DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tehnički problem su mazanje očiju od strane Mazala.
On je potpisao takvu skandaloznu formulaciju.
To se u zadnje vrijeme zove spin, a prije se zvalo
prodavanje muda pod bubrege.

Ne znam koji bi bio interes sadasnje uprave, iako se kunu u suprotno, da dodje privatni vlasnik. Odmah bi dobili cipelu i bili zamijenjeni nekim boljim, tko radi bolje i ne kuri pare.
Ovako je cicung da daljnjeg osiguran.
Cui bono? To je pitanje ciji odgovor pokazuje smjer.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Amerikanec & kvart99
Dajte najte…
Imali su dva produženja, sasvim dovoljno. Novac kad ga uplatite obično možete ispisati i potvrdu da je transakcija izvršena, i gotovo. Zbog milijunskog iznosa to se radi putem tzv. HSVPa (progooglajte što je to). Znači ili je uplaćeno do roka ili nije, pošto nije Uprava daje odluku kakvu je dala.
Ovo nisu ‘mali ćevapi’ iznos transakcije, radi se ipak o dokapu jedne od starijih tvrtki RH. SVE ostale upisnice DO U LIPU uplaćeno, a najveća – ćorak!
Još jednom, dajte najte!

U slucaju da i jesu uplatili, upis je produzen za 5 dana pa se postavlja pitanje koji je razlog zasto uplata nebi prosla tako dugo ako je sve cisto…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.


Novac kad ga uplatite obično možete ispisati i potvrdu da je transakcija izvršena, i gotovo. Zbog milijunskog iznosa to se radi putem tzv. HSVPa

To je točno, osim ako se prvo nije trebala napraviti uplata SWIFT-om iz inozemstva. Takvi prijenosi se znaju otegnuti jer se može dogoditi da sredstva moraju proći preko više od jedne banke kojima treba vremena da prenesu sredstva. Ako se zaista radi od tehničkom razlogu, najlogičnije objašnjenje mi je da Crni čelik nije na vrijeme dobio uplatu iz inozemstva pa nije mogao sredstva proslijediti Đuri (što bi se kako kažete zaista moglo napraviti vrlo brzo).

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Najlaksa stvar na svijetu je pokazati pare ako ih ima. Nes ti swiftova i ne znam cega. Potvrda o uplati i bok.
Ako je CC i mislio ulaziti vjerovatno su nanjusili da to moze i dosta jeftinije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ovo je, jednostavno receno, prevara.
Kakva je uloga blogera i njegovih pokrovitelja u tome ?
Onaj Grk ima savjetodavnu firmu u kojoj rade bivsi uposlenici CIA e, a Kuwaićanin je trgovao oruzjem.

Status Quo: Roll Over Lay Down

I osim toga kakav je to dokap gdje je zabranjen dokap domacem covjeku i za njega je cijena na burzi 30 do 35 kuna, a nekome iz svijeta po 20 kuna ?
Kakva je ovo zemlja ?
Kakva je uloga bloga i blogera u svemu ovome ? Tko je zaradio ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ovo sve podsjeca na lanac srece.
Jedan od favorita pokrovitelja blogera je prve novce zaradio na lancu srece.
Danas je ” uspjesan poduzetnik “.
Tako je i bloger otupio ostricu javnosti crowdfundungom i drustveno korianim radom. Pa je uspjesan proavjetitelj.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Tko je dokapitalizirao po 20 ? A poslije prodavao po 30 do 45 ?
Ajd, barem je malo smanjio gubitak 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Čitam ovdje i na blogu koje kakve postove i sve mi je to nekako smiješno, znači dokapitalizacija je kao propala zbog tehničkih razloga, kao CČ je uplatio novac ali kao to nije vidljivo iz tehničkih razloga. Ako je to istina evo onda što je po meni smiješno:

1. Pa zašto onda CČ nije dostavio potvrdu o uplati ili neku garanciju o izvršenoj uplati, onda bi uprava mogla po isteku drugog produžetka objaviti da je uspješnost dokapitalizacije upitna dok ne sjedne uplata koja zbog tehničkih razloga nije u zadanom roku mogla sjesti na račun, ali je uplata izvršena u zadanom roku. Zaustavi se trgovanje na ZSE dok se situacija s uplatom ne riješi, i to je to.

2. Malo mi je čudno da jedna takva firma ima tolike tehničke probleme s uplatom u Hrvatsku, mi smo u EU, a vlasnik CČ ima brdo svojih firmi, leži na milijardama i sigurno ima svoju uhodanu mrežu za transakcije (i da se to nije moglo riješiti u 20 dana).

3. Zašto uprava nastavlja s aktivnostima za pronalaženje kapitala ako se ovdje radi o tehničkim razlozima i ako je CČ uplatio novce. Onda valjda samo treba vidjeti kako to izrealizirati, a ne tražiti onda opet novi kapital?

Želim svu sreću svim dioničarima DDJH, i stvarno se nadan da će Đuro na zelene grane.

Lp


Vrhunac svega bi bio da uprava objavi u ponedjeljak da je lova sjela na račun i to nakon što prvo dionica rokne do cc.25kn a zatim objava da je zbog"tehničkog razloga" kao što je prvotno bilo objavljeno u petak ipak dokap uspio. A tada fijuu…

ovaj planirani dokap sad više ne može uspjeti niti u teroriji jer je postupak obustavljen i okončan bez uspjeha (uplate u roku), to je jasno i sigurno 100%

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close