DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.vecernji.hr/home/manager/1112914/index.do;jsessionid=3BCBAC11EB25B6A77178F58B0A7632A4.1

http://www.vecernji.hr/home/manager/1112914/index.do

Vaš link

Novac je kisik burze!

http://www.vecernji.hr/home/manager/1112914/index.do;jsessionid=85BCEB1FD5F1461B04BA41E40E25D827.1

http://www.vecernji.hr/home/manager/1112914/index.do

UZNEMIRENI DUHOVI Vrijednost dionica Holdinga pala 20-ak posto
Popust braniteljima srušio cijenu Đakovića
Autor Ljubica Gatarić

Većina zaposlenih dijeli mišljenje da su dionice previše platili još 1993. godine

Premda zbog afere Maestro na adrese svih 682 branitelja, bivših i sadašnjih zaposlenika Đure Đakovića koji su u vrijeme pretvorbe bili mobilizirani na ratištima, još nisu stigli ugovori za kupnju odobrenog paketa od 748 dionica ĐĐ Holdinga nominalne protuvrijednosti 20 tisuća DEM, ta odluka HFP-a, kao i pad cijena Holdingovih dionica na burzi zbog naglo osnažene ponude, uzburkali su duhove među malim dioničarima.

Sada se osjećaju izravno oštećenima oni koji su 1993. po znatno nepovoljnijim uvjetima mogli kupiti najviše 200 dionica Holdinga po tadašnjoj cijeni od 100 DEM. Zbrajajući sve popuste (na radni staž, jednokratnu uplatu i dr.), prosječna cijena po kojoj su branitelji kupovali dionice iznosi 30 kuna po dionici, a trenutačna cijena na burzi je oko 250 kuna u odnosu na 300-tinjak kuna prije mjesec dana.

Izračun štete
Lako je iz toga izračunati, tvrde oštećeni mali dioničari, da su državni proračun i oni oštećeni za stotinjak milijuna kuna. Dugogodišnji zaposlenik ĐĐ Montaže Antun Luketić upisao je 1993. polovicu od dopuštenog paketa, ali ni to nije otplatio.

– Upisao sam 100 dionica i otplatio samo 67 zbog nepovoljnih novčanih uvjeta i tada slabe tržišne vrijednosti. Uz to što je braniteljima sada dopuštena kupnja 748 dionica, mislim da je najveći problem u tome što je u ovim ugovorima trebalo ugraditi klauzulu da se dionice ne smiju prodavati određeno razdoblje. Ovako su se razmahali i mešetari pa je cijena dionica pala 20-ak posto. Ispravljanjem jedne učinjena je druga, još veća nepravda – smatra Antun Luketić.

Uspješno završenu akciju kupnje dionica s popustom Đakovićevim braniteljima organizirano je vodio Klub Specijalnih vozila Udruge hrvatskih veterana Domovinskog rata čiji čelnik Ivan Barić ima sasvim suprotno viđenje nezadovoljstva kolega.

– Prijevara prema malim dioničarima ĐĐ Holdinga nije učinjena danas zbog kupnje dionica branitelja, nego u vrijeme pretvorbe 1993. godine, kad je Holding procijenjen na 1,2 milijarde kuna, a jedna dionica prodavala se po 100 njemačkih maraka. Dioničarstvo je rizik i svi koji su kupovali dionice Holdinga mogli su ga umanjiti prebacivanjem udjela u tvrtke u vlasništvu Holdinga – ističe branitelj i radnik Specijalnih vozila Ivan Barić.

Još malo pa će Polančec doći sa odlukom o lockout periodom, a onda će ovi koji su prodavali zadnjih dana plakati.

Ja nisam prodao ali ima tu još dvije stvari. Kuvajćani o kojima neznamo ni K i BOV – ovi koji se po zadnjim informacijama prebacuju u iduću godinu. Tak da ovi koji su prodali po 300 sigurno neće žaliti, jedino ak neće pratiti pa se nešto pozitivno dogodi i ode im voz.

Vedric ,

Tužba treba ići protiv Polančeca koji je obmanuo javnost , javno rekavši na hrvatskoj televiziji da je Đuro
saniran i da podjele dionica neće biti. Svi koji su koji su nakon te izjave pretrpjeli štetu imaju pravo na naknadu . Snimka izjave može se dobiti na HRT , a tko ju ima naka je stavi na forum ili neki blog.

Kaj ovaj Barić laprda, kakvo prebacivanje ulaganja u holdingove firme, i gubitak na burzi
Jel taj normalan? Ko s njim pregovara, a i jaka mi ekipa koja za tog lobira

Kladim se da niko od njih ni ’93 nebi otplatio sve dionice, a lako sad pamet sijati
Kad taj vojskovođa vodi ekipu pa nek sam stavi klauzulu da nema prodaje tih dionica godinu dana, e onda im je svima pomogao, a ovak samo vodi ekipu da neki osvare brze zarade
lako je prijetit sa braniteljima pred izbore

Dionica njima po 150 kn pa da vidim ko će dizat kredite i upisivat 800 kom.

Molim te ljude da pogledaju (informiraju se) dokapitalizaciju INGRE. Tak se ostvaruje pravo na povlaštene. Imaoci dionice zaradili, firma skupila kapital, povlaštene odmah ostvarile još veću zaradu.

Sramota za “TE” branitelje jer vide samo svojih 100k kuna i smiju se meni koji probam uložiti SVOJ novac u njihovu firmu da mogu bolje raditi i svojim radom zaraditi za svoje familije, a i meni da nešto ostane.

SKORa-M-A[color=blue][/color]

Zar nije Polančec rekao da grad Slavonski brod ne može dobiti nikakve dionice?
Tada je bila aktuelna priča sa Opatijom i LRH i gradom Hvarom i SUNH.

Država sanira DDJH s našom lovom onda cijena naraste na tržištu i onda se daje 500 000 dionica.
Najmanje što se može je klauzula od najmanje 2 godine ne prodavanja kad već toliko žele dionice i imaju pravo!

Novac je kisik burze!


Zar nije Polančec rekao da grad Slavonski brod ne može dobiti nikakve dionice?
Tada je bila aktuelna priča sa Opatijom i LRH i gradom Hvarom i SUNH.

Država sanira DDJH s našom lovom onda cijena naraste na tržištu i onda se daje 500 000 dionica.
Najmanje što se može je klauzula od najmanje 2 godine ne prodavanja kad već toliko žele dionice i imaju pravo!


Upravo sam poslao mail glasnogovorniku vlade , mada ne ocekujem nikakvo objasnjenje (volio bi da se varam)
Ovaj Vas predlog bi bio nekakav kompromis sasvim ispravan i za radnike i nas male dionicare.

najvrednije stvari u životu su besplatne


Zar nije Polančec rekao da grad Slavonski brod ne može dobiti nikakve dionice? Tada je bila aktuelna priča sa Opatijom i LRH i gradom Hvarom i SUNH. Država sanira DDJH s našom lovom onda cijena naraste na tržištu i onda se daje 500 000 dionica. Najmanje što se može je klauzula od najmanje 2 godine ne prodavanja kad već toliko žele dionice i imaju pravo!

Ovo mi zvuči kao glas očajnika!
A tu klauzulu nebumo dobili!!!!

Iz dva razloga:

1. Dodjela ovih dionica radnicima temelji se na sudskoj odluci kojom se potvrđuje pravo djelu radnika da upisuju dionice pod jednakim uvijetima kao što su to činili njihove kolege 93.
2. Njihove kolege su te godine upisivali dionice po tadašnjoj nominali i slobodno su ih mogli plasirati na tržište kako su htjeli.

Drugim riječima, pravo koje se traži (i koje su dobili!) jest da se dionice upisuju po važećoj nominali (danas je to 100 kn, a onda je bilo 100 DM) i da se s njima slobodno raspolaže kao što se moglo i onda.

O tome je li ovakva odluka poštena neka svatko sam prosudi, ali ono što je bitno jest to da je ona u duhu zakona.

Naša pravna država je počela funkcionirati. [smiley2]

Što smo htjeli to i imamo.

P. S.
Prva rečenica s kojom počinje studij prava jest:
Pravo i pravda su dvije sasvim različite stvari. [smiley6]

La vita e bella!

Iz dva razloga:

1. Dodjela ovih dionica radnicima temelji se na sudskoj odluci kojom se potvrđuje pravo djelu radnika da upisuju dionice pod jednakim uvijetima kao što su to činili njihove kolege 93.
2. Njihove kolege su te godine upisivali dionice po tadašnjoj nominali i slobodno su ih mogli plasirati na tržište kako su htjeli.

Drugim riječima, pravo koje se traži (i koje su dobili!) jest da se dionice upisuju po važećoj nominali (danas je to 100 kn, a onda je bilo 100 DM) i da se s njima slobodno raspolaže kao što se moglo i onda.

Ovi radnici ne upisuju dionice pod jednakim uvjetima kao i radnici 93. Prije svega imaju pravo na 743 dionice, dok su radnici 93. mogli kupiti najviše 200 dionica, osim toga ih ne plaćaju po nominalnoj cijeni.

New Report

Close