DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

samo sam htio skrenuti pažnju da je ĐĐ u procesu jednog turn around-a i da se može očekivati i malo viđenih i brzih poteza na našem tržištu. No točno je što kaže bigfoot bez veće efikasnosti nema pomoći, ali nekako mi se čini da se uprao na tom području trude.



@mmarkovic

kakve ovo veze jedno s drugim ima?
članak je o otkupu vl. dionica za što društvo treba KAPITALA
Djuro nema viška kapitala, njemu FALI novca
i zato idu na dokape, samo ne mogu skupiti koliko im treba

HT ide na otkup vlastitih i zatim na povlačenje istih, dakle veću vrijednost ostavlja postojećim dioničarima
Adris ima hrpu keša…
dakle, ne vidim poveznice?

Ideje naše benzin Vaš!

Je li se netko mozda sjeca one neke uplate? Sta bi od nje? Jel’ jos negdje stoji il’ je sjela na racun? Ma dobro, pa proslo je tek tri tjedna od zavrsetka dokapa, sjest ce, nema zurbe…

Ja bi ih samo molio da vise ne izlaze sa poluozbiljnim investitorima u javnost sa “OBVEZUJUCIM” ponudama dok ne budu imali malo ozbiljnije dokaze da ce se nesto zbilja izrealizirat.
Ovako smo se svi lozili bezveze, mnogi izgubili novce. A neki vjerovatno zadovoljno trljaju ruke.


Je li se netko mozda sjeca one neke uplate? Sta bi od nje? Jel' jos negdje stoji il' je sjela na racun? Ma dobro, pa proslo je tek tri tjedna od zavrsetka dokapa, sjest ce, nema zurbe…

Ja bi ih samo molio da vise ne izlaze sa poluozbiljnim investitorima u javnost sa "OBVEZUJUCIM" ponudama dok ne budu imali malo ozbiljnije dokaze da ce se nesto zbilja izrealizirat.
Ovako smo se svi lozili bezveze, mnogi izgubili novce. A neki vjerovatno zadovoljno trljaju ruke.
[/quote]

Istina je da ne bi bilo loše da su u ĐĐ napravili due dilligence, ali isto vrijedi i za inteligentne investitore. Već sama ideja da firma Crni čelik d.o.o. s temeljnim kapitalom od 20.000,00kn kupuje višemilijunsku firmu s obvezujućom ponudom (koja čak ima i program oružja) dala je naslutiti da nema neke vizije. Pogotovo kad prvi put nije uspjelo “investitorima” dobiti kredit od 250 milijuna, pa su u ĐĐ morali u drugi krug ići zbog njih. Zato su možda inteligentniji investitori izostali s ulaskom u ĐĐ po 20kn.

Na nekom lokalnom portalu je netko spomenuo da je investitor iz Kuwait-a u stvari arapski preprodavač automobila, a investitor iz Kanade Steve Daskos u stvari poduzetnik srpskog pdrijetla Stevo Drašković. Budući da drugih informacija o tom famoznom investitorskom dvojcu nije bilo, mnogi su investitori bili suzdržani. Jedino Bakić i fondovi kupuju da si snize ulaz, visoko su ulazili još prije hrpu godina tako da je Bakića tek ova zadnja akvizicija od 900.000 komada spustila na neke normalne razine ispod 30kn.

ĐĐ ima potencijala, ali tek kad sanira dugove i počne uvoditi kvalitetniji menadžment. Dugovi nisu toliko zabrinjavajući jer nije toliko izložena firma, ali ovakvi propusti s Crnim čelikom samo pokazuju kako ljudi koji vode Đuru nisu na toj razini kompetencija. Zanimljivo će biti pratit Đuru sad kad je Bakić najveći dioničar, a država nema više natpolovičnu većinu. Ali nažalost neće biti rasta dok god se neke stvati ne riješe i saniraju, zato i dalje Đuro curi prema dole osim ako/kada se neki investitori ne zaigraju.


ĐĐ ima potencijala, ali tek kad sanira dugove i počne uvoditi kvalitetniji menadžment. Dugovi nisu toliko zabrinjavajući jer nije toliko izložena firma, ali ovakvi propusti s Crnim čelikom samo pokazuju kako ljudi koji vode Đuru nisu na toj razini kompetencija.

Cini mi se da je ovo najveca istina.Formalne kvalifikacije nisu imali a izgleda da slabo koriste i date im prilike.
Ja sam vjerovao upravi godinama, mislio da ce onaj plan o buducem poslovanju biti popracen i stvarnim brojkama al na kraju corak. Stvari su isle dosta naprijed ali daleko od najava. Dali je daleko od realnosti to neznamo.
Ali koju god najavu naprave corak. Vikali su davno “to nam je zadnji gubitak na razini godine” a jos uvjek gutamo grandiozne gubitke svake godine. Pa su se onda hvalili sa neznam kolko uzastopnih kvartala plusa pa sad opet minus. Pa vec dugo stucaju s tim industrijskim rjesenjima koji ih povlaci dole, pa nam on opet izgenerira gubitak na ovom kvartalu.

Al ovo sa ovim kuvajcanima mi se cini kao proser samo takav. Na kraju smo svi ispali posrani da se hvatamo za takve neozbiljne ponude. Mos mislit sta neki drugi investitori onda misle za djuru kad se hvatao za ovakvog goluba na grani i time zapravo jos jednom pokazao da ga nitko nece.

Sad se opet treba skubicirati i probati ponovo samo kolko je jos vremena ostalo dok ova prziona kapitala sve ne skuri?



ĐĐ ima potencijala, ali tek kad sanira dugove i počne uvoditi kvalitetniji menadžment. Dugovi nisu toliko zabrinjavajući jer nije toliko izložena firma, ali ovakvi propusti s Crnim čelikom samo pokazuju kako ljudi koji vode Đuru nisu na toj razini kompetencija.

Cini mi se da je ovo najveca istina.Formalne kvalifikacije nisu imali a izgleda da slabo koriste i date im prilike.
Ja sam vjerovao upravi godinama, mislio da ce onaj plan o buducem poslovanju biti popracen i stvarnim brojkama al na kraju corak. Stvari su isle dosta naprijed ali daleko od najava. Dali je daleko od realnosti to neznamo.
Ali koju god najavu naprave corak. Vikali su davno "to nam je zadnji gubitak na razini godine" a jos uvjek gutamo grandiozne gubitke svake godine. Pa su se onda hvalili sa neznam kolko uzastopnih kvartala plusa pa sad opet minus. Pa vec dugo stucaju s tim industrijskim rjesenjima koji ih povlaci dole, pa nam on opet izgenerira gubitak na ovom kvartalu.

Al ovo sa ovim kuvajcanima mi se cini kao proser samo takav. Na kraju smo svi ispali posrani da se hvatamo za takve neozbiljne ponude. Mos mislit sta neki drugi investitori onda misle za djuru kad se hvatao za ovakvog goluba na grani i time zapravo jos jednom pokazao da ga nitko nece.

Sad se opet treba skubicirati i probati ponovo samo kolko je jos vremena ostalo dok ova prziona kapitala sve ne skuri?
[/quote]

Ajde dobro da si se i ti opametio:)
Ali i ja sam griješio u ovakvim situacijama,ne sa Đurom doduše,zato jer sam vjerovao upravi i njihovim pričama,nema vam toga kod dionica,rezultati su jedino bitni,moramo biti nemilosrdni,zeznu jedan kvartal ok,drugi je već signal za uzbunu,treći vrijeme je za prodaju.Nema kod dionica obećanja i majke mi…

"Only dead fish swim with the stream"


Al ovo sa ovim kuvajcanima mi se cini kao proser samo takav. Na kraju smo svi ispali posrani da se hvatamo za takve neozbiljne ponude. Mos mislit sta neki drugi investitori onda misle za djuru kad se hvatao za ovakvog goluba na grani i time zapravo jos jednom pokazao da ga nitko nece.

Sad se opet treba skubicirati i probati ponovo samo kolko je jos vremena ostalo dok ova prziona kapitala sve ne skuri?

Definitivno postoji interes za Đuru, inače ne bi ni pokušavali dignut kredite za kupnju dionica Đure. To više govori o kuvajtskim ‘investitorima’ nego o Đuri, a firma ko i scaka druga firma. Dokapitalizacija je djelomično uspjela, tako da znamo što će se događati s kapitalom Đure idućih par godina. Oni koji znaju mogu i proračunati koliko će još dionica tonuti nakon dokapitalizacije, osim ako Đuro ne dobije hrpu novih neočekivanih multimilijunskih poslova.


Ali i ja sam griješio u ovakvim situacijama,ne sa Đurom doduše,zato jer sam vjerovao upravi i njihovim pričama,nema vam toga kod dionica,rezultati su jedino bitni,moramo biti nemilosrdni,zeznu jedan kvartal ok,drugi je već signal za uzbunu,treći vrijeme je za prodaju.Nema kod dionica obećanja i majke mi…

Svaki investitor zna da postoji rizik. Zasad su rezultati mršavi, imaju prolaz za ocjenu dovoljan. Đuri trebaju odlikaši, netko tko zna znanje. Ja želim upravi sreću, ali bez većih promjena teško će napredovati i spriječiti daljnji pad vrijednosti firme. Kad je netko ovdje rekao prije pet do šest godina da čeka Đuru na 10 do 20 zbog financijskih pokazatelja, svi su ga pljuvali kao drukera. Sad kad se to događa, ljudi se čude kako i zašto.

Svakako dionica za pratit, pa vidit kako će se pokazat pred kraj godine.


Ajde dobro da si se i ti opametio:)
Ali i ja sam griješio u ovakvim situacijama,ne sa Đurom doduše,zato jer sam vjerovao upravi i njihovim pričama,nema vam toga kod dionica,rezultati su jedino bitni,moramo biti nemilosrdni,zeznu jedan kvartal ok,drugi je već signal za uzbunu,treći vrijeme je za prodaju.Nema kod dionica obećanja i majke mi…

Opametio je kriva rijec jer u istoj situaciji bi napravio isto. Bio je rizik i risk/reward je prihvatljiv. Bar meni.
Jbg, da su se ovdje pokazali rezultati a ja to cekao onda se ne bi moglo kupovati po 3x. Upravi sam vjerovao dok se ne pokaze drukcije. Do tada djelujem izrazito afirmativno a kad se uvjerim u suprotno onda priznajem gresku i postajem izrazito kritican.

Moglo je ovdje i drukcije zavrsiti. Mogao je investitor zbilja biti ozbiljan i sve bi bilo drukcije.
Ali se pokazalo da je izrazito neozbiljan (a nije na nama da to provjeravamo nego valjda upravo mora provjeriti, mozda bankovne garancije traziti i upaliti sesto culo i ko zna sta jos)

Nazalost, nakon sto su se strasti smirile i ohladila glava, nakon sto je proslo vec dovoljno dugo vremena da je postalo nedvojbeno i posve jasno da ovakav DD, bez obzira na njegov proizvodni potencijal i klimave izglede za dobivanjem (velikog) posla, ipak nije nikome toliko zanimljiv da bi u njega (znacajnije) investirao, ostaje zakljucak da je ovaj i ovakav DD firma koja posluje na rubu rentabilnosti odnosno nerentabilno, s gubicima. A kao takav, DD vrlo lako moze skliznuti u stecaj. Uostalom, i uprava sama priznaje da je tome tako kada kaze da je nuzan hitan svjez kapital u tvrtci da bi opstala. A od takvog poduzeca ili se kloni, ili ga se zeli vecinski domoci ali za jako mali novac. Sve u svemu, nije vrijeme za malog ulagaca biti u DD.



Ajde dobro da si se i ti opametio:)
Ali i ja sam griješio u ovakvim situacijama,ne sa Đurom doduše,zato jer sam vjerovao upravi i njihovim pričama,nema vam toga kod dionica,rezultati su jedino bitni,moramo biti nemilosrdni,zeznu jedan kvartal ok,drugi je već signal za uzbunu,treći vrijeme je za prodaju.Nema kod dionica obećanja i majke mi…

Opametio je kriva rijec jer u istoj situaciji bi napravio isto. Bio je rizik i risk/reward je prihvatljiv. Bar meni.
Jbg, da su se ovdje pokazali rezultati a ja to cekao onda se ne bi moglo kupovati po 3x. Upravi sam vjerovao dok se ne pokaze drukcije. Do tada djelujem izrazito afirmativno a kad se uvjerim u suprotno onda priznajem gresku i postajem izrazito kritican.

Moglo je ovdje i drukcije zavrsiti. Mogao je investitor zbilja biti ozbiljan i sve bi bilo drukcije.
Ali se pokazalo da je izrazito neozbiljan (a nije na nama da to provjeravamo nego valjda upravo mora provjeriti, mozda bankovne garancije traziti i upaliti sesto culo i ko zna sta jos)
[/quote]

Možda je investitor bio neozbiljan, možda nije ni postojao, a možda se u konačnici pokaže da je uprava DDJH-a bila neozbiljna. Vidjet ćemo kad netko, tko god to bio, napokon dobije taj famozni posao stoljeća. Znači, možda nikad ni ne vidimo. 😀

5000 komada došlo je na kupnju na 22,40 kn…Sprema li se to novi val dizanja DDJH?

Ignore: KressoM, delux

@kvart99
Da, tako to obično biva sa DDJH, počne rasti naizgled bez razloga, a onda kroz 2-3 dana dođe neki info i tek onda većina krene u kupnju kad je već odrađeno 20-30% rasta.

Ignore: KressoM, delux

I na prodaju ima preko 5000 kom

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

New Report

Close