DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Brod je tehičko/tehnološki puno zahtjevniji proizvod od teretnih vagona pa je Uljanik propao jer nije konkurentan. Đuro je očigledno teretne vagone za Francuze radio sa debelim diskontom te sada to dolazi na naplatu. O pokretanju proizvodnje tenkova ( za koga?) je smiješno uopće pomišljati. Samo ljudi koji ne poznaju situaciju u branši strojarskih konstrukcija mogu tu mlatiti praznu slamu. Dobiti kvalitetnog mladog bravara za plaću koju Đuro nudi je isto kao dobitak na lotu. Takva je i razlika između vaših želja i stvarnih Đurinih mogućnosti.

Dakle, da ponovimo treći put.
Svaka nova dokapitalizacija od koga god da dođe ( država ili neki drugi investitor) će od postojećkh dioničara napraviti mlaku vodicu.
Ako vam se to svida, a vi u Đuricu ulupajte svu lovu. Možete se i zafužiti. Banke vam nude nenamjenske gotovinske kredite.

Svatko će sam sebi kreirati bolju budućnost.

La vita e bella!

kodi
ti si naivan! spasit će i đuru kao što su i agrokor novu! ne govorimo o cijeni i dioničarima, nego o tvrtki koja je prevažna strateški da bi smjela propasti! kao i petrica! a male dioničare ko hebe! uvijek bilo i uvijek će biti! na ljepši ili ružniji način sa istim rezultatom: mali puše!

Mislim da će dokapitalizacija biti po najmanje 4 puta većoj tržišnoj cijeni od sadašnje, barem 20 kuna.


kodi
ti si naivan! spasit će i đuru kao što su i agrokor novu! ne govorimo o cijeni i dioničarima, nego o tvrtki koja je prevažna strateški da bi smjela propasti! kao i petrica! a male dioničare ko hebe! uvijek bilo i uvijek će biti! na ljepši ili ružniji način sa istim rezultatom: mali puše!

Firma nije “prevažna strateški”.. Tvrtku je sama država maknula sa spiska strateških firmi i firmi od posebnog interesa za RH

Ovo je važeći spisak.

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_08_71_1450.html

Šteta da je moderator pobrisao ovu zadnju prepisku između Dunlopa i mene.
Za mnoge bi mogal biti poučna.
Valjda je moderator procijenio da je bila previše osobna.

U svakom slučaju, kolega Dunlop mi je postavio jedno konkretno pitanje.

Ono glasi: Postoji li neka potencijalno dobra dokapitalizacija Đurice?

Moj ogovor na to pitanje je vrlo jasan: Za postojaće dioničare takva dokapitalizacija NE postoji.

La vita e bella!

Hitna injekcija za Đuru Đakovića, Vlada jamči za 70 milijuna kuna


Šteta da je moderator pobrisao ovu zadnju prepisku između Dunlopa i mene.
Za mnoge bi mogal biti poučna.
Valjda je moderator procijenio da je bila previše osobna.

U svakom slučaju, kolega Dunlop mi je postavio jedno konkretno pitanje.

Ono glasi: Postoji li neka potencijalno dobra dokapitalizacija Đurice?

Moj ogovor na to pitanje je vrlo jasan: Za postojaće dioničare takva dokapitalizacija NE postoji.

Pitanje je konkretno ali odgovor nije. Ja u tvom stilu na to mogu odgovoriti da takva dokapitalizacija POSTOJI i sta bi to znacilo? Apsolutno nista, isto kao odgovor da ona ne postoji. Bez konkretnih brojki, makar i osnovnih, svaka rasprava je bezvezna.

Mislim da je opasnost od stečaja zbog ovog jamstva od 70 mil. kn sada ravna 0. Država je očito procjenila da je ĐĐ firma od strateške važnosti iako tehnički nije na popisu. Jamstvo bi trebalo ići na sjednici Vlade pa slijedi deblokada računa i isplata plaća, biranje novog PU te pronalazak strateškog partnera. Čak i da ne bude strateškog partnera u što ne vjerujem, država ide u dokapitalizaciju. Dakle, ĐĐ je spašen a sad je na svakom da procjeni da li vrijedi više od tržišne kapitalizacije koja je trenutno oko 46 mil. kn.

Postoji li neka potencijalno dobra dokapitalizacija Đurice?

Naravno da postoji, pogotovo ako dioničari imaju duži horizont ulaganja. Netko je spomenuo Petrokemiju gdje je bila dokapitalizacija i da je to bila katastrofa za “stare” dioničare. Takvo razmišljanje je dosta ograničeno jer je “stari” dioničar mogao imati ulaz 350 kn a mogao je i 30. U krajnjoj liniji, jedino je bitno da firma posluje s dobiti poslije ulaska novog kapitala odnosno strateškog partnera a dioničari će dugoročno dobro proći. Ta ista Petrokemija koja je svima bila sprdnja sada komotno može raditi 300 mil. kn dobiti godišnje.


Mislim da će dokapitalizacija biti po najmanje 4 puta većoj tržišnoj cijeni od sadašnje, barem 20 kuna.

Cjena u dokapitalizciji je nebitna jer postojeci dionicari u njoj nece moci sudjelovati kao subjekt koji dokapitalizira. O tome ne odlucuje drzava niti guru nego onaj tko zeli uloziti i postavlja uvjete. Ne kuzim zasto guru sam ne dokapitalizira tvrtku sa 150 M Kn po pravilima koje mu odgovaraju??? Znaci ili ce vas potpuno iskljuciti ili prethodno toliko razvodniti s limesom prema nuli. Naravno, ako do dokapitalizacije uopce i dodje. Sve je to vec vidjeno ranije, kao i koprcanje pisatelja klase optimist.

Postojeći dioničari će se najvjerojatnije razvodniti po modelu Petrokemije.
Prvo država preuzima sve dugove na sebe i radi konverziju duga u kapital.
Nakon toga država ima većinu na GS, te odlukom GS radi spajanje 5 – 10
dionica (koliko treba) u jednu i onda ulazi strateški partner sa dokapom
po 10 kn (ustvari po 1 – 2 kn sadašnje cijene prije spajanja i poništavanja
dionica) i svim tim vojnim poslovima koji se najavljuju. Voila, poslije toga
imamo zdravu firmu koja posluje sa dobiti, ništa lakše i sa žlicom vegete.
Deja vu, već viđeno od strane države na primjeru Petrokemije.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

New Report

Close