DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Negdje na netu se spominje Mr. Al-Wazzan kao jedan od predstavnika konzultantske firme “Westacre Investments Inc” koja je posredovala u prodaji tenkova M-84 Kuvajtu u vrijeme Jugoslavije.
Jel to isti Hamad M A A Alwazzan ?😉

http://www.nadr.co.uk/articles/published/ArbitrationLawReports/Westacre%20v%20Jugoimport%201999.pdf


Uspoređujući prvi javni poziv i ovu zadnju izmjenu meni izgleda kao da je mogući razlog izmjene špekuliranje institucionalnih ulagatelja. S obzirom da je moguće da Crni čelik na upisnici postavi minimalni broj dionica na 11.350.000 (što bi mu davalo nešto više od 50% vlasništva), ostali bi u tom slučaju mogli upisati oko 1.150.000 dionica ili oko 23 mil. kn po 20 kn. Po originalnom pozivu konačna cijena i broj dionica za upis su se trebali utvrditi 20.10. i onda su institucionalni trebali imati vremena do 10h 24.10. za izvršiti uplatu. To im je otvaralo prostor da na upisnici navedu znatno veću količinu za upis znajući da postoje četiri mogućnosti: 1) neće dobiti ništa jer će Crni čelik ipak upisati sve dionice; 2) Crni čelik će odustati i neće morati izvršiti uplatu jer uvjeti za uspješnost dokapitalizacije neće biti zadovoljeni; 3) Crni čelik će ostaviti ostalim ulagačima tih 23 mil. kn za upis i vrlo vjerojatno će se zbog velikog interesa svima njima morati proporcionalno smanjivati alokacija dionica; 4) dobit će poziv da upišu sve, što znači da Crni čelik neće sudjelovati i onda mogu odustati od uplate. Opcija 3 je razlog zašto je institucionalnim ulagateljima racionalno na upisnici navesti što veći broj dionica, makar nemaju realnu namjeru taj broj dionica i upisati. Ako je dovoljno institucionalnih ulagatelja razmišljalo na taj način, lako je moguće da je Đuro dobio upisnice s ukupnim iznosom većim od 250 mil. kn. To bi im stvorilo problem jer iza tih upisnica nema namjere da se ti novci uplate. Izmjenom poziva na način da institucionalni ulagatelji moraju izvršiti uplatu na isti dan kad se određuje konačna cijene i vrši alokacija Đuro eliminira taj problem.

Ovo je moje razmišljanje koje se temelji samo na razlici između originalnog i izmijenjenog poziva te traženju potencijalnog razloga za to, a koji nije mogući problem s uplatom Crnog čelika (što je mogućnost koja se ne može isključiti).

dobro i logično razmišljanje i vjerojatno je upravo to pravi razlog izmjene poziva i produžetka roka za par dana

Ignore: KressoM, delux

samo zato. avax poz

Utorak – dan D za Đuru Đaković

Da, to je isti Hamad Alwazaan koji je posredovao u prodaji tenkova prije tridesetak godina. Shvatio da mu je lakše uzeti proviziju kroz isplatu dobiti nego drugim metodama.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Ako znate da možete izlobirati možda 1 mlrd eura posla, a tvrtka koja će odraditi posao vam se nudi za 30 mio eura, i onda ovolika zahebancija oko svega? Ili ne kontroliraju taj posao ili su neke druge mutljavine prisutne. Živo želim da bude ok jer sam izložen ali objektivno sad sam već skeptičan

Naravno,zdravo razmišljanje,iako je nekima na forumu posve logično da CČ rasteže tu ponudu do zadnjeg časa i ne mari uopće da li će netko drugi doći na njihovo mjesto iako bi im se(po tvrdnji tih istih forumaša) taj ulog od 30mio eura višestruko isplatio u vrlo kratkom roku jer je ugovor u džepu.
O davanju ponude po najnižoj mogućoj cijeni i izbjegavanju otkupa ostalih dionica također ne treba puno pisati,zbogom pameti na ZSE…..

Btw,svi vi koji se hvatate za Mazalove riječi,reći ću vam da je je još Graham,pa kasnije Buffet i Munger rekao da se nikad ne vjeruje upravi,gledaju se samo rezultati i show me the money.Sve ostalo je bla,bla,bla….

"Only dead fish swim with the stream"

@bigfoot
pogledaj post forumaša “Old_gunner” na prethodnoj stranici, mislim da je 100% pogodio razlog za ova 2 dodatna radna dana te da baš u tom grmu leži zec

Ignore: KressoM, delux



@bigfoot

pogledaj post forumaša "Old_gunner" na prethodnoj stranici, mislim da je 100% pogodio razlog za ova 2 dodatna radna dana te da baš u tom grmu leži zec

Je on pogađa, zato kaj je u istom, da prostiš dreku kao i ti odnosno u dionicama DDJH. No, za razliku od tebe on nekaj ipak kuži.

Mislim, ovo je sad izbor između dva scenarija, crno ili crveno i ne ovisi o ničem drugom nego o zadnjem potezu dokapitalizatora, koji god to bio. Ja mislim da Crni Čelik nema pojma o tom biznisu. Oni možda trguju nečim, al o proizvodnji znaju koliko i ja. Tak da, ak plate, plate, ak ne plate, ne plate…. Đuro još neće propasti, život ide dalje. I tak do nove prilike odnosoo neprilike. Ja bih osobno htio da Djuro preživi, al ne u ovakvoj varijanti nego jedinoj ispravnoj – kvalitetan strateški partner. I da neki grlati konačno ušute i prepuste nekim novim stručnjacima i menadžerima da vode posao.

Utorak – dan D za Đuru Đaković

Kuvajćani navodno dostavili upisnicu, ali nisu uplatili kapital za nove dionice.

Je li nova dokapitalizacija i ulazak Crnog čelika u grupu Đuru Đaković doista upitan zbog produljenja roka za upis i uplatu novih dionica kojima bi stekli većinski paket, bit će jasno u utorak kada istječe prolongirani rok za ovaj postupak. S obzirom na to da se reprizira već viđene epizode izdavanja dionica ove hrvatske tvrtke, a koje nisu uspijevale ili su bile “za dlaku” uspješne, zbunilo je i izazvalo skepsu odgađanje spasonosnog dotoka kapitala u Đuru Đaković, kojeg se nakon objave poziva smatralo već riješenim slučajem. Skupština Đure Đaković kod donošenja odluke o izdavanju novih 12,5 milijuna dionica jest predvidjela i mogućnost da se ostavi dva dodatna radna dana za upis i uplatu kapitala nakon predviđenog roka do 20. listopada, a na to se uprava tvrtke u petak i pozvala kada je na burzi objavila vijest o produljenju roka.

Navodno je zainteresirani investitor Crni čelik iza kojega stoji kuvajtski kapital, a čijim se traženim uvjetima izašlo u susret, dostavio upisnicu, no nije i uplatio kapital u postavljenom roku. Novih uvjeta s njihove strane, čuje se iz vladinih krugova, nije bilo, a niti informacija da se investitor predomišlja, pa se svi nadaju da će u utorak biti objavljeno kako je izdavanje dionica uspješno provedeno i da je Đuri Đaković osiguran kapital nužan za daljnje poslovanje. O vlasnicima Crnog čelika i njihovim planovima za slavonskobrodskog proizvođača malo se u međuvremenu u Hrvatskoj doznalo, budući da nisu javno istupali. Osnivač Crnog čelika inače je Hamad Mohammad Al Wazzan, predsjednik je velike grupacije Al Wazzan, koju čini niz kompanija u različitim sektorima iz koje je samo najavljeno da su voljni uložiti 250 milijuna kuna u Đuru Đaković.

Kuvajtski investitor od početka godine je pregovarao o mogućem ulasku i preuzimanju slavonskobrodske grupe, a vijest nije iznenadila budući da tvrtka već godinama čeka na odluku o odabiru ponude na natječaju kuvajtskog ministarstva obrane za borbena oklopna vozila. Na prethodna dva poziva za dokapitalizaciju Kuvajćani se nisu javili, no naknadno su izašli s ponudom uz uvjete da izdanje dionica bude po 20 kuna, isključenje prava prvenstva postojećih dioničara, te oslobađanja od obveze objave javne ponude za otkup dionica. Budući da novo produljenje roka za upis i uplatu dionica skupština nije predvidjela, utorak će biti dan D za Đuru Đaković, kojemu je svjež kapital nasušno potreban.

Utorak – dan D za Đuru Đaković

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

A zasto nije uplatio? I tko moze znati da li se predomislja? Koja naiva…

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

ako se ne ispune crnočelična proročanstva, veliki će utjecaj imati izvješće za 3Q, koje vidimo za sada nitko i ne spominje, niti koga zanima

Znači ako uplate cijena ide na 40kn, a ako ne uplate na oko 10kn. Po stanju na burzi je 95% da će uplatiti.

New Report

Close