DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 14:10
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
23,00
115
5
23,00
25,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


zare, 15.06.2007. u 15:59
rogi:
” Glupih li razmišljanja. Tko računa da će 500 000 dionica direktno na tržište taj slobodno mogu reći da nije normalan. Pa što je sa vama ljudi? Što vi mislite da ako i branitelji dobiju te dionice, što još nije sigurno,da su oni budale pa će krenut sve u šesnaest i prodavat. Moš mislit. smiley1 “

a nego šta su nego *** obrisano ***… čim skuže kako se to može prodat, odmah će prodat’… veći dio njih…
[/quote]

Mislim da danas ima puno više informacija i znanja među ljudima o dionicama. Kad je privatizacija krenula mnogi su prodali čim su mogli, ali mislim da danas više nije jednaka situacija. Mislim da će, ukoliko je priča o dionicama za branitelje istinita, vjerojatno sve ovisiti o tome otkud ljudima novac za dionice i kad će im novac zatrebati. Na kraju krajeva i ljudi koji su kupovali dionice INAe nisu bili burzovni gurui pa nisu prodali čim se cijena podigla… Vjerujem da će biti ljudi koji će odmah htjeti prodati ali dobar dio neće.
A ona kalkulacija objavljena u članku je za radnika sa 20g. staža, vjerojatno neće imati svi jednaku cijenu pa time ni profit…

ej ljudi? evo bas danas citam, valjda dolazi neki FUL bogati sheik iz neke arapske drzave pune para koj ce od djure kupovat tenkove za svoju zemlju ko blesav. prica se o miliardama eura! i uz to prica se nesto da vlada treba kupit neka oklopna vozila od djure ako zeli u NATO, a tu su tisuce miliarda eura u pitanju! vidim bas je djuro pao 10%, pa oni koji jos nisu culi te vjesti ovo je prava prilika za dokup! ovo je sad badava, procjenjujem da ce djuro vrijedit 1000 kn za godinu dana, a za 5 godina 100 000 po dionici. Samo malo sam mutav, i nije mi jasno zasto se svi fondovi iskrcavaju ko blesavi kad ova dionica tako puno vrijedi. bah, sigurno jos nisu culi za dobre vjesti oko djure, ali kad cuju, samo nebo je granica! fondovi opcenito sporo reagiraju, cuo sam to od mog jako pametnog prijatelja koj mi je rekao da kupim djuru na 300, ali ja sam bio pametniji pa cu kupit sad na 250!

knish:

Jes, nakon kiše dolazi sunce, ali kad pada kiša skupljaš vodu [smiley2]
Samo sada dolazi 650 novih igrača sa pola milijuna dionica kupljenih po 30kn. Naravno da će biti onih koji će dionice čuvati, ali garantirano će svi za početak prodati po 100-tinjak komada da namire ulog za koji pretpostavljam da je dijelom financiran kreditom (privatnim) – i samo to je 65,000 dionica koje će se pojavljivati na prodaji narednih dana.
Ja moram priznati, istresao sam se po 253, sa prosječnim ulazom oko 190 i mislim za sada da nisam pogriješio, planiram kupovati opet u rangu 200-220 ako se za to pokaže prilika. Još da nisam dokupljivao nakon GFI na 300… [smiley6]

ako si uvjeren da će branitelji dobivati po 30 kuna, i da će to biti rasprodaja, zašto bi onda kupovao po 200-220?? sam sebi si kontradiktoran…..


Kolega, ovo je već bila rasprodaja, a kamo li 200 do 220kn,
osobno mislim da neće ispod 200.
Ne uviđam kontradikciju

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

SLK:

MIslim da će se današnje Đurine kućne čarolije, epizoda: Kao preplašiti kokošku, završiti tu oko 250.

prije ispod 240….

Zadnja 249,98 Mislim da sam ipak bliži. [smiley1]

(Nije mi bilo lijeno prekopavat postove da nađem)[smiley2]

No respect


lovac, 15.06.2007. u 16:08
rogi:
” Glupih li razmišljanja. Tko računa da će 500 000 dionica direktno na
tržište taj slobodno mogu reći da nije normalan. Pa što je sa vama
ljudi? Što vi mislite da ako i branitelji dobiju te dionice, što još
nije sigurno,da su oni budale pa će krenut sve u šesnaest i prodavat.
Moš mislit. smiley1 “

a nego šta su nego *** obrisano ***… čim skuže kako se to može prodat, odmah će
prodat’… veći dio njih…
[/quote]

A da ih netko malo uputi u posao da vide kako mogu to sve poduplati kroz vrijeme onda ih ne bi prodavali,onda bi sigurno svatko ostavio neku količinu dionica.

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

evogaopet:

SLK:

MIslim da će se današnje Đurine kućne čarolije, epizoda: Kao preplašiti kokošku, završiti tu oko 250.

prije ispod 240….

Zadnja 249,98 Mislim da sam ipak bliži. [smiley1]

(Nije mi bilo lijeno prekopavat postove da nađem)[smiley2]

Svaka čast kolega pravi si prognozer [smiley2] usuđuješ li se reći gdje će se stabilizirati idući tjedan??[smiley1]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


Nakon ove famozne vijesti u Vjesniku nekih 50-ak novih stranica na ovoj temi je ispisano. Većinu sam letimično pogledao da dobijem okvirnu sliku i znate što sam zaključio: da većini preiod ulaganja dulji od mjesec – dva nije zamisliv. Što vam je ljudi, smirite se, valjda znate zašto ste kupovali ovu dionicu, valjda imate neki zacrtani target na dionici i valjda ste spremni čekati koliko god treba da dionica dođe na vaš target. Ili ste kupovali tek tako, jer vam došlo, čuli ste za neki BOV, nešto, pa ajmo to uzeti na mjesec dva i to je to. Ovakvu paniku odavno nisam vidio. Pa što i da branitelji dobiju dionice? Vi stvarno mislite da će se odmah 600 branitelja za koji tjedan naći u nekoj brokerskoj kući i slavodobitno, odjednom pustiti sve svoje dionice na prodaju? Ja mislim da neće, mislim da će neki te dionice držati godinu, dvije, pa će ih onda prodavati, kada će DDJH vjerojatno vrijediti više. Ispada da ti ljudi do sada nisu živjeli, da nisu bili u stanju kruh kupiti i da su im te dionice sada došle kao rješenje egzistencijalnog pitanja, da će napokon prvi put u životu pošteno ručati? Ne kužim, možda sam u krivu. Jasna mi je nelagoda nakon objave te vijesti, ali ovakva panika, pa kao da se svijet srušio. Da još jednom ponovim: mislim da je glavni razlog panike što većina nije spremna svoje dionice držati u portfelju dulje od mjesec – dva.

Jedan od razumnijih postova, a ujedno i najrealniji, s tako punoooo istine.
Osobno, nemam namjeru tako brzo prodavati Đuru, jer baš i nema previše relativno podcijenjenih firmi s pozitivnim QFI i tolikim potencijalom, .
Inače, možda sam nešto propustio, ali nisam našao da je netko pisao o mogućim zajedničkim poslovima 30-ak hrvatskih firmi sa kragujevačkom zastavom, a među njima je i DDJH.
Zna li netko nešto tome?

Vaš link


evogaopet, 15.06.2007. u 16:23
rogi:
” Glupih li razmišljanja. Tko računa da će 500 000 dionica direktno na tržište taj slobodno mogu reći da nije normalan. Pa što je sa vama ljudi? Što vi mislite da ako i branitelji dobiju te dionice, što još nije sigurno,da su oni budale pa će krenut sve u šesnaest i prodavat. Moš mislit. smiley1 “

a nego šta su nego *** obrisano ***… čim skuže kako se to može prodat, odmah će prodat’… veći dio njih…
[/quote]

Mislim da je jako bezobrazno nekoga tko će prodati dionice po cijeni 5-10 puta većoj od kupovne nazivati budalom!!

Kladim se kolega da bi i ti prodao dionicu da ti naraste 5-10 puta u nekoliko dana bez razmišljanja!

Uostalom većina tih ljudi neće prodavati zato jer ne znaju da će to u budućnosti vrijediti više, nego zato što oni ne mogu povraćati dugove i poplaćati račune u budućnoti – već to moraju učiniti danas !!!

Zato kolega bilo bi lijepo od vas da razmislite prije nego zaključite da su to budale. [smiley5]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

kolega SLK, ja se danas nisam usudio prognozirati ništa. ali vidim da vama ide odlično – jeste li uspjeli štogod sdejtrejdati? ovo je bio idealna situacija

Hell is Empty and all the Devils are Here


Svaka čast kolega pravi si prognozer [smiley2] usuđuješ li se reći gdje će se stabilizirati idući tjedan??[smiley1]

Ne usudim. Nemam DDJH, danas sam na ovoj temi čisto turistički, jer je bila “tema dana”. [smiley11]

No respect

evogaopet:

Svaka čast kolega pravi si prognozer [smiley2] usuđuješ li se reći gdje će se stabilizirati idući tjedan??[smiley1]

Ne usudim. Nemam DDJH, danas sam na ovoj temi čisto turistički, jer je bila “tema dana”. [smiley11]

onda si trebao platiti barem boravišnu pristojbu ! [smiley1]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

ja delam v djuri i kaj da vam velim, nije nam lahka. place nam kasne puno, a moja jozica me kljuca ko kokoska svaki dan da bi isla na more. ne morem ja tako visega delati. pa sada su mi prisel Stef i rekel mi je da ce kupiti od mene neke dionice, valjda to nekaj vrijedi v zabregu, pa cu mu prodati i remo ja i stefica na more.

New Report

Close