DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 17:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
23,00
115
5
23,00
25,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pri ovoj cijeni rizik je sad već prilično nizak i možda bi bilo vrijeme i za obrtanje trenda.

Eto i clanak u Jutarnjem gdje se otvaraju opcije izbora, sto ukazuje na ono sto sam komentirao da ce biti jos 1 godins izgubljena za holding jer trenutno drzava ima vece prioritete nego da se brine za ddjh. Cijena je vec cca 5 kn. Dodje li druga opcija na vlast i donese li odluku da se to likvidira s obzirom na zaduzenost i dugovanja bit ce to i realno rjesenje!

1. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 2.366.286 23,31% +307


Pri ovoj cijeni rizik je sad već prilično nizak i možda bi bilo vrijeme i za obrtanje trenda.

Ako nije problem možeš napisati 2-3 argumenta zašto je na ovoj razini rizik nizak?


Eto i clanak u Jutarnjem gdje se otvaraju opcije izbora, sto ukazuje na ono sto sam komentirao da ce biti jos 1 godins izgubljena za holding jer trenutno drzava ima vece prioritete nego da se brine za ddjh. Cijena je vec cca 5 kn. Dodje li druga opcija na vlast i donese li odluku da se to likvidira s obzirom na zaduzenost i dugovanja bit ce to i realno rjesenje!

A što to točno država može napraviti za ĐĐ osim izdavanja jamstava i krpanja dugova?

HŽ Cargo je u totalnoj banani, tolikoj da ih je prije par godina sam ĐĐ skoro kupio, i oni ne mogu ni ofarbati svoje vagone, a kamoli kupiti nove. Dodatno, tržište teretnog željezničkog prometa u RH je liberalizirano pa sad teret po Hrvatskoj vozaju i strane i domaće javne i privatne željezničke kuće. Promet tereta snažno raste, a udio HŽC snažno pada. Budućnost je jasna…

Hrvatska vojska je trenutno fokusirana na nabavku aviona. Nema apsolutno nikakve šanse da se paralelno s time ide u neke nabavke oklopne tehnike koja bi uključivala ĐĐ. Opremanje BOVa je povjereno Izraelcima, a održavanje postojeće tehnike je smiješna cifra, 10 milijuna kuna godišnje.

Jedino gdje još ĐĐ i RH mogu surađivati je luda solucija da RH krene, samostalno ili u suradnji sa susjedima, u izgradnju značajnijih energetskih postrojenja. Od kako je RH, izgradili smo jednu (1) hidrocentralu…

Suma summarum, država ni na koji način ne može pomoći Đuri. Ali bar bi bilo lijepo da prestane odmagati

Ono šta je najgore za ovu dionicu, osim njezinog poslovanja, je davanje ovih dionica braniteljima od strane CERP-a. Po mom iskustvu, oni ih prodaju po bilo kojoj cijenu, pa će tako biti i ovaj put. Zato i vjerujem da se dno nit ne može naći odnosno pogoditi.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Branitelji? Može link na odluku CERP-a ili neki drugi izvor?


Ono šta je najgore za ovu dionicu, osim njezinog poslovanja, je davanje ovih dionica braniteljima od strane CERP-a. Po mom iskustvu, oni ih prodaju po bilo kojoj cijenu, pa će tako biti i ovaj put. Zato i vjerujem da se dno nit ne može naći odnosno pogoditi.

Ideje naše benzin Vaš!

Pa vratite se unazad na ovoj temi nekih 6-8 mjeseci. Ili potrazite sami. Gusto mi s vremenom

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Lako za CERP i branitelje, samo neka prodaju, da Đuro radi kako treba razgrabilo bi se sve u trenu.
Kada su branitelji prodavali na daleko većim cijenama mnogi su i tada jadikovali da im ruše cijenu.

To je istina. Spomenuo sam to iz razloga što se mnogi pitaju koliko ovo nisko može ići i zašto netko prodaje na ovim cijenama. Kako su ih branitelji dobili besplatno, do te cijene su oni u plusu.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Dali mi može netko potvrditi dali u ddjh spada i ddjh montaža


Dali mi može netko potvrditi dali u ddjh spada i ddjh montaža

Montaža posluje bez gubitka, dakle definitivno ne spada pod Đ.Đ. Grupu. Bave se montažom energetskih postrojenja, mostogradnjom…. svime onim za što Đ.Đ. tvrdi da nije profitabilno i restrukturiranjem gase.

New Report

Close