DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 05:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
23,00
115
5
23,00
25,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da sam na mjestu uprave DDJH i N.B., krenuo bih odmah u pregovore, tj. ponudio HS Produktu da preuzme DDJH jer oni su i te kako pokazali da znaju, mogu i umiju! Izuzetno dobro i profitabilno rade pa bi pod njima DDJH procvjetao, a DDJH bi ostao u hrvatskim rukama.

HS Produkt najveći hrvatski izvoznik u najjače gospodarstvo svijeta

Ignore: KressoM, delux


Da sam na mjestu uprave DDJH i N.B., krenuo bih odmah u pregovore, tj. ponudio HS Produktu da preuzme DDJH jer oni su i te kako pokazali da znaju, mogu i umiju! Izuzetno dobro i profitabilno rade pa bi pod njima DDJH procvjetao, a DDJH bi ostao u hrvatskim rukama.

HS Produkt najveći hrvatski izvoznik u najjače gospodarstvo svijeta


Da se od Đure stvori dugoročno održiva kompanija potrebno je jako puno ulaganja u R&D,sami kažu da su na tu namjenu potrošili milijardu kn,u đurinom slučaju bi bilo potrebno znatno više.
Drugo,lakše je sigurno prodati pištolj i pušku nego borbeno vozilo,HS Produkt ima odličan proizvod koji je mudro plasirao na američkom tržištu u pravom trenutku.Tamo se djeci za Božić poklanja jurišna puška:)
Ali ideja je dobra,samo sumnjam da su iz HS Produkta zainteresirani.

"Only dead fish swim with the stream"


Da sam na mjestu uprave DDJH i N.B., krenuo bih odmah u pregovore, tj. ponudio HS Produktu da preuzme DDJH jer oni su i te kako pokazali da znaju, mogu i umiju! Izuzetno dobro i profitabilno rade pa bi pod njima DDJH procvjetao, a DDJH bi ostao u hrvatskim rukama.

HS Produkt najveći hrvatski izvoznik u najjače gospodarstvo svijeta


To bi bilo klanje krave radi jedne šnicle. HS produkt je, bez rasprave, odlična firma s odličnim proizvodima. Ali ĐĐ nije i ne smije biti samo tvornica oružja. ĐĐ može i zna proizvoditi i elektrane, mostove, vagone i mnogo toga drugoga.

ĐĐ ima užasnog vlasnika koji očekuje tisuće zaposlenih, mogućnost uhljebljivanja i kupovanje socijalnog mira, a istovremeno ni kuna nije uložena, osim onog HBOR-ovog kredita od 120 mil kn. Ako netko misli da je ulaganje 15 mil eura u opremu dovoljno za jednu takvu industriju, taj je zalutao, debelo zalutao.

To je bilo jedino značajnije ulaganje u Capex u zadnjih 40 godina, od pokretanja projekta Kapela početkom 80-ih. Teško je očekivati razvoj vlastitih proizvoda ili proizvodnju tuđih na strojevima koji su stariji od radnika, nije to neka jednostavna industrija da se samo udara po čeliku…

ĐĐ ovakav kakav je može parazitirati još godinama, ali bez ulaska privatnog vlasnika, koji će uložiti značajna sredstva u firmu, jednostavno se ne može napraviti značajniji iskorak, to je jednostavna jednadžba s dvije nepoznanice…

Znači u 40 g Đuro je u capex uložio oko 110 m kn,a HS produkt koji je manji i proizvodi puške i pištolje (dok Đuro svašta nešto)milijardu kn za 10 godina.
I onda se čudite zašto nitko neće Đuru.
Evo zadnje što Patria pravi,ovakve vijesti bi trebali dolaziti od Đuro onda bi to bila kompanija vrijedna ulaganja:
https://www.youtube.com/watch?v=9RFiDKu-oAU

"Only dead fish swim with the stream"

Patria preuzima u Estoniji dok se mi bavimo Crnim Čelikom.

Patria investing in Estonia – Patria has acquired a majority of Estonian Milrem LCM OÜ
https://www.patria.fi/en/media/news/patria-investing-estonia-patria-has-acquired-majority-estonian-milrem-lcm-ou

Milrem provides services for defence and security sector offering life cycle support services for heavy and armored vehicles, weapon systems and other military equipment. The company provides maintenance and repair works for the Estonian Defence Forces’ XA-180 and XA-188 as well as other military vehicles in Tallinn and in Võru.

"Only dead fish swim with the stream"



Da sam na mjestu uprave DDJH i N.B., krenuo bih odmah u pregovore, tj. ponudio HS Produktu da preuzme DDJH jer oni su i te kako pokazali da znaju, mogu i umiju! Izuzetno dobro i profitabilno rade pa bi pod njima DDJH procvjetao, a DDJH bi ostao u hrvatskim rukama.

HS Produkt najveći hrvatski izvoznik u najjače gospodarstvo svijeta


Da se od Đure stvori dugoročno održiva kompanija potrebno je jako puno ulaganja u R&D,sami kažu da su na tu namjenu potrošili milijardu kn,u đurinom slučaju bi bilo potrebno znatno više.
Drugo,lakše je sigurno prodati pištolj i pušku nego borbeno vozilo,HS Produkt ima odličan proizvod koji je mudro plasirao na američkom tržištu u pravom trenutku.Tamo se djeci za Božić poklanja jurišna puška:)
Ali ideja je dobra,samo sumnjam da su iz HS Produkta zainteresirani.
[/quote]
iz članka se vidi kakvim strojevima raspolaže HS produkt, uskoro će krenuti s robotizacijom, za čega bi im poslužila Đurina rka, osim za prodati u staro željezo po 0,50kn/kg, imaju proizvod tražen u svijetu, cijenovno po 166€/kom, a zarada gotovo 40% , to nikakvi Đurini mostovi, elektrane i vagoni ne mogu postići, ako tome dodamo i politički postavljenu nesposobnu Upravu, imamo upravo to što imamo, Đuro je zaostali socijalistički mastodont, koji nije na vrijeme restruktuiran i prilagođen tržištu, puno manje tvrtke iz metalne industrije, koje rade za strana tržišta, su se značajno razvile u posljednjih dvadesetak godina, a državni Đuro samo pali dokapitalizacije i nada se da će se sve samo od sebe riješiti i posložiti, osim ako nekome nije u interesu da sve to propadne i ode u bescjenje, onda je OK, dobro im ide



Da sam na mjestu uprave DDJH i N.B., krenuo bih odmah u pregovore, tj. ponudio HS Produktu da preuzme DDJH jer oni su i te kako pokazali da znaju, mogu i umiju! Izuzetno dobro i profitabilno rade pa bi pod njima DDJH procvjetao, a DDJH bi ostao u hrvatskim rukama.

HS Produkt najveći hrvatski izvoznik u najjače gospodarstvo svijeta


Da se od Đure stvori dugoročno održiva kompanija potrebno je jako puno ulaganja u R&D,sami kažu da su na tu namjenu potrošili milijardu kn,u đurinom slučaju bi bilo potrebno znatno više.
Drugo,lakše je sigurno prodati pištolj i pušku nego borbeno vozilo,HS Produkt ima odličan proizvod koji je mudro plasirao na američkom tržištu u pravom trenutku.Tamo se djeci za Božić poklanja jurišna puška:)
Ali ideja je dobra,samo sumnjam da su iz HS Produkta zainteresirani.
[/quote]

a božična jelka kiti sa “kinder jajima”,granatama i ostalim “nakitom”
kolega pretjerali ste ali ne previše.
nisam doničar ali želim izraziti svoje mišljenje da vojna inustrija ima potencijala
ali kao i svaki drugi biznis pada ili prolazi na kvaliteti uprave.
i nivou njihovih poštenih namjera prema svim dioničarima
svi mi to na marketu svakodnevno osjećamo na vlastitoj koži.
ako HS produkt ima dokazano sposobnu upravu zašto nebi đuro bio dio te priče?
ima li netko kome to nebi bilo u interesu’?barem dugoročnom?
poebice ako je trend kakav je?
ako nema kapitala koji želi neophodno dokapitalizirati?
želim vam da naplatite strpljivost

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...




Da sam na mjestu uprave DDJH i N.B., krenuo bih odmah u pregovore, tj. ponudio HS Produktu da preuzme DDJH jer oni su i te kako pokazali da znaju, mogu i umiju! Izuzetno dobro i profitabilno rade pa bi pod njima DDJH procvjetao, a DDJH bi ostao u hrvatskim rukama.

HS Produkt najveći hrvatski izvoznik u najjače gospodarstvo svijeta


Da se od Đure stvori dugoročno održiva kompanija potrebno je jako puno ulaganja u R&D,sami kažu da su na tu namjenu potrošili milijardu kn,u đurinom slučaju bi bilo potrebno znatno više.
Drugo,lakše je sigurno prodati pištolj i pušku nego borbeno vozilo,HS Produkt ima odličan proizvod koji je mudro plasirao na američkom tržištu u pravom trenutku.Tamo se djeci za Božić poklanja jurišna puška:)
Ali ideja je dobra,samo sumnjam da su iz HS Produkta zainteresirani.
[/quote]

a božična jelka kiti sa "kinder jajima",granatama i ostalim "nakitom"
kolega pretjerali ste ali ne previše.
nisam doničar ali želim izraziti svoje mišljenje da vojna inustrija ima potencijala
ali kao i svaki drugi biznis pada ili prolazi na kvaliteti uprave.
i nivou njihovih poštenih namjera prema svim dioničarima
svi mi to na marketu svakodnevno osjećamo na vlastitoj koži.
ako HS produkt ima dokazano sposobnu upravu zašto nebi đuro bio dio te priče?
ima li netko kome to nebi bilo u interesu'?barem dugoročnom?
poebice ako je trend kakav je?
ako nema kapitala koji želi neophodno dokapitalizirati?
želim vam da naplatite strpljivost

[/quote]

Da,mislim da nisam previše pretjerao:)
Evo kako se zabavljaju rednecksi:

Što se Đure tiče neka mu je sa srećom,samo kako smo gore ja i kolege pisali teško da će biti zanimljiv HS produktu.
Nije samo problem uprave,jednostavno ga je pregazilo vrijeme,trebalo je tu odavno pronaći novog privatnog vlasnika,čim dalje od države.

"Only dead fish swim with the stream"

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/svi-pricaju-o-krahu-agrokora-ali-jos-3-velike-domace-kompanije-u-akutnom-su-stanju-zaposljavaju-tisuce-radnika-situacija-bi-mogla-postati-alarmantna/6747456/
Već su Vas svrstali u rang sa Petrokemijom i Uljanikom. Po mom nekom sudu prije bih se usudio uložiti u Petrokemiju sada po 10 kuna nego u Đuru po 10.
Eto nagodinu u ovo vrijeme će mo usporediti cijene dionica tih dvaju firmi pa da vidimo gdje bi se više “zaradilo”, naravno ako i jedna od tih firmi do tada preživi na burzi što je jako upitno.

….Nije samo problem uprave,jednostavno ga je pregazilo vrijeme,trebalo je tu odavno pronaći novog privatnog vlasnika,čim dalje od države.


neznam za HR primjer koji nije potvrdio izrečeno.
slažem se da procese treba ubrzavati jer odgađanja isporučuju
dodatne troškove,dokaza ima nebrojeno.
to bi trebala biti i prirodna uloga dioničara da štiteći svoje interese
pritišću upravu.
držim da je to kod nas još u povojima.
školujemo se na vlastitoj koži a to je najskuplje,ima boljih rješenja.
dok ne prigrlimo evoluciju nema boljeg sutra.
volio bi da griješim,nebi bilo….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Vec vidljivo 16,5 na bidu u prvih 20…..

Dok god traje status quo, mišljenja sam da DDJH neće ispod 20 kn. Po meni trenutno idealna dionica za ulazak.

New Report

Close