DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 21:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
23,00
115
5
23,00
25,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pitanje za kolege: Koliko prema vama zapravo vrijedi Đuro?
Koliko ja mogu iščitati situaciju, nije baš najbajnija.
1) EBIT je već godinama negativan, doduše s pozitivnom tendencijom, a i to zahvaljujući bivšem PU
2) Velika izloženost prema državi, u vlasničkom i prihodovnom smislu, a to nikad nije dobro. Pozitivno je što će država MOŽDA ipak prodati svoj udio, živi bili pa vidjeli…
3) Nepovoljna struktura radne snage, velik dio će biti “otpremljen”, možda već u ovoj godini, a to sigurno neće pomoći u EBIT-u, možda u srednjem-dugom roku…
4) Problem s financiranjem, nedostatak obrtnog kapitala zbog kojeg se sve kreće puževim korakom. Možda se i ovo riješi dokapom / ulaskom strateškog partnera, ali možda i ništa od toga, tko zna?
5) Zaduženost je osrednja (nije Agrokor), neto fin.rashodi su cca 2,5% ukupnih prihoda (izvor mojedionice) što nije strašno.

Iz svega ovoga se može zaključiti da situacija još nije kritična, ali je daleko od dobre. Ako se zvijezde poslože kako treba, Đuro ima budućnost, ali ključna je riječ AKO. Ja bih mu dao -2.

Što vi mislite?

Jedina vrijednost za Đuru je: NB,zatim špekulacija da će jednog dana dobiti neki posao sa oklopnim vozilima ili da će se CČ nekim čudom predomisliti i ipak dati tu ponudu za preuzimanje.
U međuvremenu godine prolaze,šanse su sve manje,a kapital ulagača ne da ostaje blokiran nego se još i smanjuje.

"Only dead fish swim with the stream"


…rekao je Posavec. Po njegovim riječima, u sljedećih šest mjeseci ne očekuje se pokretanje novog procesa dokapitalizacije "te nema razloga razmišljati o tvrtki 'Crni čelik", koja je bila na korak do preuzimanja "Đuro Đaković grupe".

Konacno da je Uprava javno priznala da vise nema ni smisla ni razloga razmisljati o tvrtki CČ. To je, valjda je to sada svima potpuno i nedvojbeno jasno, proslo svrseno vrijeme. Medjutim, indikativno je da je za ovakav istup bilo potrebno da ode stari predsjednik uprave. A da dodje, nicim optereceni, novi clan uprave. I objavi i objelodani “javnu tajnu”. Sramota. Ali, i to je malo za reci. Mislim da je ovdje otvoreno i pitanje odgovornosti prosle uprave. A sto ako dionicari na gubitku vrijednosti dionica (sudski) potegnu pitanje vlastitog obestecenja? Jer izjaviti da je uplata CČ izvrsena, ali nije prosla iz tehnickih razloga, pa onda ispadne da nikada nije dosla – nije li to obmanjivanje investicijske javnosti i uzrokovanje direktne stete ulagateljima? Pa onda i prethodno isticanje obvezivnosti CČ ponude, koja onda naknadno postane i bez obveze? Da li bi tihi odlazak starog PU trebao biti dovoljna reperkusija i smokvin list za tko zna kakav deal koji stoji u sjeni? Kako je moguce da se ulagatelji i dalje ponasaju kao opcinjeni fatamorganom? I tko sve stoji iza ove zagonetke?


Pitanje za kolege: Koliko prema vama zapravo vrijedi Đuro?
Koliko ja mogu iščitati situaciju, nije baš najbajnija.
1) EBIT je već godinama negativan, doduše s pozitivnom tendencijom, a i to zahvaljujući bivšem PU
2) Velika izloženost prema državi, u vlasničkom i prihodovnom smislu, a to nikad nije dobro. Pozitivno je što će država MOŽDA ipak prodati svoj udio, živi bili pa vidjeli…
3) Nepovoljna struktura radne snage, velik dio će biti "otpremljen", možda već u ovoj godini, a to sigurno neće pomoći u EBIT-u, možda u srednjem-dugom roku…
4) Problem s financiranjem, nedostatak obrtnog kapitala zbog kojeg se sve kreće puževim korakom. Možda se i ovo riješi dokapom / ulaskom strateškog partnera, ali možda i ništa od toga, tko zna?
5) Zaduženost je osrednja (nije Agrokor), neto fin.rashodi su cca 2,5% ukupnih prihoda (izvor mojedionice) što nije strašno.

Iz svega ovoga se može zaključiti da situacija još nije kritična, ali je daleko od dobre. Ako se zvijezde poslože kako treba, Đuro ima budućnost, ali ključna je riječ AKO. Ja bih mu dao -2.

Što vi mislite?

Problem je što DDJH nema niti jedan proizvodni program a da je konkurentan na EU/Svijet tržištu. Budućnosti nema. DDJH nije proizveo 1 kn u prošlih 10 godina, koliko to vrijedi?

E, u slučaju ĐĐ se moram složiti sa kolegom Oreškovićem1.

Iskreno sam se veselio samoj mogućnosti da Vam Crni Čelik donese toliko tražen zamašnjak, iako je odmah to bilo sumnjivo svakom tko je samo otvorio google i pogledao sudski registar.
Poznam neke ulagatelje koji su dugo u Đuri aktivni, ali naprosto ne ide pa ne ide.

La vita e bella!

Apsolutno je glupo reći da ĐĐ nema ni jedan proizvod koji nije konkurentan, s vagonima i energetskim proizvodima su apsolutno konkurentni u cijelom svijetu. U vojnom programu imaju apsolutno najbolje oklopno vozilo s ugrađenom borbenom stanicom – našoj vojsci je bilo preskupo, nadam se da će ih koristiti samo na vježbama. Tenk je priča za sebe, tu bez ogromnog ulaganja ne treba očekivati išta više od održavanja i podizanja standarda.

Nisu proizvodi problem, problem je njihova preskupa proizvodnja, odnosno trenutna nemogućnost snažnijeg ulaganja u capex i smanjenje financijskih troškova. Zvuči jednostavno, ali treba krv ispišati za to


http://www.seebiz.eu/posavec-restrukturiranje-glavni-izazov-za-duro-dakovic/ar-168848/

Izgleda da je ipak tacno da igra sa Crnim Celikom ide dalje:

“Ivan Barić ocijenio je da je prošlotjedna odluka Vlade opravdavanje za buduću prodaju "Đure Đakovića". "Odluka je donesena da se sutra kad 'Crni čelik' uđe i preuzme vlasništvo nad 'Đuro Đaković grupom' ne bi postavilo pitanje zašto smo prodali tvrtku od posebnog interesa", istaknuo je.

nije vrag da vi i dalje vjerujete u to – klasični spin bivše uprave da riješe nešto dionica iz svog portfelja prije dobivanja pedale…

Ja ne bih ĐĐ još otpisao potpuno, bivša uprava je pokazala da je moguće preokrenuti negativan trend, ali sve što je toliko vezano s državom je tromo i neefikasno. To je kao da idete promijeniti kurs nakrcanom supertankeru – tromo i sporo.
Ako nova uprava nastavi smjerom prethodne (a najvjerojatnije hoće) i država im bar baci koju kost tu i tamo, vjerojatno će za godinu – dvije EBIT ući u pozitivan teritorij, a tad će i financiranje biti jednostavnije i jeftinije pa je onda sve moguće. Nadajmo se da će razum ovdje prevladati HDZ-ovo uobičajeno kokošarenje i da firma neće slijediti uobičajenu posljedicu tog kokošarenja…


Apsolutno je glupo reći da ĐĐ nema ni jedan proizvod koji nije konkurentan, s vagonima i energetskim proizvodima su apsolutno konkurentni u cijelom svijetu. U vojnom programu imaju apsolutno najbolje oklopno vozilo s ugrađenom borbenom stanicom – našoj vojsci je bilo preskupo, nadam se da će ih koristiti samo na vježbama. Tenk je priča za sebe, tu bez ogromnog ulaganja ne treba očekivati išta više od održavanja i podizanja standarda.

Nisu proizvodi problem, problem je njihova preskupa proizvodnja, odnosno trenutna nemogućnost snažnijeg ulaganja u capex i smanjenje financijskih troškova. Zvuči jednostavno, ali treba krv ispišati za to

Šta im vrijede vagoni kad nemaju profita?Vi ste ljudi baš smiješni.
Druga strana je i dionica,koliki treba biti taj profit od vagona da se opravda i trenutna cijena dionice?
Najbolje vozilo na svijetu kojega nitko ne želi,barem ne od Đure,u međuvremenu tehnologija ide dalje ni Patria od jučer možda nije najbolja.
Povlačim šta sam rekao,jedino šta vrijedi u Đuri je NB.

"Only dead fish swim with the stream"

Patria delivers a new version of AMVXP to Slovakia as a part of a joint Slovak-Finnish 8×8 vehicle development programme

The Slovak and Finnish Ministries of Defence have agreed on a joint 8×8 infantry fighting vehicle (IFV) development programme, and Patria has been selected to deliver a new prototype version of AMVXP 8×8 chassis as part of the programme.

https://www.patria.fi/en/media/news/patria-delivers-new-version-amvxp-slovakia-part-joint-slovak-finnish-8×8-vehicle

Još jedan JV sa Slovačkom sa novom verzijom Patrie.

"Only dead fish swim with the stream"

Stvarno se u Hrvatskoj i na našoj burzi svašta može radit i nitko ni da istraži. Svi šute kao da se ništa nije dogodilo, a dogodila se očita prevara ulagatelja. Osnuje se neka firma koja izjavi da će dat 250 mil. kn za dionice Đure, zbog nje se izdaju nove dionice, dionica na burzi skoči do 40 kn. Na kraju se pokaže da je sve manipulacija i da ta firma nije ni mislila uplatiti nikakav iznos. I nitko da pozove odgovorne osobe iz te firme za objašnjenje. Pa idem onda i ja osnovat neku firmu i izjaviti da ću uložiti puste milijune u Đuru pa da mogu prodati ove dionice što imam.



Pitanje za kolege: Koliko prema vama zapravo vrijedi Đuro?
Koliko ja mogu iščitati situaciju, nije baš najbajnija.
1) EBIT je već godinama negativan, doduše s pozitivnom tendencijom, a i to zahvaljujući bivšem PU
2) Velika izloženost prema državi, u vlasničkom i prihodovnom smislu, a to nikad nije dobro. Pozitivno je što će država MOŽDA ipak prodati svoj udio, živi bili pa vidjeli…
3) Nepovoljna struktura radne snage, velik dio će biti "otpremljen", možda već u ovoj godini, a to sigurno neće pomoći u EBIT-u, možda u srednjem-dugom roku…
4) Problem s financiranjem, nedostatak obrtnog kapitala zbog kojeg se sve kreće puževim korakom. Možda se i ovo riješi dokapom / ulaskom strateškog partnera, ali možda i ništa od toga, tko zna?
5) Zaduženost je osrednja (nije Agrokor), neto fin.rashodi su cca 2,5% ukupnih prihoda (izvor mojedionice) što nije strašno.

Iz svega ovoga se može zaključiti da situacija još nije kritična, ali je daleko od dobre. Ako se zvijezde poslože kako treba, Đuro ima budućnost, ali ključna je riječ AKO. Ja bih mu dao -2.

Što vi mislite?

Problem je što DDJH nema niti jedan proizvodni program a da je konkurentan na EU/Svijet tržištu. Budućnosti nema. DDJH nije proizveo 1 kn u prošlih 10 godina, koliko to vrijedi?
[/quote]
Pravo pitanje je zasto DD nije proizveo ni jednu kunu?(u sto sumnjam)
Jer DD ima potencijala velikog kao sto je i NB prepoznao ali izgleda da ni uz njegovu pomoc ne ide olako.
Nazalost,mnogi su ulazili u DD zbog propagande gospodina Bakića,mislim da nisu zadovoljni konačnim rezultatom.

New Report

Close