,7581,7642,7699,7702,7723%26RawValues=CUSERID,d5bf862b-3372-1183577587-3%26Redirect=http:%2F%2Fwww.vipnet.hr%2Fcw%2Fshow%253fidc%3D23551002%26idnews%3D388036″ target=”_blank”>http://aurelius.httpool.com/CRObanners/ostalo/blank_468x360.gif” width=”468″ height=”360″ border=”0″ alt=”Vip” />

Iako su dakle u planu proizvodnja teretnih vagona za HŽ, borbena oklopna vozila za Hrvatsku vojsku, modernizacija rafinerija nafte, rezervoarski skladišni prostori za Janaf, energetski objekti HEP-a, proizvodnja komponenti za vjetroelektrane te mogući izvozni poslovi, koji su cijenu “gurali” i preko 100 posto u proteklih godinu dana to čini se više nije dovoljno.

Gubitak optimizma ili realna valuacija precijenjene dionice pokazat će tržište.

Napomena: Sukladno članku 105a stavak 1. Zakona o tržištu vrijednosnih papira autor teksta obavještava da nije, niti je ikada bio vlasnik spomenutih dionica. Obavijest se odnosi i na povezane osobe u smislu Zakona.

Evo malo arhive od 06.06 znači od nepunih mjesc dana.
Da se malo potsjetimo kako je to izgledalo u usponu.

Stiglo izvješće za 2006. http://www.zse.hr/financ/DDJH-fin2006_31-12-2006.xls

Porast prihoda 45,23%; porast rashoda 39,4%. Dobit 10.523.000 kn povečenje dobiti 25.348.000 kn.

I 1Q.
http://www.zse.hr/financ/DDJH-fin2007-1Q.xls

Povečanje prihoda 26%; povečanje rashoda 21,9%. Dobit Holdinga 2.476.000, konsolidirano 1.857.000.
POSLOVANJE SA DOBITI… POGLEDAJTE REKCIJU INVESTITORA….. ALH 314 KN!!!
PRIŽELJKIVAO SAM 300 KN I OČEKIVAO 350 KN NA KRAJU GODINE A JOŠ POLA GODINE PRED NAMA A ĐURO VEĆ BLIZU… JPŠ SE ČEKA ISHOD SA TENKOVIMA(KUVAJT) I oKLOPNA VOZILA(OKO 15.7.)! DA OSTANE NA OVIM RAZINAMA IMAM DOBIT OD 100 %
[smiley16][smiley16][smiley16]

14.06
Korekcija zahvatila cijelu burzu pa tako i Đuro pao… Stekao sam dojam da neće manje od 272 kn — brane je veći ulagači!! Trenutno oko 280 kn se kreće…
Ja ču još malo sačekat i dokupit po mogućnosti ispod 280 kn
[smiley16][smiley16]

Đuro me upropastio psihički i materijalno.

Ma ljudi ovaj forum je jako interesantan. Priča se o špekulativnoj dionici, o 1000 kuna o ovom o onom, a bitna činjenica je ta da su se neki uspaničili i prodali po cijeni koja je oko 100 kuna manja od one koja je bila prije tjedan dana. Ili neki možda imaju povlaštenu informaciju da firma propada pa izlaze pošto-poto kako bi izvukli bar nešto.
A najbitnije je to da cijenu formira ponuda i potražnja, pa tako ako budete prodavali đuru po 150 kuna, budite uvjereni da će neko kupiti – a mi možemo plakat ili se smijat kako kom paše. [smiley1]

[color=black][/color]


Dobro, kad više dolaze te braniteljske pa da omastimo brk? [smiley2]

Znate što je jako čudno, ljudi? To da se nitko iz SB nije javio i pohvalio da je prodao išta od toga što je eventualno već dobio… ako poznajete bilo koga iz SB zovnite ga, nešto će sigurno znati koliko cijeli grad bruji o ovome. Ali nemojte plasirati neistine i stvarati paniku.
Ili su se ‘svi sve’ dogovorili pa zato mudro šute? [smiley8]

Evo, ja sam sada zvao prijatelja čiji je otac jedan od branitelja… uplatili jesu (uz max. popust), dobili dionice još nisu, rečeno im je da će dobiti obavijest, ništa definirano kada… prodavat neće bar godinu dana, vjerojatno i duže, jer ako se stari i ne razumije u sve to, moj prijatelj se koliko-toliko razumije, a ne žuri im se. Ništa novo nisam napisao, ali da znaš što se događa u Brodu [smiley2]

Đuro mi je život skratio bar za 2 godine.

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

Prvi BOV ‘Đaković’ može isporučiti za godinu dana

14.11.2005 | (Izvor: Poslovni dnevnik, Powered by: PressCut)
U utrci za posao proizvodnje borbenih oklopnih vozila (BOV-a) ostali su austrijski Steyr sa Pandurom 8×8 i finska Patria s vozilom AMV 8×8, a država bi trebala do kraja godine odlučiti kome će povjerili posao vrijedan 200 milijuna eura.

Pogoni tvrtke “Specijalna vozila” slavonskobrodskog “Đure Đakovića” potpuno su spremni za proizvodnju borbenih oklopnih vozila, a prvo vozilo ta je tvrtka sposobna proizvesti godinu dana nakon potpisivanja ugovora, bez obzira za kojeg se ponuđača država odluči, tvrdi predsjednik Uprave “Specijalnih vozila” Bartol Jerković. Iako se još službeno ne zna koliko će se vozila naručiti, pretpostavlja se da je riječ o 126 borbenih oklopnih vozila.

Ovo gore je vijest stara preko godinu i pol dana, ali kad svi znamo da će se to dogoditi mislim da nema zime za ovu dionicu..naravno za nas koji smo je uzeli za duže razdoblje bez namjere prodavanja. Ovo što se događa s braniteljskim dionicama je nečuveno, ali kadsve skupa prođe dionica ide prema gore.

New Report

Close