DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije se “moglo” napraviti bolji tenk, već su se napravila dva bolja tenka od M-84. Prvi projekt, Vihor ili M-91 je propao jer je propala i država koja ga je financirala. Drugi projekt, Degman ili M-95 je napravljen, izložen na sajmu vojne opreme u turskoj 2003 i kad ga je MORH trebao uzeti i uvesti u upotrebu, rekli su da im treba samo 5 komada što se naravno nije isplatilo raditi. Degman i danas stoji u Brodu, a naši tenkovi lagano idu ka kraju životnog vijeka, uz tek poneki popravak. Kad voda dođe do grla, onda će se kupiti Leopard ili Merkava i pričati priče kako eto ne možemo ništa sami proizvesti…




više puta čitao sam da se ovdje očekuje novi dokap po 10 kn. može li to netko obrazložiti?
hvala na odgovoru jer me zanima

Sa svakom dokapitalizacijom pada cijena dionica zato jer ista stvar (tvrtka) s novom kapitalizacijom ima više djelova (dionica) a istu vrijednost. To su elementarni razlomci. Jedna petina manje vrijedi od jedne četvrtine. Ako tvrtka izbaci 25% novih dionica, vrijednost svake dionice pasti će bar za kojih 20%.

To je slučaj Đure. Bilo je oko 10 milijuna dionica prije dokapitalizacije, a sad je oko 12 i pol milijuna (oko 25% više). Vrijednost Đure koja je uvijek 1 (jedan) sad se dijeli na 12.5 milijuna dionica, a prije je bila dijeljena na 10 milijuna. Dakle, petinu manje vrijedi dionica Đure sada nego prije dokapa.

Ako bi bila najavljena nova dokapitalizacija na 10 kuna bez jasnog cilja, strategije, plana ili svrhe, to bi moglo dodatno rušiti cijenu Đure. Budući da su veliki igrači ušli visoko (mirovinci, Bakić, banke) onda bi bilo dobro malo spustiti cijenu dionice (makar drukanjem) kako bi se mogao raditi dokup pa nižoj cijeni.

To nije nezakonito. Na tržištu su sve metode dopuštene, osim ako nekoga ulove u kršenju zakona. A nema zakona koji bi spriječavao uzimanje novca od naivnih po nižoj cijeni, ili prodavanja istima po višoj cijeni. Veliki rade na veliko, a mali koji razumiju moraju se snalaziti prateći igru ili odustajući.

Država trenutno ima manje dionica nego Nenad Bakić. Država ne kupuje, ona ima pasivan udio. Uzmi slobodno dostupne podatke s interneta pa zbroji dva i dva kako bi sam sebi odgovorio na pitanje kome trenutno najviše odgovara kupovati ili prodavati DDJH na ZSE.

Posebnu pažnju posveti onima koji su imali zadnji ulaz na 20kn, a kojima je prosjek vrlo vjerojatno još uvijek iznad toga – ako nisu radili dokup.
[/quote]

Ooo svašta!
Pa jel vi shvaćate da dokapitalizacijom firma dobiva novac? Tada više nije "1", već je "1" + dokap. Dakle, nije normalno da cijena pada za % novih dionica.
Pa kako bi onda startupi funkcionirali? Da se krene od najveće cijene pa investitori ulaze po sve manjima? :)))
Ajooooj… neda mi se više pisati na ovom forumu, ali na neke komentare je teško šutjeti. 🙂

Nemam Đuru i želim mu sve najbolje.
[/quote]

Sve to stoji ali problem kod djure je sta se dobije novac koji se spali, a broj dionica ostane veci pa je onda normalno da padne s novim izdanjem jer s tim novim izdanjem nisi novom lovom stvorio novu vrijednost niti ti je bila namjera stvorit novu vrijednost vec iskljucivo izdavanje radi potrebe za prezivljavanje.

Ignore : renči

https://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/zasto-je-zapeo-proces-kljucan-za-spas-najvece-kutinske-tvrtke-ulaganje-od-pola-milijarde-eura-stalo-zbog-suzdrzanosti-madarskog-mol-a/6927516/

I ovdje se sav novac od svih dokapa spaljivao godinama, kao i u DD. Pa su im i sudbine podjednake. Uvijek se i vjecno traze strateski investitori, stalno se kao vrte oko firme i zainteresirani su, zovu cak i na dan skupstine da kazu da su jos uvijek zainteresirani, jedino i postojano nikako da lova stigne, pa nikako. Iz ovih ili onih znanih i neznanih razloga. A bizarnost razloga s vremenom sve vise raste. Sad vec imamo i tehnicke razloge. Koji su, eto, dosad svugdje bili s vremenom otklonjivi. Ali sad, kad su uplate spasonosne love u pitanju, vise nisu. Sad su, eto, trajni tehnicki razlozi. A njihovoj trajnosti sada, kao, doprinose i dodatni razlozi. A nazivaju ih “repovima”. Iz proslosti. Pa se tako treba rjesiti Industrijskih rjesenja, ne pokrivati stare dugove, itd. itd. Dakle, rjesiti prethodno sve probleme i posljedice posrtanja firme, pa onda je savrsenu dokapitalizirati.





više puta čitao sam da se ovdje očekuje novi dokap po 10 kn. može li to netko obrazložiti?
hvala na odgovoru jer me zanima

Sa svakom dokapitalizacijom pada cijena dionica zato jer ista stvar (tvrtka) s novom kapitalizacijom ima više djelova (dionica) a istu vrijednost. To su elementarni razlomci. Jedna petina manje vrijedi od jedne četvrtine. Ako tvrtka izbaci 25% novih dionica, vrijednost svake dionice pasti će bar za kojih 20%.

To je slučaj Đure. Bilo je oko 10 milijuna dionica prije dokapitalizacije, a sad je oko 12 i pol milijuna (oko 25% više). Vrijednost Đure koja je uvijek 1 (jedan) sad se dijeli na 12.5 milijuna dionica, a prije je bila dijeljena na 10 milijuna. Dakle, petinu manje vrijedi dionica Đure sada nego prije dokapa.

Ako bi bila najavljena nova dokapitalizacija na 10 kuna bez jasnog cilja, strategije, plana ili svrhe, to bi moglo dodatno rušiti cijenu Đure. Budući da su veliki igrači ušli visoko (mirovinci, Bakić, banke) onda bi bilo dobro malo spustiti cijenu dionice (makar drukanjem) kako bi se mogao raditi dokup pa nižoj cijeni.

To nije nezakonito. Na tržištu su sve metode dopuštene, osim ako nekoga ulove u kršenju zakona. A nema zakona koji bi spriječavao uzimanje novca od naivnih po nižoj cijeni, ili prodavanja istima po višoj cijeni. Veliki rade na veliko, a mali koji razumiju moraju se snalaziti prateći igru ili odustajući.

Država trenutno ima manje dionica nego Nenad Bakić. Država ne kupuje, ona ima pasivan udio. Uzmi slobodno dostupne podatke s interneta pa zbroji dva i dva kako bi sam sebi odgovorio na pitanje kome trenutno najviše odgovara kupovati ili prodavati DDJH na ZSE.

Posebnu pažnju posveti onima koji su imali zadnji ulaz na 20kn, a kojima je prosjek vrlo vjerojatno još uvijek iznad toga – ako nisu radili dokup.
[/quote]

Ooo svašta!
Pa jel vi shvaćate da dokapitalizacijom firma dobiva novac? Tada više nije "1", već je "1" + dokap. Dakle, nije normalno da cijena pada za % novih dionica.
Pa kako bi onda startupi funkcionirali? Da se krene od najveće cijene pa investitori ulaze po sve manjima? :)))
Ajooooj… neda mi se više pisati na ovom forumu, ali na neke komentare je teško šutjeti. 🙂

Nemam Đuru i želim mu sve najbolje.
[/quote]

Sve to stoji ali problem kod djure je sta se dobije novac koji se spali, a broj dionica ostane veci pa je onda normalno da padne s novim izdanjem jer s tim novim izdanjem nisi novom lovom stvorio novu vrijednost niti ti je bila namjera stvorit novu vrijednost vec iskljucivo izdavanje radi potrebe za prezivljavanje.
[/quote]

pročitavši sve ovo, nema nikakve logike sada plaćati dionice DDJH po 18-20 kn jer i da ide novi dokap, neće biti veći od 20 kn, ali bi mogao biti i osjetno niži (10 kn). ja ću zato ipak sačekati povoljnije cijene za kupnju nego su sada na burzi

Na aktualnom prijepodnevu Hrvatskog sabora gdin.Pero Ćosić postavio je pitanje ministrici Dalić koji su planovi Vlade po pitanju Đuro Đaković Grupe:

Trankript pitanja i odgovara na donjem linku:

http://edoc.sabor.hr/Views/ZastupnickoPitanjeView.aspx?id=8314






više puta čitao sam da se ovdje očekuje novi dokap po 10 kn. može li to netko obrazložiti?
hvala na odgovoru jer me zanima

Sa svakom dokapitalizacijom pada cijena dionica zato jer ista stvar (tvrtka) s novom kapitalizacijom ima više djelova (dionica) a istu vrijednost. To su elementarni razlomci. Jedna petina manje vrijedi od jedne četvrtine. Ako tvrtka izbaci 25% novih dionica, vrijednost svake dionice pasti će bar za kojih 20%.

To je slučaj Đure. Bilo je oko 10 milijuna dionica prije dokapitalizacije, a sad je oko 12 i pol milijuna (oko 25% više). Vrijednost Đure koja je uvijek 1 (jedan) sad se dijeli na 12.5 milijuna dionica, a prije je bila dijeljena na 10 milijuna. Dakle, petinu manje vrijedi dionica Đure sada nego prije dokapa.

Ako bi bila najavljena nova dokapitalizacija na 10 kuna bez jasnog cilja, strategije, plana ili svrhe, to bi moglo dodatno rušiti cijenu Đure. Budući da su veliki igrači ušli visoko (mirovinci, Bakić, banke) onda bi bilo dobro malo spustiti cijenu dionice (makar drukanjem) kako bi se mogao raditi dokup pa nižoj cijeni.

To nije nezakonito. Na tržištu su sve metode dopuštene, osim ako nekoga ulove u kršenju zakona. A nema zakona koji bi spriječavao uzimanje novca od naivnih po nižoj cijeni, ili prodavanja istima po višoj cijeni. Veliki rade na veliko, a mali koji razumiju moraju se snalaziti prateći igru ili odustajući.

Država trenutno ima manje dionica nego Nenad Bakić. Država ne kupuje, ona ima pasivan udio. Uzmi slobodno dostupne podatke s interneta pa zbroji dva i dva kako bi sam sebi odgovorio na pitanje kome trenutno najviše odgovara kupovati ili prodavati DDJH na ZSE.

Posebnu pažnju posveti onima koji su imali zadnji ulaz na 20kn, a kojima je prosjek vrlo vjerojatno još uvijek iznad toga – ako nisu radili dokup.
[/quote]

Ooo svašta!
Pa jel vi shvaćate da dokapitalizacijom firma dobiva novac? Tada više nije "1", već je "1" + dokap. Dakle, nije normalno da cijena pada za % novih dionica.
Pa kako bi onda startupi funkcionirali? Da se krene od najveće cijene pa investitori ulaze po sve manjima? :)))
Ajooooj… neda mi se više pisati na ovom forumu, ali na neke komentare je teško šutjeti. 🙂

Nemam Đuru i želim mu sve najbolje.
[/quote]

Sve to stoji ali problem kod djure je sta se dobije novac koji se spali, a broj dionica ostane veci pa je onda normalno da padne s novim izdanjem jer s tim novim izdanjem nisi novom lovom stvorio novu vrijednost niti ti je bila namjera stvorit novu vrijednost vec iskljucivo izdavanje radi potrebe za prezivljavanje.
[/quote]

pročitavši sve ovo, nema nikakve logike sada plaćati dionice DDJH po 18-20 kn jer i da ide novi dokap, neće biti veći od 20 kn, ali bi mogao biti i osjetno niži (10 kn). ja ću zato ipak sačekati povoljnije cijene za kupnju nego su sada na burzi
[/quote]

Pricekaj jos malo,ja sam se opekao tako.
Jedina realna cijena 10 kn ce bit,ako dokap prode po 10.

Ne pada ti cijena zbog foruma,nego ovi sta prodaju sad za 15-16 ce kupovat po 10 u dokapu .jednostavno.to se vec ponavlja dugo vremena,samo neznam tko sad kupuje vise.

Realna cijena za Đuru trenutno je 15-16 Kn, ali s potencijalom rasta na 40 ako nađu kvalitetnog strateškog, kao i pada na 10 (i ispod) ako ne nađu i budu prisiljeni na dokap. Vidjet ćemo. Želim sreću kolegama koje se upuste u ovo…

Stvar je ovdje jednostavna, postoje dvije opcije:

1. Opcija A – gašenje IR ili barem rezanje dobrog dijela, opća konsolidacija kadrova. Reprogram kratkoročnih obveza i onda nova dokapitalizacija i ulazak strateškog. Crni čelik, Žuto zlato, Zeleni bakar, nek se zove kako hoće. S obzirom na neke priče i politički utjecaj, očekujem neki značajniji posao za državu, čisto da kupe socijalni mir, tu računica nikad i nije bila bitna.

2. Opcija B – stečaj

usprkos sveopćim forumaškim očekivanjima, ddjh više ne pada nego počinje lagano rasti,kao da je stao interes za prodajom i počinje sakupljanje?


usprkos sveopćim forumaškim očekivanjima, ddjh više ne pada nego počinje lagano rasti,kao da je stao interes za prodajom i počinje sakupljanje?

ništa ti ne brini – sad ce opet da pada. kakva spalionica novca, grozota jedna, petrokemija u malom.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.seebiz.eu/duro-dakovic-u-2017-s-pozitivnom-ebitda-i-gubitkom-od-271-milijuna-kuna/ar-170127/
Gubitak na gubitak. Bla, bla, bla, ista priča……..teret kratkoročnih obaveza sve teži, likvidnost blizu nule, strateški partneri se razbježali jer vide da je ovo rupa bez dna, država više ne da pare i tak je ovdje spalila par sto milja zadnjih godina. Čak i uhljebi iz Đure bježe jer ne vide više tu brašna za hljeba, ostale mekinje i pura, prazan kazan, pitanje dana kad će netko zatražiti nepostojeće pare i pokrenuti preko Fine lavinu zvanu stečaj.

New Report

Close