DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


sta, ni danas nista od ugovora s kuvajcanima. dosta je vremena proslo od kad su otisli a o nikakvim ugovorima ni rijeci. sve mi se cini da nece biti tih tolko najavljivanih ugovora s kuvajcanima. jos jedan posao propao. a steta. vrlo perspektivna firma, ali nazalost poslovi donose zaradu, ne perspektiva.

Društvo, zaboravljate na osnovnu stvar. Bili ugovori podpisani ili ne, radi se o vojnoj (povjerljivoj) materiji. Ne mislite valjda da je naručitelju u interesu da se to objavi na sva zvona a dobro znamo koliko jedan drugom iza leđa prati takve stvari i promjene u obrambenoj/napadačkoj sposobnosti određenih zemalja. Prema tome bolje da malo drugačije uzmemo pristup toj temi……..Jedno je sigurno. Više o tome znaju oni koji će sada kuovati od onih koji prodaju dionice!
P.S. Pogledajte šta su sve samo radili nama slovenci na telefonima pa zamislite šta onda sve mogu i rade ostale zemlje koje imaju stvarno love i suvremena sredstva (satelite i sl.) za takve aktivnosti
[smiley8]

marcello

Malo me čudi da se olako bacaju prognoze glede kretanja cijene i ponašanja branitelja,mene zanima jel bio ovakav ili sličan scenarij prije ne nekoj dionici?
Neprihvatljivo mi je jednostavno da se dionice (u tolikoj količini) prebace na branitelje a da Vlada ne stavi neki rok do kad se ne smiju prodavati,jer teoretski bi onda cijena mogla pasti na 50kn!
Ne zna Polančec koliko će branitelji prodavat i kada ali zna koiko je cijena na tržištu i koliko će dionica “podijeliti” i narvno da je svjesan da su mnogi ulazili i po 300 kuna.

Novac je kisik burze!

Mislim da neki ljudi ovdje ne kuze jednu bitnu stvar, a to je da branitelji ipak nisu dobili dionice, nego su ih morali platiti oko 20000 kuna, ma koliko to malo bilo. Jako sumnjam da je itko od njih dao iz djepa toliko novaca a da ipak nije pogledao o cemu se radi i kako firma stoji. Vrlo vjerojatno ce neki od njih prodati 10-20 dionica da si malo pokriju dugove, ali rijetko koji ce bas odmah siknuti svih 700 na burzu. A taj i ako stavi, to nece nikako utjecati na dugorocnu perspektivu, naprosto ce biti prilike za jeftin dokup. Ali zivi bili pa vidjeli. Kako god se na kraju stanje razvijalo, svi osim panicara ce biti u plusu, neki vise neki manje.

eto. branitelji ovo, branitelji ono…panika na sve strane, na kraj ništa. Fondovi kupuju po ovoj cijeni i nitko se ne pita zašto? nitko da zaključi da cijena ne ide dole jer ona to ne ide u prilog fondovima ili je ipak po strani nešto treće? ah da….5. veljače ove godine je već dobilo 350 branitelja dionica i jel su rasprodali ????? jel itko vidio da se cijena strmoglavila?? ne narasla je i preša granicu 200….i tako opet ista priča i sa ovim…vau vau vau i eto nas perko 300….i da…zaboravih ako već netko nije postao…ali stara vijest:

Đuro Đaković će servisirati tenkove za Kuvajt a s partnerima iz Srbije i Crne Gore ugovara i nove

Zbog odličnih borbenih karakteristika u pustinjskim uvjetima, tenk M-84 AB, poboljšana verzija ruskog M-72 koja se pod oznakom M-84 proizvodila u Jugoslaviji je u kuvajtskoj vojsci dobio naziv “pustinjska lisica”. Uz vrlo snažan top kalibra 125 mm kojim upravlja računalo, snažan motor koji mu daje priličnu živahnost, nisku siluetu i sve ostalo što imaju tenkovi nove generacije, ima i solidan oklop od specijalnog titanskog čelika kakav se koristi na ‘nosu’ ruskih podmornica i ne proizvodi se na zapadu (NATO ga uvozi iz Rusije…). Vojni stručnjaci smatraju M-84 odličnim ratnim strojem za pustinjske uvjete jer se dobro pokazao u Zaljevskom ratu (M-84 je koristila 35-ta Kuvajtska oklopna brigada ‘Fatah’).

Tenkove M-84 je kuvajtskoj vojsci dala Jugoslavija u zamjenu za naftu. Po nekim izvorima Kuvajt ima oko 200 ovakvih tenkova, dio su preprodani polovni ruski tenkovi a dio je proizveden u Đuri Đakoviću iz Slavonskog Broda u okviru projekta jugoslavenske vojne industrije pod nazivom “Kapela”. Đuro Đaković je od početka osamdesetih, zajedno s preko 50 glavnih kooperanata i mnogo sitnih, proizvodio poboljšani ruski M-72 pod nazivom M-84. Tenk M-84 proizveden u Specijalnim vozilima Đ.Đ. oplemenjen je opremom (računalni sustav za upravljanje vatrom, komunikacijski sustavi, sofisticirana elektronička oprema i slično) porijeklom iz zemalja NATO-a i postao je ubrzo pravi izvozni hit. Kasnije je razvijen i tzv. lovac tenkova pod nazivom Degman – lagani i brzi tenk koji izgleda izvana kao M-84, ima isti top ali vrlo tanak oklop pa služi za ‘plašenje’ i operacije uništavanja tenkova iz zasjede uz brzo premještanje (živahniji je od M-84 zbog bitno smanjene težine). No početkom ’90-tih je došlo do raspada Jugoslavije i rata pa se raspao lanac proizvodnje ovih tenkova.

Prema nekim informacijama modernizacija oko 150 tenkova M-84 AB za Kuvajt u Đuri Đakoviću otvara mogućnost ugovaranja gradnje novih tenkova za naručitelje iz Kuvajta na čemu bi surađivale vojne industrije Srbija, Hrvatske i Crne Gore. Ni jedna od država bivše Jugoslavije nije sposobna samostalno realizirati takav projekt jer je proizvodnja bila raspršena po cijeloj bivšoj SFRJ. Srbija je prije tri godine napravila tenk na bazi M-84 koji je testiran i u kuvajtskoj pustinji. No zaključilo se da taj tenk, sastavljen od dijelova uvezenih iz Rusije i Bjelorusije, ne zadovoljava i nije isplativ. Ni Đuro Đaković ne može samostalno proizvoditi tenkove bez uvoza dijelova. Ako dođe do sklapanja ugovora, u tom bi poslu mogle sudjelovati uz Đuru Đakovića i neke tvrtke iz Hrvatske i one iz Srbije poput Zastave iz Kragujevca, Remontnog zavoda iz Čačka i Aluminjskog kombinata iz Podgorice u Crnoj Gori. Time bi se glavni moduli projekta “Kapela” opet povezali.

Budućnost će pokazati hoće li se i nakon razdvajanja republika bivše Jugoslavije suradnja vojne industrije nastaviti.

i onda nek se javi i jedan ozbiljniji investotor i pita kaj sa braniteljima? ccc…ništa….fondovi kupuju, cijena ide gore.


Ne zna Polančec koliko će branitelji prodavat i kada ali zna koliko je cijena na tržištu i koliko će dionica “podijeliti” i naravno da je svjesan da su mnogi ulazili i po 300 kuna.

A možda oni žele napraviti fondovima dobru klimu za jeftini dokup. Netko je negdje na drugom forumu spominjao da je Fima bila ljuta zbog malog broja dionica na burzi i da ne može dovoljno skupiti da može biti u što većem postotku u vlasništvu u Đuri te je stoga hjela izaći iz Đure ali evo ovakvu priliku sada dobiva za puno veći postotak u vlasništvu u Đuri.


i ja znam kako ti ljudi razmišljaju, imao sam čak i priliku uzet neke pakete, po 100 tisuća kuna,,ali jednostavno nisam, iz nekog principa i još nezam ni sam

Gledaj to s druge strane, oni koji te pakete plaćaju 100.000,00 HRK vjerojatno znaju šta kupuju i neće s njima rušiti cijenu. Dakle, što bolje radi “Slavonskobrodska burza” to će manje padati cijena. Što bi značilo, kupuj što više i što jeftinije, bolje za tebe, bolje za sve nas, a oni koji ti žele prodati, ako ne prodaju tebi prodat će nekom drugom po istoj cijeni.

Da se ispravim u djelu “bolje za sve nas”. Htio sam reći bolje za sve nas koji više nemaju keša za eventualni jeftiniji dokup. [smiley5]

P.S. za sve one koji će mi sada početi objašnjavati kako ne postoji burza u Slavonskom Brodu i kako je jedina prava burza ova u ZG napominjem da sam upoznat s tim, da sam zbog toga i stavio navodnike.

Zanimljiv članak u novom LIDERU – 17. stranica:

“Podjela dionica DDJH branitreljima ruši cijenu dionica”

Budući da prodaja dionica podjeljenih braniteljima nije vremenski ograničena , na tržištu dolazi do inflacije dionica Holdinga, zbog čega im cijena pada. To je zgranulo 1500 malih dioničara koji kontroliraju 15-ak % tvrtke.

Unatoč aferi Maestro, potvrdio je Kukavica, potpisivanje ugovora s braniteljima o kupnji dionica prema povlaštenim uvjetima nastavlja se.
——————————————————————

ovo su samo neki djelovi texta , pa koga više zanima neka kupi lider.
[smiley11]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Evo još nešto zanimljivo iz ustig teksta što do sada nije bilo spominjano:

Prihvati li HFP zahtjeve svih 1000 branitelja koji traže upis prema povlaštenim uvjetima , u njihovim će se rukama naći oko 23% holdinga ( fond je do sada odobrio oko 682 braniteljska zahtjeva , a svaki od njih dobiva po 748 dionica). ”

______________________________________________

Dakle do sada je bilo riječ o 682 zahtjeva koji su već odobreni, a iz ovoga teksta se vidi da postoji realna šansa da fond odobri svih dodatnih 300 -tinjak zahtjeva što bi činilo ukupno oko 750 000 dionica bez ograničenja prodaje. [smiley8][smiley8]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

evogaopet to smo sve progutali u zadnjih 10 dana i prošli sve scenarije. daj nemoj bit tolko naporan onaj ko oće nek proda ko neće nek ne proda i bok. za nekih 1o-15 dana će se vidjet rasplet pa ćemo onda komentirat.ja još uvjek mislim da je ovo namještaljka stoljeća ali ako i nije nadokupit ću i to je to. đuro će do kraja godine porast ko i sve na našem tržištu tako da nema straha

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Evo još nešto zanimljivo iz ustig teksta što do sada nije bilo spominjano: ” Prihvati li HFP zahtjeve svih 1000 branitelja koji traže upis prema povlaštenim uvjetima , u njihovim će se rukama naći oko 23% holdinga ( fond je do sada odobrio oko 682 braniteljska zahtjeva , a svaki od njih dobiva po 748 dionica). ” ______________________________________________ Dakle do sada je bilo riječ o 682 zahtjeva koji su već odobreni, a iz ovoga teksta se vidi da postoji realna šansa da fond odobri svih dodatnih 300 -tinjak zahtjeva što bi činilo ukupno oko 750 000 dionica bez ograničenja prodaje. [smiley8][smiley8]

ovo bi mogla biti i dobra vijest.cijena če iči prema dole ako branitelji odluče rasprodati pa je ok za dokup.ako odluče držati imamo up.sve u svemu trebat če puno strpljenja i živaca.kao i do sada[smiley2].mada mislim da če večina biti za rasprodaju.pa ljudi su u dugovima.ali kad se stabilizira e onda-nebo nam je granica[smiley2]


evogaopet to smo sve progutali u zadnjih 10 dana i prošli sve scenarije. daj nemoj bit tolko naporan onaj ko oće nek proda ko neće nek ne proda i bok. za nekih 1o-15 dana će se vidjet rasplet pa ćemo onda komentirat.ja još uvjek mislim da je ovo namještaljka stoljeća ali ako i nije nadokupit ću i to je to. đuro će do kraja godine porast ko i sve na našem tržištu tako da nema straha

Kolega ako imate problema s prenošenjem djelova članka koji je BTW današnjeg datuma, tu vam ne mogu pomoći.

Uostalom u ovome članku se spominju i neke nove mogućnosti a to je da bi moglo biti još dodatnih 250 000 dionica u opticaju, osim onih 500 000 već odobrenih.

Stoga nemojte biti nervozni, jer ovo je ipak mjesto gdje se između ostalog i prenose vijesti, te se komentiraju iste.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

branitelji su dobili 350 u prvom krugu i 682 u drugom krugu,dionica Đakovića koji su sanirali porezni obveznici,,,,pa koliko ima tih branitelja,,,,možda više nego slavonaca..

evo tu me država zajebala dvaput

sad se već priča da ih ima još,, pa moguće da u našoj državi podjele i 120% dionica Đakovića,,,možda i moje uzmu koje sam platio preko 200 kuna po komadu i dat braniteljima….

New Report

Close