DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

quote=vorda]
Goran8: ” Neki imaju kredibilitet pisati o DDJH a neki nemaju, posudiite sami. ” Ti si na onom drugom forumu lijepo i argumentirano objasnio zbog čega bi cijena Đure trebala rasti. Evo samo nekih od argumenata : “trebalo bi”, “moglo bi”, “ima velikih šansi”, “za pretpostaviti je”, “realno je za očekivati” itd.itd.[smiley2]. Koga zanima nešto više neka pogleda na Moj novac forumu.. Pozdrav
[/quote]

Sve što si ovdje naveo točno je, jer se postojeće stanje temelji na teoriji očekvianja, a ne na stvarnim fundamentima, isto kao i kod 30% – 50% ostalih dionica u RH.
Fundamentalna analiza ove dionice nije u prvom planu već očekivanja stvarnih predstoječih događaja.
Moj osvrt na forumu mojnovac nije analliza stanja već analiza potencijala DDJH.
Nakon izvešća za 2006 možemo i o fundamentima.

P.S
Sve što ima P/E veći od 15 max- max 30 se smatra skupom dionicom a sam zanaš da na ZSE 80 % dionica ima P/E veći od 50 i book veći od 2 ili 3, skoro sve dionice osim brodara ( pogledaj tankersku plovidbu) su fundamentalno precjenjene uklučujući i INU koja se trži u Londonu.
RH tržište kapitala je tržište očekivanja i tako će biti u narednih 2-3 godine ili do prve velike korekcije,
Tek nakon ulaska u EU fundamenti će biti jedno od glavnih mjerila ulaganja u tržište kapitala. do tada se trebamo prilogoditi situaciji.

P.S.
Znam da si i ti ušao u Vupik na temelju očekivanja a ne na temelju fundanenta

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Sve što ima P/E veći od 15 max- max 30 se smatra skupom dionicom a sam zanaš da na ZSE 80 % dionica ima P/E veći od 50.

Šta fali kod P/E 40, 50 , ako firma naraste 50% u godini ? [smiley11]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

ili poveca profit 300% (pogledaj FI Varteksa)
a sve firme (vise/manje) u hrvatskoj povecavaju profit oko 20% godisnje, to je upravo ono sto se ocekuje. osim INE, ali njoj su ljepo naplatili neispunjavanje ocekivanja, u Londonu i ovdje.


Ma taj đuka stvarno ima perspektivu svima je to jasno,ali jedna stvar mi nikako nije jasna.Kako da ta dionica ne zanima fondove naših velilih banaka kuji su trenjutno puni love.Unutra ih je bilo samo 5 u top10. equity, breza, maximum, lucidus, validus. problem je u tome što su svi fimini. ZAŠTO samo fima ? zašo nema inters ovih najvećih PBZ , Erste, Zaba,Riffiesen .Samo mi sitnog zuba i fima.
Vidiš o tome pričam ne pale se veliki na galamu.
Objektivno mislim da nas je sve malo uzela euforija oko našeg đure.

ponavljaš jedno te isto ko papagaj. ja ću ti odgovoriti. Zato što su na 1,2,3 i 5 mjestu državne institucije što iznosi oko 75 % firme. Na ostalim mjestima je PBZ, Fima, sam Đuro Đaković, HPB i Breza. A svakog dana može iskrsnuti neki novi fond umjesto PBZ, možda i bolji fond.I što bi ti sad htio. U rukama malih dioničara možda nema više od 5 %( ovisi kako izgleda dalje od 10 mjesta ali sigurno ima fondova) . A mi nećemo prodavati osim nekih sa drhtavim rukama a takvih je sve manje. I neću ti više odgovarati, bolje da ideš spavati nego što pišeš neargumentirano.

našao firmu imala p/e 250 i tržila se ko luda, danas joj je p/e ispod 10 kad su je preuzeli stranci…a i cijena nije pala,, to je samo jedan od pokazatelja, ali ništa ne mora značit, uistinu


Sve što si ovdje naveo točno je, jer se postojeće stanje temelji na teoriji očekvianja, a ne na stvarnim fundamentima, isto kao i kod 30% – 50% ostalih dionica u RH. Fundamentalna analiza ove dionice nije u prvom planu već očekivanja stvarnih predstoječih događaja. Moj osvrt na forumu mojnovac nije analliza stanja već analiza potencijala DDJH. Nakon izvešća za 2006 možemo i o fundamentima.

Pa to je ono o čemu ja već mjesecima govorim, ali me nitko ne čuje. Nedvojbeno je da Đuro ima potencijala, ali ako i samo “AKO” se poklope neke okolnosti. Za sada je to samo skupa dionica sa lošim fundamentima ili, drugačije rečeno, dobra dionica-loše poduzeće. Tim više iritiraju me nebulozne izjave o astronomskoj vrijednosti dionice, a da nitko ne zna o kakvim poslovima se radi i kakav bi profit eventualni posao trebato donijeti. Znači lupa se bez veze.
Veliki problem, barem za mene, je u tome što narod čeka ta “buduća događanje” več više od godine dana, ili od kada je dionica bila na 100 kn, a ta velika očekivanja nikako da se ostvare i ne zna se kada će se ostvariti. osobno vjerujem da se pitanje BOV-ova neće rješavati za mandata sadašnje vlade. Pa i Sanader je danas na TV izjavio da se velike stvari ne rješavaju prije izbora. Pritom je mislio na obvezno srednjoškolsko obrazovanje, ali … what ever, pismenom jasno.

Ja, za razliku od većine drugih, ne mjenjam retoriku zavisno o tome da li imam ili nemam dionicu u svome portfelju. Ono što govorim danas, govorio sam uvijek i iza toga stojim. Trenutno imam ovu dionicu i želja mi je da na njoj zaradim, ali da zarada ne bude efekat naivnog navlačenja nekih od članova ovog foruma nego efekat dobrog rada uprave DDJH.

Pozdrav

je li zna netko kada nam stiže šeik, lipanj je pred vratima?

Hogar vozi Volvo

quote=vorda]
Trenutno imam ovu dionicu i želja mi je da na njoj zaradim, ali da zarada ne bude efekat naivnog navlačenja nekih od članova ovog foruma nego efekat dobrog rada uprave DDJH. Pozdrav
[/quote]

Drago mi je da i ti vjeruješ u sretan ishod ove priče, ovo je dobra dionica i perspektivna firma samo treba biti strpljiv, ni ja ne volim navlakače i navijače, zato su ovakve diskusije dobrodošle.
Sreli smo su u PTKM, ja sam još uvjek tamo , vjerovao sam u nju i kad je bilo najteže i sa minusom od 25%. (sjećaš se 11 mjeseca prošle godine) pa je danas situacija više nogo dobra.
Strpljen = spašen.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Djurin forum mi počinje ličiti na……
“gdje si bio, nigdje….šta si radio , ništa…”

Ma pustite jadnu dionice da raste…..odite raditi nesto drugo…………..[smiley2]

[color=blue]Paaaa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol...pa po lojtrici gooorrr i doooollll...........[/color]


… Tim više iritiraju me nebulozne izjave o astronomskoj vrijednosti dionice, a da nitko ne zna o kakvim poslovima se radi i kakav bi profit eventualni posao trebato donijeti. Znači lupa se bez veze….

vorda to što na forumu nema, a koliko vidim niti sam nisi napravio projekcije zarada od navedenih mogučih poslova ne znaći da takve analiza nepostoje. To što i sam imaš dionice DDHJ a ako nisi radio nikakve analize dovodi me do zaključka da se povodiš za običnim špekulativnim ulaganjem pa su mi i tvoji postovi onda logičniji (bez uvrede jer kada ulažeš bez ikakve analize tvoji zaključci su potpuno logični i očekivani).

Vorda točno kaže – lupa se bez veze.
Isto tako imam dojam da neki fundament zamišljaju kao zlatne poluge. Pa čak zlatnim polugama cijena jako oscilira. I naravno, mi smo još u post-tranziciji. Ovdje je valorizacija čist nekaj drugo.

[color=black][/color]

Pitajte Busha, buš ili nebuš!

marcello

New Report

Close