DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ministar Horvat: ‘Plaća za 10. mjesec će biti sljedeći tjedan! Do kraja godine plan financiranja!’

Objavljuje Radio Slavonija u Ponedjeljak, 2. prosinca 2019.

Koja blamaza i jad s danasnjeg posjeta ministra tvornici


Ministar upravo u temi dana koristi izraz "POCETAK restrukturiranja u ĐĐ".
OMG

Govori o financijskom restrukturiranju koje zapravo do sada nije napravljeno. Bio je onaj pokušaj dokapitalizacije prije 2 godine… Ovo je bio važan dan za budućnost ĐĐ. Potvrđeno je međufinanciranje vagona a to je po meni najvažnije za srednjoročnu stabilnost društva. Siguran sam da ide i Bradley 2020 i nekoliko novih Patrija a to je samo po sebi strašan posao za odraditi. Izričito je navedeno da stečaj nije opcija.

Jao, i ova stetocina Klaus se nakalemio u pricu…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Klaus/Horvat…Ma sjajno. Sad sam vec optimist. Da ti propada firma i imat dzoker zovi, zar ima netko kome ovaj par nebi bio prvi na listi?
Prvo sam mislio da ce Horvat biti sam. A onda jos i ovaj bonus. Ni djedu mrazu se nisam tako obradovao kad sam vidio tu njusku koja mrzi svaki kapital.

Danas su se u Slavonskom Brodu spominjala i avansna sredstva za Patrije i modernizaciju tenka M84. Do sada je ĐĐ morao angažirati značajna sredstva kao jamstvo za izvršenje posla. Primjerice, plaća za rujan je financirana upravo iz takvih jamstava koja su dana HEP-u (zapravo to je bio Đurin novac a ne novac iz proračuna). MORH može jako puno napraviti s avansnim uplatama jer u tom slučaju ĐĐ dolazi do značajne likvidnosti.

Živi bili pa vidjeli, ali ovi svi likovi mi ne ulijevaji povjerenje ni najmanje, ni ovi sindikati ni ministar..
Žao mi samo ljudi koji će raditi i mislit hoće li biti plaća..


Jao, i ova stetocina Klaus se nakalemio u pricu…

Nije da sam neki ljubitelj lika i djela ali je danas rekao stvari koje su OK. U slučaju ĐĐ nitko nije protiv strateškog partnera, sindikati ga čak i zazivaju.

On je istaknuo kako je izvor financiranja plaća osiguran, ali da blokade na računima, koje su u ovom trenutku u visini 100 milijuna kuna, ne dopuštaju mogućnost da se novac pusti na račun.

– Da bismo završili dvjestotinjak vagona koje sam danas vidio, prema riječima uprave nužno je osigurati minimalno 70 milijuna kuna do polovice travnja. Treća stvar koja je nužna je banka koja će dugoročno pratiti financiranje proizvodnje Đure Đakovića. Hoće li to biti financijski okvir od 20 milijuna eura ili veći, ali da bismo u taj proces uključili jednu od državnih banaka, moramo naći model vraćanja kreditnih aranžmana koje je Đuro Đaković do sada podignuo, a ni jednu od predmjernih rata još uvijek nije vratio – naglasio je Horvat.

https://vijesti.hrt.hr/563231/horvat-trazi-se-pravni-okvir-za-isplatu-place-radnicima-ure-akovica

“…blokade na računima, koje su u ovom trenutku u visini 100 milijuna kuna, ne dopuštaju mogućnost da se novac pusti na račun.”

Pročitajte više na: https://m.vecernji.hr/vijesti/duro-dakovic-ne-moze-funkcionirati-na-nacin-da-svake-godine-u-studenom-trazi-kredite-1363508 – m.vecernji.hr

dakle blokade računa su već na 100 milijuna kuna!…..a još kad krenu raskidi ugovora i naplate po jamstvima, mogao bi se taj iznos drastično povećati….stečaj kuca na vrata i pitanje je trenutka kad će netko morati otvoreno reći da se firmu s ovolikim dugovima i gubicima jednostavno ne isplati spašavati nego ovu poslati u stečaj, a onda radnike opremu i sve ostalo prebaciti u potpuno novu firmu koja bi imala priliku za “clean start”….ovakav igrokaz “spašavanja vojnika Ryana” gledali smo i na uljaniku nedavno…a svi smo vidjeli kako je završilo s time da je uljanik bio nemjerljivo veći i važniji za pulu i državni proračun nego što je ĐĐ za slavonski brod….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kakvo prebacivanje na novu firmu?
Pa to je krađa imovine sadašnjih vlasnika!
Kao i u slučaju Agrokor! To je nedopustivo!
Mogu li ja svoju firmu tako dovest u prezaduženost i onda si lijepo sve prebaciti na novu?
A državi ostaviti da si poreze naplati iz ničega?
I dalje nastaviti raditi kao i prije kao da ništa nije bilo?
Gdje su inspektori?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close