DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 17:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
26,00
130
5
23,00
26,00
13,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nagasaki
cekam od 2008, pa ako sam tako dugo cekao pricekat cu jos i par dana da vidimo i sluzbeno.
Ako ce biti osnove za utuzenje prvi sam koji ce dati punomoc odvjetniku.
Sve ostalo sto ste naveli stoji, osim za Marica. Iako drzi kljuceve blagajne, nema on tu moc da urgira bilo sto po pitanju holdinga.

Mark85
pogledao prilog i nakon samo par sekundi i nekoliko recenica vidi se da je to sve mlitavo. Nema tu zara, borbe, htjenja za pravi preokret.
Takodjer kada cujete nekoliko recenica,, ovo nam je zadnja sansa,, ,,cekamo novu dokapitalizaciju,, ,, mi moramo pronaci strateskog partnera,, itd itd, jasno je da ovo ne drzi vodu.
Bio u puno kompanija, ali kada imate takvu situaciju koja je kao ova u prilogu, uvijek se desilo najgore.


Ovo je politicka igra ionako…

Ukratko – Slavonija nosi HDZu cca. 25% mandata u Saboru… Go figure onda sto ce se desiti sa jednom od najvecih firmi u Slavoniji i da li ce HDZ dopustiti da propadne i izgubiti glasove iz Slavonije… Nema ovo veze sa ekonomijom…

Nakon što je HDZ 30 godina sponzorirao i upravljao uništenjem ĐĐa, ti pitaš mogu li si dopustiti da ostaci ostataka ĐĐa propadnu? Mogu, jer im se neće dogoditi ništa. Slavonija će i dalje slijepo glasati za HDZ.


Ovo je politicka igra ionako…

Ukratko – Slavonija nosi HDZu cca. 25% mandata u Saboru…

zato će ovim kreditom održavati đuru na životu još 8 mjeseci do novih izbora, a onda ga pustiti u stečaj jer računaju da će se do idućih izbora za 4 godine sve zaboraviti

…..propao GAJ Slatina sa 1500 zaposlenih pa nikome ništa, HDZ ostao na vlasti u VPŽ, propao i DIK Đurđenovac sa 2 500 zaposlenih, pa isti slučaj,…ima toga za nabrajati ….ništa se bitno neće desiti i ako propadne DDJH…žalosno ali tako to kod nas ide…

…ništa nama tih 25% na znači u Slavoniji, svi političari iz Slavonije koji odu u Zg zaborave Slavoniju čim prođu Viroviticu…..

Nisu proizvodili ništa zadnja tri mjeseca, kredit od 150 mil. kn jedva da može pokriti to razdoblje a kamoli zaduženje do tada. Ludilo…


Nisu proizvodili ništa zadnja tri mjeseca, kredit od 150 mil. kn jedva da može pokriti to razdoblje a kamoli zaduženje do tada. Ludilo…

Čim im tih 150 milijuna sjedne na račun istog trena će ih netko od vjerovnika ovršiti za taj iznos i opet će biti u istim gov.ima.

Ne bih rekao da ce opet biti u istim g***** jer koji je onda smisao kreditnog zaduzenja od 150M HRK ako se njime u prvom koraku ne deblokira Djurin ziro racun? Ocekujem da ce nova Uprava sa obavljacima koji su blokirali Djuru dogovoriti reprogram postojecih dospjelih obveza prema dobavljacima i to na nacin da ce se sa ovih 150M HRK podmiriti dio dospjelih obveza s najvecim danima kasnjenja a da ce se ostatak dospjelih obveza podmiriti sredstvima na osnovi realizacije tri ugovora koja su trenutno aktivna.
Bilo bi mi suludo da nakon dogovora sa dobavljacima Djurin ziro racun ponovo bude blokiran jer za to po meni u ovom trenutku nema potrebe. Da ima potrebe, novi kredit ne bi bio 150M HRK vec 250 ili 300M HRK, ovisno o tome koliko trenutno iznose kratkorocne obveze.

Ako se ne varam, Specijalna vozila proizvode vagone koji cine ogromnu vecinu posla kojeg Djuro radi i izvozi na zahtjevno EU trziste (Njemacka i Francuska) a nemojmo zaboraviti da Specijalna vozila imaju ugovorenu izradu i isporuku 13 Patria vrijednih 26M EUR odnosno 192M HRK koje su trenutno na “ledu” i to samo zbog dinamike isporuke koju uvjetuje strani narucitelj. Dakle, posla sa Specijalna vozila itekako ima, pa mi se u tom kontekstu gasenje Specijalnih vozila cini suludim.

Naravno da nece niti mogu osobno odgovarati jer davanje drzavnog jamstva za kredit tvrtki kod koje je drzava ujedno i dionicar nije kazneno djelo. Tom logikom bi svi dosadasnji premijeri i svi clanovi svih Vlad RH trebali zavrsiti u zatvoru uz oduzimanje osobme imovine za sva do sada izdana i naplacena drzavna jamstva. Trenutno od toga nula bodova ali vrijedilo bi razmisliti o tome za buducnost :-))

do 5,50 kn prodaje se preko 26.000 dionica pa izgleda da uz fond mnogi žele van bez obzira što će im vlada dati 150 milja kredita za preživljavanje (do izbora?)

New Report

Close