DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zahvaljujći Plivi i INI mi danas imamo masu novih malih dioničara koji nemaju pojma o dionicama ništa a bit će ih još više poslije IPO T-HT i HEP-a.
Oni neznaju ništa niti išta vide osim cijene koja pada ili raste i vrebaju svakodnevno neke “vruće savjete”,dakle što vrijeme bude išlo dalje to će reakcije burze biti “gluplje” zahvaljujući novim “parazitima”!
Cijena DDJH se strovalila zahvaljujući njima a ne zato što je FIMA prodavala.

Novac je kisik burze!


Zahvaljujći Plivi i INI mi danas imamo masu novih malih dioničara koji nemaju pojma o dionicama ništa a bit će ih još više poslije IPO T-HT i HEP-a. Oni neznaju ništa niti išta vide osim cijene koja pada ili raste i vrebaju svakodnevno neke “vruće savjete”,dakle što vrijeme bude išlo dalje to će reakcije burze biti “gluplje” zahvaljujući novim “parazitima”! Cijena DDJH se strovalila zahvaljujući njima a ne zato što je FIMA prodavala.

točno, sve ih je više, nažalost vrlo su neupućeni

Zasto za neuspjehe opuzujete pocetnike? Pravi investitor bi se trebao znati prilagoditi okolini u kojoj djeluje, pa tako i okolini s puno kako ih vi nazivate novih malih dionicara.

ANASTASIA JE OTISLA!

rocky:
” Zahvaljujći Plivi i INI mi danas imamo masu novih malih dioničara koji nemaju pojma o dionicama ništa a bit će ih još više poslije IPO T-HT i HEP-a. Oni neznaju ništa niti išta vide osim cijene koja pada ili raste i vrebaju svakodnevno neke “vruće savjete”,dakle što vrijeme bude išlo dalje to će reakcije burze biti “gluplje” zahvaljujući novim “parazitima”! Cijena DDJH se strovalila zahvaljujući njima a ne zato što je FIMA prodavala. ”

Kirurški precizno diagnosticirano. Mada ja mislim da se ipak radi o igračima kratkog daha koje će prvi/drugi neuspjeh odfitiljiti. Definitivno treba računati na gluplje reakcije burze. Mislim da će s tim ipak više problema imati mešetari (uvijek mi ova riječ zvuči ružno – a poštujem ih), a manje ulagači na srednje i duge pruge.

Nitko ne piše o tome kako će DDJH utjecati na cijelokupnu zagrebačku burzu? Da bi se kad za to dođe vrijeme vratio u Đuru, ja ću morati izači iz nekih drugih dionica, a vjerojatno neću biti jedini. Zato mislim da kad DDJH krene opet gore, neke bi dionice mogle dolje. Zapravo nisam siguran ima li to smisla.


[Tužna srca gledam kretanje dionice DDJH i to od briljantnih 310 kn prema 217 kn , a još sam tužniji kad vidim pojedine „nikove“ kako se vesele istom i uživaju u činjenici da će moći kupiti i to po njima nekoj niskoj razini očekujući skori ponovni skok na 314 ili više.
Mene osobno pad dionice i na 100 kn ne bi zabrinuo kao što me je zabrinula činjenica da DDJH postaje špekulativna dionica a svi oni koji imaju iskustva na burzi znaju dobro što to znači. – zato bih se malo osvnuo na šire:
Po svim karakteristikama tržište kapitala RH je još u razvoju i boluje od nekih „dječjih bolesti“ pa je prije kupovine dionica bilo koje tvrtke potrebno napraviti jasan plan ulaska i izlaska iz iste.

Svima nama koji imamo ili smo imali dionice DDJH ovo je velika škola, i prava prilika za naučiti kako i na koji način investirati
Činjenica je da je u DDJH ušla vojska malih ulagača i to isključivo na temelju preporuka „upućenih“ po kafićima „Đuro će na 500 kn ili 1000 kn“ i upali u histeriju kupnje, koja je kasnije rezultirala histeriom prodaje. U zadnje vrijeme čitajući podforum DDJH prvo sam bio jako razočaran komentarima pojedinih nikova koji su sijali paniku i dezinformacije ali stanje se je kristaliziralo i trenutno po meni postoje ove skupine dioničara koji čitaju ili pišu na podforumu ;

1. skupina su oni koji su rasprodali dio ili cijeli DDJH te navijaju da padne što niže pa da
(do) kupe
2. skupina su oni koji su ulazili iznad 240 i sada su u gubitku ili „na vodi“
3. ova skupina ima dionice i namjerava ih držati više godina te najčešće ne piše na forumu te vjeruju u ovu
dionicu na dulji rok

Iz ovakih ili sličnih situacija gdje dionica neočekivano pada treba naučiti slijedeće:

– da je prije kupovine dionica bilo koje tvrtke potrebno napraviti jasan plan ulaska
i odrediti rok držanja iste

– treba svakako poznavati psihologiju ponašanja investitroa i predvidjeti buduće
reakcije
Kod Đura uz nekoliko jakih fondova veliki dio je pokriven brojnim sitnim
dioničarima koji su imali od 30 kom pa sve do par tisuća dionica.

– Treba sxvakako imati plan kada i kako prodatiti dionice bez obzira da li je ostvaren gubitak ili dobitak. Na temelju tog plana manje će biti paničnog prodavanja a više promišljenog. Mladi ulagači često upadnu u paniku pa prodaju dionice koje su nešto izgubile na vrijednosta, a onda, nakon nekog vremena se vrijednost vrati ili izgube tako što ne realiziraju profite koje su mogli jer su se krivo nadali
da će dionice koje su znatno porasle u vrijednost nastaviti rasti.

– Novonastajuća tržišta kapitala veže karakteristika većih osilacija u cijeni, većeg
rizika i većih prinosa, tako da je i oporavak vrijednosti dionica kraći.

Svakako bih savjetovao čitatelje da pročitaju podforum DDJH od prije 3- 4 mjeseca pa da vide sve one nikove koji su prognozirali Đuru na 1000 kn i zapitaju se da li oni još pišu na ovom podforumu ili su već davno prodali dionice.


Đuro če biti na 1000 sigurno

nemilosrdni ste[smiley8]

[color=blue][/color]GO ON, MAKE MY DAY ![color=blue][/color] -molim moderatora da me liši moderiranja, hvala-

Gorane, da li se je moglo predvidjeti da ćemo biti opljačkani i da će naša lova otići u džepove branitelja?
Ja baš vidim suprotno, da više zarađuju oni koji se manje razuniju.


Pitanje glasi : Da li je za Đuru određen lock-out ?

BUMBAR5:

samby: ” Danas u Saboru : Lock out za stanove 10 godina , koji su kupljeni po povoljnim uvjetima. ” E to baš ima veze sa đurinom dionicom

Bravo Samby, ovo je najpametnije pitanje na ovom forumu!


Pitanje glasi : Da li je za Đuru određen lock-out ? BUMBAR5: ” samby: ” Danas u Saboru : Lock out za stanove 10 godina , koji su kupljeni po povoljnim uvjetima. ” E to baš ima veze sa đurinom dionicom ”

NEUKA vlada, HFP i polančec nisu odredili nikakav lock-up period jer kad su se ddjh dionice prodavale u ono vrijeme braniteljima, a koji sada dobivaju badava dionice, nije postojao takav zaštitni mehanizam. Pošto se dionice daju (neću namjerno reći prodaju) pod tim uvjetima od tada tako nema lock up-a. hahahahha ne mogu vjerovati pa to vjerojatno ima samo u Albaniji
[smiley2]

Ako gledate grafove – veliki prometi, najveći bili su na cca 180kn i tu će biti otpor. Zapravo bi više bio otpor na 200kn jer će ljudi ipak htjeti izaći bar s malim profitom…

čekamo svi djuru na 200, a ako probije 200 sam pakao (ne nebo) mu je granica

[smiley5]

sve je lako kad si mlad :)


Zahvaljujći Plivi i INI mi danas imamo masu novih malih dioničara koji nemaju pojma o dionicama ništa a bit će ih još više poslije IPO T-HT i HEP-a.
Oni neznaju ništa niti išta vide osim cijene koja pada ili raste i vrebaju svakodnevno neke “vruće savjete”,dakle što vrijeme bude išlo dalje to će reakcije burze biti “gluplje” zahvaljujući novim “parazitima”!
Cijena DDJH se strovalila zahvaljujući njima a ne zato što je FIMA prodavala.

Rocky, sta nije bilo riječi da je da je FIMA dokupljivala dok je bilo na razini oko 280kn, a ne prodavala?

Kad se previše umješaju emocije u odluku oko kupovine dionica ne završi dobro….
Ja sam dionicu kupio prije 9 mjeseci i nisam je dirao jer sam računao da će firma počet pozitivno poslovat i da će biti ugovori s Kuvajtom,HŽ-om i BOV vozila pa čak i prodaja DDJH.
Ako se sve moje pretpostavke obistine (već jedna jest a to je pozitivno poslovanje) onda ću na dionice branitelja gledati kao na priliku a ne kao 99% ljudi ovdje kao na prijetnju.
Netko je jednom napisao da je “svaka prijetnja prikrivena prilika” ili tako nešto slično.
Iskusniji to vide kod DDJH a nasmrt preplašeni mali igrači to ne vide jer su nažalost “preplavljeni” negativnim emocijama..

Novac je kisik burze!

New Report

Close