DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DDJH
23,00
115
5
23,00
25,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Neko se igra sa 10 000 kom

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Sumnjam da će ispod 22 kn, pogotovo ne ispod 20 kn jer ima tu jakih igrača koji će braniti 20 kn kao podlogu za neki novi dokap….

Ignore: KressoM, delux

http://www.seebiz.eu/goran-maric-dokapitalizacija-dakovica-nije-uspjela-zbog-uprave-petrokemije-ce-uspjeti/ar-165912/

Po ovome što Marić govori izgleda mi da nema šanse da sadašnja uprava ostane, da neće biti bilo kakvih bitnih promjena prije nego što odu i da će država odrediti novu upravu.

”Dokapitalizaciju Đakovića Uprava je vodila na čudan način”

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

http://www.seebiz.eu/goran-maric-dokapitalizacija-dakovica-nije-uspjela-zbog-uprave-petrokemije-ce-uspjeti/ar-165912/

Što je pisac htjeo reći? Uprava đure odlazi a Petrica će se (opet) nastaviti spašavati sa još pola milijarde naših novaca dok mirovinci za đuricu nisu mogli skupiti siću u godinu dana otkad se priprema dokapitalizacija.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


Po ovome što Marić govori izgleda mi da nema šanse da sadašnja uprava ostane, da neće biti bilo kakvih bitnih promjena prije nego što odu i da će država odrediti novu upravu.

"Dokapitalizaciju Đakovića Uprava je vodila na čudan način"

Mislim da primjer Podravke jasno govori što država želi – stavit će provjerenog HDZovca u upravu i rokaj. Vidjet ćemo hoće li se bloger i ostali predstavnici morskog privatnog kapitala uspjeti suprotstaviti.

“Uprava nije koordinirala ni resorno ministarstvo ni Ministarstvo državne imovine, ponašala se otuđeno od države iako je to u većinskom državnom vlasništvu. Znao sam da dokapitalizacija Đure Đakovića neće biti uspješna, znao sam domete Uprave te tvrtke”, tvrdi Marić.
Ja predlažem Mariću da država kao i u slučaju Agrokora u Đuru postavi posebnog vladinog povjerenika i da prije toga potraže neki lešinarski američki fond koji će pod posebnim uvjetima rool up-a uletiti u Đuru. Iskustva im ne nedostaje već su napravili jedan presedan!
Inače to je ona hvaljena uprava od jednog jakog privatnog investitora koji ovdje “pali i žari”! Za sada samo “pali”!

Kakav god bio Mazalo je Buffet za ove iz državne uprave.
Dotični nije sposoban ni približno izvršiti najavljeni program,kao što smo znali iz početka nije samo do njega bilo,Đuro se teško može nositi sa Elbitom i sl konkurentima ali je barem spasio firmu od stečaja.
Sad,ako vam Marić stavi nekog svog neće vam više pomoći ni bloger ni nitko,samo propadanje dok ne završi kao ostale državne firme.

"Only dead fish swim with the stream"


Mislim da primjer Podravke jasno govori što država želi – stavit će provjerenog HDZovca u upravu i rokaj. Vidjet ćemo hoće li se bloger i ostali predstavnici morskog privatnog kapitala uspjeti suprotstaviti.

Zanimljivo je da Marić u izjavi kaže da je Đuro u većinskom državnom vlasništvu. Možda je lapsus, a možda računa da su mirovinci pod okriljem države. Ako PBZ mirovinski podrži državu onda je gotovo nemoguće da ih privatni kapital onemogući u imenovanju uprave.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]



Po ovome što Marić govori izgleda mi da nema šanse da sadašnja uprava ostane, da neće biti bilo kakvih bitnih promjena prije nego što odu i da će država odrediti novu upravu.

"Dokapitalizaciju Đakovića Uprava je vodila na čudan način"


Mislim da primjer Podravke jasno govori što država želi – stavit će provjerenog HDZovca u upravu i rokaj. Vidjet ćemo hoće li se bloger i ostali predstavnici morskog privatnog kapitala uspjeti suprotstaviti.
[/quote]

Primjer novog predsjednika uprave u Podravci je znakovit. Došao iz ZVCV koji poslje njegova odlaska ode u stečaj. Ako tako napusti i Podravku jedna majka podravcima……



Mislim da primjer Podravke jasno govori što država želi – stavit će provjerenog HDZovca u upravu i rokaj. Vidjet ćemo hoće li se bloger i ostali predstavnici morskog privatnog kapitala uspjeti suprotstaviti.

Zanimljivo je da Marić u izjavi kaže da je Đuro u većinskom državnom vlasništvu. Možda je lapsus, a možda računa da su mirovinci pod okriljem države. Ako PBZ mirovinski podrži državu onda je gotovo nemoguće da ih privatni kapital onemogući u imenovanju uprave.
[/quote]

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/svi-pricaju-o-krahu-agrokora-ali-jos-3-velike-domace-kompanije-u-akutnom-su-stanju-zaposljavaju-tisuce-radnika-situacija-bi-mogla-postati-alarmantna/6747456/

“Podsjetimo, iza zagrebačke tvrtke Crni čelik d.o.o. stoje inozemni investitori iz Kanade i Kuvajta, a navodno se njihovom ulasku u tvrtku protivi dio Vlade i HDZ-a.

Kao sto sam i govorio prije, CČ je izgubio svaki kredibilitet pred Vladom, a s njime i sadasnja Uprava koja je CČ ocijenila kao idealnog investitora. Koliko je idealan, vidi se po famoznoj “uplati”.

New Report

Close