DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 21:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
23,00
115
5
23,00
25,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovdje je cijeli članak, pa tko želi može pročitati u komadu:

“No potkraj studenog 2018., u jeku žestoke kampanje oko nabave borbenih aviona, američki veleposlanik u Hrvatskoj Robert Kohorst zajedno s načelnikom Ureda za vojnu suradnju i predstavnicima BAE Systemsa obilazi proizvodne pogone “Đure Đakovića” Specijalna vozila d.d. Sugovornici nam tvrde kako su se Amerikanci uvjerili da su u Brodu spremni prihvatiti modernizaciju tih vozila. Negdje u to vrijeme i američka vojska je odobrila donaciju Bradleyja Hrvatskoj.”

“Stoga bi, pojašnjeno nam je, ovaj posao s Bradleyjima, u koji bi Hrvatska uložila značajnija sredstva, mogao postati test budućih strateških odnosa sa SAD-om. S hrvatske pak strane na ovakve najave stižu umirujuće reakcije da su partnerski i strateški odnosi čvrsti te da nema naznaka da bi o realizaciji projekta Bradley ovisili daljnji odnosi. U svakom slučaju, Amerikanci hrvatsku odluku očekuju do kraja godine.”

https://www.jutarnji.hr/magazin/vlada-je-opet-pokrenula-proces-nabave-eskadrile-novih-borbenih-aviona-provest-ce-se-kroz-izravne-pregovore-s-dvije-zemlje/8885030/

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Zbog kojeg je onda razloga americki ambasador bio u posjeti Đure Đakovica ?

Posljedni Đurin ratnik

On je bio već 2 puta, a bili su i predstavnici američkog ministarstva obrane na ASDA-i..
Nešto se kotrlja..

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

http://www.duro-dakovic.com/press_centar/novosti/duro_dakovic_specijalna_vozila_dd_sudjeluju_na_sajmu_transport_logistic.aspx

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

https://actu.cc/story/arms-race-ing-whom-when-and-why-the-us-donates-weapons-16967

Modernizaciju u HR može odraditi jedino ĐĐ

Interesantno je i ovo http://www.avascent.com/2019/04/croatian-defence-modernisation-agenda-meeting-nato-commitments-within-financial-limits/

Ovo samo Đuro može odraditi

Ground Forces
The LTDP’s modernization recommendations for the Croatian Army include upgrading M-84 tanks (Yugoslavian derivative of T-72 MBT) to M-84D standard with an improved engine, armour and night vision capability. However, it is likely only one tank company will be modernised due to budget restraints.
The Croatian infantry fighting vehicles (IFV) BVP M-80 will also need to be modernised by replacing its 20mm cannon and by adding new anti-tank capabilities. However, the BVP M-80 fleet will be reaching 40 years of service soon and at a certain point further upgrades will no longer be cost effective or produce the needed capability. Procurement of a new platform – for instance, a wheeled IFV based on AMV XP – could be out of range for the Army’s slim budget. There are, however, second-hand IFVs on the market (M2 Bradley or CV90), which should meet MoD’s operational requirements at an affordable cost.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Nakon donacije, ne bi bilo čudno da neka američka firma sudjeluje u dokapitalizaciji odnosno da uđe u vlasničku strukturu Đure. Njima je 30-40 mil. eur sitnica a ovaj posao će biti puno vrijedniji. Osim toga, Amerikanci bi onda možda mogli koristiti usluge Đure za neke druge modernizacije, to je kod nas sigurno puno jeftinije nego u SAD-u.

Treba shvatiti da mi u obrani i vojnoj industirji nismo samostalni, već
smo izabrali da ovisimo o volji velikog brata amera i ništa ne može proći
da oni to ne odobre, još od Oluje…

Donirali su nam opreme za preko 600 milijuna dolara i bit će onako kako oni
kažu, i za avione i za ova oklopna vozila…navodno bi oni i sufinancirali obnovu
tih oklopnjaka i platili dio pdv-a..

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Link na youtube-u gdje je sve lijepo objašnjeno, hvala autoru!

Hrvatska nabavlja američki BVP Bredli – Croatia acquire US IFV Bradley M2.
Uvijet hrvatske strane je da se modernizacija radi u Đuri Đakoviću.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Znaci opet krpanje, niš od prave proizvodnje. Ionako nismo vise samostalni i neovisni…dok ne pocne nešto, sve je ovo rekla kazala. Previse puta smo se optimisticno hvatali za dobre članke. Nisam pesimist, samo imam dionice ddjh.

navlakuša je gotova, balon se ispuhuje….uskoro opet ispod 9 kn….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close