DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Predlažem moderatoru da ovu temu zaključa do daljnjega jer je izgubila svaki smisao. Od kad je u Vjesniku spomenuta prodaja dionica braniteljima ovdje je napisano preko 150 stranica od čega, slobodno mogu reći, nekih 148 str. je bespotrebno prepucavanje, nesuvisli komentari, prazna nagađnja i priče rekla/kazala. Iskreno, pošto i sam imam dionice Đure (ulazak mi je bio na 152-154), strah me kad vidim kakav je profil “investitora” u Đurine dionice.

Kad sam kupio DDJH postavio sam si vremenski target koji je minimalno do ulaska Hrvatske u NATO, znači 2009 – 10, ovisno kad bude. Smatram da će tek tada, uz poslove koje bi do onda Đuro trebao realizitati i pošto dobrim dijelom o Đurinim poslovima ovisi ulazak Lejepe nam naše u Nato, Đurina dionica imati pravu vrijednost.

Zanimljivo je kako kada sve raste onda je jeftino (na 314 kn nitko se nije zapitao je li to malo skupo za Đuru u trenutnom stanju kakvom je, nego su svi vikali sad smo na 400 kn za 15 dana, na 500 za 16 itd. (čast iznimkama)).

A sada kad bi mogla doći malo jača prodaja (s tim famoznim braniteljskim dionicama) i kad se cijena korigira nitko se više ne sjeća stvari koje su se govorile dok je Đuro bio preko 300, brže bolje prodaj i bježi, proklinje se Đuro i sve što ima veze s njim.

Svi vi koji ste toliko hvalili dionicu na 300 kn (a ima ih), pa što onda sad ne kupujete i šutite, nego stvarate tu paniku, nije mi jasno, ili sam ja krivo shvatio sistem i sve one pametne ljude koji su napisali toliko knjiga nakon što su se obogatili investirajući i nakon toliko godina iskustva investitorskog koje su bili voljni podijeliti sa svima nama.

Nije mi jasno kako je moguće da ljudi sebi ne postave neki cilj, target kod ulaganja. Ili cjenovni ili vremenski, nije bitno, samo da postoji. Kada bi sutra u Poslovnom npr. izašao članak da je odluka o Bov-u sljedeći tjedan kladim se da bi ovi što sada toliko paničare opet počeli kupovati bez razmišljanja, u trenu bi se zaboravili i branitelji i sve, vratili bi se i na 300 i onda bi se opet pričalo kako je to jeftino, kako je to najperspektivnija dionica u HR itd.

Oprostite na podužem postu, samo sam htio malo uključiti u raspravu pošto smatram da je krenula u krivom smjeru.

Lijep pozdrav

"Čovjek je nezasitna životinja."

Po pisanjima mnogih (ako isključimo one koji navlače na jedno ili drugo) imam dojam da burza nije za prosječnog Hrvata, tj. usudio bih se reći za većinu Hrvata… nisam dugo u dionicama, znači iskustva velikog nemam, doživio sam pad portfolia od 15% u zadnjih mjesec dana, portfolia u kojem vodi DDJH, pa se niti najmanje ne brinem za nijednu od dionica koje imam, najmanje za DDJH. Do sad sam ulaao svoj novac, sutra rješavam jedan lombardni, ovaj tjedan još jedan, vjerojatno uskoro i margin… vjerujem da će fini dio toga završiti i u DDJH dok je diskont… i dalje ću mirno spavati, a crtu povlačiti za koju godinu, sretno svima i onima koji izlaze i onima koji ulaze, i imateljima DDJH i onima koji ga nemaju

molim vas info da li se radi stvarno o 500.000kom za branitelje po cijeno od 50kn

ili su to nagadjanja

hvala

Fundament, puno si napisao a ništa novoga nisi rekao.
Okoska, nije 50 nego 20-50 kuna. Međutim, da li će to branitelji dobiti ili ne, pitanje je sad.


Fundament, puno si napisao a ništa novoga nisi rekao.
Okoska, nije 50 nego 20-50 kuna. Međutim, da li će to branitelji dobiti ili ne, pitanje je sad.

prica je otisla puno predaleko da se ne bi i realizirala. sad je samo pitanje kada ce to biti…

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.


Fundament, puno si napisao a ništa novoga nisi rekao. Okoska, nije 50 nego 20-50 kuna. Međutim, da li će to branitelji dobiti ili ne, pitanje je sad.

u tom jednom postu napisao je on puno više nego svi ostali nadobudni postovi na koje se referencirao…

nema mi druge nego se zae..ti

sve mi se čini da se ovi izbori kupuju dionicama…prvo T-HT, a sad i Đuro…ko zna zna

Kruha i dionica.....

fundament
Napisao si dobrih stvari, ali i pametuješ ko da si jedini pametan. Zašto misliš da drugi nemaju targete. Pa nisi ih ti izmislio. Ušao si na 150. Neki su imali manje sreće pa ušli na 250 ili više. Naravno da su izašli kad je situacija takva kakva je. Bili bi loši investitori da to nisu uradili kad dolazi pola miliona dionica, a dionica i prije toga pada po 3 % dnevno ili više.

Slažem se da je pola postova glupo prepucavanje koje je nepotrebno. Pogotovo nagađanja oko branitelja i prepucavanja koja nemaju veze s ulaganjem.


fundament
Naravno da su izašli kad je situacija takva kakva je. Bili bi loši investitori da to nisu uradili kad dolazi pola miliona dionica, a dionica i prije toga pada po 3 % dnevno ili više.

E pa s ovim boldanim se nebi složio. Koliko sam ja uspio shvatiti ( ispravite me ako sam možda krivo shvatio) , većina knjiga koju su napisali pametniji i lukaviji ljudi od mene i tebe, kažu da pravi investitor ne prodaje svoju dionicu u koju vjeruje u trenutku krize ili pada , već ju samo dokupljuje. Svi koji su prodavali dio ili sve spadaju u kategoriju špekulanta, a ne investitora.

I da me neko ne shvati krivo , burzovnog špekulanta ne smatram ništa manje ili više vrijednim za burzu od investirtora. To su sam dva različita poimanja burzovnog ulaganja / špekuliranja / igranja ili kako već hoćete to nazvati.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

nema straha, bez obzira na braniteljske ili nebraniteljske dionice, DDJH je kvalitetna tvrtka i ulagači na duge staze će vjerujem profitirati. Nešto prije je dionica bez nekih osnova skočila, pa smatram da bi i bez braniteljskih dionica, s obzirom na korekciju pala, tako da ovo što se trenutno događa i nije nešto neobično. Na kraju krajeva cijelo je tržište u korekciji.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Topic DDJH je pao na drugu stranicu što je odličan znak, da bi ta dionica uskoro mogla gore.

Inače, evo prenosim jedan post s drugog foruma o dogovorenim poslovima u DDJH za ovu godinu, čak i bez BOV-a

ĐURO ĐAKOVIĆ PROIZVODNJA OPREME d.o.o.
Naručitelj: OTF Fövállalkozó Zrt Mađarska
• Opis: Isporuka 4 kolone za Rafineriju Sisak 6900-C-101 SHU Splitter ; 6900-C-102 Amine Scrubber ;6900-C-103 H2S Stripper ;6900-C-104 Stabilizer
• Rok isporuke: 14.11.2007.g.
Naručitelj: Polysius AG Njemačka
• Opis: Izrada plašta mlina TM 4,1/400/4 A=6,27
• Rok isporuke: 13.07.2007.g.
Naručitelj: ALSTOM HRVATSKA d.o.o.
• Opis: Izrada 2 komada ispušnih difuzora za turbinu tipa GT26
• Rok isporuke: 01.09.2007.g.
Naručitelj: MONTMONTAŽA Nederland B.V. Nizozemska
• Opis: Čelična konstrukcija dizalice Pedestal
• Rok isporuke: 31.05.2007.g.
Naručitelj: Polysius AG Njemačka
• Opis: Izrada plašta mlina 3,2 x 9,725 m
• Rok isporuke: 15.08.2007.g.
Naručitelj: FCB.CIMENT Francuska
• Opis: Izrada rotacione peći
• Rok isporuke: 01.12.2007.g.
ĐURO ĐAKOVIĆ MONTAŽA d.d.
Naručitelj: Hrvatske autoceste d.o.o.
• Opis: Izgradnja vijadukta Jošava, Topolina i Hrastnika na dionici Osijek – Đakovo, Autoceste Beli Manstir – Osijek – Svilaj – Ploče
• Rok isporuke: 31.12.2007.g.
Naručitelj: HEP PROIZVODNJA d.o.o., Sektor za termoelektrane, Pogon TE Plomin
• Opis: Radovi preventivnog redovnog i korektivnog održavanja pomoćnog postrojenja bloka 2 i zajedničkih postrojenja
• Opis: Radovi preventivnog redovnog i korektivnog održavanja kotlovskog postrojenja bloka 2
• Opis: Radovi preventivnog redovnog i korektivnog održavanja pomoćnog postrojenja bloka 1
• Opis: Radovi preventivnog redovnog i korektivnog održavanja kotlovskog postrojenja bloka 1
• Rok isporuke: 31.12.2007.g.
ĐURO ĐAKOVIĆ SPECIJALNA VOZILA d.d.
Naručitelj: ORV
• Opis: Izrada teretnih vagona
• Rok isporuke: 28.02.2008.g.
ĐURO ĐAKOVIĆ INŽENJERING d.d.
Naručitelj: Sladorana, Županja
• Opis: Izrada projektne dokumentacije, isporuka i montaža opreme, zamjen apresa repnih rezanaca, zamjena presa repnih rezanaca
• Rok isporuke: 31.07.2007.g.
Naručitelj: UOP N.V., Antwerpen, Belgija
• Opis: Izrada absorbera 8 komada za Petrobrazi, Rumunjska
• Rok isporuke: 31.07.2007.g.
Naručitelj: Technip KTI Spa, Roma
• Opis: Izrada 15 kom posuda pod tlakom, 2 reaktora, 2 kolone za INA RN Sisak (Postrojenje za rekuperaciju)
• Rok isporuke: 31.07.2007.g.
Naručitelj: INA d.d., Zagreb
• Opis: Građevinski radovi sanacije spremnika R-404 u RN Sisak
• Rok isporuke: 31.07.2007.g.
Naručitelj: INA d.d., Zagreb
• Opis: Strojarsko-montažni i građevinski radovi na sanaciji spremnika B-24 u RN Rijeka
• Rok isporuke: 31.07.2007.g.
Naručitelj: INA d.d., Zagreb
• Opis: Građevinski radovi – postrojenje zbrinjavanja zauljenog otpada u RN Rijeka
• Rok isporuke: 31.07.2007.g.
Naručitelj: Dalmacijacement d.d.
• Opis: Rekonstrukcija terminala za cement Mrakovica u Prijedoru, BiH
• Rok isporuke: 31.07.2007.g.
ĐURO ĐAKOVIĆ STROJNA OBRADA d.o.o.
Naručitelj: Metalka, Sarajevo, Federacija Bosne i Hercegovine
• Opis: Isporuka 8 kompletnih lokomotivskih kolnih slogova za tiristorske lokomotive tipa 441, 4 kompleta lokomotivskih kolnih slogova u refuzi i 32 osovine za lokomotive
• Rok isporuke: 30.travanj 200

ma ljudi nitko ne dovodi u pitanje da li je djuro dobra firma ili ne ,da li ce imati posla ili ne

vec ove vladine poteze koji nas mogu skupo kostati,zbog cega je dionica i pala,a buducnost, blago receno je neizvjesna
steta!!!!

New Report

Close