DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 23:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
23,00
115
5
23,00
25,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ajmo se malo igrati s brojevima, vrlo ugrubo. Izvor je mojedionice, kumulativ 1-9_2017.
Đurina imovina je trenutno cca 640 mil. Kn
Izvori su cca. 520 mil.Kn (dug + dobavljači)
EBIT je -10 mil.Kn

NAJGORI SCENARIJ: EBIT ostaje isti sljedećih 10 godina, to je akumulirani gubitak 100 mil.Kn. Firma vrijedi 1.5Kn po dionici
OSREDNJI SCENARIJ: EBIT je prosječno 0 sljedećih 10 godina. Firma vrijedi 9.5 Kn po dionici
OPTIMISTIČNI SCENARIJ: Nova uprava radi totalni preokret u poslovanju i ostvaruje prosječan EBIT 10 mil.Kn godišnje u sljedećih 10 godina. Firma vrijedi 17.3 Kn po dionici

Mislim da je trenutna cijena još previsoka, ja bi ovo uzimao na 10 Kn pa nek se nađe.

Recite šta vi mislite.

Rambo, nemoj se ljutiti, ali analiza ti je bez veze. Zanemaruješ prihode, strukturu poslova (nije isto ako su to vagoni, vojni program, energetika jer je profitabilnost različita unutar tih programa), najavljeno restrukturiranje i moguć izlazak Industrijskih rješenja iz Grupe kao jedinog dijela ĐĐ koji trenutno nije profitabilan. Samo ovo zadnje znači da ĐĐ ostvaruje neto dobit. Ako se dogodi ulazak strateškog (za što su čak i sindikati) i kad se rješi problem financijskih troškova, potencijal je odličan. Ako za Petrokemiju i Uljanik postoje zainteresirani ulagači, misliš da istih neće biti za ĐĐ? Sve firme koje su izašle iz Grupe prije puno godina i privatizirane su rade sa konstantnom dobiti.


Rambo, nemoj se ljutiti, ali analiza ti je bez veze. Zanemaruješ prihode, strukturu poslova (nije isto ako su to vagoni, vojni program, energetika jer je profitabilnost različita unutar tih programa), najavljeno restrukturiranje i moguć izlazak Industrijskih rješenja iz Grupe kao jedinog dijela ĐĐ koji trenutno nije profitabilan. Samo ovo zadnje znači da ĐĐ ostvaruje neto dobit. Ako se dogodi ulazak strateškog (za što su čak i sindikati) i kad se rješi problem financijskih troškova, potencijal je odličan. Ako za Petrokemiju i Uljanik postoje zainteresirani ulagači, misliš da istih neće biti za ĐĐ? Sve firme koje su izašle iz Grupe prije puno godina i privatizirane su rade sa konstantnom dobiti.

Ne ljutim se jer sam napisao da je ovo jako gruba analiza koju sam sklepao u 5 min pomoću bilance i RDGa sa mojedionice. Naravno da ovo nije due dillience i da nije nikome savjet za kupnju ili prodaju. Ali ono što se vidi čak i sa tako grube analize je da ovdje ima jako puno posla da se ova firma stavi na noge počevši od profitabilnosti (struktura prihoda i rashoda), iskorištenja kapaciteta, ali kao najveći problem istaknuo bih da Đuro nema neki trademark proizvod, tzv. Zlatnu koku, koja bi mu držala glavu iznad vode. To je ovdje glavni problem, previše je svaštarenja, malo tenkovi, malo lokomotive, malo strojevi, nema jasne strategije što i za koga se želi proizvoditi. Ovo nije Daewoo pa da može proizvoditi sve od igle do lokomitive, a ponašaju se upravo tako. Dok se ne napravi jasna strategija za budućnost, sa ili bez strateškog partnera i napravi trademark proizvod od kojeg će se živjeti, bojim se da ovdje neće biti kruha…
Podravka ima Vegetu, Ledo ima Snjeguljicu, HS ima HS2000 – a što ima Đuro?

Đakovića !

( Bakića ? ) :-)))))

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



Rambo, nemoj se ljutiti, ali analiza ti je bez veze. Zanemaruješ prihode, strukturu poslova (nije isto ako su to vagoni, vojni program, energetika jer je profitabilnost različita unutar tih programa), najavljeno restrukturiranje i moguć izlazak Industrijskih rješenja iz Grupe kao jedinog dijela ĐĐ koji trenutno nije profitabilan. Samo ovo zadnje znači da ĐĐ ostvaruje neto dobit. Ako se dogodi ulazak strateškog (za što su čak i sindikati) i kad se rješi problem financijskih troškova, potencijal je odličan. Ako za Petrokemiju i Uljanik postoje zainteresirani ulagači, misliš da istih neće biti za ĐĐ? Sve firme koje su izašle iz Grupe prije puno godina i privatizirane su rade sa konstantnom dobiti.

Ne ljutim se jer sam napisao da je ovo jako gruba analiza koju sam sklepao u 5 min pomoću bilance i RDGa sa mojedionice. Naravno da ovo nije due dillience i da nije nikome savjet za kupnju ili prodaju. Ali ono što se vidi čak i sa tako grube analize je da ovdje ima jako puno posla da se ova firma stavi na noge počevši od profitabilnosti (struktura prihoda i rashoda), iskorištenja kapaciteta, ali kao najveći problem istaknuo bih da Đuro nema neki trademark proizvod, tzv. Zlatnu koku, koja bi mu držala glavu iznad vode. To je ovdje glavni problem, previše je svaštarenja, malo tenkovi, malo lokomotive, malo strojevi, nema jasne strategije što i za koga se želi proizvoditi. Ovo nije Daewoo pa da može proizvoditi sve od igle do lokomitive, a ponašaju se upravo tako. Dok se ne napravi jasna strategija za budućnost, sa ili bez strateškog partnera i napravi trademark proizvod od kojeg će se živjeti, bojim se da ovdje neće biti kruha…
Podravka ima Vegetu, Ledo ima Snjeguljicu, HS ima HS2000 – a što ima Đuro?
[/quote]

100 godina tradicije, nove Zacns vagone, know how za hrpu proizvoda za koje vjerojatno nikad niste čuli jer vam ne mogu biti na stolu kao Vegeta ili Ledo sladoled…koliko firmi u svijetu ima licencu za sklapanje Patria i strojnica? ĐĐ je sve bolja firma jer polako napušta socijalističko razmišljanje i vezanost za državu i to se vidi po rezultatima u zadnje 2-3 godine. ĐĐ u pravim rukama, može biti i te kako profitabilan. Istina je da ima još puno posla ali je trend jasan. Realno, istina je da dokapitalizacija nije uspjela ali to sad ne znači da je ĐĐ odjednom nevalja i da ga nitko neće htjeti. Mislim da je ovako bez novaca od dokapitalizacije i bolje da se sredi stanje oko neprofitabilnog dijela društva za koji nije izvjesno da ima budućnost (i ako je ima, da li je ta budućnost i dalje unutar Grupe ili će se izdvojiti).


Meni amateru ova cijena djeluje pre-pre-prevelika za ulazak. Idealna je za izlazak.
Zašto dati 5x više od knjigovodstvene vrijednosti za nešto što je još tako nedefinirano (kosturi iz ormara, puno uhljeba, pitanje novih poslova, jakost novog možda većinskog vlasnika…).
DDJH po meni danas vrijedi max. 2x BV (oko 15-20 kuna) i to je to. Taman koliko nudi CČ.
Kada krene temeljito restrukturiranje, onda ćemo pričati o većim fer cijenama dionice.
Znam da me sada svi kupci po 30, 40 i više kuna ne mogu smisliti, ali sori ekipa… za višak love ste si mogli kupiti nešto drugo (luksuznije),
a ne nešto derutno kao DDJH.

Rambo, slažem se više s tobom nego sa sobom (od prije 3 mjeseca). 🙂
Nakon svega što se dogodilo s DDJH zadnjih mjeseci, sada ne bih dao 15kn za dionicu;
dao bih oko 11-12 kn po dionici i to je to.
S 10 kn si fakat pesimističan…! 🙂 🙂

Mark85 nemoj me krivo shvatit, ja sam žestoki Hrvatski nacionalist i jako želim vidjeti da Đuro bude novi Krupp, ali za sad stvari jednostavno nisu takve. Trend je pozitivan, istina, ali presporo se to sve mijenja. A kad je novac u pitanju malo sam manje nacionalist, a puno više kapitalist 🙂
Cijena dionice odražava trenutno stanje ali i stanje u budućnosti – kad se trendovi dovoljno preokrenu u pozitivnom smjeru to će se jasno vidjeti i na cijeni dionice, ali za sad ja za ovo ne bi dao više od 10-ak kuna, jednostavno ne vrijedi više ako se uzmu egzaktni pokazatelji u obzir. A ako nađu dobrog strateškog i država im ubaci tu i tamo koji dobar posao (ili sredi izvozni) s dobrom maržicom, ovo bi mogla biti dionica godine kao ATPL lani. Živi bili pa vidjeli!

Kome je država sredila ikakav izvozni posao? Ja ne pamtim ništa značajno, u bilo kojoj branši. Naša gospodarska diplomacija se svodi na “u se, na se i poda se”, nikakav aktivizam, ništa, velika nula. Kolinda tu i tamo nešto progovori, ali u ne dogovaraju se veliki poslovi za 2 sata.

Đurin najveći problem je država i njena upletenost. Ako danas-sutra državi ponovno zatreba oružje, ne daj Bože, nema problema, sve se može napraviti. Ali to nije razlog da država određuje sve kadrove, programe koji će se održavati, podobne i nepodobne suradnike i ostalo što već 73 godine rade po Đuri… Jer država ovdje ne dominira samo zadnjih 20 godina, već od 1945… Što prije se rješit države pa onda il pukovnici il pokojnici

Država u pravilu sređuje poslove s oružjem, pogotovo oružjem tipa tenkovi, tu nema iznimke. Lako oružje je totalno druga priča. Moje mišljenje je da bi se Đuro toga trebao ostaviti, tu nema kruha. Proizvodnja tenkova je relikt iz 90-tih i nema što tražiti u 2018, Hrvatska jednostavno NIKAD neće biti relevantna u tome, makar napravili najbolji tenk na svijetu – teško oružje je političko, a ne ekonomsko pitanje.
Apsolutno se slažem s vama da bi najbolja stvar trenutno za Đuru bila da država proda svoj udio i da se firma orjentira prema onome u čemu bi mogla biti konkurentna bez ikakvih pritisaka koji nemaju veze s ekonomijom (sindikati, uhljebi, političari i slično). Ako se pri tom treba firmu srezati na pola trenutne veličine, neka, bolje i to nego da cijela ode pod zemlju…

Đuro je u potpunosti špekulativna dionica,tu fundamenti i rezultati ne postoje pa ne mogu ni gurati cijenu.Da tržište uzima u obzir samo njih cijena bi bila ispod 10 kn odavno.
Ono što može pokrenuti dionicu su NB(jedina đurina vrijednost) i vijesti.
A pošto je prvi ušutio i čini se da ga u zadnje vrijeme ne zanima puno Đuro,a nema nikakvih novih špekulativnih vijesti potpuno je normalno da dionica pada.

"Only dead fish swim with the stream"


Država u pravilu sređuje poslove s oružjem, pogotovo oružjem tipa tenkovi, tu nema iznimke. Lako oružje je totalno druga priča. Moje mišljenje je da bi se Đuro toga trebao ostaviti, tu nema kruha. Proizvodnja tenkova je relikt iz 90-tih i nema što tražiti u 2018, Hrvatska jednostavno NIKAD neće biti relevantna u tome, makar napravili najbolji tenk na svijetu – teško oružje je političko, a ne ekonomsko pitanje.
Apsolutno se slažem s vama da bi najbolja stvar trenutno za Đuru bila da država proda svoj udio i da se firma orjentira prema onome u čemu bi mogla biti konkurentna bez ikakvih pritisaka koji nemaju veze s ekonomijom (sindikati, uhljebi, političari i slično). Ako se pri tom treba firmu srezati na pola trenutne veličine, neka, bolje i to nego da cijela ode pod zemlju…

Sad je Goran Marić postavio nove stare kadrove i ako sad ne procveta cveće u naše preduzeće neće nikada.

P.S.
Tko zna, ima tko kakvih vijesti o nekim investitorima?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

više puta čitao sam da se ovdje očekuje novi dokap po 10 kn. može li to netko obrazložiti?
hvala na odgovoru jer me zanima

New Report

Close